KMC SUPER XCO CUP 2009
Yhteistilanne (kaikki) 9(9) 
Sijoitus Etunimi Sukunimi Luokka Seuran 1(9) 2(9) 3(9) 4(9) 5(9) 6(9) 7(9) 8(9) 9(9) YHT            
1 Olli Miettinen M CC Picaro 90 85 95 90   90       450 450 95 90 90 90 85
2 Antti  Kuitto M Lappeenrannan Pyöräilijät 80 75 90 75 0 75     100 420 420 100 90 80 75 75
3 Jukka Vastaranta M Velo8 Ry /Team Continental 100 100   0 100 100       400 400 100 100 100 100 0
4 Juha  Kangaskokko M CC Picaro         95 95 100 100   390 #LUKU! 100 100 95 95 #LUKU!
5 Tommi  Nieminen M30 Riverside Cycling Club 67 67   67 85 67     63 353 353 85 67 67 67 67
6 Jukka  Hietala M40 Tawast Cycing Club  63 80   71 75 63       352 352 80 75 71 63 63
7 Samuel  Halme M18 Korson Kaiku 46 63 75     59     90 333 333 90 75 63 59 46
8 Jerry  Oksman M Hyvinkään Pyöräilijät 59   71 52 52 52       286 286 71 59 52 52 52
9 Henri Ojala M Pyörä-68 95   100 0   85       280 #LUKU! 100 95 85 0 #LUKU!
10 Daniel Schwarz M Paksukumi Team           80 90 95   265 #LUKU! 95 90 80 #LUKU! #LUKU!
11 Alexander Schwarz M Paksukumi Team           71 95 90   256 #LUKU! 95 90 71 #LUKU! #LUKU!
12 Panu Vainio M30 Cycle Club Helsinki   29 67 55 49 0     55 255 255 67 55 55 49 29
13 Timo  Kalliomäki M Koiviston Isku 32 34 63 28 46 0     52 227 227 63 52 46 34 32
14 Perttu Pärssinen M18 Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 28 14   30 67 46     46 217 217 67 46 46 30 28
15 Sami Eloluoto M Turun Urheiluliitto       85 55 67       207 #LUKU! 85 67 55 #LUKU! #LUKU!
16 Ari Kansikas M40 Tampereen Pyörä-Pojat   26     63 0   71 43 203 203 71 63 43 26 0
17 Jeremias Holmberg  M18 BikeFly Team  17 18 30 27   52     71 198 198 71 52 30 27 18
18 Samuli  Tuominen M18 Habanero Hardcore Mountainbikers 29 25 46 43   55       198 198 55 46 43 29 25
19 Carina  Ketonen N Riverside Cycling Club 36 30   38 59 34       197 197 59 38 36 34 30
21 Kimmo Kananen M TWD-Länken   95   100   0       195 #LUKU! 100 95 0 #LUKU! #LUKU!
22 Heikki  Hammarberg M50 Heinolan MTB Club 40 40       40     67 187 #LUKU! 67 40 40 40 #LUKU!
23 Ilkka  Sillankorva M30 Pyöräilyseura Zeus 25 21 52 24 30 40     40 187 187 52 40 40 30 25
20 Erkko Salonen M30 Cycle Club Helsinki   49       52     85 186 #LUKU! 85 52 49 #LUKU! #LUKU!
24 Jukka-Pekka Kunnari M Pellon Ponsi           46 85 55   186 #LUKU! 85 55 46 #LUKU! #LUKU!
25 Jani Turtiainen  M30 Riverside Cycling Club   32 49 29 32 43       185 185 49 43 32 32 29
26 Mikko Vastaranta M Velo8 Ry /Team Continental   90   95           185 #LUKU! 95 90 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
27 Hannu Jänkälä M40 Ounaksen Pyörä-Pojat           49 80 38   167 #LUKU! 80 49 38 #LUKU! #LUKU!
28 Pasi  Pulkkinen M30 Tawast Cycing Club    46   59   59       164 #LUKU! 59 59 46 #LUKU! #LUKU!
29 Juho Hänninen M18 Tainionkosken Tähti   43     43       75 161 #LUKU! 75 43 43 #LUKU! #LUKU!
30 Mikko Siltanen M Tampereen Pyörä-Union 71     0 90         161 #LUKU! 90 71 0 #LUKU! #LUKU!
31 Paavo Hiltunen M Velo8 Ry /Team Continental 85 71               156 #LUKU! 85 71 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
