Ounaksen Pyörä-Poikien Ounastempo  Rovaniemellä 16.6. 2007

N8 2,5 km: 1) Venla Heikkinen OPP 10.00,0 2) Veera Salminen Cyclos 10.57,2
N10 5 km:  1) Iina Väyrynen OPP 11.37,9, 2) Neea Huikuri OPP 12.37,5
M10 5 km: 1) Henri Kinnunen LUP-82 10.39,0, 2) Veikko Rauma KäTa 11.39,5, 3) Pertti Rauma KäTa 11.45,4, 4) Akseli Heikkinen OPP 12.40,9
N12 5 km: 1) Roosa Ylitolva OPP 10.29,9, 2) Riikka Rauma KäTa 10.33,7, 3) Heidi Kinnunen  LUP-82 10.36,7, 4) Elisa Heikkilä Cyclos 10.41,8, 5) Riia-Maria Törmänen Cyclos 10.59,0, 6) Emma Karjalainen Cyclos 11.12,1, 7) Minni Leppänen TWD 11.28.4, 8) Petra Nurmi Porvoon Akilles 12.08,0
M12 5 km: 1) Arttu Karjalainen Cyclos 9.49,5, 2) Jussi Pesonen Cyclos 10.12,8, 3) Iiro Väyrynen OPP 10.42,6
N14 5 km: 1) Jenna Lajunen MTBCF 9.22,7, 2) Katriina Hongisto OuTa 11.49,2
M14 10 km: 1) Eemeli Välimaa OPP 17.16,1, 2) Oula Jokiranta Cyclos 17.34,6, 3) Roope Nurmi Porvoon Akilles 17.55,8, 4) Jonne Karjalainen Cyclos 18.09,1, 5) Ilkka Keskitalo OPP 18.30,3, 6) Ville Pesonen Cyclos 19.11,5, 7) Elmo Jokiranta Cyclos 19.14,2, 8) Vili Leppänen TWD 19.14,7, 9) Edward Beekmann Porvoon Akilles 19.26,0
N16 10 km: 1) Rosa Törmänen Cyclos 18.32,0, 2) Riinamaria Hongisto OuTa 18.58,1, 3) Jenniina Nevala Cyclos 19.32,6, 4) Kaisa Heikkilä Cyclos 19.49,9, 5) Giia Karjalainen CCH 19.54,0, 6) Laura Nurmi Porvoon Akilles 19.57,4
M65 10 km: 1) Eino A. Hietala OPP 19.30,4, 2) Oiva Lukkari OPP 20.47,5
M16 20 km: 1) Simo Alatarvas OPP 32.53,0, 2) Erik Beekmann Porvoon Akilles 33.02,4, 3) Tuomas Lilja OPP 33.36,8, 4) Elmo Ronkainen Cyclos 36.11,3
M55 20 km: 1) Tuomo Pelttari Cyclos 31.24,4, 2) Jouko Kestilä OPP 33.19,0, 3) Taisto Tuomivaara PoVi 34.47,0
M50 20 km: 1) Jari Hautasaari OuTa 30.21,1, 2) Osmo Tiikkainen Sukevan Kisa 33.26,8, 3) Aimo Jokiranta Cyclos 34.11,1
M45 20 km: 1) Jarmo Ollanketo IK-32 28.41,5, 2) Keijo Hongisto OuTa 32.26,7
M40 20 km: 1) Aimo Luiro Cyclos 29.29,7, 2) Jari Lämsä OuTa 30.13,1, 3) Petri Pesonen Cyclos 30.52,0, 4) Ossi Törmänen Cyclos 31.16,3, 5) Hannu Jänkälä OPP 31.37,1, 6) Timo Karvonen Cyclos 32.06,2
M35 20 km: 1) Tapio Rauma KäTa 30.34,1, 2) Jari Marjeta OPP 31.02,1, 3) Tomas Sundberg Luleå CK/Ruotsi 32.15,8, 4) Christer Nilsson Luleå CK/Ruotsi 32.34,8
Jokamiesluokka 20 km: 1) Timo Riihiniemi AlPi 33.13,1, 2) Jorma Pohjonen OPP 35.45,6, 3) Antti Lilja OPP 40,30,1
Naiset 20 km: 1) Mariel Kunnari OPP 33.04,8, 2) Päivi Parttimaa Cyclos 33.38,6
Miehet, yleinen 20 km: 1) Juha Kangaskokko KiiRi 27.07,5, 2) Mikko Kejo CC Picaro 27.31,2, 3) Lieven de Rycke Cyclos 28.32,7, 4) Juho Heikkilä Cyclos 28.59,8, 5) Antti Kulmala OPP 29.11,7, 6) Roope Törmänen Cyclos 30.30,6, 7) Johan Segerlund Luleå CK/Ruotsi 30.30,7, 8) Ville Vähäkangas KäTa 30.58,8, 9) Janne Kouri OPP 32.29,8, 10) Janne Salmi OPP 32.53,0, 11) Mikko Rapo OPP 33.53,3

