Yleinen 4 km aika-ajo
Rata Kultainen Kampi 9.8.2007 Helsingin Velodromilla
 
Naiset 10 500 m aika-ajo pist.
1. Tiia Myllymäki CCH 50,69 20
2. Pauliina Ojanen TP-P 54,82 19
3. Vilhelmiina Suvisaari VP 57,69 18
4. Anni Alanko SV 1.00,59 17

Miehet 10 500 m aika-ajo
1. Oskari Hanhioja TP-P 52,87 20
2. Henri Kinnunen LUP-82 53,71 19
3. Otto Peltomaa TuUL 54,02 18
4. Matias Hyrkäs CCH 54,45 17

Naiset 12 500 m aika-ajo
1. Eveliina Sarismala TP-P 44,42 20
2. Jeanette Söderholm SibbV 44,48 19
3. Heidi Kinnunen LUP-82 48,73 18
4. Jonna Ojanen TP-P 49,38 17
5. Kaarina Arvo TuUL 53,64 16
6. Petra Nurmi PoA 55,16 15
7. Minni Leppänen TWD 55,54 14

Miehet 12 500 m aika-ajo
1. Jere Myllymäki CCH 44,42 20
2. Anselmi Lehtinen TuUL 46,25 19
3. Arttu Suvisaari VP 48,21 18
4. Henrik Luostarinen TuUL 48,57 17
5. Marco-Tapio Niemi TY 49,13 16
6. Vilhelmi Lehtinen TuUL 49,38 15
7. Sasu Halme KorsKa 50,53 14
8. Tommi Pura TuUL 52,64 13
9. Valtteri Alanko SibbV 52,83 12
10. Mika Laine MyTo 55,50 11

Naiset 14 500 m aika-ajo
1. Eveliina Suvisaari VP 43,27 20
2. Suvi Halme KorsKa 43,32 19
3. Anna-Mari Saarinen TuUL 45,71 18
4. Janna-Carla Niemi TY 46,10 17
5. Jenna Lajunen MTBCF 47,14 16
6. Vilma Alanko SibbV 48.43 15
7. Marika Laine MyTo 54,70 14

Miehet 14 500 m aika-ajo
1. Olli Teivaala TP-P 39,02 20
2. Jani Sandelin CCH 39,54 19
3. Artturi Pensasmaa TP-P 40,03 18
4. Wille-Oskari Riihelä CCH 40,55 17
5. Roope Nurmi PoA 41,61 16
6. Max Puttonen VP 42,45 15
7. Vili Leppänen TWD 46,11 14
8. Teemu Koivisto VP 46,88 13

Naiset 16 500 m aika-ajo
1. Laura Nurmi PoA 42,77 20
2. Miimu Paavola TP-P 44,58 19
3. Jenni Laine MyTo 47,00 18
4. Nina Virolainen VP 50,35 17

Miehet 16 500 m aika-ajo
1. Samuel Halme KorsKa 39,02 20
2. Tuomas Hyrkäs CCH 39,21 19
3. Samuli Karttunen VP 40,95 18
4. Sam Lindqvist SibbV 42,01 17
5. Jesse Virtanen TuUL 42,96 16

Miehet 500 m aika-ajo
1. Risto Aaltio VP 35,56 

Naiset 500 m aika-ajo
1. Heini Salovaara IK-32  

N10 1 km aika-ajo
1. Tiia Myllymäki CCH 1.47,74 20
2. Pauliina Ojanen TP-P 1.54,35 19
3. Vilhelmiina Suvisaari VP 2.05,57 18
4. Anni Alanko SV 2.07,57 17

M10 1 km aika-ajo
1. Henri Kinnunen LUP-82 1.48,70 20
2. Oskari Hanhioja TP-P 1.49,40 19
3. Matias Hyrkäs CCH 1.54,23 18
4. Otto Peltomaa TuUL 2.02,06 17

N12 1 km aika-ajo
1. Jeanette Söderholm SV 1.32,73 20
2. Eveliina Sarismala TP-P 1.36,65 19
3. Jonna Ojanen TP-P 1.43,06 18
4. Heidi Kinnunen LUP-82 1.43,73 17
5. Kaarina Arvo TuUL 1.53,69 16
6. Petra Nurmi PoA 1.55,96 15
7. Minni Leppänen TWD 2.00,32 14

