Nuorison sisäratakilpailut 17.3.2007

 

sija nro nimi seura 200 m
Naiset 6
1. 143 Emilia Tuominen CCH 45,24
 
Naiset 8
1. 145 Vilhelmiina Suvisaari VP 27,81
2. 144 Anni Alanko SV 31,52
 
Miehet 8
1. 124 Onni Mäkinen CCH 25,79
2. 129 Julius Ojala TuUl 29,26
 
  pist.   pist. yht.pist. aika
Naiset 10  200 m   1 km      
1. 140 Tiia Myllymäki CCH 27,85 17 2:03,80 20 37 2:31,65
2. 145 Vilhelmiina Suvisaari VP 27,76 20 2:24,00 17 37 2:51,76
3. 139 Miisa Sandelin CCH 37,46 15 2:36,66 15 30 3:14,12
 
Miehet 10 200 m   1 km      
1. 125 Matias Hyrkäs CCH 24,75 20 2:06,44 17 37 2:31,19
2. 124 Onni Mäkinen CCH 26,38 15 2:03,69 20 35 2:30,07
3. 130 Otto Peltomaa TuUL 26,37 17 2:09,06 15 32 2:35,43
4. 116 Jonne Itkonen CCH 26,52 13 2:15,59 13 26 2:42,11
5. 141 Matias Eskelin SV 28,49 11 2:17,87 11 22 2:46,36
6. 131 Casper Hänninen PoA 29,20 10 2:18,80 10 20 2:48,00
 
Naiset 12 200m   1 km      
1. 100 Jeanette Söderholm SV 20,91 20 1:47,81 20 40 2:08,72
2. 106 Vaula Koski TuUL 25,11 17 2:04,24 15 32 2:29,35
3. 142 Maria Eskelin SV 27,88 13 2:00,71 17 30 2:28,59
4. 111 Minni Leppänen TWD 25,11 17 2:04,41 13 30 2:29,52
 
Miehet 12  200m   1 km      
1. 93 Jere Myllymäki CCH 22,52 17 1:45,11 20 37 2:07,63
2. 91 Aleksi Saarela VP 21,98 20 1:51,91 17 37 2:13,89
3. 80 Anselmi Lehtinen TuUL 22,61 15 1:52,48 15 30 2:15,09
4. 85 Sasu Halme KorsKa 22,94 13 1:54,72 11 24 2:17,66
5. 94 Aleksi Hänninen PoA 24,29 9 1:53,31 13 22 2:17,60
6. 89 Vilhelmi Lehtinen TuUL 23,86 10 1:57,40 10 20 2:21,26
7. 88 Valtteri Alanko SV 23,21 11 2:02,34 9 20 2:25,55
8. 92 Michael Aarnio CCH 26,72 8 2:07,59 8 16 2:34,31
 
Naiset 14 200m   1 km      
1. 71 Eveliina Suvisaari VP 20,71 20 1:43,45 20 40 2:04,16
2. 70 Anna-Mari Saarinen TuUL 23,03 17 1:51,10 17 34 2:14,13
3. 107 Vilma Alanko SV 23,74 15 1:52,92 15 30 2:16,66
 
Miehet 14 200m   1 km      
1. 46 Jani Sandelin CCH 19,81 20 1:34,97 20 40 1:54,78
2. 55 Max Puttonen VP 20,79 17 1:42,77 17 34 2:03,56
3. 52 Jens Söderholm SV 21,60 15 1:47,68 15 30 2:09,28
4. 60 Vili Leppänen TWD 22,53 11 1:49,03 13 24 2:11,56
5. 77 Visa Koski TuUL 21,85 13 1:50,85 11 24 2:12,70
6. 54 Wille-Oskari Riihelä CCH 22,71 10 1:54,59 10 20 2:17,30
7. 63 Justus Jonninen CCH 23,41 9 2:01,42 9 18 2:24,83
 
Naiset 16 200m   1 km      
1. 25 Koski Virva TuUL 21,31 20 1:41,23 20 40 2:02,54
2. 33 Sari Soininen TuUL 21,77 17 1:47,70 17 34 2:09,47
 
Miehet 16 200m   1 km      
1. 86 Samuel Halme KorKa 19,73 17 1:35,18 20 37 1:54,91
2. 90 Tuomas Hyrkäs CCH 19,20 20 1:36,47 17 37 1:55,67
3. 95 Aleksi Tenkula IK-32 21,13 13 1:39,62 15 28 2:00,75
4. 91 Sam Linqvist SV 20,47 15 1:41,17 11 26 2:01,64
5. 99 Samuli Karttunen VP 21,63 11 1:40,23 13 24 2:01,86
 
Miehet 18 200m   1 km      
1. 70 Teemu Viholainen CCH 18,19 20 1:27,63 20 40 1:45,82
2. 76 Ilari Kahila CCH 19,19 17 1:34,15 17 34 1:53,34
 
Viesti 3x400 m
1. Sibbo Vargarna I 1:03,35          
  100 Jeanette Söderholm SV            
  52 Jens Söderholm SV            
  91 Sam Lindqvist SV            
 
2. Turun Urheiluliitto I 1:04,57          
  33 Sari Soininen TuUL            
  70 Anna-Mari Saarinen TuUL            
  25 Virva Koski TuUL            
 
3. Vantaan Pyöräilijät   1:04,66          
  71 Eveliina Suvisaari VP            
  99 Samuli Karttunen VP            
  91 Aleksi Saarela VP            
 
4. Cycle Club Helsinki I 1:05,11          
  54 Wille-Oskari Riihelä CCH            
  93 Jere Myllymäki CCH            
  48 Jani Sandelin CCH            
 
5. Cycle Club Helsinki II 1:07,39          
  125 Matias Hyrkäs CCH            
  63 Justus Jonninen CCH            
  90 Tuomas Hyrkäs CCH            
 
6. TWD/IK-32   1:07,73          
  111 Minni Leppänen TWD            
  60 Vili Leppänen TWD            
  95 Aleksi Tenkula IK-32            
 
7. Korson Kaiku/Akilles   1:08,10          
  85 Sasu Halme KorsKa            
  94 Aleksi Hänninen PoA            
  86 Samuel Halme KorsKa            
 
8. Turun Urheiluliitto II 1:10,84          
  77 Visa Koski TuUL            
  106 Vaula Koski TuUL            
  80 Anselmi Lehtinen TuUL            
 
9. CCH/VP   1:13,40          
  55 Max Puttonen VP            
  124 Onni Mäkinen CCH            
  92 Michael Aarnio CCH            
 
10. Sibbo Vargarne II 1:14,32          
  141 Matias Eskelin SV            
  107 Vilma Alanko SV            
  88 Valtteri Alanko SV            
 
11. Turun Urheiluliitto III 1:21,27          
  89 Otto Peltomaa TuUL            
  130 Vilhelmi Lehtinen TuUL            
  129 Julius Ojala TuUl            
 
12. Akilles/SV   1:26,19          
  144 Anni Alanko SV            
  142 Maria Eskelin SV            
  131 Casper Hänninen PoA