Santa’s  kortteliajot Rovaniemen Napapiirillä 16.6. 2007

N8 2 kierrosta (n. 2,2 km): 1) Venla Heikkinen OPP 7.41, 2) Veera Salminen Cyclos 8.42
N10  3 kierrosta (3,3 km): 1) Iina Väyrynen OPP 11.38, 2) Neea Huikuri OPP 12.37
M10 3 kierrosta (3,3 km): 1) Henri Kinnunen LUP-82 9.11, 2) Akseli Heikkinen OPP 9.15
N12 5 kierrosta (5,5 km): 1) Elisa Heikkilä Cyclos 13.48, 2) Heidi Kinnunen LUP-82 13.52, 3) Roosa Ylitolva OPP s.a., 4) Riia-Maria Törmänen Cyclos 14.00, 5) Emma Karjalainen Cyclos 14.16, 6) Minni Leppänen TWD 14.52, 7) Petra Nurmi Porvoon Akilles 15.57
M12 5 kierrosta (5,5 km): 1) Arttu Karjalainen Cyclos 12.51, 2) Jussi Pesonen Cyclos 13.25, 3) Iiro Väyrynen OPP 13.51
N14 5 kierrosta (5,5 km): 1) Jenna Lajunen MTBCF 12.47, 2) Katriina Hongisto OuTa 15.19
M65 5 kierrosta (5,5 km): 1) Eino A. Hietala OPP 13.35, 2) Oiva Lukkari OPP 14.16
M14 12 kierrosta (13,2 km): 1) Oula Jokiranta Cyclos 27.40, 2) Edward Beekmann Porvoon Akilles s.a., 3) Jonne Karjalainen Cyclos s.a., 4) Eemeli Välimaa OPP 28.40, 5) Ville Pesonen Cyclos 28.49, 6) Ilkka Keskitalo OPP s.a., 7) Vili Leppänen TWD s.a., 8) Elmo Jokiranta Cyclos 29.51, 9) Roope Nurmi Porvoon Akilles 35.19
N16 12 kierrosta (13,2 km): 1) Rosa Törmänen Cyclos 28.49, 2) Jenniina Nevala Cyclos 29.10, 3) Laura Nurmi Porvoon Akilles 29.44, 4) Riinamaria Hongisto OuTa 31.00, 5) Giia Karjalainen CCH s.a., 6) Kaisa Heikkilä Cyclos 32.46
Naiset 12 kierrosta (13,2 km): 1) Päivi Parttimaa Cyclos 32.07
M16 12 kierrosta (13,2 km): 1) Erik Beekmann Porvoon Akilles 26.50, 2) Tuomas Lilja OPP 27.40, 3) Elmo Ronkainen Cyclos s.a., 4) Simo Alatarvas OPP 28.44
M55 12 kierrosta (13,2 km): 1) Tuomo Pelttari Cyclos 28.49, 2) Jouko Kestilä OPP 30.00
M50 12 kierrosta (13,2 km): 1) Jari Hautasaari OuTa 28.20, 2) Aimo Jokiranta Cyclos 31.52
Jokamiesluokka 12 kierrosta (13,2 km): 1) Timo Riihiniemi AlPi 30.00, 2) Jorma Pohjonen OPP 33.12, 3) Antti Lilja OPP 38.00
M45 20 kierrosta (22 km): 1) Keijo Hongisto OuTa 47.19
M40 20 kierrosta (22 km): 1) Ossi Törmänen Cyclos 42.10, 2) Jari Lämsä OuTa 43.32, 3) Aimo Luiro Cyclos s.a.,  4) Timo Karvonen Cyclos s.a., 5)  Petri Pesonen Cyclos s.a.,  6) Hannu Jänkälä OPP 46.07
M35 20 kierrosta (22 km): 1) Christer Nilsson Luleå CK/Ruotsi  43.32, 2) Tomas Sundberg Luleå CK/Ruotsi s.a., 3) Jari Marjeta OPP 48.38
Miehet, yleinen 20 kierrosta (22 km): 1) Juha Kangaskokko KiiRi  42.03, 2) Juho Heikkilä Cyclos s.a., 3) Johan Segerlund Luleå CK/Ruotsi s.a., 4) Roope Törmänen Cyclos s.a., 5) Lieven de Rycke  Cyclos  s.a., 6) Antti Kulmala OPP s.a., 7) Mikko Kejo CC Picaro 43.32, 8) Ville Vähäkangas KäTa 43.33, 9) Mikko Rapo OPP 45.40, 10) Janne Kouri OPP 46.01, 11) Janne Salmi OPP 47.01

