Nivala Järvikylän tempo 15.5.2010
M8 1 1 Jere Muhonen KT Kälviän Tarmo 12.43,4
M8 2 2 Saku Marjoniemi PyöRi Pyörärinki 16.50,5
N8 1 4 Jessica Ingalsuo KT Kälviän Tarmo 14.16,8
M10 1 6 Sampo Lahti KT Kälviän Tarmo 11.11,8
M10 2 8 Turo Torvinen OPP Ounaksen Pyöräpojat 12.00,5
M10 3 10 Matias Niemelä SPP-56 Seinäjoen Pyöräpojat-56 12.13,4
M10 4 7 Kalle Marjoniemi PyöRi Pyörärinki 12.28,1
M10 5 9 Ville Lampiselkä KT Kälviän Tarmo 13.20,8
N10 1 12 Jenni Karvonen OTC Oulun Triathlon&Cycling 12.40,0
M12 1 16 Miika Laitala PyöRi Pyörärinki 11.29,3
M12 2 17 Ville Marjoniemi PyöRi Pyörärinki 12.21,2
M12 3 14 Tuomas Karvonen OTC Oulun Triathlon&Cycling 12.27,2
M12 4 15 Veikko Rauma KT Kälviän Tarmo 12.30,8
N12 1 22 Pauliina Niemelä SPP-56 Seinäjoen Pyöräpojat-56 10.15,0
N12 2 23 Ella Mäki-Jouppila SPP-56 Seinäjoen Pyöräpojat-56 11.26,3
N12 3 20 Emma Lahti KT Kälviän Tarmo 11.31,4
N12 4 19 Johanna Ingalsuo KT Kälviän Tarmo 12.36,7
N12 5 21 Lyydia Halme OTC Oulun Triathlon&Cycling 13.13,6
N14 1 28 Anna Lahti KT Kälviän Tarmo 17.51,1
N14 2 27 Janika Laitala PyöRi Pyörärinki 19.54,9
N14 3 29 Iida-Maria Marjoniemi PyöRi Pyörärinki 20.26,7
M14 1 34 Lauri Koski KT Kälviän Tarmo 16.36,9
M14 2 31 Jussi Pesonen Cyclos Cyclos Kuusamo 17.40,6
M14 3 33 Leevi Halme OTC Oulun Triathlon&Cycling 18.56,2
M16 1 37 Aleksi Pahlanen KT Kälviän Tarmo 32.40,5
M16 2 38 Ville Pesonen Cyclos Cyclos Kuusamo 33.20,2
M16 3 40 Joonas Muhonen KT Kälviän Tarmo 34.44,6
M16 4 39 Joonatan Riippa KT Kälviän Tarmo 37.23,1
MELITE 1 48 Marko Törmänen OTC Oulun Triathlon&Cycling 25.46,9
MELITE 2 45 Ilkka Korhonen SGL Sala-Gym Lehtikangas 28.11,6
MELITE 3 47 Jussi Korhonen SGL Sala-Gym Lehtikangas 28.28,0
MELITE 4 44 Mikko Tervo PK-Team Paksukumi Team 31.13,5
NELITE 1 51 Liisa Kainiemi OTC Oulun Triathlon&Cycling 31.32,8
NELITE 2 50 Riina-Maria Hongisto IK-32 Idrottsklubben-32 35.35,5
M40 1 62 Panu Kotilainen OTC Oulun Triathlon&Cycling 27.59,5
M40 2 57 Petri Pesonen Cyclos Cyclos Kuusamo 29.09,5
M40 3 58 Pasi Karinkanta KuoPys Kuopion Pyöräilyseura 30.46,3
M40 4 60 Tapio Rauma KT Kälviän Tarmo 31.06,0
M40 5 61 Terho Virtanen KT Kälviän Tarmo 33.21,5
M45 1 66 Martti Romppanen PeNo Pellonsalon Nousu 26.59,5
M45 2 70 Markku Henrikson OulTarmo Oulun Tarmo 28.40,3
M45 3 68 Harry Riddar Kraft Närpes Kraft Cykelförening 29.00,1
M45 4 65 Petri Åkerman KuoPys Kuopion Pyöräilyseura 29.01,6
M45 5 71 Hannu Marjoniemi PyöRi Pyörärinki 29.46,2
M45 6 69 Seppo Järvinen CC-Picaro CC-Picaro 33.13,1
M50 1 76 Jarmo Ollanketo KT Kälviän Tarmo 27.21,0
M50 2 75 Veijo Vahteri KiimRi Kiimingin Riento 27.58,3
M50 3 77 Juha Roininen KiimRi Kiimingin Riento 31.34,0
M50 0 78 Keijo Hongisto OulTarmo Oulun Tarmo DNF
MHAR 1 80 Juhani Rissanen KuoPys Kuopion Pyöräilyseura 31.04,4
MHAR 2 81 Arto Vähäaho PyöRi Pyörärinki 33.43,5
NHAR 1 83 Minna Lassila KT Kälviän Tarmo 37.16,4
M55 1 86 Osmo Jussila PyöRi Pyörärinki 32.06,7
M55 2 85 Jari Hautasaari OulTarmo Oulun Tarmo 32.08,5
M60 1 89 Tuomo Pelttari OPP Ounaksen Pyöräpojat 30.30,2
M60 2 88 Jorma Huttunen JYPS Jyväskylän Pyöräilyseura 42.29,6
M65 1 91 Arto Pasanen JoensPy Joensuun Pyöräilijät 36.10,2