Närpiön maantie, 15.7.2007
Sij. No. N - 10 Seura Aika
1 1 Emma Lahti Kälviän Tarmo 0:23:17
2 2 Pauliina Ojanen Pyörä-Pojat sa
3 3 Katariina Sarismala Pyörä-Pojat 0:23:47
 
Sij. No. N - 12 Seura Aika
1 17 Anna Lahti Kälviän Tarmo 0:19:41
2 21 Riikka Rauma Kälviän Tarmo sa
3 12 Eveliina Sarismala Pyörä-Pojat sa
4 15 Marianne Leppinen Kauhajoen Karhu sa
5 19 Jonna Ojanen Pyörä-Pojat sa
6 13 Tiina Rinne Kauhajoen Karhu sa
7 14 Heidi Kinnunen Länsi-Uudenmaan Pyör. 0:19:58
8 16 Kaarina Arvo Turun Urheiluliitto 0:20:54
9 20 Kirsi Ylinen Kauhajoen Karhu 0:21:01
10 18 Maria Eskelin Sibbo Vargarna 0:21:34
11 22 Petra Nurmi Borgå Akilles 0:23:47
 
Sij. No. M - 10 Seura Aika
1 8 Jaakko Marttila Kauhajoen Karhu 0:19:41
2 11 Casper Hänninen Borgå Akilles 0:20:29
3 9 Henri Kinnunen Länsi-Uudenmaan Pyör. 0:20:33
4 4 Oskari Hanhioja Pyörä-Pojat 0:21:34
5 7 Mathias Eskelin Sibbo Vargarna 0:23:17
6 10 Veikko Rauma Kälviän Tarmo 0:23:47
7 5 Pertti Rauma Kälviän Tarmo sa
 
Sij. No. M - 12 Seura Aika
1 29 Joonas Muhonen Kälviän Tarmo 0:19:41
2 25 Emil Bagger Borgå Akilles sa
3 30 Aleksi Hänninen Borgå Akilles sa
4 32 Lauri Koski Kälviän Tarmo sa
5 28 Oskari Vainionpää Kauhajoen Karhu sa
6 23 Juuso Muhonen Kälviän Tarmo sa
7 27 Johannes Korpijärvi Kälviän Tarmo sa
8 26 Eetu Mäki-Jouppila Kauhajoen Karhu sa
9 31 Lauri Peräkorpi Kauhajoen Karhu 0:20:11
10 24 Janne Viljanmaa Kauhajoen Karhu 0:20:38
 
Sij. No. N - 16 Seura Aika
1 54 Miimu Paavola Pyörä-Pojat 1:00:49
 
Sij. No. N - 14 Seura Aika
1 36 Melissa Stenman Pyörä-Pojat 1:00:49
2 35 Henna Pukkila Kauhajoen Karhu 1:04:59
3 33 Laura Vainionpää Kauhajoen Karhu 1:05:05
 
Sij. No. M - 16 Seura Aika
1 57 Mikael Myllymäki Kauhajoen Karhu 0:58:55
2 58 Mikko Laukkala Kauhajoen Karhu sa
3 59 Samuli Karttunen Vantaan Pyöräilijät 1:00:49
4 60 Lassi Lilleberg Laihian Luja sa
5 56 Lassi Forsman Rauman Seudun Pyöräilijät 1:04:51
6 55 Janne Marttila Kauhajoen Karhu 1:05:05
 
Sij. No. M - 14 Seura Aika
1 40 Roope Nurmi Borgå Akilles 1:00:49
2 38 Tapio Soini Kauhajoen Karhu sa
3 37 Teemu Myllymäki SPP-56 sa
4 52 Artturi Pensasmaa Pyörä-Pojat sa
5 48 Christian Holmen Pyörä-Pojat sa
6 46 Tomi Peltomaa Pyörä-Pojat sa
7 50 Miika Syrjä Jurvan Urheilijat 1:01:00
8 43 Teemu Syrjä Jurvan Urheilijat sa
9 47 Tuomas Leppinen Kauhajoen Karhu 1:04:51
10 49 Tuomas Pollarikoski Kälviän Tarmo sa
11 39 Marcus Nygård IF Kraft Cykel 1:04:59
12 44 Markus Myllymäki Kauhajoen Karhu sa
13 51 Dennis Holmström IF Kraft Cykel 1:18:30
14 41 Joachim Österås IF Kraft Cykel 1:18:42
 
