Pyssymäen maastoajojen 06.09.2009

Pojat 8 vuotta 8 km

1 Wiljami Myllylä PyöräRinki 27.45
2 Kalle Marjoniemi PyöräRinki 32.09
3 Ville Lampiselkä KäTa 36.05
4 Alpi Kleemola Kammenkiertäjät 48.48

Tytöt 10 vuotta 8 km
1 Eveliina Kolehmainen KiiRi 27.46
2 Emma Lahti KäTa 29.48

Pojat 10 vuotta 8 km
1 Miika Laitala PyöräRinki 28.12
2 Ville Marjoniemi PyöräRinki 29.42
3 Sampo Lahti KäTa 29.43
4 Paavo Tuukkanen GIF 32.07
5 Kasperi Aho PK Team 33.51

Tytöt 12 vuotta 8 km
1 Janika Laitala PyöräRinki 29.43
2 Iida-Maria Marjoniemi PyöräRinki 30.29

Tytöt 14 vuotta 8 km
1 Anna Lahti KäTa 24.25
2 Jenna-Maria Nivala Ylivieskan Kuula 27.43
3 Fanni Oja Ylivieska 31.58

Pojat 14 vuotta 8 km
1 Sami Pahkala HimU 24.37

Tytöt 16 vuotta 25 km
1 Jasmin Kansikas Pyörä-Pojat 1.42.45

Pojat 16 vuotta 25 km
1 Matti Kivirinta Pyörärinki 1.47.57
2 Benjamin Myllylä Pyörärinki 1.49.21

Naiset 25 km
1 Marja Penttilä Kokkolan Suunnistajat 1.49.54

Miehet Elite 51 km
1 Juha Kangaskokko CC Picaro 2.20.23
2 Daniel Schwarz PK Team 2.20.42
3 Aleksander Schwarz PK Team 2.24.40
4 Aleksander Lomakin Pietari 2.28.17
5 Kent Sippola PK Team 2.30.31
6 Hannu Oja Kalajoki 2.46.55
7 Kalle Kauppinen Iisalmen pyöräpojat 2.48.07
8 Arto Tikkala WasaVelocity 2.51.52
9 Timo Pesola KäTa 2.59.59
10 Jari Kolehmainen KiiRi 3.05.49
11 Miikka Orvola PK Team 3.07.17
12 Tuomas Ahola Nivalan Urheilijat 3.18.10
13 Juhani Ikola Jurva 3.20.14
14 Janne Koski PK Team 3.28.59
15 Ville Kuusela PK Team 3.36.54
  Tero Aho PK Team DNF

Miehet 40 vuotta 51 km
1 Ari Kansikas Pyörä-Pojat 2.40.17
2 Markus Parkkinen NCK 2.41.35
3 Jari Kaarakainen Iisalmen pyöräpojat 2.42.59
4 Jan Backman NCK 2.46.17
5 Jukka Kivirinta PyöräRinki 2.47.22
6 Ari Mikkonen Joensuun Pyöräilijät 2.53.46
7 Risto Oja Ylivieska 2.53.52
8 Timo Karvonen Cyclos 3.02.12
9 Jukka Kinnari Suunta Jurva 3.22.56
10 Kaj Tuukkanen Gif 3.39.19

Miehet 50 vuotta 25 km
1 Usko Juntunen Iisalmen Pyöräpojat 1.29.57
2 Markku Lesonen PK Team 1.43.33
3 Jari Hautasaari Oulun Tarmo 1.46.26
4 Pekka Hartikka KiiRi 1.46.26
5 Tuomo Pelttari OP-P DNF

Harraste 29 km
1 Juhani Kumpusalo Pyörärinki 1.14.01
2 Tuomas Harmaala Kammenkiertäjät 1.14.22
3 Jaakko Suomu Kammenkiertäjät 1.17.44
4 Keijo Hongisto Oulun Tarmo 1.18.58
5 Jarmo Nivala Ylivieskan Kuula 1.31.44
6 Reijo Oja Nivalan Urheilijat 1.47.33
  Jorma Oja Nu DNS