II Pyhäjärvi maantie 25.5.2008, Säkylän Yritys ry.

N-12 8 km 1 kier

1 101 Nurmi Petra Akilles 0:18:49
M-12 8 km 1 k
1 8 Kuusisto Waltteri TWD 0:16:38
N-14 8 km 1 k
1 10 Kansikas Jasmin P-P 0:15:17

M-14 42 km 5 k
1 103 Vainionpää Oskari KaKa 1:13:39
20 Peräkorpi Lauri KaKa dns

M-65 42 km 5 k
1 104 Leppänen Kalevi TY 1:13:39
2 46 Varheensalo Kalevi PoPyKa 1:19:56

M-70 42 km 5 k
1 26 Munne Reijo KoPy 1:13:39

M-75 24 km 3 k
1 24 Anthoni Henrik SV 1:00:36

N-16 42 km 5 k
1 10 Kansikas Jasmin P-P 1:13:39
2 22 Kansikas Sofia P-P 1:13:39
3 102 Vainionpää Laura KaKa 1:13:39

N-30 42 km 5 k
1 40 Joela Heli Picaro 1:13:39

N-40 42 km 5 k
1 37 Lehtinen Anneli TuUl 1:19:56
38 Iisakkila Kristiina TaSi dns

M-50 88 km 11 k
1 63 Ojala Osmo CCH 2:20:46
2 62 Keinänen Kari CCH sa
3 153 Pekkanen Keijo JoPy sa
  152 Seppälä Ilari LaihLu dnf
105 Hautamäki Samuli KäTa dns

M-55 88 km 11 k
1 61 Matikainen Timo TWD 2:20:46
2 57 Leppänen Johannes HTL sa
3 60 Immonen Matti SäkY sa

M-60 88 km 11 k
1 51 Salminen Pentti TWD 2:20:46
2 54 Oksanen Jukka TVC sa
3 53 Koskihaka Markku SäkY sa
4 48 Tanttu Matti CCH sa
5 52 Kovanen Unto Picaro sa
50 Vainionpää Esa KaKa dnf
106 Hukkanen Risto KoPy dnf

M-16 88 km 11 k
1 44 Virtanen Jesse TuUl 2:20:33
2 108 Syrjä Miika JU 2:20:46
3 109 Syrja Teemu JU sa
4 107 Nurmi Roope Akilles sa
5 110 Myllymäki Teemu SPP sa

Naiset /N-18 88 km 11 k
1 42 Harju Mirella TuUl 2:20:46
2 41 Rautio Anne TVC sa
3 111 Louhi Linnea    N18 TuUl sa
4 35 Koski Virva      N18 TVC sa
34 Smedman Susanna      N18 Kraft dnf
39 Haavisto Leena TVC dns
112 Nurmi Laura     N18 Akilles dnf

Elite 120 km 15 k
1 115 Hämeenaho Tero Team Contine 2:52:25
2 125 Santala Jukka-Pekka Team Checibi 2:52:46
3 116 Leppänen Petri K. Team Contine 2:54:08
4 119 Liias Toni TuUl 2:54:12
5 118 Mäkelä Jouko Team Contine sa
6 117 Leppämäki Marko Team Contine sa
7 129 Pesola Timo KäTa sa
8 130 Holma Kari PirPy sa
9 95 Kejo Mikko TuUl sa
10 100 Träskelin Antti Team Checibi sa
11 128 Maunumäki Kari KäTa 2:57:10
12 99 Tuukkanen Antti GIF sa
13 132 Jaakkola Teemu TVC sa
14 131 Kakko Juha KoPy sa
15 121 Suominen Ville TuUl sa
16 97 Tuukkanen Kai GIF 3:03:34
17 96 Lehtonen Timo Team Orbea sa
18 122 Suominen Matti TuUl sa
19 98 Huovinen Jukka KäTa sa
  124 Kalliomäki Timo Team Checibi dnf
  113 Vastaranta Mikko Team Contine dns
  114 Hiltunen Paavo Team Contine dns
  120 Erjomaa Timo TuUl dns
  123 Varala Janne Team Orbea dns
  126 Timmerbacka Juhani Team Checibi dns
  127 Göös Marko KäTa dns
  133 Rissanen Jarmo CCH dns

M-18 120 km 15 k
1 143 Huhtasaari Jaakko Team Orbea 2:54:12
2 92 Arvo Tapio TuUl 3:03:34
3 145 Oksman Jerry BFTeam sa
4 144 Laukkala Mikko Team Orbea sa
  146 Forsman Lassi RSP dnf

M-kilpa 120 km 15 k
1 148 Smith Tim TY 3:03:34
2 154 Nieminen Jari KoiIs sa
3 93 Kuusisto Tero KoiIs sa
4 151 Eloluoto Sami TuUl sa
5 150 Vienonen Jari TuUl sa
  147 Jäderholm Markus Akilles dns
  149 Niemi Jarkko P-Union dns

M-30 120 km 15 k
1 140 Heitala Juhana CCH 2:57:10
2 89 Väisänen Mika Picaro 3:03:34
3 91 Viinikka Tapio HlTarmo sa
4 86 Helin Kari CCH sa
5 139 Hiltunen Seppo CCH sa
6 137 Sjöholm Mats LUP-82 sa
7 136 Järvisalo Jari TCC sa
8 135 Reunanen Peter IK-32 3:07:07
  82 Hautamäki Janne Picaro dnf
  85 Kilpeläinen Sami PiKe dnf
  88 Andersson Tomi PiKe dnf
  134 Nieminen Samppa KangKi dns
  138 Leppänen Toni Picaro dns

M-40 120 km 15 k
1 81 Mattila Sami TVC 2:54:12
2 75 Pihkoluoma Mika RSP 2:57:10
3 68 Jutila Petri P-Union 3:03:34
4 67 Taavitsainen Raimo CCH sa
5 71 Kasanen Kari IK-32 sa
  141 Lovin Lars-Erik Akilles dnf
  80 Kansikas Ari P-P dnf
  66 Alhonen Timo-Pekka IK-32 dns
  142 Raivio Kari Picaro dns