Sij. No. M - 75 Seura Aika
1 77 Henrik Anthoni Sibbo Vargarna 1:19:34
 
Sij. No. M - 70 Seura Aika
1 75 Lauri Puranen Cycle Club Helsinki 1:03:31
2 76 Bror Westerberg Pyöräilyseura Zeus 1:03:57
3 74 Sauli Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 1:19:34
 
Sij. No. M - 65 Seura Aika
1 72 Reijo Munne Kouvolan Pyöräilijät 1:18:53
 
Sij. No. N - elite Seura Aika
1 80 Paula Suominen Turun Urheiluliitto 1:49:22
2 81 Karoliina Räsänen IK-32 1:55:55
3 82 Susanna Smedman IF Kraft Cykel 2:37:29
 
Sij. No. N - 18 Seura Aika
1 78 Henni Alakoskela Kauhajoen Karhu 1:55:41
 
Sij. No. N - 40 Seura Aika
1 83 Sirkka Pollarikoski Kälviän Tarmo 2:22:25
 
Sij. No. M - 60 Seura Aika
1 93 Jukka Oksanen Turun Urheiluliitto 1:50:41
2 91 Markku Koskihaka Säkylän Yritys sa
3 95 Lauri Nurkkala CC Tailwind sa
4 90 Veijo Kari Porin Tarmo sa
5 97 Esa Vainionpää Kauhajoen Karhu 1:50:55
6 94 Ulf Stenström Cycle Club Helsinki 1:51:05
7 92 Jukka Rintala Porin Tarmo 1:57:17
 
Sij. No. M - 55 Seura Aika
1 85 Johannes Leppänen CC Picaro 1:50:41
2 87 Timo Matikainen CC Tailwind sa
3 84 Pentti Salminen CC Tailwind sa
4 88 Unto Kovanen CC Picaro sa
5 86 Matti Immonen Säkylän Yritys sa
6 89 Jouko Peltomaa Kauhajoen Karhu sa
 
Sij. No. M - 50 Seura Aika
1 66 Alf Blomback Jurvan Urheilijat 1:48:39
2 63 Ole Blomback Jurvan Urheilijat 1:50:41
3 67 Jari Hautasaari Oulun Tarmo sa
4 64 Ano Korhonen IK-32 sa
5 69 Christer Gren TCC sa
6 71 Kari Keinänen Cycle Club Helsinki sa
7 61 Keijo Pekkanen Joensuun Pyöräilijät sa
8 68 Jari Wiksten Koiviston Isku 1:50:52
9 62 Ilari Seppälä Laihian Luja 1:50:55
 
Sij. No. M - 45 Seura Aika
1 141 Petri Jutila Tampereen Pyörä-Union 2:41:04
2 142 Kari Elonen Rauman Seudun Pyöräilijät sa
 
Sij. No. M - 40 Seura Aika
1 135 Lars Losvik Nykarleby Cykelkubb 2:41:04
2 137 Jari Lämsä Oulun Tarmo sa
3 134 Kari Raivio CC Picaro sa
4 132 Christian Häggblom IF Kraft Cykel sa
5 138 Kari Kasanen IK-32 sa
6 133 Raimo Taavitsainen IK-32 sa
7 139 Cay Kronqvist Nykarleby Cykelkubb sa
8 140 Hannu Marjoniemi PyöräRinki sa
9 136 Roger Granholm IF Kraft Cykel sa
 
Sij. No. M - 35 Seura Aika
1 131 Mika Väisänen CC Picaro 2:41:04
2 124 Robert Back Nykarleby Cykelkubb sa
3 128 Kreu Maisniemi Cycle Club Helsinki sa
4 125 Jari Berghem CC Tailwind sa
5 130 Vesa Heikkilä Koiviston Isku sa
6 126 Tapio Rauma Kälviän Tarmo sa
7 127 Janne Hautamäki CC Picaro sa
 
