Menu
  1. Etusivu
  2. Fillari-lehti
    1. Aikataulut
    2. Toimitus
    3. Vanhat numerot
      1. Fillari-lehti 3 2021
      2. Fillari-lehti 2 2021
      3. Fillari-lehti 1 2021
      4. Fillari-lehti 7 2020
      5. Fillari-lehti 6 2020
      6. Fillari-lehti 5 2020
      7. Fillari-lehti 3-4 2020
      8. Fillari-lehti 2 2020
      9. Fillari-lehti 1 2020
      10. Fillari-lehti 7 2019
      11. Fillari-lehti 6 2019
      12. Fillari-lehti 5 2019
      13. Fillari-lehti 4 2019
      14. Fillari-lehti 3 2019
      15. Fillari-lehti 2 2019
      16. Fillari-lehti 1 2019
      17. Fillari-lehti 7 2018
      18. Fillari-lehti 6 2018
      19. Fillari-lehti 5 2018
      20. Fillari-lehti 4 2018
      21. Fillari-lehti 3 2018
      22. Fillari-lehti 2/2018
      23. Fillari-lehti 1 2018
      24. Fillari-lehti 7/2017
      25. Fillari-lehti 6/2017
      26. Fillari-lehti 5/2017
      27. Fillari-lehti 4/2017
      28. Fillari-lehti 3/2017
      29. Fillari-lehti 2/2017
      30. Fillari-lehti 1 2017
      31. Fillari-lehti 7/2016
      32. Fillari-lehti 6/2016
      33. Fillari-lehti 5/2016
      34. Fillari-lehti 4/2016
      35. Fillari-lehti 3/2016
      36. Fillari-lehti 2/2016
      37. Fillari-lehti 1 2016
      38. Fillari-lehti 7/2015
      39. Fillari-lehti 6/2015
      40. Fillari-lehti 5/2015
      41. Fillari-lehti 4/2015
      42. Fillari-lehti 3/2015
      43. Fillari-lehti 2/2015
      44. Fillari-lehti 1 2015
      45. Fillari-lehti 7/2014
      46. Fillari-lehti 6/2014
      47. Fillari-lehti 5/2014
      48. Fillari-lehti 4/2014
      49. Fillari-lehti 3/2014
      50. Fillari-lehti 2/2014
      51. Fillari-lehti 1 2014
      52. Fillari-lehti 7/2013
      53. Fillari-lehti 6/2013
      54. Fillari-lehti 5/2013
      55. Fillari-lehti 4/2013
      56. Fillari-lehti 3/2013
      57. Fillari-lehti 2/2013
      58. Fillari-lehti 1 2013
      59. Fillari-lehti 7/2012
      60. Fillari-lehti 6/2012
      61. Fillari-lehti 5/2012
      62. Fillari-lehti 4/2012
      63. Fillari-lehti 3/2012
      64. Fillari-lehti 2/2012
      65. Fillari-lehti 1 2012
      66. Fillari-lehti 7/2011
      67. Fillari-lehti 6/2011
      68. Fillari-lehti 5/2011
      69. Fillari-lehti 4/2011
      70. Fillari-lehti 3/2011
      71. Fillari-lehti 2/2011
      72. Fillari-lehti 1 2011
      73. Fillari-lehti 7/2010
      74. Fillari-lehti 6/2010
      75. Fillari-lehti 5/2010
      76. Fillari-lehti 4/2010
      77. Fillari-lehti 3/2010
      78. Fillari-lehti 2/2010
      79. Fillari-lehti 1 2010
      80. Fillari-lehti 7/2009
      81. Fillari-lehti 6/2009
      82. Fillari-lehti 5/2009
      83. Fillari-lehti 4/2009
      84. Fillari-lehti 3/2009
      85. Fillari-lehti 2/2009
      86. Fillari-lehti 1 2009
      87. Fillari-lehti 7/2008
      88. Fillari-lehti 6/2008
      89. Fillari-lehti 5/2008
      90. Fillari-lehti 4/2008
      91. Fillari-lehti 3/2008
      92. Fillari-lehti 2/2008
      93. Fillari-lehti 1 2008
      94. Fillari-lehti 7/2007
      95. Fillari-lehti 6/2007
