VARGRUNDAN / SUSIKIERROS 2009

Susiajo / Sunnuntai 3.5. 2009

sija nro Nimi Seura Sarja TULOS

M-10 9 km
1 286 Lahti Sampo KäTa M-10 20.47
2 287 Nordström Jocke Akilles M-10 21.10
288 Methuen Luukas CCH M-10 dnf

N-10 9 km
1 289 Suvisaari Vilhelmiina Akilles N-10 20.27
2 290 Lahti Emma KäTa N-10 20.47
3 292 Puskala Viivi VP N-10 21.29
291 Alanko Anni SV N-10 dnf

M-12 21 km
1 282 Hänninen Jaakko TaiTä M-12 43.46
2 284 Nordström Jonas Akilles M-12 44.23
3 277 Lönnström Emil Akilles M-12 46.30
4 285 Parttimaa Aleksi TuUL M-12 46.49
5 279 Kinnunen Henri LUP-82 M-12 47.46
6 283 Hirvenoja Ville VP M-12 48.57
7 280 Itkonen Jonne CCH M-12 49.34
8 281 Hänninen Casper Akilles M-12 51.44
9 276 Eskelin Mathias SV M-12 56.36

N-14 21 km
1 270 Lahti Anna KäTa N-14 48.01
2 272 Väkevä Veera CCH N-14 48.01
3 268 Heikkilä Elisa Cyclos N-14 49.29
4 267 Kinnunen Heidi LUP-82 N-14 49.34
5 269 Leppänen Minni TWD N-14 49.41
6 273 Nurmi Petra Akilles N-14 50.16
271 Koski Vaula TVC N-14 dns

M-14 42 km
1 257 Myllymäki Jere CCH M-14 1.13.00
2 258 Bagger Emil Akilles M-14 1.13.27
3 256 Henttala Niklas Akilles M-14 1.13.27
4 265 Suvisaari Arttu Akilles M-14 1.18.18
5 262 Hänninen Aleksi Akilles M-14 1.22.02
6 261 Lepistö Waltteri PoTa M-14 1.26.20
7 264 Alanko Valtteri SV M-14 1.42.01
260 Karhu Juuso Akilles M-14 dns

M-60 42 km
1 237 Salminen Pentti TWD M-60 1.10.28
2 236 Hammarberg Heikki HMTBC M-60 1.10.28
3 234 Leppänen Johannes HTL M-60 1.13.27
4 232 Kovanen Unto Picaro M-60 1.13.27
5 231 Tanttu Matti CCH M-60 1.13.27
6 233 Koskihaka Markku SäkY M-60 1.13.27
7 229 Niemi Juha CCH M-60 1.13.27
8 235 Stenström Ulf CCH M-60 1.13.53
9 239 Kari Veijo PoTa M-60 1.18.14
10 230 Hätönen Tenho PiKe M-60 1.25.06
11 238 Husgafvel Pekka CCH M-60/50 km 1.34.58

M-65 42 km
1 245 Leppänen Kalevi TY M-65 1.13.27
2 242 Hirvonen Timo Zeus M-65 1.13.27
3 244 Katila Juhani MäntsU M-65 1.25.15
241 Pasanen Arto JoensPy M-65 dnf

M-70 42 km
1 246 Munne Reijo KoPy M-70 1.18.14

M-75 21 km
1 274 Anthoni Henrik SV M-75 1.06.01

N-16 42 km
1 253 Lajunen Jenna VP N-16 1.18.06
2 252 Alanko Vilma SV N-16 1.18.06
3 255 Saarinen Anna-Mari TVC N-16 1.18.27
4 254 Bomberg Emilia SV N-16 1.42.01

N-30 42 km
1 142 Heiskanen Nina CCH N-30 1.13.51
2 141 Marttinen Mari TFL/IK-32 N-30 1.32.05

N-40 42 km
1 145 Palm Anne CCH N-40 1.18.41

M-16 63 km
1 128 Silvenius Aku TWD M-16 1.46.32
2 122 Hänninen Juho TaiTä M-16 1.46.37
3 123 Puttonen Max VP M-16 1.49.00
124 Leppänen Vili TWD M-16 dnf
125 Riihelä Wille-Oskari CCH M-16 dnf
127 Koski Visa TVC M-16 dns

