Menu
  1. Etusivu
  2. Fillari-lehti
    1. Aikataulut
    2. Toimitus
    3. Vanhat numerot
      1. Fillari-lehti 1 2020
      2. Fillari-lehti 7/2019
      3. Fillari-lehti 6/2019
      4. Fillari-lehti 5/2019
      5. Fillari-lehti 4/2019
      6. Fillari-lehti 3/2019
      7. Fillari-lehti 2/2019
      8. Fillari-lehti 1 2019
      9. Fillari-lehti 7/2018
      10. Fillari-lehti 6/2018
      11. Fillari-lehti 5/2018
      12. Fillari-lehti 4/2018
      13. Fillari-lehti 3/2018
      14. Fillari-lehti 2/2018
      15. Fillari-lehti 1 2018
      16. Fillari-lehti 7/2017
      17. Fillari-lehti 6/2017
      18. Fillari-lehti 5/2017
      19. Fillari-lehti 4/2017
      20. Fillari-lehti 3/2017
      21. Fillari-lehti 2/2017
      22. Fillari-lehti 1/2017
      23. Fillari-lehti 7/2016
      24. Fillari-lehti 6/2016
      25. Fillari-lehti 5/2016
      26. Fillari-lehti 4/2016
      27. Fillari-lehti 3/2016
      28. Fillari-lehti 2/2016
      29. Fillari-lehti 1/2016
      30. Fillari-lehti 7/2015
      31. Fillari-lehti 6/2015
      32. Fillari-lehti 5/2015
      33. Fillari-lehti 4/2015
      34. Fillari-lehti 3/2015
      35. Fillari-lehti 2/2015
      36. Fillari-lehti 1/2015
      37. Fillari-lehti 7/2014
      38. Fillari-lehti 6/2014
      39. Fillari-lehti 5/2014
      40. Fillari-lehti 4/2014
      41. Fillari-lehti 3/2014
      42. Fillari-lehti 2/2014
      43. Fillari-lehti 1/2014
      44. Fillari-lehti 7/2013
      45. Fillari-lehti 6/2013
      46. Fillari-lehti 5/2013
      47. Fillari-lehti 4/2013
      48. Fillari-lehti 3/2013
      49. Fillari-lehti 2/2013
      50. Fillari-lehti 1/2013
      51. Fillari-lehti 7/2012
      52. Fillari-lehti 6/2012
      53. Fillari-lehti 5/2012
      54. Fillari-lehti 4/2012
      55. Fillari-lehti 3/2012
      56. Fillari-lehti 2/2012
      57. Fillari-lehti 1/2012
      58. Fillari-lehti 7/2011
      59. Fillari-lehti 6/2011
      60. Fillari-lehti 5/2011
      61. Fillari-lehti 4/2011
      62. Fillari-lehti 3/2011
      63. Fillari-lehti 2/2011
      64. Fillari-lehti 1/2011
      65. Fillari-lehti 7/2010
      66. Fillari-lehti 6/2010
      67. Fillari-lehti 5/2010
      68. Fillari-lehti 4/2010
      69. Fillari-lehti 3/2010
      70. Fillari-lehti 2/2010
      71. Fillari-lehti 1/2010
      72. Fillari-lehti 7/2009
      73. Fillari-lehti 6/2009
      74. Fillari-lehti 5/2009
      75. Fillari-lehti 4/2009
      76. Fillari-lehti 3/2009
      77. Fillari-lehti 2/2009
      78. Fillari-lehti 1/2009
      79. Fillari-lehti 7/2008
      80. Fillari-lehti 6/2008
      81. Fillari-lehti 5/2008
      82. Fillari-lehti 4/2008
      83. Fillari-lehti 3/2008
      84. Fillari-lehti 2/2008
      85. Fillari-lehti 1/2008
      86. Fillari-lehti 7/2007
      87. Fillari-lehti 6/2007
      88. Fillari-lehti 5/2007
      89. Fillari-lehti 4/2007
      90. Fillari-lehti 3/2007
      91. Fillari-lehti 2/2007
      92. Fillari-lehti 1/2007
    4. Digilehti
    5. Jutut
    6. Mediakortti
    7. In English
    8. Palaute
    9. Tilaus
  3. Palaute ja osoitteen muutos
  4. Tilaa
  5. Yhteystiedot
  6. Luettelo
  7. Linkit
  8. Foorumi
  9. Tapahtumat
  10. Tori
User Menu Search
Close

