Ratakilpailu 25.6.2009

Kultainen Kampi nuoriso ratakilpailu 

Sija no. nimi seura aika pisteet Pisteet yht. pist KK-pist
N10   500 m   2 km      
1 98 Anni Alanko SV 53.28 20 3.45.97 20 40 20
2 97 Henna Kinnunen LUP-82 1.07.04 19 4.25.44 19 38 19
M10 500 m          
1 15 Jocke Nordström Akilles 51.42 20 3.50.71 20 40 20
2 3 Samu Myllymäki CCH 55.08 19 3.56.01 19 38 19
3   Waldemar Aintila IK-32 1.07.75 18 4.27.94 18 36 18
 
N12  500 m          
1 120 Pauliina Ojanen TP-P 48.20 20 3.50.00 20 40 20
2 121 Katariina Sarismala TP-P 52.88 19 3.41.62 19 38 19
 
M12  500 m           
1 43 Jonas Nordström Akilles 47.15 20 3.13.90 20 40 20
2   Oskari Hanhioja TP-P 47.23 19 3.23.20 19 39 19
3 44 Casper Holmen TP-P 48.09 17 3.23.38 18 36 18
4 37 Henrik Kinnunen LUP-82 47.33 18 3.26.09 17 36 17
5 29 Ville Hirvenoja VP 49.69 16 3.35.56 16 32 16

N14 
1 136 Eveliina Sarismala TP-P 41.65 20 3.02.66 20 40 20
2 125 Veera Väkevä CCH 44.68 19 3.09.10 19 38 19
3   Anni Ellmen TVC 45.89 18 3.19.06 18 36 18
4 128 Heidi Kinnunen LUP-82 47.67 17 3.35.43 17 34 17
5 138 Kaarina Arvo TuUL 48.34 16     16 16

M14 500 m aika-ajo
1 50 Jere Myllymäki CCH 38.88 20 2.53.60 20 40 20
2 64 Henrik Luostarinen TuUL 43.08 19 3.13.91 19 38 19
3 55 Michael Aarnio CCH 45.23 18 3.17.95 18 36 18
4 67 Valtteri Alanko SV 46.85 17 3.31.75 17 34 17
5   Mika Laine MynTo 52.61 16 3.40.28 16 32 16

N16 500 m aika-ajo 
1 157 Vilma Alanko SV 42.70 20 3:04.89 20 40 20
2 74 Jenna Lajunen VP 45.78 19 3.09.46 19 38 19
3   Marika Laine MynTo 51.90 18 3.46.55 18 36 18

M16
1   Artturi Pensasmaa TP-P 37.50 20 2.38.28 20 40 20
2 99 Christian Holmen TP-P 41.07 17 2.46.18 19 36 19
3 95 Max Puttonen VP 38.86 18 2.50.45 18 36 18
4 89 Wille-Oskari Riihelä CCH 38.58 19 2.58.94 17 36 17

Nuoriso viesti 3x400 m CUP
1.   Jere Myllymäki CCH 1.43.61 20        
    Veera Väkevä CCH            
    Wille-Oskari Riihelä CCH            
 
2.   Eveliina Sarismala TP-P 1.44.90 17        
    Oskari Hanhioja TP-P            
    Artturi Pensasmaa TP-P            
 
3.   Max Puttonen VP 1.51.00 15        
    Jenna Lajunen VP            
    Ville Hirvenoja VP            
 
4.   Pauliina Ojanen TP-P 1.54.18 13        
    Casper Holmen TP-P            
    Christian Holmen TP-P            
 
5.   Samu Myllymäki CCH 2.00.06 11        
    Henrik luostarinen TuUL            
    Michael Aarnio CCH            
 
6.   Anni Alanen SV 2.03.99 10        
    Valtteri Alanko SV            
    Vilma Alanko SV            
 
7.   Henrik Kinnunen LUP-82 2.11.14 9        
    Henna Kinnunen LUP-82            
    Heidi Kinnunen LUP-82            

Kilpailun ulkopuolella ajoi Miehet 
500 m 
    Jyrki Tasa CCH 43.50          
2 km
    Juha Niemi CCH 2.55.08          
3 km 
    Johan Gustavson CCH 3.54.59          
    Antero Aarnio CCH 4.09.74