KV Ratapyöräilykilpailut 11.6.2009

Tuloksia

1 km aika-ajo kutsukilpailu
1. Risto Aaltio CCH 1.08,34    
2. Anton Aro CCH 1.09,15    
3. Eerik Idarand CCH 1.14,10    
Miehet 500 m aika-ajo
1. Risto Aaltio CCH 33,91   20
2. Ilari Kahila CCH 36,21   17
3. Timo Riihelä CCH 36,22   15
4. Eerik Idarand CCH 36,32   13
5. Teemu Viholainen Che-Isku 36,72   11
6. Tuomas Hyrkäs CCH 37,65   10
7. Kimmo Kananen TW-L 37,81   9
8. Mika Riihelä CCH 37,87   8
9. Marek Salermo CCH 38,60   7
10. Matti Pajari CCH 38:83   6
11. Tapio Arvo TuUL 38,94   5
12. Antti Träskelin Che-Isku 38,97   4
13. Johan Gustavson CCH 39,20   3
14. Antero Aarnio CCH 39,24   2
15. Tapio Hyrkäs CCH 39,65   1
16. Sixten Wackström Akilles 40,16   1
17. Juha Aintila IK-32 40,47   1
18. Mika Vilen CCH 40,72   1
19. Jarkko Saarinen TVC 40,79   1
20. Jan Elmgren CCH 40,99   1
20. Jukka-Pekka Santala Che-Isku 40,99   1
Naiset/M16 500 m aika-ajo seisovalla lähdöllä. pist. yht.
1. Jere Myllymäki CCH 38,34   20
2. Roope Nurmi Akilles 38,74   17
3. Elisa Arvo CCH 39,17   15
4. Virva Koski TVC 39,84   13
5. Wille-Oskari Riihelä     CCH 40,13   11
6. Visa Koski TVC 42,59   10
7. Heini Salovaara Team FOC 42,77   9
8. Terhi Salmenoja TuUL 43,40   8
9. Silvia Lippe Pärnu Kalev 43,59   7
10. Laura Nurmi Akilles 44,34   6
11. Anna-Mari Saarinen TVC 44,70   5
12. Anna Ronkainen CCH 45,77   4
13. Evelin Idarand CCH 46,21   3
Naiset/M16 linja-ajo 10 kierrosta
1. Roope Nurmi Akilles   20 37
2. Jere Myllymäki CCH   17 37
3. Elisa Arvo CCH   15 30
4. Virva Koski TVC   13 26
5. Terhi Salmenoja TuUL   11 19
6. Heini Salovaara Team FOC   10 19
7. Anna-Mari Saarinen TVC   9 14
8. Anna Ronkainen CCH   8 12
9. Visa Koski TVC   7 17
10. Wille-Oskari Riihelä     CCH   6 17
11. Silvia Lippe Pärnu Kalev   5 12
12. Laura Nurmi Akilles   4 10
13. Evelin Idarand CCH   3 6
Miehet pudotusajo
1. Matti Pajari CCH   20 26
2. Ilari Kahila CCH   17 34
3. Eerik Idarand CCH   15 28
4. Kimmo Kananen TW-L   13 22
5. Risto Aaltio CCH   11 31
6. Teemu Viholainen Che-Isku   10 21
7. Antti Träskelin Che-Isku   9 13
8. Mika Vilen CCH   8 9
9. Jukka-Pekka Santala Che-Isku   7 8
10. Marek Salermo CCH   6 13
11. Johan Gustavson CCH   5 8
12. Jan Elmgren CCH   4 5
13. Tapio Arvo TuUL   3 8
14. Tuomas Hyrkäs CCH   2 12
15. Juha Aintila IK-32   1 2
16. Timo Riihelä CCH   1 16
17. Jarkko Saarinen TVC   1 2
18. Mika Riihelä CCH   1 9
19. Anders Bäckman TW-L   1 1
Naiset/M16 pudotusajo
1. Roope Nurmi Akilles   20 57
2. Jere Myllymäki CCH   17 54
3. Elisa Arvo CCH   15 45
