Killin Kaivinkortteli-ajo (EYOF-esikilpailu) Kultainen Kampi osakilpailu.

Tampereen Yritys 110 vuotta juhlakilpailu 16.05.2009

M-10 6 kierrosta n. 6 km

1 Nordström Jocke Porvoon Akilles 11.47
2 Niemi Jonni-Micael Tampereen Yritys 13.29
3 Soukko Pekka Tampereen Pyörä-Pojat  

N-10 6 kierrosta n. 6 km
1 Puskala Viivi Vantaan Pyöräilijät 11.47
2 Alanko Anni IF Sibbo Vargarna 12.04
3 Suvisaari Vilhelmiina Porvoon Akilles 12.09
4 Kinnunen Henna Länsi-Uudenmaan Pyöräilijät-82 14.16
N-12 6 kierrosta n. 6 km  
1 Uusi-Piuhari Emmi Tampereen Pyörä-Pojat 12.30
2 Sarismala Katariina Tampereen Pyörä-Pojat 13.08

N-14 12 kierrosta n. 11 km
1 Väkevä Veera Cycle Club Helsinki 21.05
2 Sarismala Eveliina Tampereen Pyörä-Pojat 21.05
3 Koski Vaula Team Velo Cycling 22.01
4 Nurmi Petra Porvoon Akilles 22.01
5 Leppänen Minni CC Tailwind 22.07
6 Kinnunen Heidi Länsi-Uudenmaan Pyöräilijät-82 23.15

M-12 16 kierrosta n. 17 km
1 Lauk Karl-Patrick JK Viiking, Saarenmaa 27.12
2 Vaher Hans-Olavi JK Viiking, Saarenmaa 27.56
3 Hänninen Jaakko Tainionkosken Tähti 28.15
4 Parttimaa Aleksi Turun Urheiluliitto 28.50
5 Nordström Jonas Porvoon Akilles -1
6 Peltomaa Otto Kalevi Turun Urheiluliitto -1
7 Kinnunen Henri Länsi-Uudenmaan Pyöräilijät-82 -1
8 Kuusisto Waltteri CC Tailwind -1
9 Hyrkäs Matias Cycle Club Helsinki -4
10 Lång Jimi Porin Tarmo  
11 Hänninen Casper Porvoon Akilles  

M-14 22 kierrosta n. 20 km
1 Myllymäki Jere Cycle Club Helsinki 34.00
2 Bagger Emil Porvoon Akilles 34.57
3 Niemi Marco-Tapio Tampereen Yritys  
4 Suvisaari Arttu Porvoon Akilles 35.21
5 Henttala Niklas Porvoon Akilles  
6 Hänninen Aleksi Porvoon Akilles  
7 Luostarinen Henrik Turun Urheiluliitto -1
8 Vierre Kimi Tampereen Pyörä-Pojat -1
9 Karhu Juuso Porvoon Akilles -1
10 Alanko Valtteri IF Sibbo Vargarna  
11 Vainionpää Oskari Kauhajoen Karhu  
12 Lång Jone Porin Tarmo  
13 Saavik Siim Pärny Kalev Spordikool  

N-16 22 kierrosta n. 20 km
1 Suvisaari Eveliina Porvoon Akilles 34.35
2 Alanko Vilma IF Sibbo Vargarna 34.57
3 Niemi Janna-Carla Tampereen Yritys  
4 Kansikas Jasmin Tampereen Pyörä-Pojat  
5 Lajunen Jenna Vantaan Pyöräilijät 36.37
6 Saarinen Anna-Mari Team Velo Cycling 37.18
7 Idarand Evelin Cycle Club Helsinki 37.41
8 Bomberg Emilia IF Sibbo Vargarna  

M-16 30 min + 5 kierrosta
1 Jeret Timmo Pärny Kalev Spordikool 38.30
2 Juudas Karl CFC Cycling Club  
3 Raudsepp Krister CFC Cycling Club  
4 Nômmela Aksel CFC Cycling Club  
5 Nisu Oskar CFC Cycling Club  
6 Vahtra Verner JK Tamme, Tarto 39.05
7 Rebane Henry Pärny Kalev Spordikool  
8 Soon Keivin JK Viiking, Saarenmaa 39.12
9 Laas Martin JK Tamme, Tarto  
10 Räim Mihkel JK Viiking, Saarenmaa  
11 Puntso Endrik JK Viiking, Saarenmaa 39.51
12 Silvenius Aku CC Tailwind  
13 Hänninen Juho Tainionkosken Tähti 40.01
14 Neemela Kristian Pärny Kalev Spordikool  
15 Puttonen Max Vantaan Pyöräilijät -1
16 Leppänen Vili CC Tailwind -1
17 Heikonen Juho Team Velo Cycling -1
18 Hiltunen  Ilpo  Turun Urheiluliitto  -1
19 Koski Visa Team Velo Cycling -1
20 Laakkonen Henrik Team Velo Cycling -1
21 Sepa Sander JK Tamme, Tarto -1
22 Lippe Kevin Pärny Kalev Spordikool -1
23 Nurmi Roope Porvoon Akilles, TAS  
24 Kull Kevin Pärny Kalev Spordikool  
25 Kuusma Maikel Pärny Kalev Spordikool  
26 Teivaala Olli Tampereen Pyörä-Pojat  
27 Trummal Renar Pärny Kalev Spordikool  

Miehet 60 min + 5 kierrosta
1 Liias Toni Turun Urheiluliitto 1.07.54
2 Räim Rigo JK Viiking, Saarenmaa  
3 Hiltunen Paavo Team Continental  
4 Paajanen Mikko CC Tailwind  
5 Ala  Karlo Pärny Kalev Spordikool  
6 Rissanen Jarmo Cycle Club Helsinki 1.08.42
7 Niemi Jarkko Tampereen Pyörä-Union  
8 Idarand Eerik Cycle Club Helsinki 1.08.48
9 Aaltio Risto Cycle Club Helsinki  
10 Tiainen Sami TWD-Länken  
11 Puhm Reijo JK Tamme, Tarto  
12 Hämeenaho Tero Team Continental  
13 Teivaala Eero Team Continental  
14 Lamparelli Davide Cycle Club Helsinki -1
15 Pikkuus Aavo Patrick JK Tamme, Tarto -1
16 Raba Meelis Pärny Kalev Spordikool -1
17 Färlin Juho Porvoon Akilles, TAS  
18 Kargu Oskari JK Tamme, Tarto  
19 Reunanen Peter Idrottsklubben -32  
20 Laanterä Kalle Pyöräilyseura Zeus  
21 Valvas Vahur JK Tamme, Tarto  
22 Matt Jörgen JK Viiking, Saarenmaa  
23 Aduson André CFC Cycling Club  
24 Saarinen Aaro CC Tailwind  
25 Henttala Joonas Porvoon Akilles  
26 Taavitsainen Raimo  Cycle Club Helsinki  
27 Aalto Mikko Jurvan Voima  
28 Kahila Ilari Cycle Club Helsinki  
29 Silfver Saku Pyöräilyseura Zeus  
30 Puhm Steven JK Tamme, Tarto