M-50 63 km
1 205 Aherikko Juhani HTL M-50 1.49.00
2 215 Piitulainen Markku Zeus M-50 1.49.00
3 210 Laukkanen Kimmo CCH M-50 1.49.00
4 206 Keinänen Kari CCH M-50 1.49.00
5 94 Hartikka Pekka KiiRi M-50 1.49.00
6 217 Jaalivaara Jorma CCH M-50 1.49.00
7 207 Pekkanen Keijo JoensPy M-50 1.49.00
8 208 Luoto Jan CCH M-50 1.49.11
9 213 Kukk Aivo EST M-50 1.55.17
212 Laamanen Markku SV M-50 dns

M-55 63 km
1 222 Kivelä Leevi MäntsU M-55 1.49.00
2 227 Korhonen Ano IK-32 M-55 1.49.00
3 218 Gren Christer TCC M-55 1.49.00
4 293 Kilappa Ilkka CCH M-55 1.49.00
219 Pelttari Tuomo OP-P M-55 dnf
226 Immonen Matti SäkY M-55 dnf
223 Martinpelto Harri SV M-55 dnf

Kilpa 84 km
1 81 Sorvisto Jaakko Picaro Kilpa 2.19.13
2 89 Stenvall Björn Akilles Kilpa 2.19.13
3 78 Nurmi Roope  TAS Kilpa 2.19.13
4 91 Karhu Tomi Akilles Kilpa 2.19.13
5 105 Färlin Teuvo Akilles Kilpa 2.19.13
6 107 Länsikallio Jirka TuUL Kilpa 2.19.13
7 76 Laanterä Kalle Zeus Kilpa 2.19.13
8 66 Lehtonen Jaakko CCH Kilpa 2.19.13
9 79 Silfver Saku Zeus Kilpa 2.19.13
10 97 Ellinger Christian CCH Kilpa 2.19.13
11 101 Kuusisto Tero TWD Kilpa 2.19.13
12 70 Peltonen Sebastian SV Kilpa 2.19.13
13 98 Eklund Rauni HlT Kilpa 2.19.13
14 106 Häkkinen Timo LrPy Kilpa 2.19.13
15 95 Loukkola Joni PoPyKa Kilpa 2.19.13
16 102 Luomaranta Antti SPP-56 Kilpa 2.19.13
17 73 Kuitto Antti LrPy Kilpa 2.19.13
18 83 Kosonen Janne KuoPys Kilpa 2.19.13
19 75 Uusimäki Marko KäTa Kilpa 2.19.13
20 77 Halme Samuel KorsKa Kilpa 2.19.13
21 104 Gustavson Johan CCH Kilpa 2.19.13
22 100 Korhonen Kari-Jussi PeNo Kilpa 2.19.13
23 96 Teivaala Olli P-P Kilpa 2.19.13
24 74 Tallinen Tuomas JYPS Kilpa 2.19.13
25 85 Korpela Hannu TuUL Kilpa 2.19.13
26 67 Luotonen Mika PoTa Kilpa 2.19.13
27 84 Pusa Tero LrPy Kilpa 2.19.13
28 82 Vienonen Jari TuUL Kilpa 2.19.13
29 93 Hihnala Juha Zeus Kilpa 2.19.31
30 68 Karjalainen Pasi Zeus Kilpa 2.19.46
31 80 Riipinen Hannu P-Union Kilpa 2.20.44
90 Lensu Tuomas LrPy Kilpa dnf
103 Lehtonen Olli Picaro Kilpa dnf
86 Peltola Antti JYPS Kilpa dnf
92 Rasi Olavi CCH Kilpa dnf
69 Tikander Rune LrPy Kilpa dnf
88 Tikander Niko LrPy Kilpa dnf
65 Somppi Mika TWD Kilpa dnf
72 Blomqvist Nico Akilles Kilpa dnf
87 Brandt Robert TVC Kilpa dnf
99 Rehnstrand Edward Akilles Kilpa dnf

