> > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > >
Juniorien 4-päivänajo 2009

Osakilpailujen pisteet

20-19-18-17-16-15-14-13-12-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1-1-1………..

KK - lopputuloksista tulevat pisteet: 40-38-36-34-32-30-28-26-24-22-20-18-16-14-12-10-8-6-4-2-2-2-2…

    Helsinki Vantaa Espoo Porvoo        
    Prologi BikePlanet Solvalla Fonson Yhteis   KK
    500 m aika-ajo Maantieajo Tempo Kortteliajo km     Pisteet
Nimi seura sija pisteet sija Pisteet sija Pisteet sija Pisteet paras sija Sija Pisteet
N10 1 kierros 5 km 5 kierrosta 15 km Yhteistulos  
1. Emma Lahti Kä-Ta 1 20 2 19 1 20 2 19     78 40
2. Anni Alanko SV 2 19 1 20 3 18 1 20     77 38
3. Vilhelmiina Suvisaari Akilles 3 18 3 18 2 19 4 17     72 36
4. Viivi Puskala VP 4 17 4 17 4 17 3 18     69 34
5. Henna Kinnunen LUP-82 5 16 DNS   X   X       16 32
M-10 1 kierros 5 km 5 kierrosta 15 km YHTEISTULOS
1. Jocke Nordström Akilles 1 20 2 19 1 20 1 20     79 40
2. Sampo Lahti Kä-Ta 3 18 1 20 2 19 2 19     76 38
3. Jonni-Micael Niemi TY 4 17 3 18 3 18 4 17     70 36
4. Eemeli Peltomaa TuUL 5 16 4 17 4 17 5 16     66 34
5. Samu Myllymäki CCH 2 19 DNS   X   X       19 32
6. Akseli Laakkonen Akilles X   X   X   3 18     18 30
7. Vili Rantanen HTL 6 15 DNS   X   X       15 28
  N12       1 kierros 5 km 5 kierrosta 15 km YHTEISTULOS
1. Pauliina Ojanen TP-P 1 20 1 20 1 20 1 20     80 40
2. Katariina Sarismala TP-P 2 19 2 19 2 19 2 19     76 38
 
M-12 2 kierrosta 10 km 8 kierrosta 28 km YHTEISTULOS
1. Aleksi Partimaa TuUL 4 17 1 20 1 20 1 20     77 40
2. Jonas Nordström Akilles 2 19 4 17 2 19 3 18     73 38
3. Casper Holmen TP-P 6 15 3 18 3 18 2 19     70 36
4. Emil Lönström Akilles 1 20 6 15 7 14 5 16     65 34
5. Waltteri Kuusisto TWD 5 16 5 16 5 16 4 17     65 32
6. Henri Kinnunen LUP-82 7 14 2 19 4 17 10 11     61 30
7. Ville Hirvenoja VP 3 18 8 13 6 15 6 15     61 28
8. Otto Peltomaa TuUL 9 12 7 14 8 13 7 14     53 26
9. Jonne Itkonen CCH 8 13 9 12 10 11 8 13     49 24
10. Casper Hänninen Akilles 11 10 10 11 9 12 9 12     45 22
11. Mathias Eskelin SV X   X   11 10 11 10     20 20
12. Matias Hyrkäs CCH 10 11 DNS 11 X   X       11 18
 

N14

2 kierrosta 10 km 8 kierrosta 28 km YHTEISTULOS
1. Veera Väkevä CCH 3 18 1 20 1 20 1 20     78 40
2. Anna Lahti Kä-Ta 1 20 2 19 2 19 3 18     76 38
3. Eveliina Sarismala TP-P 2 19 4 17 3 18 2 19     73 36
4. Vaula Koski TVC 4 17 3 18 5 16 4 17     68 34
5. Petra Nurmi Akilles 6 15 6 15 6 15 7 14     59 32
6. Heikkilä Elisa Cyclos 9 12 5 16 7 14 6 15     57 30
7. Heidi Kinnunen LUP-82 7 14 7 14 8 13 5 16     57 28
8. Kaarina Arvo TuUL 8 13 8 13 X   8 13     39 26
9. Jonna Ojanen TP-P 5 16 DNS   4 17 X       33 24
M-14 3 kierrosta 10 km 15 kierrosta 44 km YHTEISTULOS
1. Jere Myllymäki CCH 1 20 1 20 2 19 2 19     78 40
2. Marco-Tapio Niemi TY 2 19 3 18 1 20 1 20     77 38
3. Lauri Koski Kä-Ta 5 16 4 17 4 17 4 17     67 36
4. Aleksi Hänninen Akilles 6 15 6 15 3 18 5 16     64 34
5. Henrik Luostarinen TuUL 4 17 6 13 6 15 7 14     59 32
6. Arttu Suvisaari Akilles 7 14 7 14 5 16 6 15     59 30
7. Juuso Karhu Akilles 11 10 9 12 7 14 10 11     47 28
8. Niklas Henttala Akilles 9 12 5 16 DNS   3 18     46 26
9. Emil Bagger Akilles 3 18 2 19 X           37 24
10. Valtteri Alanko SV 10 11 10 11 DNS   11 10     32 22
11. Oskari Vainionpää KaKa X   X   X   8 13     13 20
12. Michael Aarnio CCH 8 13 DNS   X   X       13 18
13. Waltteri Lepistö PoTa X   X   X   9 12     12 16
N16 3 kierrosta 10 km 15 kierrosta 44 km YHTEISTULOS
1. Janna-Carla Niemi TY 1 20 1 20 1 20 4 17     77 40
2. Vilma Alanko SV 2 19 3 18 4 17 2 19     73 38
3. Jenna Lajunen VP 4 17 5 16 3 18 3 18     69 36
4. Anna-Mari Saarinen TVC 6 15 6 15 2 19 7 14   2. 64 34
5. Jasmin Kansikas TP-P 5 16 4 17 5 16 6 15   4. 64 32
6. Eveliina Suvisaari Akilles 3 18 2 19 X   1 20     57 30
Laura Vainionpää KaKa             5 16     16 28
M-16 5 kierrosta 10 km 20 kierrosta 67 km YHTEISTULOS
1. Max Puttonen VP 2 19 1 20 1 20 2 19     78 40
2. Christian Holmen TP-P 3 18 2 19 2 19 3 18     74 38
3. Wille-Oskari Riihelä CCH 1 20 3 18 3 18 4 17     73 36
4. Visa Koski TVC 4 17 5 16 5 16 5 16     65 34
5. Ilpo Hiltunen TuUL 5 16 4 17 4 17 X       50 32
6. Aku Silvenius TWD X   X   X   1 20     20 30