Tulokset 1.6.2008

Mini 14 km

Korso MTB Marathon, SIGMA Super Marathon cup 2/8 osakilpailu
sij nro nimi sarja seura Aika
1 252 Halme Sasu Mini Korson Kaiku 0:39:00
2 256 Niemi Marco-Tapio Mini Tampereen Yritys 0:39:10
3 260 Serguskin Atte Mini Triathlon Stadi 0:42:20
4 254 Luhtanen Aleksi Mini Mellunkylän Kontio 0:43:15
5 258 Sten Emma Mini MTBCF 0:44:02
6 262 Väkevä Veera Mini CCH 0:44:10
7 259 Lehtinen Sakari Mini Hyvinkään Pyöräilijät 0:44:32
8 257 Sten Ida Mini MTBCF 0:45:00
9 250 Aapio Juuso Mini Korson Kaiku 0:51:55
10 253 Juntunen Antti-Jussi Mini Korson Kaiku 0:52:25
11 251 Haarala Ilmari Mini Korson Kaiku 1:03:22
12 263 Koski Atte Mini Korson Kaiku 1:04:31
13 266 Miettinen Jimi Mini Korson Kaiku 1:04:33
14 255 Sillankorva Jaakko Mini Korson Kaiku 1:10:01
15 265 Koivumäki Jesse Mini Korson Kaiku 1:17:33
16 264 Vihanto Tomi Mini Korson Kaiku 1:17:40
  261 Hölli Jesse Mini Korson Kaiku

