BMX-RACING-CUP 2014
Pisteet: BMX Immo Laine
BMX Racing Cupin 4/4 pistetaulukko
Loppupisteisiin lasketaan kolme osakilpailua
Turku Helsinki Lahti Tampere
25.5. 7.6. 27.7. 14.9.
Miehet 3
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Tommi Lehtonen BMXH 10 10 10 10 30 (10+10+10)
2 Teemu Lehtonen BMXH 6 8 6 8 22 (8+8+6)
3 Lauri Nikulainen BMXH 8 4 8 20 (8+8+4)
4 Juuso Mäenpää TaBC 5 3 5 13 (5+5+3)
5 Ville Niemi TaBc 5 1 6 12 (6+5+1)
6 Jukka Mäennenä TaBC 2 6 2 3 11 (6+3+2)
7 Iikka Salmela TaBC 2 4 4 10 (4+4+2)
8 Aku Mäntynen RMR 3 3 3 9 (3+3+3)
9 Rami Manninen TVC 4 2 6 (4+2)
10 Hannu Salin DHT 5 5 (5)
11 Jori Mäenranta BMXH 2 2 (2)
Naiset
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Pia Lehikoinen TVC 10 8 5 23 (10+8+5)
2 Karoliina Eklund HyPy 8 6 6 20 (8+6+6)
3 Minni Leppänen RMR 10 10 (10)
4 Outi Leinonen JyPS 10 10 (10)
5 Vilma Alanko BMXH 8 8 (8)
M-juniorit
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Juho Kärkkäinen Haka 8 10 5 23 (10+8+5)
2 Jesse Angervo TVC 6 10 6 6 22 (10+6+6)
3 Antti Lehikoinen TVC 10 10 (10)
4 Ville Niemi TaBC 10 10 (10)
5 Patrik Bergman TaBC 8 8 (8)
6 Aki Ristola RMR 8 8 (8)
N-juniorit
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Pinja Puustinen RMR 6 10 10 26 (10+10+6)
2 Minni Leppänen RMR 10 10 (10)
3 Senni Lehti MynTo 8 8 (8)
4 Ketlin Tekkel Estonia 5 5 (5)
M/N-30
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Toni Kanninen TVC 10 10 6 5 26 (10+10+6)
2 Heikki Heinonen BMXH 8 10 4 22 (10+8+4)
3 Raine Kärkkäinen Haka 8 8 6 22 (8+8+6)
4 Samuli Mattila HHCMB 10 10 (10)
5 Immo Laine MynTo 8 8 (8)
6 Ville-Pekka Jälkö RMR 6 6 (6)
M-30 24"
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Jouni Jalkanen BMXH 10 8 10 10 30 (10+10+10)
2 Jukka Pekkilä BMXH 8 10 8 8 26 (10+8+8)
3 Tomi Sironen BMXH 5 2 6 3 14 (6+5+3)
4 Pekka Ryynänen BMXH 5 3 6 14 (6+5+3)
5 Meeme Kuuse BMXH 6 6 12 (6+6)
6 Jarkko Puolakka Haka 3 4 5 12 (5+4+3)
7 Heikki Heinonen BMXH 4 1 4 4 12 (4+4+4)
8 Antti Kiviniemi TaBC 2 1 2 5 9 (5+2+2)
9 Jouko Kauppila BMXH 3 2 5 (3+2)
10 Ville Laakso MynTo 2 2 4 (2+2)
M/N-40 24"
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Kai Kantanen BMXH 10 10 10 10 30 (10+10+10)
2 Jari Raitanen MynTo 8 5 8 4 21 (8+8+5)
3 Jari Asp Haka 8 5 8 21 (8+8+5)
4 Kapa Karila BMXH 6 6 6 6 18 (6+6+6)
5 Petri Peräsaari BMXH 4 3 3 10 (4+3+3)
6 Ari Lankinen RMR 4 5 9 (5+4)
7 Raine Kärkkäinen Haka 3 2 2 7 (3+2+2)
8 Juha-Matti Karvinen RMR 5 5 (5)
9 Heikki Eklund Haka 4 4 (4)
10 Marko Niemi BMXH 2 2 4 (2+2)
11 Marius Kokko BMXH 2 2 (2)
M/N-14
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Antti Lehikoinen TVC 10 10 20 (10+10)
M/N-13
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Patrik Bergman TaBC 10 10 10 30 (10+10+10)
2 Tuukka Toppinen TaBC 10 10 (10)
3 Miiko Rajajärvi Haka 8 8 (8)
M/N-12
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Leo Autio TVC 10 10 8 10 30 (10+10+10)
2 Anton Holmberg BMXH 6 6 10 8 24 (10+8+6)
