Rosendahl GP 17.5.2009 Tampere

N-18 5 kierrosta 17 km

1 172 Paavola Miimu Tampereen Pyörä-Pojat 32.19
2 174 Törmänen Rosa Cyclos Kuusamo 34.19
3 200 Laitala Taija Jurvan Urheilijat 34.24
4 171 Kansikas Sofia Tampereen Pyörä-Pojat 35.35
DNF 173 Koski Virva Team Velo Cycling  
DNS 170 Lippe Silvia Pärny Kalev Spordikool  

Naiset 5 kierrosta 17 km
1 204 Korhonen Heljä IK -32/ Focus Ladies 31.50
2 208 Pensaari Pia Team Velo Cycling 32.21
3 206 Teivaala Eeva Tampereen Pyörä-Pojat 33.18
4 211 Salmenoja Terhi Turun Urheiluliitto  
5 209 Harju Mirella Turun Urheiluliitto 34.26
6 207 Partanen Eveliina Team Velo Cycling 37.02
7 205 Räsänen Karoliina IK -32/ Focus Ladies 37.45
DNF 201 Lilja Laura IK -32/ Focus Ladies  
DNF 202 Lehtonen  Katri  Chebici-Isku  
DNF 203 Palm Anne Cycle Club Helsinki  
DNF 210 Louhi Linnea Turun Urheiluliitto  

M-14 5 kierrosta 17 km
1 248 Niemi Marco-Tapio Tampereen Yritys 31.30
2 240 Lauk  Karl-Patrick JK Viiking, Saarenmaa 33.58
3 244 Hänninen Aleksi Porvoon Akilles  
4 242 Vainionpää Oskari Kauhajoen Karhu 34.05
5 245 Suvisaari Arttu Porvoon Akilles  
6 243 Lepistö Waltteri Porin Tarmo  
7 247 Hänninen Jaakko Tainionkosken Tähti 35.52
8 241 Vaher Hans-Olavi JK Viiking, Saarenmaa -1
DNS 246 Saavik Siim Pärny Kalev Spordikool  

N-16 5 kierrosta 17 km
1 163 Stenman Melissa Tampereen Pyörä-Pojat 32.15
2 161 Suvisaari Eveliina Porvoon Akilles 32.56
3 160 Väkevä Veera Cycle Club Helsinki  
4 166 Lajunen Jenna Vantaan Pyöräilijät 35.35
5 164 Niemi Janna-Carla Tampereen Yritys 35.37
DNF 162 Kansikas Jasmin Tampereen Pyörä-Pojat  
DNS 165 Koski Vaula Team Velo Cycling  