DNF


62 km Korso MTB Marathon, SIGMA Super Marathon cup
sij nro nimi sarja seura Aika
1 40 Ojala Henri M Pyörä-68/Giant 2:22:06
2 134 Hietala Jukka M40 TCC 2:27:37
3 52 Sakala Mikko M Nummela 2:29:41
4 38 Nieminen Tommi M Jyväskylän Pyöräilijät 2:29:43
5 29 Leinonen Janne M Zeus 2:30:33
6 170 Soidinsalo Sami M40 Vantaa 2:30:35
7 22 Korpela Aki M Kaupin Kanuunat 2:30:37
8 70 Tyynelä Sami M CC Tailwind 2:31:18
9 67 Turku Perttu M CC Helsinki 2:31:37
10 37 Miettinen Olli M CC Picaro  2:32:46
11 73 Veikkolainen Kari M Zeus 2:33:07
12 57 Siltanen Mikko M Tampereen Pyörä-Union 2:33:17
13 75 Viitamaa Mauri M Kaupin Kanuunat 2:33:25
14 140 Maisniemi Kreu M CC Helsinki 2:33:37
15 23 Kuitto Antti M Lappeenrannan Pyöräilijät 2:34:50
16 98 Pohjasvuo Pasi M40 Espoo 2:34:59
17 152 Sohkanen Simo M Rajamäki 2:35:18
18 123 Hammarberg Heikki M50 Heinolan MTB-Club 2:35:20
19 68 Turtiainen Jani M Korson Kaiku 2:35:32
20 69 Turunen Aki M Espoo 2:35:44
21 55 Sarmalahti Jarno M Riverside CC 2:35:59
22 42 Pakkanen Jarkko M Tampereen Pyörä-Union 2:36:48
23 130 Vainio Panu M CCH 2:37:30
24 81 Halme Samuel M18 Korson Kaiku 2:37:40
25 138 Härginen Daniil M MTBCF 2:38:20
26 19 Kallioniemi Jussi M MTBCF 2:38:32
27 175 Kansikas Ari M40 Tampereen Pyörä-Pojat 2:38:45
28 63 Tallinen Tuomas M Jyväskylän Pyöräilijät 2:38:45
29 91 Kokkonen Rauno M40 Tawast CC 2:39:09
30 163 Arffman Kari M40 BS-PU 2:41:10
31 65 Toivanen Pekka M Tawast CC 2:41:19
32 160 Koskinen Kari M40 CCH 2:41:58
33 83 Oksman Jerry M18 Bikefly Team 2:44:44
34 56 Sillankorva Ilkka M Keskiö MTB 2:45:11
35 24 Kumpula Jussi M MTBCF 2:45:11
36 53 Salonen Erkko M Helsinki 2:45:40
37 62 Tallinen Antti M Kouvola 2:45:47
38 180 Salmi Jari M40 Tuusula 2:46:50
39 113 Alusniemi Sini N Jyväskylän Pyöräilijät 2:47:04
40 17 Juva Vesa M Bikefly Team 2:47:15
41 46 Prusi Timo M Kaupin Kanuunat 2:48:14
42 110 Piitulainen Markku M50 Zeus 2:48:34
43 108 Minkkinen Hannu M50 Zeus 2:49:43
44 148 Pihamaa Sauli M Sysmän Sisu 2:49:48
45 45 Porkka Tero M Kaupin Kanuunat 2:50:18
46 88 Järvinen Arto M40 MTBCF 2:51:07
47 16 Ijäs Henrikki M Suomun Hiihtokoulu 2:51:13
48 80 Saukko Marko Helsinki 2:51:24
49 39 Niveri Jyri M Jyväskylän Pyöräilijät 2:51:58
50 168 Hirvensalo Aki M HTH 2:52:16
51 178 Hokkanen Oskari M Pyörä-68 2:52:16
52 126 Varjoniemi Timo M40 CCH 2:52:37
53 50 Rinne Anssi M Espoo 2:52:37
54 165 Räty Mikko M HTH 2:52:37
55 132 Mattson Kaj M Akilles 2:52:40
56 143 Lahti Jani M Helsinki 2:52:56
57 10 Ervast Marko M CC Helsinki 2:53:03
58 15 Häkkinen Mika M CCEH 2:53:04
59 20 Kauppinen Juha M Jyväskylän Pyöräilijät 2:53:10
60 27 Laurila Jussi M Jalasjärvi 2:53:56
61 159 Merisaari Mikko M Turku 2:54:00
62 128 Sirkka Erkki M40 CCH 2:54:49
63 87 Hakala Ilkka M40 Kaupin Kanuunat 2:54:58
64 36 Malinen Tuomas M ÄäriTeam, Helsinki 2:55:11
65 101 Vainio Kimmo M40 Hyvinkään Pyöräilijät 2:55:50
66 95 Myllynen Mika M40 Porvoon Akilles 2:56:44
67 82 Kruuser Karel M18 Viro 2:57:32
68 35 Lymy Juuso M Pori 2:57:38
69 137 Auru Jouni M40 MTBCF 2:58:37
70 100 Vaahtera Juha M40 Kaupin Kanuunat 2:58:53
71 179 Salvanto Antero M Hepo 2:59:44
72 31 Liljelund Peter M Zeus 2:59:52
73 133 Painilainen Tapio M TCC 3:00:00
74 21 Kolehmainen Mikko M Korson Kaiku 3:00:00
75 174 Happonen Marko M Korson Kaiku 3:00:22
76 103 Vesterinen Matti M40 Kerkkoo 3:00:25
77 78 Ylönen Arto M Lappeenrannan Pyöräilijät 3:00:46
78 43 Peltola Antti M Jyväskylän Pyöräilijät 3:02:17
79 84 Tuominen Samuli M18 HHCMB 3:02:37
80 124 Ylinenpää Janne M HTH Helsinki 3:03:10
81 44 Pihlanen Risto M40 Tampere 3:03:28
82 118 Oksman Paula N Bikefly Team 3:03:35
83 121 Marttinen Timo M   3:06:18
84 90 Kekola Harri M40 Seinäjoen Pyöräpojat 3:06:32
85 30 Lenkkeri Mika M PPP-96 3:06:39
86 184 Lankela Jaani M Bopp 3:07:28
87 136 Immonen Kai M Team Kickbike 3:07:34