Fillarin toimitus
/ Kategoriat: Maastopyöräily

EVO MTB, Hämeenlinna, 29.9.2019

EVO MTB, Hämeenlinna, 29.9.2019

Miehet SM 94 km
1 Ojala Henri Team EVOC/TVC 4.07.36
2 Visuri Samuli CCH 4.07.42
3 Kangaskokko Juha OTC 4.10.15
4 Lindahl Jesper Porvoon Akilles 4.18.20
5 Niskakangas Heikki IK-32/Team Larunpyörä Cervélo 4.18.26
6 Koivisto Antti-Ville Kuopion Pyöräilyseura 4.18.51
7 Savukoski Juha-Matti Otc 4.24.19
8 Heikkinen Juuso OTC 4.24.23
9 Sairanen Iiro Imatran Urheilijat 4.25.20
10 Haga Andrè GIF 4.27.14
11 Vähämetsä Juha KiiRi 4.28.11
12 Turunen Mikael IBC Cycling 4.32.21
13 Oikarinen Jukka Oulu Triathlon & Cycling 4.33.49
14 Välimäki Niko Team Velo Cycling 4.42.54
15 Pihamaa Sauli LaPy/Specialized 4.45.19
  Anttila Hannu GIF DNF
  Sillankorva Jaakko Gif-Chebici DNF
  Tähti Toni Jyps/Augment Sports DNF
  Juntunen Antti-Jussi Turun Urheiluliitto DNS
  Korhonen Janne IK-32 DNS
  Niemi Jarkko Continental-Focus DNS
  Puisto Eero IK-32 DNS
  Vesalo Timo Kuopion Pyöräilyseura DNS

Miehet 40v SM 94 km
1 Kauppinen Kalle Iisalmen Visa 4.24.23
2 Salonen Erkko CCH 4.30.42
3 Saukko Marko CCH 4.30.47
4 Tyynelä Sami LaPy/Specialized 4.45.18
5 Ristamäki Juha Pro MTB 4.45.19
6 Mursu Jaakko KuoPys 4.45.20
7 Talman Juha OTC 4.51.08
8 Fraile Luis Korson kaiku 4.57.12
9 Vehkakoski Keijo CCIlves 4.58.05
10 Hakala Arto PKK 5.11.43
  Havana Juha OTC DNF
  Viik Marko tcc/Euroaccount Finland/Arme/Ha DNF
  Ylönen Tommi IK-32 DNS

Miehet 50v SM 94 km
1 Parkkinen Markus NCK 4.29.39
2 Miilumäki Pekka Rideep/Augment Sports 4.30.59
3 Järvinen Arto CCH 4.45.08
4 Salvanto Antero Cycle Club Helsinki 4.45.09
5 Jaakkola Sami Lappeenrannan Pyöräilijät 5.00.12
6 Sneck Asko Pro-MTB 5.02.28
7 Kokkonen Rauno TCC 5.07.58
8 Uitto Marko LaPy 5.15.33
9 Salmi Jari JäPy 5.15.48
10 Koimäki Hannu IK-32 5.54.39
  Ellilä Petteri myTempo DNF
  Soini Kyösti Krossikommuuni Ry/Team Pyörä- DNF
  Kivi Mikko IK-32 DNS

Miehet 18v SM 67 km
1 Heikkilä Niko OPP/Giant Finland 2.57.59
2 Eskelinen Anselmi Jyps 3.15.54
3 Rantanen Aksel VlkMTB/Trek Lundberg Racing T 3.16.14
4 Häkkinen Santeri hypy 3.16.56
5 Aavela Elias LrPy 3.20.27
6 Riikonen Otto HyPy 3.20.29
7 Savukoski Severi OTC 3.24.24
8 Kaapu Onni Hypy/Team Factory Tinoxin Oy 3.43.18
9 Autio Wertti HyPy 3.53.43