4. Terhi Salmenoja TuUL   13 32
5. Heini Salovaara Team FOC   11 30
6. Visa Koski TVC   10 27
7. Virva Koski TVC   9 26
8. Wille-Oskari Riihelä CCH   8 25
9. Laura Nurmi Akilles    7 17
10. Anna-Mari Saarinen TVC   6 20
11. Evelin Idarand CCH   5 11
12. Silvia Lippe Pärnu Kalev   4 16
Miehet keirin
1. Risto Aaltio CCH   20 51
2. Eerik Idarand CCH   17 45
3. Kimmo Kananen TW-L   15 37
4- Teemu Viholainen Che-Isku   13 34
5. Tuomas Hyrkäs CCH   11 23
6. Ilari Kahila CCH   10 44
7. Mika Riihelä CCH   9 18
8. Timo Riihelä CCH dnf 8 24
Naiset/M16 pisteajo 12 kierrosta, pisteet 5-3-2-1
1. Jere Myllymäki CCH 11 20 74
2. Elisa Arvo CCH 7 17 62
3. Roope Nurmi Akilles 6 15 72
4. Silvia Lippe Pärnu Kalev 4 13 29
5. Terhi Salmenoja TuUL 2 11 43
6. Wille-Oskari Riihelä CCH 0 10 35
6. Visa Koski TVC 0 10 37
6. Anna-Mari Saarinen TVC 0 10 30
6. Virva Koski TVC 0 10 36
10. Heini Salovaara Team FOC -18 6 36
  Evelin Idarand CCH dnf 0 16
  Anna Ronkainen CCH dnf 12
Naiset/M16 yhteistulokset pisteet    
1. Jere Myllymäki CCH 74    
2. Roope Nurmi Akilles 72    
3. Elisa Arvo CCH 62    
4. Terhi Salmenoja TuUL 43    
5. Visa Koski TVC 37    
6. Virva Koski TVC 36    
7. Heini Salovaara Team FOC 36    
8. Wille-Oskari Riihelä CCH 35    
9. Anna-Mari Saarinen TVC 30    
10. Silvia Lippe Pärnu Kalev 29    
11. Laura Nurmi Akilles 17    
12. Evelin Idarand CCH 16    
13. Anna Ronkainen CCH 12    
Pisteajo 60 kierrosta miehet yht.
1. Matti Pajari CCH 20 46
2. Eerik Idarand CCH 17 62
3. Kimmo Kananen TW-L 15 52
4. Teemu Viholainen Che-Isku 13 47
5. Andreas Bäckman TW-L 11 12
6. Ilari kahila CCH 10 54
5. Mika Vilen CCH 9 18
6. Tapio Arvo TuUL 8 16
7. Antti Träskelin Che-Isku 7 20
8. Tuomas Hyrkäs CCH 6 29
9. Jukka-Pekka Santala Che-Isku 5 13
10. Jan Elmgren CCH 4 9
  Risto Aaltio CCH k 51
  Mika Riihelä CCH k 18
  Johan Gustavson CCH k 8
  Timo Riihelä CCH k 24
  Juha Aintila IK-32 k 2
Miehet yhteistulokset
1. Eerik Idarand CCH 62 pistettä
2. Ilari kahila CCH 54
3. Kimmo Kananen TW-L 52
4. Risto Aaltio CCH 51
5. Teemu Viholainen Che-Isku 47
6. Matti Pajari CCH 46
7. Tuomas Hyrkäs CCH 29
8. Timo Riihelä CCH 24
9. Antti Träskelin Che-Isku 20
10. Mika Vilen CCH 18
11. Mika Riihelä CCH 18
12. Tapio Arvo TuUL 16
13. Jukka-Pekka Santala Che-Isku 13
14. Marek Salermo CCH 13
15. Andreas Bäckman TW-L 12
16. Jan Elmgren CCH 9
17. Johan Gustavson CCH 8
18. Antero Aarnio CCH 2
19. Jarkko Saarinen TVC 2
20. Juha Aintila IK-32 2
21. Tapio Hyrkäs CCH 1
22. Sixten Wackström Akilles 1
Kilpailun järjesti Velodrom Finland