Menu
  1. Etusivu
  2. Fillari-lehti
    1. Aikataulut
    2. Toimitus
    3. Vanhat numerot
      1. Fillari-lehti 4 2021
      2. Fillari-lehti 3 2021
      3. Fillari-lehti 2 2021
      4. Fillari-lehti 1 2021
      5. Fillari-lehti 7 2020
      6. Fillari-lehti 6 2020
      7. Fillari-lehti 5 2020
      8. Fillari-lehti 3-4 2020
      9. Fillari-lehti 2 2020
      10. Fillari-lehti 1 2020
      11. Fillari-lehti 7 2019
      12. Fillari-lehti 6 2019
      13. Fillari-lehti 5 2019
      14. Fillari-lehti 4 2019
      15. Fillari-lehti 3 2019
      16. Fillari-lehti 2 2019
      17. Fillari-lehti 1 2019
      18. Fillari-lehti 7 2018
      19. Fillari-lehti 6 2018
      20. Fillari-lehti 5 2018
      21. Fillari-lehti 4 2018
      22. Fillari-lehti 3 2018
      23. Fillari-lehti 2/2018
      24. Fillari-lehti 1 2018
      25. Fillari-lehti 7/2017
      26. Fillari-lehti 6/2017
      27. Fillari-lehti 5/2017
      28. Fillari-lehti 4/2017
      29. Fillari-lehti 3/2017
      30. Fillari-lehti 2/2017
      31. Fillari-lehti 1 2017
      32. Fillari-lehti 7/2016
      33. Fillari-lehti 6/2016
      34. Fillari-lehti 5/2016
      35. Fillari-lehti 4/2016
      36. Fillari-lehti 3/2016
      37. Fillari-lehti 2/2016
      38. Fillari-lehti 1 2016
      39. Fillari-lehti 7/2015
      40. Fillari-lehti 6/2015
      41. Fillari-lehti 5/2015
      42. Fillari-lehti 4/2015
      43. Fillari-lehti 3/2015
      44. Fillari-lehti 2/2015
      45. Fillari-lehti 1 2015
      46. Fillari-lehti 7/2014
      47. Fillari-lehti 6/2014
      48. Fillari-lehti 5/2014
      49. Fillari-lehti 4/2014
      50. Fillari-lehti 3/2014
      51. Fillari-lehti 2/2014
      52. Fillari-lehti 1 2014
      53. Fillari-lehti 7/2013
      54. Fillari-lehti 6/2013
      55. Fillari-lehti 5/2013
      56. Fillari-lehti 4/2013
      57. Fillari-lehti 3/2013
      58. Fillari-lehti 2/2013
      59. Fillari-lehti 1 2013
      60. Fillari-lehti 7/2012
      61. Fillari-lehti 6/2012
      62. Fillari-lehti 5/2012
      63. Fillari-lehti 4/2012
      64. Fillari-lehti 3/2012
      65. Fillari-lehti 2/2012
      66. Fillari-lehti 1 2012
      67. Fillari-lehti 7/2011
      68. Fillari-lehti 6/2011
      69. Fillari-lehti 5/2011
      70. Fillari-lehti 4/2011
      71. Fillari-lehti 3/2011
      72. Fillari-lehti 2/2011
      73. Fillari-lehti 1 2011
      74. Fillari-lehti 7/2010
      75. Fillari-lehti 6/2010
      76. Fillari-lehti 5/2010
      77. Fillari-lehti 4/2010
      78. Fillari-lehti 3/2010
      79. Fillari-lehti 2/2010
      80. Fillari-lehti 1 2010
      81. Fillari-lehti 7/2009
      82. Fillari-lehti 6/2009
      83. Fillari-lehti 5/2009
      84. Fillari-lehti 4/2009
      85. Fillari-lehti 3/2009
      86. Fillari-lehti 2/2009
      87. Fillari-lehti 1 2009
      88. Fillari-lehti 7/2008
      89. Fillari-lehti 6/2008
      90. Fillari-lehti 5/2008
      91. Fillari-lehti 4/2008
      92. Fillari-lehti 3/2008
      93. Fillari-lehti 2/2008
      94. Fillari-lehti 1 2008
      95. Fillari-lehti 7/2007
      96. Fillari-lehti 6/2007
      97. Fillari-lehti 5/2007
      98. Fillari-lehti 4/2007
      99. Fillari-lehti 3/2007
      100. Fillari-lehti 2/2007
      101. Fillari-lehti 1 2007
    4. Digilehti
    5. Jutut
    6. Mediakortti
    7. In English
    8. Palaute
    9. Tilaus
  3. Palaute ja osoitteen muutos
  4. Tilaa
  5. Yhteystiedot
  6. Luettelo
  7. Linkit
  8. eFillari
  9. Foorumi
  10. Tapahtumat
  11. Tori
User Menu Search
Close

