Junioreiden 4-päivän ajo, Kultainen Kampi

Velosport Nuoriso ajot 4.6.2008

Sija no. nimi seura aika pisteet

N10 500 m aika-ajo
1. 31 Ojanen Pauliina TP-P 52,41 20
2. 30 Sarismala Katariina TP-P 55,58 19
3. 28 Alanko Anni SV 55,90 18
4. 26 Suvisaari Vilhelmiina VP 57,87 17
5. 27 Lahti Emma Kä-Ta 56,77 16
6. 29 Puskala Viivi VP 1.01,49 15

M10 500 m
1. 48 Hanhioja Oskari TP-P 50,37 20
2. 49 Holmen Casper TP-P 50,80 19
3. 46 Hänninen Casper Akilles 52,25 18
4. 45 Eskelin Matias SV 52,93 17
5. 52 Itkonen Jonne CCH 53,25 16
6. 50 Myllymäki Samu CCH 1.01,78 15
7. 47 Lahti Sampo Kä-Ta 1.02,02 14

N12 500 m aika-ajo
1. 38 Lahti Anna Kä-Ta 43,67 20
2. 36 Heikkilä Elisa Cyclos 50,80 19
3. 37 Nurmi Petra Akilles 51,82 18
4. 41 Karjalainen Emma Cyclos 52,52 17
5. 43 Leppänen Minni TWD 55,22 16

M12 500 m aika-ajo
01. 67 Henttala Niklas Akilles 45,50 20
02. 69 Saarela Aleksi VP 46,14 19
03. 71 Suvisaari Arttu VP 46,89 18
04. 66 Lehtinen Vilhelmi TuUL 47,24 17
05. 79 Pesonen Jussi Cyclos 47,33 16
06. 68 Niemi Marco-Tapio TY 47,47 15
07. 93 Kuusisto Waltteri TWD 49,34 14
08. 65 Kinnunen Henri LUP-82 49,40 13
09. 83 Hänninen Aleksi Akilles 49,41 12
10.  78 Alanko Valtteri SV 49,99 11
11. 89 Hyrkäs Matias CCH 50,54 10
12. 92 Hirvenoja Ville VP 50,96 9
13. 82 Karhu Juuso Akilles 52,85 8

N14 500 m aika-ajo
1. 57 Sarismala Eveliina TP-P 42,57 20
2. 70 Vainionpää Laura KaKa 43,23 19
3. 54 Koski Vaula TVC 44,24 18
4. 60 Kansikas Jasmin TP-P 45,04 17
5. 61 Kinnunen Heidi LUP-82 46,81 16
6. 59 Ojanen Jonna TP-P 47,64 15
7. 55 Väkevä Veera CCH 48,50 14
8. 63 Arvo Kaarina TuUL 49,24 15
9. 32 Bomberg Emilia SV 50,51 14

M14 500 m aika-ajo
01. 100 Pensasmaa Artturi TP-P 38,92 20
02. 115 Myllymäki Jere CCH 40,73 19
03. 97 Riihelä Wille-Oskari CCH 40,80 18
04. 99 Puttonen Max VP 41,14 17
05. 114 Jokiranta Elmo Cyclos 42,76 16
06. 104 Holmen Christian TP-P 42,95 15
07. 116 Lehtinen Anselmi TuUL 43,36 14
08. 107 Karjalainen Jonne Cyclos 43,57 13
09. 108 Pesonen Ville Cyclos 43,93 12
10. 112 Peräkorpi Lauri KaKa 44,03 11
11. 105 Leppänen Vili TWD 44,17 10
12. 106 Koski Visa TVC 45,50 9
13. 110 Beekman Edward Akilles 45,65 8
14. 103 Vainionpää Oskari KaKa 45,70 7
15. 117 Bagger Emil Akilles 45,77 6

N16 500 m aika-ajo
1. 80 Törmänen Rosa CyClos 42,13 20
2. 77 Suvisaari Eveliina VP 43,81 19
3. 85 Kansikas Sofia TP-P 44,30 18
4. 76 Saarinen Anna-Mari TVC 44,36 17
5. 74 Lajunen Jenna VP 45,85 16
6. 81 Heikkilä Kaisa Cyclos 46,25 15

M16 500 m aika-ajo
1. 129 Sandelin Jani CCH 38,05 20
2. 131 Nurmi Roope Akilles 38,63 19
3. 120 Jokiranta Oula Cyclos 38,99 18
4. 136 Lindroos Mikael CCH 40,22 17
5. 134 Beekman Erik Akilles 40,33 16
6. 137 Virtanen Jesse TuUL 41,00 15