M-30 84 km
1 152 Koljonen Markku KuoPys M-30 2.14.13
2 173 Toivanen Pekka TCC M-30 2.14.48
3 172 Lindqvist Petri Zeus M-30 2.14.48
4 150 Kotiranta Kalle TWD M-30 2.14.48
5 171 Hautamäki Janne Picaro M-30 2.14.48
6 147 Helin Kari Picaro M-30 2.14.48
7 151 Vainio Panu CCH M-30 2.14.48
8 170 Ilonen Samu TVC M-30 2.14.48
9 167 Ferreira Davide CCH M-30 2.14.48
10 157 Viinikka Tapio HlT M-30 2.14.48
11 162 Mursu Jaakko KuoPys M-30 2.14.48
12 161 Andersson Tomi PiKe M-30 2.14.48
13 164 Jaakkola Teemu TVC M-30 2.14.48
14 160 Mustonen Timo KuoPys M-30 2.15.03
15 158 Reunanen Peter IK-32 M-30 2.19.07
16 159 Hämäläinen Juha TVC M-30 2.22.12
17 154 Leppänen Toni Picaro M-30 2.22.12
18 168 Mähönen Hannu PKK M-30 2.22.12
19 166 Kähkönen Mika HyPy M-30 2.22.12
146 Järvinen Tero RSP M-30 dnf
156 Koli Mikko Zeus M-30 dnf
165 Kemppainen Jari Zeus M-30 dnf
148 Tainiola Markus KangKi M-30 dnf
153 Hiltunen Seppo CCH M-30 dns

M-40 84 km
1 178 Hietala Jukka TCC M-40 2.11.34
2 179 Mattila Sami TVC M-40 2.11.47
3 187 Konsti Simo PeNo M-40 2.14.13
4 184 Lepistö Jyrki PoTa M-40 2.14.48
5 203 Koimäki Hannu VP M-40 2.14.48
6 189 Konttila Mauri Zeus M-40 2.14.48
7 204 Salvanto Antero IK-32 M-40 2.14.48
8 183 Taavitsainen Raimo CCH M-40 2.14.48
9 198 Raivio Kari Picaro M-40 2.14.48
10 186 Kulmala Jari IK-32 M-40 2.14.48
11 191 Pihkoluoma Mika RSP M-40 2.14.48
12 196 Moraal Johan PeNo M-40 2.14.48
13 200 Jutila Petri P-Union M-40 2.14.48
14 193 Sneck Asko IK-32 M-40 2.14.48
15 181 Aarnio Antero CCH M-40 2.15.21
16 202 Tervala Mika TWD M-40 2.20.47
17 190 Kivi Mikko IK-32 M-40 2.22.12
18 199 Ruponen Jari CCH M-40 2.22.12
19 175 Elonen Kari RSP M-40 2.25.11
180 Patrikainen Timo Zeus M-40 dnf
197 Haapsaari Ralph Zeus M-40 dnf
185 Tulkki Marko MäntsU M-40 dns 

N 63 km
1 132 Lilja Laura TFL/IK-32 N 1.44.43
2 140 Nieminen Tiina LaKa N 1.44.43
3 134 Korhonen Heljä TFL/IK-32 N 1.44.43
4 129 Räsänen Karoliina TFL/IK-32 N 1.55.41
138 Teivaala Eeva P-P N dnf
133 Pensaari Pia TVC N dnf
130 Joela Heli Picaro N dnf
139 Miettinen Riina CCH N dnf
136 Partanen Eveliina TVC N dnf
135 Salmenoja Terhi TuUL N dnf
131 Ähtävä Ann-Mary CCH N dnf

N-18 63 km
1 250 Paavola Miimu P-P N-18 1.44.43
2 248 Koski Virva TVC N-18 1.44.43
3 247 Laitala Taija JurvU N-18 1.49.37
251 Alakoskela Henni KaKa N-18 dnf
249 Nurmi Laura Akilles N-18 dnf

