KMC SUPER XCO CUP 2009
Yhteistilanne Luokittain 9(9)
Sijoitus Etunimi Sukunimi Luokka Seuran 1(9) 2(9) 3(9) 4(9) 5(9) 6(9) 7(9) 8(9) 9(9) YHT            
1 Carina  Ketonen N Riverside Cycling Club 36 30   38 59 34       197 197 59 38 36 34 30
2 Paula  Oksman N Hyvinkään Pyöräilijät 14 15 29 15 22 32     26 124 124 32 29 26 22 15
3 Hanna Konttinen N Voikkaan Viesti     24 11 16 29 36 13   118 118 36 29 24 16 13
4 Heli Ovaska N Paksukumi Team   5 21   0 0 52 18 20 116 116 52 21 20 18 5
5 Malena  Jordas N Porvoon Akilles 12 8   13         23 56 #LUKU! 23 13 12 8 #LUKU!
6 Heidi Kyyrönen N Ounaksen Pyörä-Pojat             46     46 #LUKU! 46 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
7 Karoliina  Räsänen N Idrottsklubben -32         14 27       41 #LUKU! 27 14 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
8 Mira Lehtoranta N Ounaksen Pyörä-Pojat             38     38 #LUKU! 38 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
9 Suvi Perälä N Korson Kaiku   4 19     0     15 38 #LUKU! 19 15 4 0 #LUKU!
10 Laura  Lilja N Idrottsklubben -32           30       30 #LUKU! 30 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
11 Mari Marttinen N Idrottsklubben -32           28       28 #LUKU! 28 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
12 Sofia Kansikas N Tampereen Pyörä-Pojat                 12 12 #LUKU! 12 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
13 Heini Ilmarinen N Pyöräilyseura Zeus       10           10 #LUKU! 10 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Sini Alusniemi N Jyväskylän pyöräilyseura         0 0       0 #LUKU! 0 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
1 Heikki  Hammarberg M50 Heinolan MTB Club 40 40       40     67 187 #LUKU! 67 40 40 40 #LUKU!
2 Veikko Halme M50 Korson Kaiku 21 12 43 18   36     29 147 147 43 36 29 21 18
3 Rauni Eklund M50 Hämeenlinnan Tarmo       46   43       89 #LUKU! 46 43 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
4 Veijo Vahteri M50 Kiimingin Riento               59   59 #LUKU! 59 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
5 Tuomo Pelttari M50 Ounaksen Pyörä-Pojat             43 14   57 #LUKU! 43 14 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
6 Pekka Sammalisto M50 Kangasalan Kisa 22         34       56 #LUKU! 34 22 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
7 Markku  Piitulainen M50 Pyöräilyseura Zeus           38       38 #LUKU! 38 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
8 Jorma Pohjonen M50 Ounaksen Pyörä-Pojat             34     34 #LUKU! 34 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
9 Jari Wiksten  M50 Koiviston Isku           32       32 #LUKU! 32 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
10 Eino Lipponen M50 Pyörä-68     22             22 #LUKU! 22 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
11 Jari Hautasaari M50 Oulun Tarmo               22   22 #LUKU! 22 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
12 Aaro Urpela  M50 Kangasalan Kisa         19         19 #LUKU! 19 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
13 Aimo Jokela  M50 Kangasalan Kisa         17         17 #LUKU! 17 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
14 Kalevi Lind M50 Kangasalan Kisa         12         12 #LUKU! 12 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
15 Markku Lesonen M50 Paksukumi Team               12   12 #LUKU! 12 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
16 Teuvo Louhivuori M50 P-Union         11         11 #LUKU! 11 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
17 Oiva Lukkari M50 Ounaksen Pyörä-Pojat               9   9 #LUKU! 9 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
18 Jari  Birling M50 Idrottsklubben -32 1                 1 #LUKU! 1 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
19 Raimo Nikander  M50 BikeFly Team 1                 1 #LUKU! 1 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Lasse Louhi M50 Turun Urheiluliitto           0       0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