Naiset SM 67 km
1 Alusniemi Sini JyPs/Augment Sports 3.09.05
2 Havana Henna-Mari OTC 3.29.30
3 Kouva Leena Team Donna Agile/Pyörä-Suvala 3.37.43
4 Priha Aliisa Reaktor  Stabga Racing 3.48.27
5 Kurkipää Tuula LaPy 4.15.43
  Honkavuori Elina Tawast ccling club DNF

Miehet 67 km
1 Kainulainen Janne KuoPys 3.20.36
2 Parviainen Risto   3.21.10
3 Vastaranta Mikko Joensuu 3.21.10
4 Häkkinen Mika Espoo 3.21.11
5 Holkeri Kai   3.25.01
6 Kurko Simo Reckless Race/Kaldoaivi Ultra 3.30.55
7 Häkkinen Jussi bitucomp oy 3.34.17
8 Salojärvi Toni Ile Racing 3.37.13
9 Leskelä Ilkka Ile Racing 3.37.21
10 Kleemola Joona HyPy 3.41.48
11 Lahti Jussi Hypy 3.44.11
12 Laine Jarno TCC 3.44.53
13 Ursin Kari TCC 3.45.45
14 Ylönen Jere   3.47.12
15 Vironen Esa CustomSki 3.49.17
16 Mikkola Timo   3.50.23
17 Rasila Samuli IK-32 3.50.24
18 Lindström Kauri Kaupin Kanuunat 3.51.47
19 Aspelund Jari   3.52.42
20 Kenttämies Hannu   3.54.48
21 Kaivosoja Jyri Kaupin Kanuunat 3.59.18
22 Alanko Johan   4.01.22
23 Hievanen Lauri   4.03.14
24 Leppänen Matti Hämeenlinna 4.03.32
25 Siukola Lauri Continental-Focus 4.13.06
26 Mäkinen Aki   4.13.35
27 Koski Otto Sherwood mtb 4.15.24
28 Heikkilä Tommi TCC 4.15.34
29 Mäkelä Sampo Nöykkiön Dynamo 4.18.24
30 Mäkelä Panu Lohja Trails 4.18.24
31 Oksanen Antti Cobra Kai Karate 4.20.51
32 Salo Jari R.R.C 9001 Ry 4.22.45
33 Hartikainen Juuso KuuttiMTB 4.25.20
34 Kejonen Toni   4.26.55
35 Suominen Erno Team Slow 4.27.07
36 Peltopuro Ari R.R.C9001ry ja Riihilatu ry, Ri 4.29.28
37 Lehtinen Pekka   4.29.47
38 Ahonen Pasi Perustavaelementti 4.38.45
39 Liukkonen Mika LightWhales 4.58.53
40 Rautkoski Joosua X-Tri Lahti 4.58.53
41 Välimäki Hannu   5.00.49
42 Seeck Nicholas Uudenmaan naturistit 5.02.43
43 Rive Sami Lahti 5.03.23
44 Kapanen Pasi KuuttiMTB/Imatra 5.05.19
45 Salmela Veikko   5.17.34
46 Hujanen Arto Eiköhän oikasta 5.39.01
47 Korhonen Marko Eiköhän oikasta 5.39.01
48 Sulasma Markku Eiköhän oikasta 5.39.01
49 Tölli Topi Kouvola 5.52.34
  Kurkela Jukka e-bike riders DNF
  Pere Jarmo Vantaa DNF
  Peräjoki Pasi Espoo DNF
  Tölli Topi Kouvola DNF
  Nykänen Henrik   DNF
  Hyvärinen Ilkka   DNS
  Isohaka Janne Kaupin Kanuunat DNS
  Juuma Mikko CC Picaro/Jyväskylä DNS
  Karsisto Timo Panibirra Cycling Club DNS
  Lindström Joona Turku DNS
  Malmi Lauri Tampere DNS
  Nieminen Jari Lahti DNS
  Pursiainen Ville Continental-Focus DNS

Miehet Fatbike 67 km
1 Lappalainen Tatu Provictoria 3.18.07
2 Kurtelius Antti PKK 3.30.45
3 Jenkins Daniel Alppikanuunat 3.51.27
4 Vuorenpää Asmo WauhtiEtanat 4.02.15
5 Lehto Pekka   4.49.50
6 Manninen Usko Alppikanuunat 5.11.52