Yleinen kiripistekilpailu: 1) Juha Kangaskokko KiiRi 22 pistettä, 2) Juho Heikkilä Cyclos 8 p., 3) Johan Segerlund Luleå CK/Ruotsi 6 p., 4) Lieven de Rycke Cyclos 5 p., 5) Roope Törmänen Cyclos 4 p

Nuorten kiripistekilpailu: 1) Erik Beekmann Porvoon Akilles 15 p., 2) Tuomas Lilja OPP 7 p., 3) Elmo Ronkainen Cyclos 5 p

Ounaksen Pyörä-Poikien ST 1 -maantieajo Rovaniemellä 17.6. 2007

N8 5 km: 1) Venla Heikkinen OPP 13.06, 2) Veera Salminen Cyclos 14.07
N10 20 km: 1) Iina Väyrynen OPP 59.52, 2) Neea Huikuri OPP 1.03.10
M10 20 km: 1) Henri Kinnunen LUP-82 41.10, 2) Akseli Heikkinen OPP 1.10.15
N12 20 km: 1) Roosa Ylitolva OPP 41.10, 2) Elisa Heikkilä Cyclos s.a., 3) Heidi Kinnunen LUP-82 s.a., 4) Riia-Maria Törmänen Cyclos  s.a.
M12 20 km: 1) Jussi Pesonen Cyclos 41.10, 2) Iiro Väyrynen OPP 56.10
N14 30 km: 1) Katariina Hongisto OuTa  56.20
M14 30 km: 1) Roope Nurmi Porvoon Akilles 54.10, 2) Oula Jokiranta Cyclos s.a., 3) Eemeli Välimaa OPP s.a., 4) Edvard Beekmann Porvoon Akilles 55.40, 5) Ville Pesonen Cyclos s.a., 6) Ilkka Keskitalo OPP s.a., 7) Elmo Jokiranta Cyclos s.a
N16 30 km: 1) Laura Nurmi Porvoon Akilles 55.40, 2) Rosa Törmänen Cyclos s.a., 3) Kaisa Heikkilä Cyclos s.a., 4) Riinamaria Hongisto OuTa s.a., 5) Giia Karjalainen CCH 56.35
M65 30 km: 1) Eino A. Hietala OPP 56.42, 2) Oiva Lukkari OPP 59.03
Naiset 104 km: 1) Päivi Parttimaa Cyclos 2.50.55, 2) Mariel Kunnari OPP 3.10.25
M16 104 km: 1) Erik Beekmann Porvoon Akilles 2.35.20, 2) Tuomas Lilja OPP 3.10.20, 3) Simo Alatarvas OPP s.a
M55 104 km: 1) Tuomo Pelttari Cyclos 2.50.55, 2) Jouko Kestilä OPP 3.10.25, 3) Taisto Tuomivaara PoVi 3.13.30
M50 104 km: 1) Pekka Hartikka KiiRi 2.35.20, 2) Jari Hautasaari OuTa s.a., 3) Aimo Jokiranta Cyclos 2.50.55
M45 104 km: 1) Keijo Hongisto OuTa 2.35.20
M40 104 km: 1) Jari Lämsä OuTa 2.35.20, 2) Timo Karvonen Cyclos s.a., 3) Hannu Jänkälä OPP s.a., 4) Aimo Luiro Cyclos s.a., 5) Ossi Törmänen Cyclos s.a., 6) Petri Pesonen Cyclos 2.50.55
M35 104 km: 1) Christer Nilsson Luleå CK/Ruotsi 2.35.20, 2) Tomas Sundberg Luleå CK/Ruotsi s.a., 3) Jari Marjeta OPP s.a
Jokamiesluokka 104 km: 1) Kalevi Salo 3.22.05, 2) Arto Ylitolva OPP 3.22.08, 3) Jorma Pohjonen OPP 3.22.10
Miehet, yleinen 104 km: 1) Johan Segerlund Luleå CK/Ruotsi 2.35.20, 2) Lieven de Rycke Cyclos  s.a., 3) Juho Heikkilä Cyclos s.a., 4) Mikko Kejo CC Picaro s.a., 5) Roope Törmänen Cyclos s.a., 6) Antti Kulmala OPP s.a., 7) Ville Vähäkangas KäTa 2.37.36, 8) Mikko Rapo OPP s.a., 9) Janne Salmi OPP 3.22.05
Yleinen kirikilpailu Vanttauksella: 1) Lieven de Rycke Cyclos, 2) Johan Segerlund Luleå CK/Ruotsi, 3) Juho Heikkilä Cyclos