1 Jukka  Hietala M40 Tawast Cycing Club  63 80   71 75 63       352 352 80 75 71 63 63
2 Ari Kansikas M40 Tampereen Pyörä-Pojat   26     63 0   71 43 203 203 71 63 43 26 0
3 Hannu Jänkälä M40 Ounaksen Pyörä-Pojat           49 80 38   167 #LUKU! 80 49 38 #LUKU! #LUKU!
4 Sami Soidinsalo M40 Cycle Club Helsinki 38 59       59       156 #LUKU! 59 59 38 #LUKU! #LUKU!
5 Pekka Välimaa M40 Ounaksen Pyörä-Pojat           40 75 29   144 #LUKU! 75 40 29 #LUKU! #LUKU!
6 Arto Järvinen M40 Mountain Bike Club Finland   22   36   55       113 #LUKU! 55 36 22 #LUKU! #LUKU!
7 Kaj  Mattsson M40 Porvoon Akilles 15 17 32 20 27 0       111 111 32 27 20 17 15
8 Juha Tiilikainen M40 Paksukumi Team             67 34   101 #LUKU! 67 34 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
9 Timo Karvonen M40 Cyclos             71 10   81 #LUKU! 71 10 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
10 Rauno  Kokkonen M40 Tawast cycing club  26         52       78 #LUKU! 52 26 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
11 Jussi Karjalainen M40 Paksukumi Team             0 75   75 #LUKU! 75 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
12 Petri Pesonen M40 Cyclos             40 26   66 #LUKU! 40 26 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
13 Kari Koskinen M40 Cycle Club Helsinki   20             38 58 #LUKU! 38 20 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
14 Esko Aapio M40 Korson Kaiku 11   38             49 #LUKU! 38 11 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
15 Hannu Koimäki M40 Vantaan Pyöräilijät           46       46 #LUKU! 46 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
16 Mika Myllynen M40 Porvoon Akilles           43       43 #LUKU! 43 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
17 Mikko Norvasto M40 Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat         13         13 #LUKU! 13 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Heikki Haaparanta M40 Ounaksen Pyörä-Pojat           0 0     0 #LUKU! 0 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Mikko  Kivi M40 Idrottsklubben -32           0       0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Ossi Törmänen M40 Cyclos             0     0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
