15. Satakunnan ajot 30.8.2008

Ulvila, Harjunpää

Koiviston Isku ry

Miehet elite 129 km

1 16 Matti Pajari CCH/Velosport 3.04.53
2 39 Mikko Vastaranta P-Union/Team Continental sa
3 26 Juha Kakko Kouvolan Pyöräilijät sa
4 11 Juha Kangaskokko CC Picaro sa
5 19 Mika Vilen Cycle Club Helsinki sa
6 21 Ilpo Kyllönen KoiI/Chebici sa
7 49 Toni Liias Turun Urheiluliitto sa
8 15 Jan Elmgren Cycle Club Helsinki sa
9 30 Kari Holma Pirkanmaan Pyöräilijät sa
10 22 Jukka-Pekka Santala KoiI/Chebici sa
11 18 Perttu Turku Cycle Club Helsinki sa
12 29 Timo Pesola Kälviän Tarmo sa
13 14 Tommi Virtanen CC Picaro sa
14 42 Petri K. Leppänen P-Union/Team Continental sa
15 41 Marko Leppämäki P-Union/Team Continental sa
16 35 Kim Mansner Porvoon Akilles sa
17 12 Jouni Ollikainen CC Picaro sa
18 37 Joonas Haapala TeRi/Orbea Pohjanmaa sa
19 47 Jyrki Terävuo Turun Urheiluliitto sa
20 13 Timo-Jaakko Toivanen CC Picaro sa
21 34 Kristjan Beekmann Porvoon Akilles sa
22 25 Jussi Eskelinen PoTa/Chebici sa
23 32 Pekka Lehtonen Porin Tarmo sa
24 28 Marko Göös Kälviän Tarmo sa
25 17 Jarmo Rissanen Cycle Club Helsinki sa
26 43 Jouko Mäkelä P-Union/Team Continental sa
27 44 Jarkko Niemi P-Union/Team Continental sa
28 20 Mikko Aalto Jurvan Voima sa
29 24 Antti Träskelin KoiI/Chebici sa
30 40 Tero Hämeenaho P-Union/Team Continental 3.05.18
31 45 Lauri Teivaala P-Union/Team Continental 3.05.39
32 23 Juhani Timmerbacka KoiI/Chebici 3.06.01
33 31 Joni Loukkola Porin Pyörä-Karhut 3.36.00
dnf 33 Jyrki Lepistö Porin Tarmo  
dnf 48 Mikko Kejo Turun Urheiluliitto  
dnf 36 Jani Ylinen SPP-56/Orbea Pohjanmaa  
dns 52 Matti Suominen Turun Urheiluliitto  
dns 51 Ville Suominen Turun Urheiluliitto  
dns 50 Mika Simola Turun Urheiluliitto  
dns 46 Teppo Mäkelä P-Union  
dns 38 Timo Lehtonen WVC/Orbea Pohjanmaa  

M - 18 129 km
1 2 Joonas Henttala Porvoon Akilles 3.04.53
2 3 Tapio Arvo Turun Urheiluliitto 3.04.53

Miehet kilpa 93 km
1 102 Juhana Hietala Cycle Club Helsinki 2.25,06
2 125 Rauni Eklund Tawast Cycling Club sa
3 119 Roope Nurmi (M-16) Porvoon Akilles sa
4 129 Emmanuel Moulin Turun Urheiluliitto sa
5 117 Matti Manninen (M-16) Porin Tarmo sa
6 127 Jesse Virtanen (M-16) Turun Urheiluliitto sa
7 114 Robert Back Nykarleby Cykelklubb sa
8 113 Tero Pusa Lappeenrannan Pyöräilijät sa
9 110 Jari Nieminen Koiviston Isku sa
10 109 Marko Eronen Koiviston Isku sa
11 122 Pasi Karjalainen Pyöräilyseura Zeus sa
12 121 Juha Hihnala Pyöräilyseura Zeus sa
13 124 Petri Jutila P-Union sa
14 128 Sami Eloluoto Turun Urheiluliitto sa
15 104 Johannes Leppänen HTL sa
16 112 Timo Häkkinen Lappeenrannan pyöräilijät sa
17 108 Kari Kasanen Idrottsklubben -32 sa
18 105 Mikko Mäkipää Pyöräilyseura Prologi sa
19 132 Pekka Hartikka Kiimingin Riento sa
20 126 Jarkko Saarinen Team Velo Cycling sa
21 27 Tapio Rauma Kälviän Tarmo sa
22 103 Kimmo Laukkanen Cycle Club Helsinki sa
23 107 Peter Reunanen Idrottsklubben -32 sa
24 106 Kimmo Vainio Hyvinkään Pyöräilijät sa
25 123 Hannu Riipinen P-Union sa
26 101 Hannu Korpela Bikefly Team sa
27 115 Johnny Jernström Nykarleby Cykelklubb sa
28 111 Samuli Hautamäki Kälviän Tarmo sa
29 130 Jari Vienonen Turun Urheiluliitto sa
30 120 Tomi Karhu Porvoon Akilles sa
31 118 Erik Beekmann (M-16) Porvoon Akilles sa
dns 131 Sven-Ole Ahlbäck Wasa Velocity  
dns 116 Tony Stoor Nykarleby Cykelklubb  

Naiset / N-18 93 km
1 64 Lotta Lepistö Porin Tarmo/RABC 2.25.06
2 60 Laura Lilja (N-18) IK -32/FOCUS Ladies 2.26.37
3 61 Linnea Louhi (N-18) Turun Urheiluliitto 2.46,16
4 63 Anna Ronkainen Pyöräilyseura Prologi 2.55.37
dns 66 Minna Uusivirta Turun Urheiluliitto  
dns 65 Anne Rautio Team Velo Cycling  
dns 62 Henni Alakoskela (N-18) Kauhajoen Karhu