Kilpa 10 kierrosta 35 km
1 131 Laanterä Kalle Pyöräilyseura Zeus 56.10
2 142 Mattila Sami Team Velo Cycling 56.14
3 112 Reunanen Peter Idrottsklubben -32 56.16
4 117 Koljonen Markku Kuopion Pyöräilyseura 56.26
5 135 Jutila Petri Tampereen Pyörä-Union  
6 132 Silfver Saku Pyöräilyseura ZEUS  
7 136 Pakkanen Jarkko Tampereen Pyörä-Union  
8 141 Ilonen Samu Team Velo Cycling  
9 120 Häkkinen Timo Lappeenrannan pyöräilijät  
10 105 Kuusisto Tero CC Tailwind  
11 133 Luomaranta Antti Seinäjoen Pyörä-Pojat- 56  
12 106 Ferreira David  Cycle Club Helsinki  
13 108 Lindroos Mikael Cycle Club Helsinki  
14 110 Mäkipää Mikko Pyöräilyseura Prologi  
15 116 Tainiola Markus Kangasalan Kisa  
16 119 Kosonen Janne Kuopion Pyöräilyseura  
17 113 Salvanto Antero Idrottsklubben -32 56.32
18 121 Pusa Tero Lappeenrannan Pyöräilijät  
19 137 Riipinen Hannu Tampereen Pyörä-Union  
20 104 Sorvisto Jaakko CC Picaro  
21 134 Kansikas Ari Tampereen Pyörä-Pojat  
22 125 Suokas Janne Pirkanmaan Pyöräilijät  
23 138 Lappalainen Jarkko Tawast Cycling Club  
24 111 Eklund Rauni Juhani Hämeenlinnan Tarmo  
25 143 Lehtonen Jaakko Cycle Club Helsinki  
26 130 Järvisalo Jari PS Kaupin Kanuunat  
27 107 Lamparelli Davide Cycle Club Helsinki -1
27 123 Tikander Rune Lappeenrannan Pyöräilijät -1
27 126 Lehtonen Pekka Porin Tarmo -1
27 101 Loukkola Joni Porin Pyörä-Karhut -1
27 124 Tikander Niko Lappeenrannan Pyöräilijät -1
27 103 Rihto Jussi CC Picaro -1
27 139 Olkkonen Ilkka Tawast Cycling Club -1
DNF 102 Lehtonen Olli CC Picaro  
DNF 109 Törmänen Ossi Cyclos Kuusamo  
DNF 115 Mäki-Kullas Mikko Kangasalan Kisa  
DNF 118 Koponen Antti Kuopion Pyöräilyseura  
DNF 122 Suurkuukka Aki  Lappeenrannan Pyöräilijät  
DNF 127 Lepistö Jyrki Porin Tarmo  
DNF 128 Färlin Teuvo Porvoon Akilles  
DNF 140 Brandt Robert Team Velo Cycling  
DNF 63 Hyrkäs  Tuomas Cycle Club Helsinki  
DNS 114 Aalto Mikko Jurvan Voima  

M-16 10 kierrosta 35 km
1 261 Juudas Karl CFC Cycling Club 55.50
2 273 Jeret Timmo Pärny Kalev Spordikool  
3 264 Raudsepp Krister CFC Cycling Club 56.05
4 270 Räim Mihkel JK Viiking, Saarenmaa  
5 263 Nômmela Aksel CFC Cycling Club  
6 281 Teivaala Olli Tampereen Pyörä-Pojat 56.08
7 262 Nisu Oskar CFC Cycling Club 56.16
8 271 Soon Keivin JK Viiking, Saarenmaa 56.24
9 280 Hänninen Juho Tainionkosken Tähti 56.27
10 277 Neemela Kristian Pärny Kalev Spordikool  
11 278 Rebane Henry Pärny Kalev Spordikool  
12 276 Lippe Kevin Pärny Kalev Spordikool  
13 275 Kuusma Maikel Pärny Kalev Spordikool  
14 260 Silvenius Aku CC Tailwind  
15 266 Laas Martin JK Tamme, Tarto  
16 267 Sepa Sander JK Tamme, Tarto  
17 272 Nurmi Roope Porvoon Akilles/ TAS  
18 265 Myllymäki Jere Cycle Club Helsinki  
19 269 Puntso Endrik JK Viiking, Saarenmaa  
DNF 268 Vahtra Verner JK Tamme, Tarto  
DNF 282 Koski Visa Team Velo Cycling  
DNF 284 Jokiranta Oula Cyclos Kuusamo  
DNS 274 Kull Kevin Pärny Kalev Spordikool  
DNS 279 Trummal Renar Pärny Kalev Spordikool  
DNS 283 Puttonen Max Vantaan Pyöräilijät  

M-18 20 kierrosta 70 km
1 181 Manninen Matti Porin Tarmo 1.50.28
2 180 Paajanen Mikko CC Tailwind 1.50.38
3 187 Raba Meelis Pärny Kalev Spordikool  
4 188 Lilleberg Lassi Team Pohjanmaa  
5 182 Saarinen Aaro CC Tailwind  
6 186 Färlin Juho Porvoon Akilles/ TAS  
7 184 Pikkuus Aavo Patrick JK Tamme, Tarto 1.51.18
DNF 62 Beekmann Erik Porvoon Akilles  
DNF 183 Idarand Eerik Cycle Club Helsinki  
DNS 185 Matt Jörgen JK Viiking, Saarenmaa  