Naiset 500 m aika-ajo
1. 98 Koski Virva TVC 40,30 20
2. 2 Rautio Anne TVC 41,57 17
3. 1 Nurmi Laura Akilles 44,29 15
4. 11 Miettinen Riina CCH 45,45 13

M18 500 m aika-ajo
1. 148 Arvo Tapio TuUL 38,81 20

Viestit 3 x 400 m 
01.   Tampereen Pyörä-Pojat   1.42,99  
01.   Holmen Christian   14 5
01.   Pensasmaa Artturi   14 5
01.   Kansikas Sofia   16 5
02.   Porvoon Akilles   1.44,66  
02.   Henttala Niklas   12 4
02.   Beekman Edward   14 4
02.   Nurmi Roope   16 4
03.   Cycle Club Helsinki   1.45,17  
03.   Veera Väkevä   14 3
03.   Jere Myllymäki   14 3
03.   Jani Sandelin   16 3
04.   Cyclos  II   1.46,45  
04.   Karjalainen Jonne   12 2
04.   Pesonen Ville   14 2
04.   Jokiranta Elmo   16 2
05.   Cyclos Kuusamo   1.46,50  
05.   Jokiranta Oula   14 1
05.   Pesonen Jussi   12 1
05.   Törmänen Roosa   16 1
06.   CCH II   1.47,09  
06.   Hyrkäs Matias   12 1
06.   Riihelä Wille-Oskari   14 1
06.   Lindroos Mikael   16 1
07.   Vantaan Pyöräilijät   1.45,17  
07.   Max Puttonen   14 1
07.   Jenna Lajunen   16 1
07.   Eveliina Suvisaari   16 1
08.   Team Velo Cycling   1.48,80  
08.   Koski Vaula   14 1
08.   Koski Visa   14 1
08.   Saarinen Anna-Mari   16 1
09.   Turun Urheiluliitto   1.49,53  
09.   Vilhelmi Lehtinen   12 1
09.   Anselmi Lehtinen   14 1
09.   Jesse Virtanen   16 1
10.   Tampereen Pyörä-Pojat II   1.50,38  
10.   Kansikas Jasmin   14 1
10.   Ojanen Jonna   14 1
10.   Sarismala Eveliina   14 1
11.   Porvoon Akilles II   1.51,11  
11.   Hänninen Aleksi   12 1
11.   Bagger Emil   14 1
11.   Beekman Erik   16 1
12.   IF Sibbo Vargarna   1.51,92  
12.   Alanko Valtteri   12 1
12.   Alanko Vilma   14 1
12.   Sam Lindqvist   16 1
13.   Kauhajoen Karhu   1.53,02  
13.   Peräkorpi Lauri   14 1
13.   Vainionpää Laura   14 1
13.   Vainionpää Oskari   14 1
14.   VP II   1.58,10  
14.   Hirvenoja Ville   10 1
14.   Saarela Aleksi   12 1
14.   Suvisaari Arttu   14 1
15.   LUP-82/TY   2.01,56  
15.   Kinnunen Henri LUP-82 12 1
15.   Kinnunen Heidi LUP-82 14 1
15.   Niemi Marco-Tapio TY 12 1
16.   CC TailWind   2.2,xx  
16.   Kuusisto Waltteri   12 1
16.   Leppänen Minni   12 1
16.   Leppänen Vili   14 1
17.   Cyclos III   2.02,96  
17.   Karjalainen Emma   12 1
17.   Heikkilä Elisa   12 1
17.   Karjalainen Jonne   14 1
18.   Tampereen Pyörä-Pojat III   2.07,52  
18.   Hanhioja Oskari   10 1
18.   Holmen Casper   10 1
18.   Ojanen Pauliina   10 1
19.   Porvoon Akilles III   2.09,91  
19.   Hänninen Casper   10 1
19.   Nurmi Petra   12 1
19.   Karhu Juuso   12 1
20.   CCH/SV/TuUL   2.10,84  
20.   Alanko Anni SV 10 1
20.   Itkonen Jonne CCH 10 1
20.   Kaarina Arvo TuUL 14 1
21.   Kälviän Tarmo   2.13,02  
21.   Lahti Sampo   10 1
21.   Lahti Emma   10 1
21.   Lahti Anna   12 1
22.   SV/VP   2.14,67  
22.   Puskala Viivi VP 10 1
22.   Suvisaari Vilhelmiina VP 10 1
22.   Eskelin Matias SV 12 1