Ounaksen Pyörä-Poikien kolmen etappikilpailun yhteistulokset (sijoituspisteet) 17.6. 2007

N8: 1) Venla Heikkinen OPP 3 pistettä, 2) Veera Salminen Cyclos 6
N10: 1) Iina Väyrynen OPP 3, 2) Neea Huikuri OPP 6
M10: 1) Henri Kinnunen LUP-82  3, 2) Akseli Heikkinen OPP 8
N12: 1) Roosa Ylitolva OPP 5, 2) Elis Heikkilä Cyclos 7, 3) Heidi Kinnunen LUP-82 8, 4) Riia-Maria Törmänen Cyclos 13
M12: Jussi Pesonen Cyclos 5, 2) Iiro Väyrynen OPP 8
N14: 1) Katriina Hongisto OuTa 5
M14: 1) Oula Jokiranta Cyclos 5, 2) Eemeli Välimaa OPP 8, 3) Roope Nurmi Porvoon Akilles 13, 4) Edward Beekmann Porvoon Akilles 15, 5) Ville Pesonen  Cyclos 16, 6) Ilkka Keskitalo OPP 17, 7) Elmo Jokiranta Cyclos 22
N16: 1) Rosa Törmänen Cyclos 4, 2) Laura Nurmi Porvoon Akilles 10, 3) Riinamaria Hongisto OuTa 10, 4) Kaisa Heikkilä Cyclos 13, 5) Giia Karjalainen CCH 15
M65: 1) Eino A. Hietala OPP 3, 2) Oiva lukkari OPP 6
Naiset: 1) Päivi Parttimaa Cyclos 4
M16: 1) Erik Beekmann Porvoon Akilles 4, 2) Tuomas Lilja OPP 7, 3) Simo Alatarvas OPP 8
M55: 1) Tuomo Pelttari Cyclos 3, 2) Jouko Kestilä OPP 6
M50: 1) Jari Hautasaari OuTa 4, 2) Aimo Jokiranta Cyclos 8
M45: 1) Keijo Hongisto OuTa 4
M40: 1) Jari Lämsö OuTa 5, 2) Aimo Luiro Cyclos 8, 3) Ossi Törmänen Cyclos 10, 4) Timo Karvonen Cyclos 12, 5) Hannu Jänkälä OPP 14, 6) Petri Pesonen Cyclos 14
M35: 1) Christer Nilsson Luleå CK/Ruotsi 6, 2) Tomas Sundberg Luleå CK/Ruotsi 7, 3) Jari Marjeta OPP 8
Miehet, yleinen: 1) Juho Heikkilä Cyclos 9, 2) Lieven de Rycke Cyclos 10, 3) Johan Segerlund Luleå CK/Ruotsi 11, 4) Mikko Kejo CC Picaro 13, 5) Roope Törmänen Cyclos 15, 6) Antti Kulmala OPP 17, 7) Ville Vähäkangas KäTa  23, 8) Mikko Rapo OPP 28, 9) Janne Salmi OPP 30.