32 Sami Soidinsalo M40 Cycle Club Helsinki 38 59       59       156 #LUKU! 59 59 38 #LUKU! #LUKU!
33 Kari Veikkolainen M Pyöräilyseura Zeus   24 80 49           153 #LUKU! 80 49 24 #LUKU! #LUKU!
34 Veikko Halme M50 Korson Kaiku 21 12 43 18   36     29 147 147 43 36 29 21 18
35 Julius Mäkelä M Kangasalan Kisa 52 52     40         144 #LUKU! 52 52 40 #LUKU! #LUKU!
36 Pekka Välimaa M40 Ounaksen Pyörä-Pojat           40 75 29   144 #LUKU! 75 40 29 #LUKU! #LUKU!
37 Timo  Mustonen M30 Kuopion Pyöräilyseura    55   24   63       142 #LUKU! 63 55 24 #LUKU! #LUKU!
38 Kristian Ijäs M TVC     55 25   0     59 139 #LUKU! 59 55 25 0 #LUKU!
39 Antti  Träskelin M Chebici-Isku Team 75         63       138 #LUKU! 75 63 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
40 Jarkko Pakkanen M Tampereen Pyörä-Union 55       34 49       138 #LUKU! 55 49 34 #LUKU! #LUKU!
41 Jere  Karjalainen M30 Korson Kaiku 18 16 34 17   34     32 135 135 34 34 32 18 17
42 Turo  Nicklén M Mountain Bike Club Finland 16 19 26 22 26 40       133 133 40 26 26 22 19
43 Petri  Lindström M30 Pyörä-68 13   27   23 38     30 131 131 38 30 27 23 13
44 Harri Laaksonen M30 Bikefly Team 34   59     36       129 #LUKU! 59 36 34 #LUKU! #LUKU!
45 Paula  Oksman N Hyvinkään Pyöräilijät 14 15 29 15 22 32     26 124 124 32 29 26 22 15
46 Jukka Heinikainen  M TWD-Länken       63   59       122 #LUKU! 63 59 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
47 Samuli Pökälä M Asikkalan Raikas       40   0     80 120 #LUKU! 80 40 0 #LUKU! #LUKU!
48 Hanna Konttinen N Voikkaan Viesti     24 11 16 29 36 13   118 118 36 29 24 16 13
49 Jaakko Mursu M30 Kuopion Pyöräilyseura  30       38 49       117 #LUKU! 49 38 30 #LUKU! #LUKU!
50 Heli Ovaska N Paksukumi Team   5 21   0 0 52 18 20 116 116 52 21 20 18 5
51 Ville  Mäkelä Harraste Omjakon/Tampere 43       71         114 #LUKU! 71 43 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
52 Arto Järvinen M40 Mountain Bike Club Finland   22   36   55       113 #LUKU! 55 36 22 #LUKU! #LUKU!
53 Kaj  Mattsson M40 Porvoon Akilles 15 17 32 20 27 0       111 111 32 27 20 17 15
54 Juha Tiilikainen M40 Paksukumi Team             67 34   101 #LUKU! 67 34 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
55 Kimmo Ovaska M30 Paksukumi Team   27     36 0     36 99 #LUKU! 36 36 27 0 #LUKU!
56 Simo Sohkanen M Hyvinkään Pyöräilijät                 95 95 #LUKU! 95 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
57 Rauni Eklund M50 Hämeenlinnan Tarmo       46   43       89 #LUKU! 46 43 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
58 Janne  Ukkola Harraste TFW System 1 racing     85             85 #LUKU! 85 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
59 Lieven De Rycke M Cyclos             0 85   85 #LUKU! 85 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
60 Petri Keskitalo M30 Kiimingin Riento           32   52   84 #LUKU! 52 32 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
61 Timo Karvonen M40 Cyclos             71 10   81 #LUKU! 71 10 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
62 Ismo Perttula Harraste Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat         80         80 #LUKU! 80 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
63 Jarno Sarmalahti M Riverside Cycling Club       80 0 0       80 #LUKU! 80 0 0 #LUKU! #LUKU!
64 Kent Sippola M30 Paksukumi Team               80   80 #LUKU! 80 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
65 Keijo Hongisto Harraste Oulun Tarmo             55 24   79 #LUKU! 55 24 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
66 Rauno  Kokkonen M40 Tawast cycing club  26         52       78 #LUKU! 52 26 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
