Junioreiden 4-päivänajo 2008

M18/Naisten pisteet
20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1-1-jne…
20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1-1-jne…
20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1-1-jne…
20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1-1-jne…

10 - 16 vuotiaiden osakilpailu pisteet
20-19-18-17-16-15-14-13-12-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1-1-0
  Helsinki
Velosport Nuoriso-ajo
Vantaa
BikePlanet
Espoo
Hesburgerajo
Porvoo
Fonson  
 
Yhteis   KK
500 m aika-ajo Viesti 3x400 m Maantieajo Tempo Korttelit km     pist.
No. Nimi seura sija pist. sija sija pist. sija pist. sija pist. paras sija Sija pist.
N10 1 kier. 5 km 5 kier. 15 km Yhteistulos  
1. Ojanen Pauliina TP-P 1 20 18 2 19 1 20 3 18   1 77 40
2. Lahti Emma KäTa 4 17 21 1 20 2 19 1 20 1 2 76 38
3. Suvisaari Vilhelmiina VP 5 16 22 3 18 3 18 4 17 3 3 69 36
4. Alanko Anni SV 3 18 20 5 16 6 15 2 19   4 68 34
5. Sarismala Katariina TP-P 2 19   6 15 5 16 5 16   5 66 32
6. Puskala Viivi VP 6 15 22 4 17 4 17 6 15   6 64 30
M-10 1 kier. 5 km 5 kier. 15 km Yhteistulos
1. Hanhioja Oskari TP-P 1 20 18 1 20 2 19 1 20   1 79 40
2. Holmen Casper TP-P 2 19 18 2 19 1 20 2 19   2 77 38
3. Hänninen Casper Akilles 3 18 19 3 18 4 17 3 18   3 71 36
4. Eskelin Mathias SV 4 17 22 4 17 3 18 5 16   4 68 34
5. Itkonen Jonne CCH 5 16 20 5 16 5 16 4 17   5 65 32
6. Lahti Sampo KäTa 7 14 21 6 15 6 15 6 15   6 59 30
7. Myllymäki Samu CCH 6 15                 7 15  
8. Eronen Hiski KoiIs               7 14   8 14  
N12 1 kier. 5 km 5 kier. 15 km Yhteistulos
1. Lahti Anna KäTa 1 20 21 1 20 1 20 1 20   1 80 40
2. Heikkilä Elisa Cyclos 2 19 17 2 19 3 18 3 18   2 75 38
3. Karjalainen Emma Cyclos 4 17 17 3 18 2 19 2 19   3 73 36
4. Nurmi Petra Akilles 3 18 19 4 17 4 17 4 17   4 69 34
5. Leppänen Minni TWD 5 16 16 5 16 5 16 5 16   5 64 32
M-12 2 kier. 10 km 8 kier. 28 km Yhteistulos
1. Henttala Niklas Akilles 1 20 2 1 20 1 20 1 20   1 80 40
2. Saarela Aleksi VP 2 19 14 5 16 3 18 2 19   2 72 38
3. Niemi Marco-Tapio TY 6 15 15 3 18 2 19 3 18   3 70 36
4. Pesonen Jussi Cyclos 5 16 5 2 19 6 15 6 15 2 4 65 34
5. Suvisaari Arttu VP 3 18 14 6 15 5 16 5 16 3 5 65 32
6. Hänninen Aleksi Akilles 9 12 11 4 17 4 17 4 17   6 63 30
7. Lehtinen Vilhelmi TuUL 4 17 9 7 14 10 11 10 11   7 53 28
8. Alanko Valtteri SV 10 11 12 9 12 9 12 9 12   8 47 26
9. Hyrkäs Matias CCH 11 10 6 8 14 7 14 14 7 s.7,8,11 9 45 24
10. Kuusisto Waltteri TWD 7 14 16 12 9 8 13 12 9 s.7,8,12 10 45 22
11. Kinnunen Henri LUP-82 8 13 15 10 11 11 10 15 6   11 40 20
12. Hirvenoja Ville VP 12 9 14 11 10 13 8 11 10   12 37 18
13. Karhu Juuso Akilles 13 8 19 13 8 12 9 13 8   13 33 16
14. Halme Sasu KorsKa             7 14   14 14  
15. Lepistö Wilhelmi PoTa               8 13   15 13  
N14 2 kier. 10 km 8 kier. 28 km Yhteistulos
1. Sarismala Eveliina TP-P 1 20 10 1 20 2 19 1 20   1 79 40
2. Vainionpää Laura KaKa 2 19 13 3 18 5 16 2 19   2 72 38
3. Kansikas Jasmin TP-P 4 17 10 2 19 4 17 4 17   3 70 36