Elite 20 kierrosta 70 km
1 15 Pajari Matti Cycle Club Helsinki 1.47.32
2 55 Kananen Kimmo TWD-Länken 1.48.01
3 16 Salermo Marek Cycle Club Helsinki 1.48.05
4 2 Vastaranta Jukka Team Continental/ V8  
5 1 Leppämäki Marko Team Continental/ V8  
6 9 Rissanen Jarmo Cycle Club Helsinki  
7 23 Darpy Thomas Chebici-Isku 1.49.23
8 52 Simola Mika Turun Urheiluliitto 1.50.21
9 17 Turku Perttu Cycle Club Helsinki  
10 38 Maunumäki Kari Kälviän Tarmo  
11 57 De Rycke Lieven Cyclos Kuusamo  
12 56 Tiainen Sami TWD-Länken  
13 32 Puhm Steven JK Tamme, Tarto  
14 18 Vilen Mika Cycle Club Helsinki  
15 11 Hietala Juhana Cycle Club Helsinki  
16 8 Hämeenaho Tero Team Continental/ V8  
17 3 Vastaranta Mikko Team Continental/ V8  
18 31 Kargu Oskari JK Tamme, Tarto  
19 5 Hiltunen Paavo Team Continental/ V8  
20 61 Beekmann Kristjan Porvoon Akilles  
21 21 Toivanen Timo-Jaakko CC Picaro  
22 39 Pesola Timo Kälviän Tarmo  
23 41 Ala  Karlo Pärny Kalev Spordikool  
24 20 Miettinen Olli CC Picaro  
25 10 Elmgren Jan Cycle Club Helsinki  
26 49 Eloluoto Sami Turun Urheiluliitto  
27 22 Tuikka Tommi CC Picaro  
28 6 Leppänen Petri K. Team Continental/ V8  
29 40 Mansner Kim Porvoon Akilles/ TAS  
30 27 Santala Jukka-Pekka Chebici-Isku  
31 53 Bäckman Anders TWD-Länken  
32 29 Timmerbacka Juhani Chebici-Isku  
33 35 Räim Rigo JK Viiking, Saarenmaa  
34 44 Siltanen Mikko Tampereen Pyörä-Union  
35 43 Niemi Jarkko Tampereen Pyörä-Union  
36 37 Göös Marko Kälviän Tarmo  
37 4 Teivaala Eero Team Continental/ V8  
38 45 Kasurinen Tatu Tawast Cycling Club  
39 30 Träskelin Antti Chebici-Isku 1.51.18
40 24 Holma Kari Chebici-Isku -1
41 46 Haapala Joonas Team Pohjanmaa -1
41 47 Lehtonen Timo Team Pohjanmaa -1
41 48 Ylinen  Jani Team Pohjanmaa -1
41 50 Liias Toni Turun Urheiluliitto -1
41 51 Moulin Emmanuel Turun Urheiluliitto -1
41 59 Törmänen Roope Cyclos Kuusamo -1
DNF 7 Mäkelä Jouko Team Continental/ V8  
DNF 12 Kahila Ilari Cycle Club Helsinki  
DNF 14 Paajanen Tuomas Cycle Club Helsinki  
DNF 58 Heikkilä Juho Cyclos Kuusamo  
DNF 13 Paajanen Esa Cycle Club Helsinki  
DNF 26 Nieminen Jari Chebici-Isku  
DNF 33 Puhm Reijo JK Tamme, Tarto  
DNF 36 Kakko Juha Kouvolan Pyöräilijät  
DNF 54 Heinikainen Jukka TWD-Länken  
DNS 19 Liikala Antti-Jussi CC Picaro  
DNS 25 Kalliomäki Timo Chebici-Isku  
DNS 28 Syvänen Jari Chebici-Isku  
DNS 34 Valvas Vahur JK Tamme, Tarto  
DNS 42 Tuunanen Kimmo Seinäjoen Pyörä-Pojat -56  
DNS 60 Aduson André CFC Cycling Club