1 Tommi  Nieminen M30 Riverside Cycling Club 67 67   67 85 67     63 353 353 85 67 67 67 67
2 Panu Vainio M30 Cycle Club Helsinki   29 67 55 49 0     55 255 255 67 55 55 49 29
3 Ilkka  Sillankorva M30 Pyöräilyseura Zeus 25 21 52 24 30 40     40 187 187 52 40 40 30 25
4 Erkko Salonen M30 Cycle Club Helsinki   49       52     85 186 #LUKU! 85 52 49 #LUKU! #LUKU!
5 Jani Turtiainen  M30 Riverside Cycling Club   32 49 29 32 43       185 185 49 43 32 32 29
6 Pasi  Pulkkinen M30 Tawast Cycing Club    46   59   59       164 #LUKU! 59 59 46 #LUKU! #LUKU!
7 Timo  Mustonen M30 Kuopion Pyöräilyseura    55   24   63       142 #LUKU! 63 55 24 #LUKU! #LUKU!
8 Jere  Karjalainen M30 Korson Kaiku 18 16 34 17   34     32 135 135 34 34 32 18 17
9 Petri  Lindström M30 Pyörä-68 13   27   23 38     30 131 131 38 30 27 23 13
10 Harri Laaksonen M30 Bikefly Team 34   59     36       129 #LUKU! 59 36 34 #LUKU! #LUKU!
11 Jaakko Mursu M30 Kuopion Pyöräilyseura  30       38 49       117 #LUKU! 49 38 30 #LUKU! #LUKU!
12 Kimmo Ovaska M30 Paksukumi Team   27     36 0     36 99 #LUKU! 36 36 27 0 #LUKU!
13 Petri Keskitalo M30 Kiimingin Riento           32   52   84 #LUKU! 52 32 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
14 Kent Sippola M30 Paksukumi Team               80   80 #LUKU! 80 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
15 Samuli Ollanketo M30 Oulun Tarmo               67   67 #LUKU! 67 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
16 Toni Pisano M30 Paksukumi Team               63   63 #LUKU! 63 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
17 Timo  Marttinen M30 Pyöräilyseura Zeus     28     30       58 #LUKU! 30 28 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
18 Pasi Ahlroos M30 Idrottsklubben -32           55       55 #LUKU! 55 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
19 Antti Rantanen M30 Mountain Bike Club Finland           46       46 #LUKU! 46 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
20 Markku Koljonen M30 Kuopion Pyöräilyseura    38       0       38 #LUKU! 38 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
21 Jarmo Korkka M30 TVC     36             36 #LUKU! 36 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
22 Jussi Kalllioniemi M30 Cycle Club Helsinki   36               36 #LUKU! 36 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
23 Jari Järvisalo M30 Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 27                 27 #LUKU! 27 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
24 Pekka Toivonen M30 Tawast Cycing Club    23               23 #LUKU! 23 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
25 Jouni  Kattilakoski M30 Jyväskylän Pyöräilyseura 20                 20 #LUKU! 20 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
26 Pertti Mäkelä M30 Pyörä-68     14             14 #LUKU! 14 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
27 Juha Vuorio M30 Korson Kaiku           0     13 13 #LUKU! 13 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
28 Seppo Hiltunen M30 Cycle Club Helsinki   9               9 #LUKU! 9 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Jari Heinikainen M30 CC Tailwind           0       0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Kreu Maisniemi M30 Cycle Club Helsinki           0       0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
1 Samuel  Halme M18 Korson Kaiku 46 63 75     59     90 333 333 90 75 63 59 46
2 Perttu Pärssinen M18 Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 28 14   30 67 46     46 217 217 67 46 46 30 28
3 Samuli  Tuominen M18 Habanero Hardcore Mountainbikers 29 25 46 43   55       198 198 55 46 43 29 25
4 Jeremias Holmberg  M18 BikeFly Team  17 18 30 27   52     71 198 198 71 52 30 27 18
5 Juho Hänninen M18 Tainionkosken Tähti   43     43       75 161 #LUKU! 75 43 43 #LUKU! #LUKU!
6 Teemu Uusi-Piuhari M18  Pyörä-Pojat 2     26 0 49       77 #LUKU! 49 26 2 0 #LUKU!
7 Juuso Pigg M18  Hyvinkään Pyöräilijät       16   40       56 #LUKU! 40 16 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
8 Atte Laine M18 Tawast Cycing Club        14   38       52 #LUKU! 38 14 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
9 Mikko Laukkala M18 Kauhajoen Karhu           43       43 #LUKU! 43 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
10 Mikko  Laukka M18 Raahe seudun pyöräilijät 10             27   37 #LUKU! 27 10 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
11 Simo Nivakoski M18 Paksukumi Team               25   25 #LUKU! 25 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
12 Miikka Lehtinen M18 TaBC         24         24 #LUKU! 24 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
13 Jere Yrjölä M18 Vantaan Pyöräilijät   6               6 #LUKU! 6 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
14 Juuso  Mäenpää M18 Tampere Bike Club 3                 3 #LUKU! 3 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
1 Olli Miettinen M CC Picaro 90 85 95 90   90       450 450 95 90 90 90 85
2 Antti  Kuitto M Lappeenrannan Pyöräilijät 80 75 90 75 0 75     100 420 420 100 90 80 75 75
3 Jukka Vastaranta M Velo8 Ry /Team Continental 100 100   0 100 100       400 400 100 100 100 100 0
4 Juha  Kangaskokko M CC Picaro         95 95 100 100   390 #LUKU! 100 100 95 95 #LUKU!
5 Jerry  Oksman M Hyvinkään Pyöräilijät 59   71 52 52 52       286 286 71 59 52 52 52
6 Henri Ojala M Pyörä-68 95   100 0   85       280 #LUKU! 100 95 85 0 #LUKU!
7 Daniel Schwarz M Paksukumi Team           80 90 95   265 #LUKU! 95 90 80 #LUKU! #LUKU!
8 Alexander Schwarz M Paksukumi Team           71 95 90   256 #LUKU! 95 90 71 #LUKU! #LUKU!
9 Timo  Kalliomäki M Koiviston Isku 32 34 63 28 46 0     52 227 227 63 52 46 34 32
10 Sami Eloluoto M Turun Urheiluliitto       85 55 67       207 #LUKU! 85 67 55 #LUKU! #LUKU!
11 Kimmo Kananen M TWD-Länken   95   100   0       195 #LUKU! 100 95 0 #LUKU! #LUKU!
12 Jukka-Pekka Kunnari M Pellon Ponsi           46 85 55   186 #LUKU! 85 55 46 #LUKU! #LUKU!
13 Mikko Vastaranta M Velo8 Ry /Team Continental   90   95           185 #LUKU! 95 90 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
14 Mikko Siltanen M Tampereen Pyörä-Union 71     0 90         161 #LUKU! 90 71 0 #LUKU! #LUKU!
15 Paavo Hiltunen M Velo8 Ry /Team Continental 85 71               156 #LUKU! 85 71 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