      96. Fillari-lehti 5/2007
      97. Fillari-lehti 4/2007
      98. Fillari-lehti 3/2007
      99. Fillari-lehti 2/2007
      100. Fillari-lehti 1 2007
    4. Digilehti
    5. Jutut
    6. Mediakortti
    7. In English
    8. Palaute
    9. Tilaus
  3. Palaute ja osoitteen muutos
  4. Tilaa
  5. Yhteystiedot
  6. Luettelo
  7. Linkit
  8. eFillari
  9. Foorumi
  10. Tapahtumat
  11. Tori
User Menu Search
Close

Fillarin toimitus
/ Kategoriat: Maastopyöräily

Korkeakangas-MTB, Valkeakoski 6.6.2021

Korkeakangas-MTB, Valkeakoski 6.6.2021

M-12 10 km
1 Mutanen Eino CCH 27.59,9
2 Koivu Toivo ProMTB 28.44,1
3 Malinen Konsta Joensuun Pyöräilijät ry 28.51,9
4 Kornijenko Kuzma CCH 30.16,8
5 Kullberg Martin Imatran Urheilijat / PtR 31.11,3
6 Nieminen Kasperi Imatran Urheilijat 32.31,1
7 Peltonen Juho ProMTB 32.33,5
8 Laapas Sulo VlkMTB 33.29,3
9 Koivu Väinö ProMTB 35.42,4
10 Pirinen Aleksi RaKe 37.56,8
11 Vehviläinen Petja Korska / Team Craft 39.14,0
12 Iivonen Oiva TCC 40.27,6
13 Simola Luukas RaKe 45.02,5
- Lampila Visa ProMTB DNF
- Paavo Tikkala VlkMTB DNF
- Saarinen Paavo VlkMTB DNS
N-12 10 km
1 Laakkonen Lumia Joensuun Pyöräilijät 32.34,2
2 Hassinen Sonja Rajamäen kehitys 41.26,6
N-14 10 km
1 Borremans Lotte Rajamäen Kehitys/Multisport Racing Team 37.58,8
2 Kylmäniemi Karoliina ProMTB 48.55,9
Kuntoajo 20 km
1 Nieminen Mika Korson Kaiku 1.15.31,4
2 Kalliomäki Mika Valkeakoski 1.23.40,9
3 Ylikoski Miikka   1.28.05,3
4 Laitinen Johanna   1.43.23,3
- Terho Mikko TVC DNS
M-14 Kuntoajo
1 Eskelinen Elias RaKe 1.06.12,9
2 Ruokostenpohja Elias JYPS 1.06.16,7
3 Terho Niko TVC 1.08.44,6
4 Lampila Veli ProMTB 1.10.30,5
5 Kangasluoma Väinö Rideep 1.11.42,6
6 Juntunen Niko HyPy 1.13.05,5
7 Kaapu Oiva VlkMTB / Team Factory Tinoxin Oy 1.14.05,8
8 Vainio Viljami TVC 1.15.22,8
9 Peltonen Jaakko ProMTB 1.17.13,8
10 Skogster Arttu Korska / Team Craft 1.23.42,4
11 Pirinen Miko RaKe 1.24.55,1
N16 20 km
1 Teronen Anni ProMTB 1.13.54,0
2 Koivula Ella Korson Kaiku / Team Craft 1.25.23,9
- Kiuru Henriikka VlkMTB DNF
E-Bike Puolimaraton 30 km
1 Poijärvi Sakari   1.17.00,9
2 Ojala Mikko Rideep 1.18.17,5
3 Lehtonen Jari TVC 1.18.19,4
4 Ylä-Soininmäki Harri Sikamatkat ry 1.18.26,9
- Pirinen Niina RaKe DNS
Fatbike 30 km
1 Kuismanen Marko VlkMTB 1.49.47,6
2 Puumala Anne Rideep 2.33.47,6
- Teppo Jussi Rideep DNS
- Kekki Kai PoTa/Tehokuivaus by Polygon DNS
M16 30 km
1 Hämäläinen Elias Rake Multisport Racing Team 1.19.50,3
2 Terhelä Valtteri Korson Kaiku / Team Craft 1.26.17,5
3 Borremans Kasper Rajamäen Kehitys/Multisport Racing Team 1.30.15,5
4 Teppo Petja Rideep 1.30.24,2
5 Nieminen Aaro Korson Kaiku / Team Craft 1.33.15,5
6 Jalonen Viljami Korson Kaiku / Team Craft 1.35.51,3
7 Köpsi Emil Rake Multisport Racing Team 1.40.57,9
8 Skogster Eetu Korska / Team Craft 1.41.18,5
9 Kylmäniemi Kalle ProMTB 1.47.43,6
- Laakkonen Otso Joensuun Pyöräilijät DNS
Miehet 30 km
1 Kleemola Joona HyPy 1.30.53,1
2 Koivula Mikko Korson Kaiku 1.32.42,9
3 Sihvola Juho Ruotulan Raju 1.33.43,5
4 Peltola Hannu Kaupin Kanuunat 1.33.48,5