Naiset 67 km
1 Jaakkola Päivi Hatunen Racing Team 4.52.56

Naiset Fatbike 67 km
1 Ketola Johanna   5.27.09
2 Rinkinen Satu Lahti 5.53.44

Retki 67 km
1 Mannila Aku Karhu Racig Team 3.18.52
2 Munukka Antti Helsinki 4.10.44
3 Voho Juha FWW 4.42.13
4 Sipilä Tuomas Helsinki 5.16.07
5 Numminen Janne   5.18.11
6 Tynkkynen Riku Baycityfatbiker 5.18.11
7 Vähäsöyrinki Tero Kuhmalahden Kisa 5.24.26
8 Fredman Aki TVC 5.27.10
9 Nurmi Juho Lahti 5.31.42
  Salo Harri   DNF
  Laitinen Marko   DNS
  Sipilä Hannes Luontokerho DNS
  Vainionperä Pasi Hyvinkää DNS

Miehet 40 km
1 Flinck Andreas CK Master 2.02.50
2 Hallikainen Janne IBD Cycling 2.04.19
3 Hyypöläinen Matti TaiTä/PtR 2.06.22
4 Halonen Ville Korson Kaiku 2.07.54
5 Heikkinen Mikko   2.08.45
6 Eskelinen Elias Jyps 2.19.14
7 Markkanen Teemu Kaupin Kanuunat 2.20.34
8 Harmoinen Antti   2.21.17
9 Peronvuo Tuomas espoo 2.21.22
10 Hyytinen Sami Muurame 2.23.02
11 Aavela Marko LrPy 2.23.46
12 Laaksonen Pasi Sb-pro 2.27.15
13 Lassi Petri Helsinki 2.31.19
14 Westling Lauri S.O.B 2.31.25
15 Saharinen Mika   2.32.11
16 Uusimäki Jukka   2.32.26
17 Kytö Petri TCC 2.34.23
18 Toukola Markus Asikkala 2.47.19
19 Niittymäki Pasi Tuusula 2.52.03
20 Alin Markus Yllityn Yritys 2.56.45
21 Lindfors Tomi   2.56.46
22 Hoppania Antti   3.03.48
23 Kärkkäinen Heikki Rauma 3.03.58
24 Ylä-Mattila Aki Kaupin Kanuunat 3.13.18
25 Hömppi-Mikkonen Mika Korso 3.40.25
  Ahola Olli Lammi DNF
  Manninen Tommi Kuusankosken Urheiluseura DNF
  Salvisto Mikko   DNF
  Kiviniemi Sami   DNS
  Kuuslampi Simo Hausjärvi DNS
  Leppäaho Mika Velo Saimaa DNS
  Näveri Niko Hämeenlinna DNS
  Toiviainen Juha-Pekka TCC DNS

Miehet Fatbike 40 km
1 Hirsimäki Juha X-tri Lahti 2.08.38
2 Holm Markus Myrskylän Myrsky 2.14.04
3 Eerola Juha Pain For Fun 2.22.57
4 Eerola Per Pain For Fun 2.23.01
5 Niemistö Janne   2.42.11
6 Riihelä Sami FÄT EÄST 2.44.48
7 Niskanen Kari Lehtisepät Oy 3.07.11
  Vuorenpää Ari WauhtiEtanat DNS

Naiset 40 km
1 Hakala Essi Vaasa 2.27.01
2 Peronvuo Mari espoo 2.40.10
3 Solonen Sari   2.51.36
4 Ojala Marjo Lohja 3.07.05
5 Karjalainen Sanna Kuusankosken Urheiluseura 3.07.36
6 Kuusisto Katri Helsinki 3.20.26
7 Berghäll Jonna Korso 3.20.58
  Antikainen Maippi MS Parma DNF

Retki 40 km
1 Sainio Hanna   3.11.20
2 Sipilä Helena Retkikunta Racing 3.22.50
3 Sipilä Juho Retkikunta Racing 3.22.50
4 Palomäki Pekka   3.24.02
5 Palomäki Sanna   3.24.03
6 Juntheikki Jari Bosch Rexroth Oy 3.24.33
7 Juntheikki Tarja Bosch Rexroth Oy 3.24.33
8 Lindholm Lari IBD Cycling 3.37.10
9 Tölli Riikka   3.37.10
  Henttinen Juhani Evo DNF
  Mattila Reijo Wuoristo MTB DNF
  Heikkilä Mika Bosch Rexroth Oy DNS
  Juuurinen Kalle Tampere DNS