16 Kari Veikkolainen M Pyöräilyseura Zeus   24 80 49           153 #LUKU! 80 49 24 #LUKU! #LUKU!
17 Julius Mäkelä M Kangasalan Kisa 52 52     40         144 #LUKU! 52 52 40 #LUKU! #LUKU!
18 Kristian Ijäs M TVC     55 25   0     59 139 #LUKU! 59 55 25 0 #LUKU!
19 Antti  Träskelin M Chebici-Isku Team 75         63       138 #LUKU! 75 63 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
20 Jarkko Pakkanen M Tampereen Pyörä-Union 55       34 49       138 #LUKU! 55 49 34 #LUKU! #LUKU!
21 Turo  Nicklén M Mountain Bike Club Finland 16 19 26 22 26 40       133 133 40 26 26 22 19
22 Jukka Heinikainen  M TWD-Länken       63   59       122 #LUKU! 63 59 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
23 Samuli Pökälä M Asikkalan Raikas       40   0     80 120 #LUKU! 80 40 0 #LUKU! #LUKU!
24 Simo Sohkanen M Hyvinkään Pyöräilijät                 95 95 #LUKU! 95 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
25 Lieven De Rycke M Cyclos             0 85   85 #LUKU! 85 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
26 Jarno Sarmalahti M Riverside Cycling Club       80 0 0       80 #LUKU! 80 0 0 #LUKU! #LUKU!
27 Sauli Pihamaa M Sysmän Sisu       32   36       68 #LUKU! 36 32 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
28 Jarkko  Lappalainen M Tawast Cycing Club  19         38       57 #LUKU! 38 19 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
29 Samuel Henne M Gamlakarleby Idrottsförening           55       55 #LUKU! 55 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
30 Jyrki Mustonen M Kuopion Pyöräilyseura  23 28               51 #LUKU! 28 23 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
31 Jouko Mäkelä M Velo8 Ry /Team Continental 49                 49 #LUKU! 49 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
32 Kristjan Beekmann  M Porvoon Akilles       0   43       43 #LUKU! 43 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
33 Mikko Jokinen M Kangasalan Kisa   13     28         41 #LUKU! 28 13 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
34 Eärendel Fingerson M Cycle Club Helsinki     40             40 #LUKU! 40 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
35 Tommi Espo M Jyväskylän pyöräilyseura                 28 28 #LUKU! 28 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
36 Juho Mustonen  M Kangasalan Kisa         25         25 #LUKU! 25 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
37 Anders Bäckman  M TWD-Länken   10   0           10 #LUKU! 10 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
38 Pasi  Soidinsalo M Cycle Club Helsinki 9                 9 #LUKU! 9 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
39 Davide Lampanelli M Cycle Club Helsinki   2       0       2 #LUKU! 2 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Antti Kulmala M Ounaksen Pyörä-Pojat             0     0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Feodorit Suopela M Ounaksen Pyörä-Pojat             0     0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Jari Kolehmainen M Kiimingin Riento             0     0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Juha Leppäkangas M Oulun Tarmo             0     0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Jussi Rossi M TWD-Länken       0           0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Pekka Niemi M Tampereen Yritys         0 0       0 #LUKU! 0 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Sami Tiainen  M TWD-Länken       0   0       0 #LUKU! 0 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Sami Tyynelä M CC Tailwind       0   0       0 #LUKU! 0 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Trifon Suopela M Ounaksen Pyörä-Pojat             0     0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
1 Ville  Mäkelä Harraste Omjakon/Tampere 43       71         114 #LUKU! 71 43 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
2 Janne  Ukkola Harraste TFW System 1 racing     85             85 #LUKU! 85 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
3 Ismo Perttula Harraste Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat         80         80 #LUKU! 80 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
4 Keijo Hongisto Harraste Oulun Tarmo             55 24   79 #LUKU! 55 24 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
5 Olli Himanen Harraste Leosport         29     36   65 #LUKU! 36 29 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
6 Jusu Toivonen Harraste Pyhätunturi             63     63 #LUKU! 63 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
7 Kati Vehmas Harraste Pellon Ponsi             59     59 #LUKU! 59 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
8 Ari Tölli Harraste     1 25           25 51 #LUKU! 25 25 1 #LUKU! #LUKU!
9 Björn Jordas Harraste Akilles                 49 49 #LUKU! 49 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
10 Jarno Vehmas Harraste AC24             49     49 #LUKU! 49 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
11 Pekka Tahkola Harraste Kaupin Kanuunat               49   49 #LUKU! 49 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
12 Ari Moilanen Harraste Paksukumi Team               46   46 #LUKU! 46 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
13 Harri  Hatunen Harraste Paksukumi Team               43   43 #LUKU! 43 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
14 Kimmo Pärssinen Harraste Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat       9 18       14 41 #LUKU! 18 14 9 #LUKU! #LUKU!