Elite 126 km
1 1 Kananen Kimmo TWL Elite 3.09.21
2 6 Leppämäki Marko Continental Elite 3.09.21
3 8 Vastaranta Jukka Continental Elite 3.09.58
4 58 Simola Mika TuUL Elite 3.09.58
5 27 Elmgren Jan CCH Elite 3.09.58
6 60 Lias Toni TuUL Elite 3.09.58
7 71 Terävuo Jyrki TuUL Elite 3.09.58
8 22 Kahila Ilari CCH Elite 3.09.58
9 11 Vastaranta Mikko Continental Elite 3.09.58
10 2 Tiainen Sami TWL Elite 3.09.58
11 48 Virtanen Tommi Picaro Elite 3.09.58
12 49 Kangaskokko Juha Picaro Elite 3.09.58
13 3 Bäckman Anders TWL Elite 3.09.58
14 114 Pesola Timo KäTa Elite 3.09.58
15 45 Tuikka Tommi Picaro Elite 3.09.58
16 26 Vilén Mika CCH Elite 3.09.58
17 50 Kyllönen Ilpo KoiI Elite 3.09.58
18 118 Lappalainen Aki HyPy Elite 3.09.58
19 28 Paajanen Esa CCH Elite 3.09.58
20 111 Kakko Juha KoPy Elite 3.09.58
21 5 Hiltunen Paavo Continental Elite 3.09.58
22 38 Holma Kari Chebici Elite 3.09.58
23 116 Göös Marko KäTa Elite 3.09.58
24 43 Henttala Joonas Akilles Elite 3.09.58
25 44 Toivanen Timo-Jaakko Picaro Elite 3.09.58
26 10 Teivaala Eero Continental Elite 3.09.58
27 25 Rissanen Jarmo CCH Elite 3.09.58
28 7 Mäkelä Jouko Continental Elite 3.09.58
29 39 Santala Jukka-Pekka Chebici Elite 3.09.58
30 51 Syvänen Jari KoiI Elite 3.09.58
31 40 Träskelin Antti Chebici Elite 3.09.58
32 37 Timmerbacka Juhani Chebici Elite 3.09.58
33 29 Turku Perttu CCH Elite 3.09.58
34 108 Niemi Jarkko P-Union Elite 3.09.58
35 110 Saarinen Juho MäntsU Elite 3.09.58
36 53 Kalliomäki Timo KoiI Elite 3.09.58
37 63 Kasurinen Tatu TCC Elite 3.09.58
38 119 Heikkilä Juho Cyclos Elite 3.09.58
39 57 Eloluoto Sami TuUL Elite 3.09.58
40 115 Maunumäki Kari KäTa Elite 3.09.58
41 120 De Rycke Lieven Cyclos Elite 3.09.58
42 47 Ollikainen Jouni Picaro Elite 3.09.58
43 9 Leppänen Petri K. Continental Elite 3.09.58
44 21 Salermo Marek CCH Elite 3.09.58
45 23 Pajari Matti CCH Elite 3.09.58
46 14 Haapala Joonas Pohjanmaa Elite 3.10.32
47 31 Hietala Juhana CCH Elite 3.10.59
48 59 Kejo Mikko TuUL Elite 3.13.16
49 4 Heinikainen Jukka TWL Elite 3.15.25
50 17 Mansner Kim TAS Elite 3.15.25
64 Tuunanen Kimmo SPP-56 Elite 3.23.12
15 Lehtonen Timo Pohjanmaa Elite 3.28.04
61 Arvo Tapio TuUL Elite dnf
18 Beekmann Kristjan TAS Elite dnf
12 Forsby Ville Pohjanmaa Elite dnf
41 Stenström Oscar Akilles Elite dnf
42 Jäderholm Markus Akilles Elite dnf
113 Ingalsuo Jouni KäTa Elite dns
30 Fingerson Eärendel CCH Elite dns
32 Aaltio Risto CCH Elite dns
13 Ylinen Jani Pohjanmaa Elite dnf
24 Paajanen Tuomas CCH Elite dnf
52 Darby Thomas KoiI Elite dnf

M-18 126 km
1 109 Manninen Matti PoTa M-18 3.09.58
2 117 Myllymäki Mikael KaKa M-18 3.09.58
3 55 Paajanen Mikko TWD M-18 3.09.58
4 62 Virtanen Jesse TuUL M-18 3.09.58
5 19 Färlin Juho TAS M-18 3.09.58
6 20 Beekmann Erik TAS M-18 3.09.58
7 16 Lilleberg Lassi Pohjanmaa M-18 3.09.58
33 Karttunen Samuli CCH M-18 dnf
34 Hyrkäs Tuomas CCH M-18 dns
35 Lindroos Mikael CCH M-18 dns
56 Saarnen Aaro TWD M-18 dnf