3 Lauri Viljanen RMR 5 8 6 5 19 (8+6+5)
4 Tomas Pokkinen RMR 8 5 6 19 (8+6+5)
M/N-11
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Joona Pekkilä BMXH 10 10 10 8 30 (10+10+10)
2 Jaakko Laakoli RMR 8 8 8 10 26 (10+8+8)
3 Eero Karila BMXH 6 6 6 6 18 (6+6+6)
4 Antti Laakkonen BMXH 5 5 5 5 15 (5+5+5)
5 Terho Hovila RMR 4 4 8 (4+4)
6 Emil Eklund BMXH 3 2 3 8 (3+3+2)
7 Ella Lehtonen BMXH 4 1 2 7 (4+2+1)
8 Olli Lankinen RMR 4 4 (4)
9 Konsta Räsänen BMXH 3 3 (3)
10 Niko Suopanki BMXH 3 3 (3)
M/N-10
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Max Mäenpää TaBC 2 10 10 10 30 (10+10+10)
2 Petrus Stock RMR 10 8 8 26 (10+8+8)
3 Anselmi Kiviniemi TaBC 5 3 5 8 18 (8+5+5)
4 Axel Kantanen BMXH 4 6 6 5 17 (6+6+5)
5 Oskari Karvinen RMR 8 3 3 14 (8+3+3)
6 Edvin Leppänen TVC 6 1 2 6 14 (6+6+2)
7 Tatu Ristimäki RMR 5 4 4 13 (5+4+4)
8 Joel Asp Haka 3 1 2 6 (3+2+1)
9 Kalle Kanninen TVC 2 2 2 2 6 (2+2+2)
10 Joel Autio TVC 2 1 2 2 6 (2+2+2)
11 Jaakko Granberg BMXH 4 4 (4)
12 Vilppu Kokko BMXH 1 2 3 (2+1)
13 Pyry Panula RMR 1 2 3 (2+1)
14 Antti Mäyrä TaBC 2 2 (2)
14 Elias Toivonen TaBC 2 2 (2)
M/N-9
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Rasmus Varis BMXH 5 10 10 25 (10+10+5)
2 Akseli Räsänen BMXH 8 8 5 8 24 (8+8+8)
3 Tapio Hovila RMR 10 3 10 3 23 (10+10+3)
4 Toivo Laakso TVC 6 5 8 4 19 (8+6+5)
5 Oliver Sandell TVC 4 4 6 2 14 (6+4+4)
6 Ossi Rantala - 6 6 12 (6+6)
7 Eemil Hyvönen BMX Club Mikkeli 2 4 5 11 (5+4+2)
7 Noora Järvinen TaBC 3 1 3 2 8 (3+3+2)
9 Sofia Karila BMXH 2 1 3 (2+1)
10 Anton Uusitupa TVC 2 2 (2)
11 Elias Huotari - 1 1 (1)
M/N-8
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Lauri-Antton Rintala SPP-56 10 10 10 10 30 (10+10+10)
2 Eelis Mäkinen BMXH 8 6 6 6 20 (8+6+6)
3 Ilmari Heinonen BMXH 6 5 4 4 15 (6+5+4)
4 Tuure Haapakoski TaBC 5 8 13 (8+5)
5 Aleksi Mörö RMR 8 8 (8)
6 Rasmus Kiss Freedom 8 8 (8)
7 Jimi Pekkilä BMXH 5 5 (5)
8 Jasu Järvinen TaBC 3 3 (3)
9 Eveliina Pohjamo TaBC 2 2 (2)
M/N-7
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Alex Teikari TVC 10 6 10 8 28 (10+10+8)
2 Olavi Kiviniemi TaBC 6 8 6 10 24 (10+8+6)
3 Nooa Keisu BMXH 8 10 5 5 23 (10+8+5)
4 Iivo Vesikko TaBC 5 5 8 6 19 (8+6+5)
5 Salla Salmi Haka 4 3 4 3 11 (4+4+3)
6 Rafael Sillankorva BMXH 4 3 4 11 (4+4+3)
7 Lumi Asp Haka 3 2 2 7 (3+2+2)
8 Ville Jukola - 1 1 (1)
8 Otto Kantoluoto BMXH 1 1 (1)
8 Sylvia Virsu BMXH 1 1 (1)
M/N-6
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Jasu Malmberg TVC 10 5 10 25 (10+10+5)
2 Taavi Stenbacka BMXH 8 8 8 8 24 (8+8+8)
3 Eskil Kantanen BMXH 6 6 6 18 (6+6+6)
4 Iivari Vornanen BMXH 10 10 (10)
5 Nuutti Kettunen  BMXH 10 10 (10)
6 Aapo Kanverva TaBC 5 1 4 10 (5+4+1)
7 Jermu Niemi BMXH 3 2 5 2 10 (5+3+2)
8 Amos Keisu BMXH 6 6 (6)
9 Valtteri Pekkola - 5 5 (5)
10 Eskil Kantanen BMXH 4 4 (4)
11 Rasmus Kankaanranta Turtle racing team 4 4 (4)
12 Leo Kiviniemi TaBC 3 3 (3)
13 Johannes Virsu BMXH 3 3 (3)
14 Tatu Vesiko TaBC 2 1 3 (2+1)