15 Arto Tikkala Harraste Wasa Velocity               40   40 #LUKU! 40 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
16 Jussi Kanerva Harraste OriToive                 34 34 #LUKU! 34 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
17 Jukka Feldt Harraste Oulu               32   32 #LUKU! 32 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
18 Sonja Kallio Harraste         12 20         32 #LUKU! 20 12 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
19 Ari  Koskinen Harraste Paksukumi Team               30   30 #LUKU! 30 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
20 Jari Saaranen Harraste Paksukumi Team               28   28 #LUKU! 28 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
21 Antti Vähälä Harraste                   27 27 #LUKU! 27 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
22 Janne  Penttilä Harraste Lahti 6               21 27 #LUKU! 21 6 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
23 Marko Haapakoski Harraste Jyväskylän pyöräilyseura 24                 24 #LUKU! 24 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
24 Sami  Ala-Poikela Harraste Finlandia Koru                 24 24 #LUKU! 24 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
25 Henrik Moilanen Harraste Mikkeli       23           23 #LUKU! 23 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
26 Mika Rantala Harraste       23             23 #LUKU! 23 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
27 Tero Aho Harraste Paksukumi Team               23   23 #LUKU! 23 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
28 Tauno Suominen Harraste Järvenpää                 22 22 #LUKU! 22 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
29 Frederico Contete Harraste Portugali         21         21 #LUKU! 21 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
30 Jani Ruohola Harraste     3             18 21 #LUKU! 18 3 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
31 Juho Lahti Harraste Lahti 5               16 21 #LUKU! 16 5 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
32 Ossi Salokannel Harraste         21           21 #LUKU! 21 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
33 Ville Kuusela Harraste Paksukumi Team               21   21 #LUKU! 21 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
34 Jani Vainikainen Harraste       20             20 #LUKU! 20 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
35 Tuomas Ronkainen Harraste Kosk. Riento               20   20 #LUKU! 20 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
36 Henri Karhu Harraste SBT       19           19 #LUKU! 19 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
37 Miikka Orvola Harraste Paksukumi Team               19   19 #LUKU! 19 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
38 Reijo Roininen Harraste                   19 19 #LUKU! 19 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
39 Juha Jousila Harraste Vantaa   1             17 18 #LUKU! 17 1 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
40 Ville  Heinonen Harraste       18             18 #LUKU! 18 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
41 Juha Röntynen Harraste       17             17 #LUKU! 17 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
42 Tero Uusitalo Harraste Paksukumi Team               17   17 #LUKU! 17 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
43 Ville  Pärssinen Harraste Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 1 1     15         17 #LUKU! 15 1 1 #LUKU! #LUKU!
44 Janne Koski Harraste Paksukumi Team               16   16 #LUKU! 16 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
45 Pasi  Juntunen Harraste Korson Kaiku     16             16 #LUKU! 16 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
46 Ismo Saaranen Harraste Pyhäntä               15   15 #LUKU! 15 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
47 Max Forsstedt Harraste Helsingin Työväen Luistelijat     15             15 #LUKU! 15 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
48 Niko Torvela Harraste HTH   11               11 #LUKU! 11 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
49 Virpi Uusitalo Harraste Paksukumi Team               11   11 #LUKU! 11 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
50 Jarmo Lehtonen Harraste Tampere 8                 8 #LUKU! 8 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
51 Rene Sarvi Harraste RC-Eemeli 7                 7 #LUKU! 7 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
52 Tuomas Autere Harraste Helsinki   7               7 #LUKU! 7 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
53 Mika Perkiömäki Harraste RC-Eemeli 4                 4 #LUKU! 4 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
54 Jani Aho Harraste HTH   1               1 #LUKU! 1 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
55 Sami Evilä Harraste Keskiö MTB   1               1 #LUKU! 1 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
56 Timo  Helasjoki Harraste Kangasala 1                 1 #LUKU! 1 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
57 Toni Kantoluoto Harraste Cycle Club Helsinki   1               1 #LUKU! 1 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
58 Vesa Kunnari Harraste Tuusula 1                 1 #LUKU! 1 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Janne Salmi Harraste Ounaksen Pyörä-Pojat             0     0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Kuisma Suopela Harraste Ounaksen Pyörä-Pojat             0     0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Sami  Hiltunen Harraste         0           0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Mikko Sten Harraste MTBCF                 0 0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!