4. Väkevä Veera CCH 7 14 3 5 16 1 20 3 18   4 68 34
5. Koski Vaula TVC 3 18 8 4 17 3 18 7 14   5 67 32
6. Ojanen Jonna TP-P 6 15 10 6 15 6 15 9 12   6 57 30
7. Kinnunen Heidi LUP-82 5 16 15 8 13 8 13 8 13 5 7 55 28
8. Bomberg Emilia SV 9 12   7 14 7 14 6 15 6 8 55 26
9. Arvo Kaarina TuUL 8 13 20 9 12 Kesk. 12 10 11   9 48 24
10. Alanko Vilma SV               5 16   10. 16  
M-14 4 kier. 10 km 15 kier. 44 km Yhteistulos
1. Pensasmaa Artturi TP-P 1 20 1 2 19 1 20 1 20   1 79 40
2. Myllymäki Jere CCH 2 19 3 1 20 2 19 2 19   2 77 38
3. Holmen Christian TP-P 6 15 1 3 18 4 17 3 18   3 68 36
4. Puttonen Max VP 4 17 7 4 17 5 16 7 14   4 64 34
5. Leppänen Vili TWD 11 10 16 5 16 6 15 4 17   5 58 30
6. Jokiranta Elmo Cyclos 5 16 4 9 12 8 13 6 15 s.4,5,6 6 56 28
7. Karjalainen Jonne Cyclos 8 13 4 8 13 7 14 5 16 s.4,5,7 7 56 26
8. Peräkorpi Lauri KaKa 10 11 13 7 14 3 18 11 10   8 53 24
9. Pesonen Ville Cyclos 9 12 4 6 15 9 12 10 11 6 9 50 22
10. Beekmann Edward Akilles 13 8 2 13 8 10 11 8 13 8 10 50 20
11. Bagger Emil Akilles 15 6 11 11 10 12 9 9 12   11 37 18
12. Koski Visa TVC 12 9 8 10 11 13 8 13 8   12 36 16
13. Lehtinen Anselmi TuUL 7 14 9 14 7 14 7 14 7 7 13 35 14
14. Vainionpää Oskari KaKa 14 7 13 12 9 11 10 12 9 11 14 35 12
15. Riihelä Wille-Oskari CCH 3 18 6         15 6   15 24  
N16 4 kier. 10 km 15 kier. 44 km Yhteistulos
1. Suvisaari Eveliina VP 2 19 7 1 20 2 19 2 19   1 77 40
2. Törmänen Rosa Cyclos 1 20 5 3 18 3 18 1 20   2 76 38
3. Saarinen Anna-Mari TVC 4 17 8 4 17 1 20 4 17   3 71 36
4. Kansikas Sofia TP-P 3 18 1 5 16 4 17 3 18   4 69 34
5. Lajunen Jenna VP 5 16 7 2 19 5 16 5 16   5 67 32
6. Heikkilä Kaisa Cyclos 6 15 17 6 15 6 15 6 15   6 60 30
M-16 8 kier. 10 km 20 kier. 67 km Yhteistulos
1. Sandelin Jani CCH 1 20 3 4 17 1 20 1 20   1 77 40
2. Nurmi Roope Akilles 2 19 2 1 20 5 16 3 18   2 73 38
3. Jokiranta Oula Cyclos 3 18 4 7 14 2 19 7 14 2 3 65 36
4. Beekmann Erik Akilles 5 16 11 5 16 4 17 5 16 4 4 65 34
5. Virtanen Jesse TuUL 7 14 9 3 18 6 15 4 17   5 64 32
6. Lindqvist Sam SV 6 15 12 6 13 7 14 6 16   6 58 30
7. Lindroos Mikael CCH 4 17 6 2 19 3 18       7 54  
8. Paajanen Mikko TWD               2 19   8 19  
M18 8 kier. 10 km 45 km 92 km Yhteistulos  
1. Arvo Tapio TuUL 1 20   1 20 1 20 2 17   1 77  
2. Halme Samuel KorsKa     2 17     1 20   2 37  
Naiset 8 kier. 10 km 20 kier. 67 km sija pisteet paras sija
1. Rautio Anne TVC 2 17   1 20 1 20 1 20   1 77  
2. Koski Virva TVC 1 20   2 17 5 11 2 17   2 65  
3. Miettinen Riina CCH 4 13   3 15 7 9 3 15   3 52  
4. Korhonen Heljä Team FOC           2 17       4 17  
5. Lilja Laura Team FOC           3 15       5 15  
5. Nurmi Laura Akilles 3 15                 5 15  
7. Alakoskela Henni KaKa               4 13   7 13  
7. Salmenoja Terhi TVC           4 13       7 13  
9. Teivaala Eeva TP-P               5 11   9 11  
10. Salovaara Heini Team FOC           6 10       10 10  
11. Räsänen Karoliina Team FOC           8 8       11 8  
12. Lehtinen Anneli             9 7       12 7