Hämeenlinna 28.8.2010

XXV LEIJONA-ajot

M-14 20 km:
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Jonas Nordström Akilles 00:35:25,2
2 Waltteri Lepistö PoTa 00:36:45,6
3 Casper Holmen P-P 00:40:43,5
N-16 20 km:
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Jasmin Kansikas P-P 00:37:05,0
M-16 20 km:
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Christian Holmen P-P 00:29:50,1
2 Matias Holappa LUP-82 00:32:17,2
3 Arttu Suvisaari Akilles 00:32:45,5
N-18 20 km:
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Rosa Törmänen Cyclos 00:34:12,4
2 Anna-Mari Saarinen TVC 00:35:13,0
3 Sofia Kansikas P-P 00:35:30,9
4 Eveliina Suvisaari Akilles 00:36:08,3
5 Jenna Lajunen VP 00:39:31,9
6 Veera Väkevä CCH 00:43:01,8
M-80 30 km:
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Teuvo Louhivuori P-Union 01:03:01,8
2 Henrik Anthoni SV 01:23:03,4
M-75 30 km:
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Kyösti Myyryläinen P-Union 00:54:32,8
2 Bror Westerberg Zeus 00:57:59,0
3 Sauli Uusi-Kokko KaKa 01:03:40,4
M-70 30 km:
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Reijo Munne KoPy 00:53:42,6
Lauri Puranen CCH DNS
M-65 30 km:
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Eero Fält TVC 00:46:32,5
2 Timo Hirvonen Zeus 00:46:39,5
3 Seppo Hovi P-Union 00:51:13,4
4 Juhani Katila MäntsU 00:55:40,6
5 Klaus Vuorinen PiKe 01:06:27,2
M-60 30 km:
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Timo Matikainen TWD 00:44:20,7
2 Pentti Salminen TWD 00:45:41,3
3 Markku Koskihaka SäkY 00:46:12,1
4 Pauli Töllinen TWD 00:46:18,7
5 Unto Kovanen Picaro 00:51:09,6
6 Matti Tanttu CCH 00:52:34,9
7 Veijo Kari PoTa 00:52:36,8
8 Tenho Hätönen PiKe 00:56:20,6
Ulf Stenström CCH DNS
Jukka Rintala PoTa DNS
M-55 30 km:
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Jukka Mäentaus SäkY 00:47:34,9
2 Jorma Vuorinen SäkY 00:48:04,9
M-50 30 km:
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Jukka Jurvanen KoPy 00:44:24,0
2 Kari Keinänen CCH 00:44:30,3
3 Bertil Niemi LUP-82 00:45:11,5
4 Keijo Pekkanen Zeus 00:45:32,6
5 Rune Tikander TsV 00:47:32,3
6 Raimo Nikander BFT 00:49:58,2
Markku Koskinen HyPy DNF
Teuvo Niskanen CCH DNS
Naiset 30 km:
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Heljä Korhonen AHH 00:45:21,5
2 Heini Salovaara AHH 00:49:41,3
3 Heini Ilmarinen AHH 00:49:55,0
4 Taija Laitala JurvU 00:50:48,6
M-40 30 km:
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Jukka Hietala TCC 00:41:43,9
2 Kari Raivio Picaro 00:42:20,2
3 Sami Mattila TVC 00:42:28,4
4 Martti Romppanen PeNo 00:42:58,7
5 Mika Tervala TWD 00:43:55,6
6 Raimo Taavitsainen CCH 00:43:57,7
7 Jyrki Lepistö PoTa 00:43:58,6
8 Ari Kansikas P-P 00:44:14,6
9 Mika Pihkoluoma RSP 00:44:41,0
10 Jari Kulmala IK-32 00:44:50,6
11 Jukka Lehikoinen TVC 00:44:56,1
12 Jari Valkama HlTarmo 00:45:48,2
13 Juhani Ahola Zeus 00:48:30,0
14 Jarkko Holappa LUP-82 00:49:32,2
15 Jarkko Saarinen TVC 00:50:07,7
Jari Kainulainen CCH DNS
Timo Alhonen IK-32 DNS
Kimmo Vainio HyPy DNS
M-30 30 km:
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Teemu Jaakkola TVC 00:42:06,0
2 Samu Ilonen TVC 00:42:59,7
3 Pekka Toivanen TCC 00:43:13,2
4 Juhani Tammisto CCH 00:45:09,5
5 Marcus Lindqvist HelTri 00:47:58,6
6 Tomi Andersson TVC 00:48:17,3
7 Ville Ilves IK-32 00:51:30,4
Hannu Riipinen P-Union DNS
Ilkka Varis RSP DNS
M-Kilpa 30 km:
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Jouni Väinölä IK-32 00:43:43,5
2 Janne Nurminen IK-32 00:44:13,5
3 Jari Kemppainen Zeus 00:45:28,4
4 Henri Järvinen PKK 00:46:18,3
5 Timo Patrikainen Zeus 00:47:51,6
6 Joni Loukkola PoPyKa 00:48:07,8
7 Olavi Rasi CCH 00:51:42,9
Pasi Pyykönen PKK DNS
Tuomas Lensu P-Union DNS
Sampo Koistinen CCH DNS
Timo Järvinen TWD DNS
M-18 30 km:
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Olli Teivaala P-P 00:44:06,4
Juho Färlin Akilles DNF
Tuomas Hyrkäs Akilles DNS
M-Elite 30 km:
Sija Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 Jarmo Rissanen Picaro 00:38:36,7
2 Rainer Aaltonen TCC 00:38:43,2
3 Aki Turunen CCH 00:39:18,4
4 Janis Rezins ABT (LAT) 00:40:39,1
5 Jan Elmgren CCH 00:40:41,5
6 Juha Kangaskokko Picaro 00:41:01,5
7 Marko Leppämäki Team Continental 00:41:34,7
8 Samuel Halme Team Continental 00:41:36,3
9 Timo Häkkinen TsV 00:42:08,9
10 Juhani Timmerbacka Chebici-Isku 00:42:11,3
11 Martti Alesmaa ABT (EST) 00:42:29,3
12 Timo-Jaakko Toivanen Picaro 00:42:31,5
13 Perttu Turku CycleCenter CT 00:42:32,5
14 Tero Pusa Picaro 00:42:53,3
15 Juhana Hietala CycleCenter CT 00:43:15,7
16 Lasse Torpo TWD 00:43:31,1
17 Jukka Huovinen KäTa 00:44:07,7
18 Pekka Huovinen KäTa 00:45:24,9
19 Mika Simola TuUL 00:45:46,3
20 Lauris Špillers ABT (LAT) 00:49:01,2
Tero Kuusisto TWD DNF
Kreu Maisniemi CCH DNS
Juha Hihnala Zeus DNS
Tommi Martikainen Chebici-Isku DNS
Kari Holma Chebici-Isku DNS