Sij. No. M - 30 Seura Aika
1 120 Jani Tulkki Säkylän Yritys 2:41:04
2 117 Pertti Kiiskinen Oulun Tarmo sa
3 119 Sami Kilpeläinen Piikkiön Kehitys sa
4 123 Ville Raatikainen CC Tailwind sa
5 118 Mikko Riikonen Raahen Seudun Pyöräilijät sa
 
Sij. No. M - kilpa Seura Aika
1 101 Ari Kangasniemi GIF 2:47:32
2 106 Joni Loukkola Porin Pyörä-Karhut sa
3 102 Antti-Jussi Liikala Joensuun Pyöräilijät sa
4 113 Lieven de Rycke Cyclos Kuusamo sa
5 108 Kaj Tuukkanen GIF sa
6 114 Markus Tainiola Kangasalan Kisa sa
7 115 Marko Uusimäki Kälviän Tarmo sa
8 98 Pauli Viljanen Tampereen Yritys sa
9 107 Emmanuel Moulin Turun Urheiluliitto sa
10 103 Peter Reunanen IK-32 sa
11 104 Aki Lappalainen Joensuun Pyöräilijät sa
12 99 Antti Luomaranta SPP-56 sa
13 112 Jari Nieminen Koiviston Isku sa
14 109 Tero Pusa Tainionkosken Tähti sa
15 111 Vesa Partanen Pyöräilyseura Zeus sa
16 152 David Ferreira Turun Urheiluliitto sa
 
  110 Davide Lamparelli Cycle Club Helsinki hylätty
 
Sij. No. M - elite Seura Aika
1 145 Tero Hämeenaho Team Continental 3:15:22
2 159 Ville Forsby Team Orbea Pohjanmaa sa
3 188 Allar Karu CFC, Viro sa
4 154 Mikko Kejo CC Picaro sa
5 150 Rainer Aaltonen TCC sa
6 197 Mikko Aalto Jurvan Voima sa
7 181 Ville Suominen Turun Urheiluliitto sa
8 153 Arto Vainionpää Team Orbea Pohjanmaa sa
9 177 Markku Alus CC Tailwind sa
10 170 Lauri Teivaala Team Continental sa
11 193 Marek Salermo Vantaan Pyöräilijät sa
12 190 Niko Meriläinen IK-32 sa
13 186 Hannu Luoto Kälviän Tarmo sa
14 144 Jyrki Terävuo Turun Urheiluliitto sa
15 180 Antti Träskelin Chebici-Isku sa
16 158 Riivo Schumann CFC, Viro sa
17 160 Kari Holma Tampereen Yritys sa
18 157 Matti Suominen TurunUrheiluliitto sa
19 171 Ilpo Kyllönen Chebici-Isku sa
20 165 Timo Pesola Kälviän Tarmo sa
21 175 Marko Göös Kälviän Tarmo sa
22 191 Simo Turunen Hyvinkään Pyöräilijät sa
23 183 Rauni Eklund TCC sa
24 148 Jarmo Rissanen Cycle Club Helsinki sa
25 172 Teemu Jaakkola Team Velo Cycling sa
26 161 Timo-Jaakko Toivanen CC Picaro sa
27 184 Joonatan Pappinen Team Orbea Pohjanmaa sa
28 149 Kari Maunumäki Kälviän Tarmo sa
29 187 Jussi Tomperi Turun Urheiluliitto sa
30 178 Jukka-Pekka Santala Chebici-Isku sa
31 163 Joonas Haapala Team OrDea Pohjanmaa sa
32 156 Juhani Timmerbacka Pyörä-Pojat sa
33 151 Jani Ylinen Team Orbea Pohjanmaa sa
34 168 Marko Leppämäki Team Continental sa
35 179 Jarkko Vähäkangas Kälviän Tarmo sa
36 166 Mihkel Reile CFC, Viro sa
37 176 Juha Kakko Kouvolan Pyöräilijät sa
38 164 Timo Kalliomäki Chebici-Isku sa
39 155 Petri K Leppänen Team Continental 3:16:12
40 195 Jussi Eskelinen Porin Tarmo 3:24:10
41 162 Johan Gustavsson Cycle Club Helsinki 3:29:13