88 61 Taipale Jarno M Lahti 3:07:46
89 3 Alanko Kari M50   3:08:10
90 74 Wennerstrand Henrik M MTB-Lohja TOY 3:08:14
91 162 Klickars Tuomas M BS-PU 3:08:22
92 155 Savolainen Tomi M Etelä-Helsingin Pulkka 3:09:33
93 172 Niemi Jari M Vantaa 3:10:03
94 104 Vähi Nikolai M40 Viro 3:10:08
95 145 Voolli Antti M SC Janina 3:10:28
96 85 Ala-Pappila Harri M40 Espoo 3:10:32
97 156 Pärnänen Juha M Etelä-Helsingin Pulkka 3:10:41
98 79 Rinne Lasse   3:11:10
99 120 Tiainen Suvi N CC Helsinki 3:11:13
100 93 Luhtanen Harri M40 Mellunkylän Kontio 3:11:15
101 153 Tölli Ari M Foxforce 3:11:25
102 125 Helminen Marko M Lappeenranta 3:11:45
103 72 Vartiainen Arto M Central Terrorist Unit 3:12:03
104 147 Östergård Patric M40 Espoo 3:12:15
105 96 Määttä Jarmo M40 Korson Kaiku 3:12:39
106 164 Lehtonen Jaakko M CCH 3:12:39
107 183 Rantalahti Antti M40 Nokia MTB 3:13:08
108 58 Sten Mikko M MTBCF 3:13:14
109 146 Mäkinen Timo M40 Raha 3:14:12
110 141 Haataja Riikka N Kerava 3:14:36
111 94 Löokene Marek M40 Viro 3:15:15
112 142 Kokkonen Jukka M40 Söderkulla 3:15:30
113 4 Autere Tuomas M Helsinki 3:16:14
114 102 Vainio Reima M40 Korson Kaiku 3:16:28
115 66 Tompuri Seppo M FC Rupu 3:17:48
116 49 Richnau Michael M MTBCF 3:18:07
117 111 Suominen Tauno M50 Järvenpää 3:18:38
118 171 Saarela Tero M CCEH 3:18:40
119 2 Alanko Ari M Helsinki 3:19:00
120 59 Suominen Erno  M Helsinki 3:20:07
121 158 Kuurne Pekka M40 Heinola 3:20:59
122 181 Kaskenviita Tero M40 Espoo 3:21:06
123 182 Grönstrand Markku M40 Espoo 3:21:06
124 6 Corfe Ian M MTBCF (Englanti) 3:22:20
125 41 Paajanen Sami M Korson Kaiku 3:22:20
126 167 Aho Jari M HTH 3:22:35
127 117 Matikainen Heli N   3:22:39
128 144 Raunio Johannes M Vantaa 3:22:59
129 154 Sammalisto Pekka M50 Jyps 3:23:15
130 151 Niemi Simo-Pekka M50 VMK 3:26:30
131 166 Puukka Miika M HTH 3:26:40
132 169 Hirvensalo Tero M HTH 3:27:01
133 28 Lehtonen Jari M CCEH 3:27:17
134 5 Auvinen Aki M Helsinki 3:30:37
135 106 Filppula Markku M50 Joensuun Pyöräilijät 3:30:53
136 135 Liljeroos Kari M CC Tailwind 3:30:59
137 1 Aitkoski Toni M Tawast CC 3:31:31
138 99 Ruohola Jani M40 Kirkkonummi 3:31:57
139 89 Kainulainen Simo M40 Mellunkylän Kontio 3:33:45
140 115 Karhunen Ulla N Turku 3:34:32
141 127 Veikonheimo Tomi M Team Landbo 3:35:14
142 176 Somervuori Jukka M50 IK-32  3:35:29
143 107 Litmanen Pertti M50 Hämeenlinnan Tarmo 3:35:36
144 8 Einistö Teppo M Zeus 3:35:36
145 112 Tuokko Raimo M50 Zeus 3:37:00
146 54 Salonen Sami M TUMK Tuusula 3:37:04
147 173 Perkola Timo M Etelä-Helsingin Polkka 3:37:20
148 97 Palmu Jyrki M40 Vantaa 3:37:28
149 18 Kainulainen Arto M Tyrans, Vantaa 3:37:35
150 131 Oelert Kaj M Nokia Sports Team 3:44:38
151 105 Birling Jari M50 IK-32  3:45:42
152 116 Kekkonen Satu N IPR 3:49:44
153 109 Nurminen Heikki M50 IPR 3:49:58
154 86 Alhonen Timo M40 IK-32  3:51:28
155 161 Salimäki Aino N Foxforce 3:54:52
156 119 Ronkainen Anna N Prologi 4:01:13
157 25 Laine Matti M Tampere 4:26:42
158 47 Pöyhönen Arto M Kerava 4:28:18
159 114 Ikonen Hanna N Plaani 4:43:00
  122 Väisänen Päivi N   DNF
  150 Kiristäjä Kalle M40 Viro DNF
  157 Keurulainen Antti M40 Espoo DNF
  92 Laiti Petteri M40 Mellunkylän Kontio DNF
  12 Havukainen Sakari M ÄäriTeam, Helsinki DNF
  139 Lahikainen Mikko M CCEH DNF
  33 Lindqvist Tuukka M CCEH DNF
  60 Syrjälä Jussi M PK Racing Team DNF
  9 Ellinger Hans M Helsinki DNF
  77 Vornanen Janne M Timanttipora, HEL DNF
  51 Saarinen Juho M Mäntsälän Urheilijat DNF
  64 Tiitta Juha M CC Tailwind DNF
  71 Valkeamäki Petri M Jyväskylän Pyöräilijät DNF
  149 Hautere Mikko M Helsinki DNF
  129 Nieminen Jarmo M Lahti DNF
  7 De Rycke Lieven M Cyclos Kuusamo DNS
  13 Heinikainen Jari M CC Tailwind DNS
  14 Huttunen Juho M Turun Urheiluliitto DNS
  76 Viljamaa Juha M Hyvinkään Pyöräilijät DNS