M12 1 km aika-ajo
1. Jere Myllymäki CCH 1.32,34 20
2. Anselmi Lehtinen TuUL 1.39,10 19
3. Marco-Tapio Niemi TY 1.40,18 18
4. Arttu Suvisaari VP 1.41,50 17
5. Henrik Luostarinen TuUL 1.41,70 16
6. Sasu Halme KorsKa 1.42,79 15
7. Vilhelmi Lehtinen TuUL 1.44,09 14
8. Tommi Pura TuUL 1.52,65 13
9. Mika Laine MyTo 1.56,36 12
10. Valtteri Alanko SV 1.57,64 11

N14 1 km aika-ajo
1. Suvi Halme KorsKa 1.29,32 20
2. Eveliina Suvisaari VP 1.31,69 19
3. Anna-Mari Saarinen TuUL 1.34,06 18
4. Janna-Carla Niemi TY 1.34,55 17
5. Jenna Lajunen MTBCF 1.38,35 16
6. Vilma Alanko SV 1.41,82 15
7. Marika Laine MyTo 1.53,65 14

M14 1 km aika-ajo
1. Jani Sandelin CCH 1.18,80 20
2. Olli Teivaala TP-P 1.19,95 19
3. Artturi Pensasmaa TPP 1.22,30 18
4. Max Puttonen VP 1.27,94 17
5. Wille-Oskari Riihelä CCH 1.28,15 16
6. Roope Nurmi PoA 1.29,09 15
7. Vili Leppänen TWD 1.38,38 14
8. Teemu Koivisto VP 1.43,78 13

N16 1 km aika-ajo
1. Miimu Paavola TP-P 1.25,10 20
2. Laura Nurmi PoA 1.27,02 19
3. Jenni Laine MyTo 1.34,42 18
4. Nina Virolainen VP 1.45,16 17

M16 1 km aika-ajo
1. Tuomas Hyrkäs CCH 1.19,07 20
2. Samuel Halme KorsKa 1.19,50 19
3. Samuli Karttunen VP 1.21,87 18
4. Jesse Virtanen TuUL 1.25,68 17
5. Sam Lindqvist SV 1.27,56 16

Yleinen 1 km aika-ajo
1. Risto Aaltio VP 1.11,50
1. Matti Pajari VP 4.43,32

Nuorison viesti-CUP 3 X 400 m
1. Sibbo Vargarne SV 1.44,43
Jeanette Söderholm 12
Jens Söderholm 14
Sam Lindqvist 16
2. Cycle Club Helsinki CCH/VP 1.46,40
Jere Myllymäki 12
Max Puttonen 14
Wille-Oskari Riihelä 14
3. Cycle Club Helsinki CCH 1.46,89
Tuomas Hyrkäs 16
Jani Sandelin 14
Matias Hyrkäs 10
4. Vantaan Pyöräilijät VP 1.48,23
Eveliina Suvisaari 14
Samuli Karttunen 16  
Arttu Suvisaari 12
5. Korson Kaiku KorsKa 1.50,56
Sasu Halme 12
Suvi Halme 14
Samuel Halme 16
6. Porvoon Akilles PoA/TuUL 1.52,10
Laura Nurmi 16
Roope Nurmi 14
Kaarina Arvo 12
7. Turun Urheiluliitto TuUL 1.52,74
Jesse Virtanen 16
Anselmi Lehtinen 12
Anna-Mari Saarinen 14
8. TWD/MTBCF   2.02,45
Minni Leppänen 12
Jenna Lajunen 14
Vili Leppänen 14
9. Turun Urheiluliitto TuUL 2.03,09
Vilhelmi Lehtinen 12
Henrik Luostarinen 12
Tommi Pura 12
10. Tamp.Yritys/ Turun Urheiluliitto 2.04,43
Marco-Tapio Niemi 12
Janna-Carla Niemi 14
Otto Peltomaa 12
11. Mynämäen Toverit MyTo 2.08,02
Mika Laine 12
Marika Laine 14
Jenni Laine 16

12.

Sibbo Vargarna SV 2.15,22
Anni Alanko 10
Valtteri Alanko 12
Vilma Alanko 14

Nuoriso rataviesti Cup: tilanne ennen viimeistä osakilpailua
1. Cycle Club Helsinki 57  
2. Sibbo Vargarne 54
3. Turun Urheiluliitto 52
4. Vantaan Pyöräilijät 39
5. Korson Kaiku 17
6. Tail Wind 14
7. Porvoon Akilles 13
8. Mynämäen Toverit 5
9. Tampereen Yritys 4
  Idrottsklubben 32 4  
11. MTBCF 3