67 Teemu Uusi-Piuhari M18  Pyörä-Pojat 2     26 0 49       77 #LUKU! 49 26 2 0 #LUKU!
68 Jussi Karjalainen M40 Paksukumi Team             0 75   75 #LUKU! 75 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
69 Sauli Pihamaa M Sysmän Sisu       32   36       68 #LUKU! 36 32 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
70 Samuli Ollanketo M30 Oulun Tarmo               67   67 #LUKU! 67 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
71 Petri Pesonen M40 Cyclos             40 26   66 #LUKU! 40 26 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
72 Olli Himanen Harraste Leosport         29     36   65 #LUKU! 36 29 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
73 Jusu Toivonen Harraste Pyhätunturi             63     63 #LUKU! 63 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
74 Toni Pisano M30 Paksukumi Team               63   63 #LUKU! 63 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
75 Kati Vehmas Harraste Pellon Ponsi             59     59 #LUKU! 59 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
76 Veijo Vahteri M50 Kiimingin Riento               59   59 #LUKU! 59 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
77 Kari Koskinen M40 Cycle Club Helsinki   20             38 58 #LUKU! 38 20 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
78 Timo  Marttinen M30 Pyöräilyseura Zeus     28     30       58 #LUKU! 30 28 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
79 Jarkko  Lappalainen M Tawast Cycing Club  19         38       57 #LUKU! 38 19 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
80 Tuomo Pelttari M50 Ounaksen Pyörä-Pojat             43 14   57 #LUKU! 43 14 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
82 Malena  Jordas N Porvoon Akilles 12 8   13         23 56 #LUKU! 23 13 12 8 #LUKU!
81 Juuso Pigg M18  Hyvinkään Pyöräilijät       16   40       56 #LUKU! 40 16 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
83 Pekka Sammalisto M50 Kangasalan Kisa 22         34       56 #LUKU! 34 22 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
84 Pasi Ahlroos M30 Idrottsklubben -32           55       55 #LUKU! 55 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
85 Samuel Henne M Gamlakarleby Idrottsförening           55       55 #LUKU! 55 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
86 Atte Laine M18 Tawast Cycing Club        14   38       52 #LUKU! 38 14 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
87 Ari Tölli Harraste     1 25           25 51 #LUKU! 25 25 1 #LUKU! #LUKU!
88 Jyrki Mustonen M Kuopion Pyöräilyseura  23 28               51 #LUKU! 28 23 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
89 Björn Jordas Harraste Akilles                 49 49 #LUKU! 49 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
90 Esko Aapio M40 Korson Kaiku 11   38             49 #LUKU! 38 11 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
91 Jarno Vehmas Harraste AC24             49     49 #LUKU! 49 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
92 Jouko Mäkelä M Velo8 Ry /Team Continental 49                 49 #LUKU! 49 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
93 Pekka Tahkola Harraste Kaupin Kanuunat               49   49 #LUKU! 49 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
94 Antti Rantanen M30 Mountain Bike Club Finland           46       46 #LUKU! 46 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
95 Ari Moilanen Harraste Paksukumi Team               46   46 #LUKU! 46 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
96 Hannu Koimäki M40 Vantaan Pyöräilijät           46       46 #LUKU! 46 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
97 Heidi Kyyrönen N Ounaksen Pyörä-Pojat             46     46 #LUKU! 46 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
98 Harri  Hatunen Harraste Paksukumi Team               43   43 #LUKU! 43 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
99 Kristjan Beekmann  M Porvoon Akilles       0   43       43 #LUKU! 43 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
100 Mika Myllynen M40 Porvoon Akilles           43       43 #LUKU! 43 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
101 Mikko Laukkala M18 Kauhajoen Karhu           43       43 #LUKU! 43 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
103 Kimmo Pärssinen Harraste Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat       9 18       14 41 #LUKU! 18 14 9 #LUKU! #LUKU!
102 Karoliina  Räsänen N Idrottsklubben -32         14 27       41 #LUKU! 27 14 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
104 Mikko Jokinen M Kangasalan Kisa   13     28         41 #LUKU! 28 13 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
105 Arto Tikkala Harraste Wasa Velocity               40   40 #LUKU! 40 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
106 Eärendel Fingerson M Cycle Club Helsinki     40             40 #LUKU! 40 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