32 km Korso MTB Marathon, SIGMA Super Marathon cup
sij nro nimi sarja seura Aika
1 217 Halme Suvi ½N Korson Kaiku 1:39:03
2 229 Lång Maija ½N Espoo 1:40:46
3 221 Vapaaoksa Jenni ½N MTBCF 1:44:44
4 220 Lajunen Jenna ½N Vantaan pyöräilijät 1:49:34
5 232 Kekki Kaisa ½N Tampere 1:49:45
6 218 Kari Nina ½N Espoo 1:52:33
7 219 Kasvio Mari ½N Espoo 1:52:33
8 243 Kopra Kaisu ½N Jyps 2:03:02
9 234 Kainulainen Elina ½N Mellunkylän Kontio 2:39:40

32 km Korso MTB Marathon, SIGMA Super Marathon cup
sij nro nimi sarja seura Aika
1 215 Silvenius Aku ½M CC Tailwind 1:23:55
2 225 Elkala Janne ½M Lahti 1:28:36
3 233 Soidinsalo Pasi ½M VJS 1:31:15
4 227 Jokinen Juha ½M Helsinki 1:32:28
5 201 Auvinen Tommi ½M Jyväskylän Pyöräilijät 1:34:05
6 204 Hakala Tom ½M Helsinki 1:35:30
7 206 Kaarlampi Erik ½M Kouvola 1:35:40
8 242 Snellman Janne ½M Espoo 1:38:31
9 228 Österman Lauri ½M Espoo 1:38:31
10 212 Pahajoki Jukka ½M Jyväskylän Pyöräilijät 1:40:00
11 214 Rautakoura Jukka  ½M Kauhajoen Karhu 1:41:02
12 210 Moisio Lasse  ½M Vantaa 1:42:30
13 223 Vierikko Hannu ½M Tean Kickbike 1:44:17
14 236 Orpana Pekka ½M Helsinki 1:44:28
15 240 Lunden Tuomas ½M Espoo 1:45:30
16 205 Ikola Timo ½M Otaniemen Jyllääjät 1:48:30
17 222 Hakala Pertti ½M Espoo 1:49:45
18 216 Åman Esa ½M Vantaa 1:50:34
19 235 Heikkinen Antti ½M OJY 1:50:40
20 224 Veivo Juha ½M Espoo 1:51:12
21 231 Laine Jyrki ½M Helsinki 1:51:59
22 226 Lindeman Tommi ½M Lahti 1:54:23
23 237 Sairasalo Tomi ½M Vantaa 1:54:55
24 238 Fält Samuli ½M Helsinki 1:58:34
25 208 Lainpelto Jari ½M Cactus Cruzers 1:59:35
26 239 Lainpelto Vesa ½M Auagezelchnet-Klub 2:01:41
27 202 Eklund Jukka ½M Vantaa 2:01:53
28 241 Repola Hannu ½M Hienojen Miesten Kerho 2:02:18
29 203 Haavisto Juha ½M Hienojen Miesten Kerho 2:02:18
30 209 Matikainen Jukka ½M Hienojen Miesten Kerho 2:02:18
31 200 Arenius Risto ½M Järvenpää 2:04:02
32 213 Rautakoura Antti  ½M Tampere 2:08:20
33 241 Repola Hannu ½M Hienojen Miesten Kerho 2:20:18
34 203 Haavisto Juha ½M HMK 2:20:18
35 209 Matikainen Jukka ½M Hienojen Miesten Kerho 2:20:18
36 211 Ojala Janne ½M Mellunkylän Kontio 2:39:40
  207 Kuisma Sami ½M Riihimäki

DNS