Fillarin toimitus
/ Kategoriat: Maantie

Saimaa Road Race 21.7.2019

Saimaa Road Race 21.7.2019
Elite 135 km
1 Joonas Henttala IBD Cycling 3.09.51,443
2 Anders Bäckman IBD Cycling 3.09.57,110
3 Denis Skachek Velosport 3.09.57,250
4 Mikko Kejo CycloVision 3.09.58,103
5 Aimo Pyykkönen Continental-Focus 3.09.58,721
6 Juska Savolainen CCH Icehearts Racing Team 3.10.00,655
7 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 3.10.01,300
8 Ville Kantola Team Larunpyörä Cervélo 3.10.02,119
9 Juuso Klaavu Porvoon Akilles 3.10.02,687
10 Antti Mäkelä JäPy 3.10.03,663
11 Timo Pesola KäTa 3.10.04,823
12 Samuel Kivisalo IK-32 3.10.05,781
13 Stefan Kristiansson Team Larunpyörä Cervélo 3.10.05,890
14 Kenneth Backlund NCK-VMsport,fi 3.10.06,167
15 Jaakko Toppari Jurvan Voima 3.10.06,490
16 Mika Vuollet CCH Icehearts Racing Team 3.10.07,589
17 Tero Tanninen Team Larunpyörä Cervélo 3.10.08,149
18 Mikko Lehmus Lappeenrannan Pyöräilijät ry 3.10.09,087
19 Mikko Hyrkkänen Reaktor Stanga Racing 3.10.09,964
20 Kimmo Vehkakoski Jurvan Voima 3.10.10,178
21 Samuli Tuominen Team Orbea - HHCMB 3.10.10,488
22 Arto Vainionpää Jurvan Voima 3.10.10,965
23 Jani Hujanen Continental-Focus 3.10.11,050
24 Juuso Jaatinen Lappeenrannan Pyöräilijät ry 3.10.11,837
25 Antti Räty OTC 3.10.12,297
26 Valtteri Härkönen Continental-Focus 3.10.17,580
27 Johan Nordlund Continental-Focus 3.10.17,784
28 Jussi Joensuu Team Larunpyörä Cervélo 3.10.18,027
29 Rasmus Eriksson NCK - Vmsport 3.10.21,023
30 Ville Pursiainen Continental-Focus 3.10.21,329
31 Antti Vekkeli IBD Cycling 3.10.22,273
32 Teemu Tomberg CCH Icehearts Racing Team 3.10.22,284
33 Eero Mäenpää IBD Cycling 3.10.24,359
34 Anssi Kesonen Continental-Focus 3.10.24,411
35 Jarkko Niemi Continental-Focus 3.10.24,707
36 Janne Lehtinen CCH Icehearts Racing Team 3.10.27,628
37 Timur Yunusov Imatran Urheilijat 3.10.28,683
38 Jussi Makkonen IBD Cycling 3.10.33,830
39 Miika Johansson CCH Icehearts Racing Team 3.10.37,448
40 Lauri Seppä Turun Urheiluliitto 3.11.22,235
41 Markus Auvinen Team Larunpyörä Cervélo 3.18.16,383
42 Jeremiah Tesolin Reaktor Stanga Racing 3.32.27,028
43 Jukka Karjalainen Continental-Focus 3.43.22,542
Lauri Tossavainen Imatran Urheilijat DNF
Jussi Koskelainen  Team Larunpyörä Cervélo DNF
Arttu Pekkarinen Team Larunpyörä Cervélo DNF
Patrik Arola Porvoon Akilles DNF
Toni Eronen CCH Icehearts Racing Team DNF
Egor Nikitin St Peterburg DNF
Aleksandr Shitikov St Peterburg DNF
Antti Korpi Team Larunpyörä Cervélo DNS
Eero Gröndahl CCH Icehearts Racing Team DNS
Naiset 135 km
1 Aliisa Priha Reaktor Stanga Racing 3.43.20,377
2 Jonna Monto Continental-Focus 3.59.10,111
3 Emilia Mäki LaPy 3.59.48,033
4 Anna-Kaisa Packalen LaPy 4.04.41,450
Tiia Tulokas Reaktor Stanga Racing DNS
Päivi Härkönen Hyvinkään Pyöräiljiät DNS
Hanna Joronen IBD Cycling DNS
Kategoria 2 135 km
1 Jonathan Ewalds Porvoon Akilles 3.10.11,167
2 Tuomas Tummala KaKa 3.10.29,617
3 Mikko Tuoriniemi Jyps 3.32.12,461
4 Jaakko Antikainen CCH Icehearts Racing Team 3.32.20,219
5 Jorma Alin Tampereen Pyörä-Union 3.32.20,816
6 Sami Vallgren Rantapyörä 3.32.23,340
7 Henrik Westerstrand IK-32 3.32.50,232
8 Arto Niemi CCH Icehearts Racing Team 3.37.39,238
9 Erno Nousiainen KaKa 3.43.01,116
10 Markku Silvenius LaPy 3.43.22,465
11 Toivo Kaskinen Tampereen Pyörä-Union 4.10.47,874
Kategoria 2 135 km
1 Elias Aavela Lappeenrannan Pyöräilijät ry 4.00.07,823
2 Timo Filppula IBD Cycling 4.04.29,797
3 Aaro Lampela Continental-Focus 4.10.24,849
4 Arttu Holopainen KaKa 4.37.38,947
Print
1058

No content

A problem occurred while loading content.

Edellinen Seuraava

  • All
  • Maantie
  • Maastopyöräily
  • Ratapyöräily
  • BMX
  • Enduro
  • Cyclocross
  • Trial
More

    No content

    A problem occurred while loading content.

    Edellinen Seuraava

    Facebook

    Fillarifoorumin uudet aiheet

    Torin uudet ilmoitukset

    jalki.fi - uudet reitit

    Back To Top