110 Suvi Perälä N Korson Kaiku   4 19     0     15 38 #LUKU! 19 15 4 0 #LUKU!
107 Markku Koljonen M30 Kuopion Pyöräilyseura    38       0       38 #LUKU! 38 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
108 Markku  Piitulainen M50 Pyöräilyseura Zeus           38       38 #LUKU! 38 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
109 Mira Lehtoranta N Ounaksen Pyörä-Pojat             38     38 #LUKU! 38 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
111 Mikko  Laukka M18 Raahe seudun pyöräilijät 10             27   37 #LUKU! 27 10 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
112 Jarmo Korkka M30 TVC     36             36 #LUKU! 36 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
113 Jussi Kalllioniemi M30 Cycle Club Helsinki   36               36 #LUKU! 36 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
115 Jussi Kanerva Harraste OriToive                 34 34 #LUKU! 34 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
114 Jorma Pohjonen M50 Ounaksen Pyörä-Pojat             34     34 #LUKU! 34 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
116 Jari Wiksten  M50 Koiviston Isku           32       32 #LUKU! 32 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
117 Jukka Feldt Harraste Oulu               32   32 #LUKU! 32 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
118 Sonja Kallio Harraste         12 20         32 #LUKU! 20 12 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
119 Ari  Koskinen Harraste Paksukumi Team               30   30 #LUKU! 30 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
120 Laura  Lilja N Idrottsklubben -32           30       30 #LUKU! 30 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
123 Tommi Espo M Jyväskylän pyöräilyseura                 28 28 #LUKU! 28 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
121 Jari Saaranen Harraste Paksukumi Team               28   28 #LUKU! 28 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
122 Mari Marttinen N Idrottsklubben -32           28       28 #LUKU! 28 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
124 Antti Vähälä Harraste                   27 27 #LUKU! 27 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
125 Janne  Penttilä Harraste Lahti 6               21 27 #LUKU! 21 6 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
126 Jari Järvisalo M30 Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 27                 27 #LUKU! 27 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
127 Juho Mustonen  M Kangasalan Kisa         25         25 #LUKU! 25 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
128 Simo Nivakoski M18 Paksukumi Team               25   25 #LUKU! 25 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
131 Sami  Ala-Poikela Harraste Finlandia Koru                 24 24 #LUKU! 24 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
129 Marko Haapakoski Harraste Jyväskylän pyöräilyseura 24                 24 #LUKU! 24 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
130 Miikka Lehtinen M18 TaBC         24         24 #LUKU! 24 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
132 Henrik Moilanen Harraste Mikkeli       23           23 #LUKU! 23 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
133 Mika Rantala Harraste       23             23 #LUKU! 23 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
134 Pekka Toivonen M30 Tawast Cycing Club    23               23 #LUKU! 23 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
135 Tero Aho Harraste Paksukumi Team               23   23 #LUKU! 23 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
138 Tauno Suominen Harraste Järvenpää                 22 22 #LUKU! 22 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
136 Eino Lipponen M50 Pyörä-68     22             22 #LUKU! 22 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
137 Jari Hautasaari M50 Oulun Tarmo               22   22 #LUKU! 22 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
140 Jani Ruohola Harraste     3             18 21 #LUKU! 18 3 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
141 Juho Lahti Harraste Lahti 5               16 21 #LUKU! 16 5 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
139 Frederico Contete Harraste Portugali         21         21 #LUKU! 21 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
142 Ossi Salokannel Harraste         21           21 #LUKU! 21 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
143 Ville Kuusela Harraste Paksukumi Team               21   21 #LUKU! 21 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
144 Jani Vainikainen Harraste       20             20 #LUKU! 20 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
145 Jouni  Kattilakoski M30 Jyväskylän Pyöräilyseura 20                 20 #LUKU! 20 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
146 Tuomas Ronkainen Harraste Kosk. Riento               20   20 #LUKU! 20 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
150 Reijo Roininen Harraste                   19 19 #LUKU! 19 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
147 Aaro Urpela  M50 Kangasalan Kisa         19         19 #LUKU! 19 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
148 Henri Karhu Harraste SBT       19           19 #LUKU! 19 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
149 Miikka Orvola Harraste Paksukumi Team               19   19 #LUKU! 19 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
151 Juha Jousila Harraste Vantaa   1             17 18 #LUKU! 17 1 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
152 Ville  Heinonen Harraste       18             18 #LUKU! 18 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
153 Aimo Jokela  M50 Kangasalan Kisa         17         17 #LUKU! 17 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
154 Juha Röntynen Harraste       17             17 #LUKU! 17 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
155 Tero Uusitalo Harraste Paksukumi Team               17   17 #LUKU! 17 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
156 Ville  Pärssinen Harraste Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 1 1     15         17 #LUKU! 15 1 1 #LUKU! #LUKU!