Retki 20 km
1 Hansson Vilho HyPy 1.16.00
2 Flinck Christian CK Master 1.17.11
3 Junikka Jari   1.24.35
4 Kaapu Oiva VlkMTB/Team Factory Tinoxin O 1.27.52
5 Junikka Jon   1.28.29
6 Hyypöläinen Veli TaiTä/PtR 1.32.00
7 Lehtonen Kaisa Jyväskylä 1.34.17
8 Aavela Hedda LrPy 1.34.42
9 Hakkarainen Oskari   1.46.51
10 Ihalainen Antton   1.46.55
11 Tiilikka Vesa Näädänpesä 2.07.44
12 Lange Eeva Hollola 2.07.45
13 Kiiskinen Aatu Jyväskylä 2.08.35
14 Kiiskinen Marko Jyväskylä 2.08.36
15 Horpio Miki Retkikunta Racing 2.09.57
16 Järvensivu Julius Haagan Pyörähuolto 2.10.32
17 Järvensivu Jaanus Haagan Pyörähuolto 2.10.35
18 Järvensivu Matti Haagan Pyörähuolto 2.10.37
19 Vuoriheimo Jukka LASB 2.14.46
20 Vuoriheimo Joonas LASB 2.14.46
21 Koskimaa Jarno X-tri Lahti 2.14.48
22 Rantalainen Tuija Ryläyksen Ystävät 2.16.38
23 Koskimaa Leevi X-tri Lahti 2.17.06
24 Nurmi Elias   2.56.16
25 Nurmi Kirsi   2.56.17
  Hartikainen Leo   DNF
  Ruokonen Ismo   DNF
  Lemanen Jarmo   DNF
  Asunmaa Saska   DNS
  Glad Susanna Bosch Rexroth Oy DNS
  Nykänen Ville   DNS
  Smedberg Olli Tuulos DNS
  Vähänen Mikko Kerava DNS
Print
2505

No content

A problem occurred while loading content.

Edellinen Seuraava

  • All
  • Tulokset
  • Maantie
  • Maastopyöräily
  • Ratapyöräily
  • BMX
  • Cyclocross
More
    Fillarin toimitus

    Saariselkä MTB Fatbike 15.2.2020

    Saariselkä MTB Fatbike 15.2.2020 Miehet elite 44 km Fatbike SM: 1. Juha Kangaskokko OTC 02.13.33, 2. Mikko Koivu TVC 02.16.49, 3. Juuso Heikkinen OTC 02.17.24, 4. Jukka Oikarinen OTC 02.18.30, 5. Juha-Matti...

    No content

    A problem occurred while loading content.

    Edellinen Seuraava

    Facebook

    Foorumin uudet aiheet

    Sat, 04 Apr 2020 09:07:12 +0300

    Sat, 04 Apr 2020 07:51:16 +0300

    Fri, 03 Apr 2020 23:47:31 +0300

    Fri, 03 Apr 2020 08:10:43 +0300

    Fri, 03 Apr 2020 06:58:54 +0300

    Fri, 03 Apr 2020 05:02:34 +0300

    Thu, 02 Apr 2020 18:04:37 +0300

    Thu, 02 Apr 2020 17:04:19 +0300

    Thu, 02 Apr 2020 15:22:50 +0300

    Thu, 02 Apr 2020 13:06:15 +0300

    Thu, 02 Apr 2020 12:22:19 +0300

    Thu, 02 Apr 2020 12:12:48 +0300

    Torin uudet ilmoitukset

    jalki.fi - uudet reitit

    Back To Top
    escort bodrum
    escort antalya
    umraniye escort
    srtipe.com izmir escort
    x videos gay banheiro black on blonde porn come sverginare una donna madre e figlio video porno videos porno de jenifer lopez
    implant
    beylikduzu escort sirinevler escort beylikduzu escort