157 Janne Koski Harraste Paksukumi Team               16   16 #LUKU! 16 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
158 Pasi  Juntunen Harraste Korson Kaiku     16             16 #LUKU! 16 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
159 Ismo Saaranen Harraste Pyhäntä               15   15 #LUKU! 15 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
160 Max Forsstedt Harraste Helsingin Työväen Luistelijat     15             15 #LUKU! 15 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
161 Pertti Mäkelä M30 Pyörä-68     14             14 #LUKU! 14 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
162 Juha Vuorio M30 Korson Kaiku           0     13 13 #LUKU! 13 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
163 Mikko Norvasto M40 Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat         13         13 #LUKU! 13 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
166 Sofia Kansikas N Tampereen Pyörä-Pojat                 12 12 #LUKU! 12 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
164 Kalevi Lind M50 Kangasalan Kisa         12         12 #LUKU! 12 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
165 Markku Lesonen M50 Paksukumi Team               12   12 #LUKU! 12 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
167 Niko Torvela Harraste HTH   11               11 #LUKU! 11 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
168 Teuvo Louhivuori M50 P-Union         11         11 #LUKU! 11 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
169 Virpi Uusitalo Harraste Paksukumi Team               11   11 #LUKU! 11 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
170 Anders Bäckman  M TWD-Länken   10   0           10 #LUKU! 10 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
171 Heini Ilmarinen N Pyöräilyseura Zeus       10           10 #LUKU! 10 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
172 Oiva Lukkari M50 Ounaksen Pyörä-Pojat               9   9 #LUKU! 9 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
173 Pasi  Soidinsalo M Cycle Club Helsinki 9                 9 #LUKU! 9 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
174 Seppo Hiltunen M30 Cycle Club Helsinki   9               9 #LUKU! 9 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
175 Jarmo Lehtonen Harraste Tampere 8                 8 #LUKU! 8 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
176 Rene Sarvi Harraste RC-Eemeli 7                 7 #LUKU! 7 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
177 Tuomas Autere Harraste Helsinki   7               7 #LUKU! 7 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
178 Jere Yrjölä M18 Vantaan Pyöräilijät   6               6 #LUKU! 6 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
179 Mika Perkiömäki Harraste RC-Eemeli 4                 4 #LUKU! 4 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
180 Juuso  Mäenpää M18 Tampere Bike Club 3                 3 #LUKU! 3 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
181 Davide Lampanelli M Cycle Club Helsinki   2       0       2 #LUKU! 2 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
182 Jani Aho Harraste HTH   1               1 #LUKU! 1 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
183 Jari  Birling M50 Idrottsklubben -32 1                 1 #LUKU! 1 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
184 Raimo Nikander  M50 BikeFly Team 1                 1 #LUKU! 1 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
185 Sami Evilä Harraste Keskiö MTB   1               1 #LUKU! 1 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
186 Timo  Helasjoki Harraste Kangasala 1                 1 #LUKU! 1 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
187 Toni Kantoluoto Harraste Cycle Club Helsinki   1               1 #LUKU! 1 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
188 Vesa Kunnari Harraste Tuusula 1                 1 #LUKU! 1 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Mikko Sten Harraste MTBCF                 0 0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Antti Kulmala M Ounaksen Pyörä-Pojat             0     0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Feodorit Suopela M Ounaksen Pyörä-Pojat             0     0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Heikki Haaparanta M40 Ounaksen Pyörä-Pojat           0 0     0 #LUKU! 0 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Janne Salmi Harraste Ounaksen Pyörä-Pojat             0     0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Jari Heinikainen M30 CC Tailwind           0       0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Jari Kolehmainen M Kiimingin Riento             0     0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Juha Leppäkangas M Oulun Tarmo             0     0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Jussi Rossi M TWD-Länken       0           0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Kreu Maisniemi M30 Cycle Club Helsinki           0       0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Kuisma Suopela Harraste Ounaksen Pyörä-Pojat             0     0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Lasse Louhi M50 Turun Urheiluliitto           0       0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Mikko  Kivi M40 Idrottsklubben -32           0       0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Ossi Törmänen M40 Cyclos             0     0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Pekka Niemi M Tampereen Yritys         0 0       0 #LUKU! 0 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Sami Tiainen  M TWD-Länken       0   0       0 #LUKU! 0 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Sami Tyynelä M CC Tailwind       0   0       0 #LUKU! 0 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Sami  Hiltunen Harraste         0           0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Sini Alusniemi N Jyväskylän pyöräilyseura         0 0       0 #LUKU! 0 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU!
  Trifon Suopela M Ounaksen Pyörä-Pojat             0     0 #LUKU! 0 #LUKU! #LUKU! #LUKU! #LUKU!