5 Leskelä Ilkka iLe Racing 1.33.49,1
6 Terhelä Mika Korson Kailu 1.42.06,0
7 Ahtosalo Matti Korson Kaiku 1.45.22,3
8 Jalonen Jukka Korska 1.53.49,2
9 Nurminen Jani VlkMTB 1.58.02,4
10 Vainio Harri   2.05.35,5
11 Eskelinen Annika RaKe 2.06.14,2
12 Hassinen Juhani Rajamäen kehitys 2.59.56,1
- Henriksson Eetu RaKe DNF
- Pöyhönen Janne   DNS
- Virtanen Tommi VlkMTB DNS
N-18 30 km
1 Aavela Hedda LrPy 2.35.10,9
Naiset 30 km
1 Alusniemi Sini JYPS/Augment Sports 1.24.39,1
2 Nurminen Jutta VlkMTB 2.00.52,7
3 Iire Laura HHCMB 2.11.59,3
- Koskela Aija PPH DNS
E-Bike 60 km
1 Kaldoja Lauri   3.20.09,3
- Järvik Iko VlkMTB DNS
Fatbike 60 km
1 Koivu Mikko TVC 3.22.53,4
2 Kangasluoma Matti Rideep 3.35.58,0
3 Välimäki Sami   4.50.03,9
M-18 60 km
1 Sirkiä Onni HyPy 3.11.24,9
2 Uuksulainen Mikael Akilles Green Team 3.19.46,3
3 Kaapu Onni VlkMTB / Team Factory Tinoxin Oy 3.25.58,9
4 Outinen Joona ProMTB 3.45.37,2
- Nuoramo Aaro Imatran Urheilijat DNF
- Vähäsalo Eetu HyPy DNS
M-40 60 km
1 Heinikainen Jari LaPy 2.57.53,0
2 Kauppinen Kalle Augment Sports 2.57.54,0
3 Lappalainen Tatu Provictoria 3.00.09,6
4 Saarinen Ismo VlkMTB 3.12.57,0
5 Purtola Sami Lohja Trails 3.15.41,5
6 Rantala Tomi   3.25.35,9
7 Tiitta Juha BuffCamelbak 3.32.38,4
8 Hallikainen Janne IBD Cycling 3.36.15,8
9 Valkonen Teemu Alppikanuunat 3.37.10,0
10 Munnukka Antti Parolan Pyörähuolto 3.43.45,9
11 Tervonen Petri   3.52.14,6
12 Aavela Marko LrPy 3.54.45,4
13 Lepola Marko CC Ilves 3.55.22,8
14 Kemppi Jarkko   4.02.02,0
15 Nummela Toni Parolan Pojat 4.10.10,3
- Saukko Marko CCH DNF
- Nikkilä Sami Stormin Teräs DNF
- Kortetjärvi Esa IBD Cycling DNF
- Pietikäinen Kari IK-32 DNF
- Alanko Johan Lohja Trails DNF
- Räsänen Teemu HHCMB DNF
- Stenholm Toni Kaupin Kanuunat DNS
- Õunpuu Vahur Star Expert DNS
- Koivu Mikko_ ProMTB DNS
M-50 60 km
1 Pulkkinen Pasi Team Evoc / KuoPys 3.10.55,4
2 Miilumäki Pekka Rideep 3.11.15,2
3 Salvanto Antero CCH 3.18.24,1
4 Raatikainen Janne Palokka 3.22.51,8
5 Hakala Arto PKK 3.23.36,3
6 Viik Marko Arme/TCC 3.23.57,5
7 Koimäki Hannu IK-32 3.42.48,3
- Salmi Jari 2 Ile Racing Team DNF
- Kemppainen Juha Korson Kaiku DNS
- Kouhia Henri 2c DNS
M-60 60 km
1 Sammalisto Pekka KangKi 4.40.24,0
- Fogelholm Mikael Korson Kaiku DNF
- Birling Jari IBD Cycling DNS
M-yleinen 60 km
1 Ojala Henri Team Evoc / TVC 2.38.53,0
2 Pökälä Samuel TWD-Länken 2.41.28,6
3 Tuppurainen Ville JYPS 2.47.19,1
4 Visuri Samuli CCH 2.47.28,4
5 Sairanen Iiro Imatran Urheilijat 2.48.21,1
6 Kupiainen Mikko Team Evoc 2.52.11,2
7 Utkin Mikhail Mountainpeaks,ru 2.56.42,6
8 Lehtinen Tarmo ProMTB 2.58.15,9
9 Rantanen Aksel Akilles Green Team 3.00.10,0
10 Niskakangas Heikki IK-32 / Team Larunpyörä Cervélo 3.02.51,2
11 Nieminen Pekka Imatran Urheilijat 3.04.01,6
12 Kaivosoja Jyri Kaupin Kanuunat 3.04.21,1
13 Pihamaa Sauli LaPy 3.06.13,1
14 Lepola Mikko CC Ilves 3.13.11,7
15 Reinsalu Rivo CCH 3.17.05,7
16 Pokela Henry GIF 3.18.19,7
17 Hassinen Tommi GIF 3.20.21,6
18 Nevalainen Miikka Korson Kaiku 3.26.26,8
19 Koistinen Tero RaKe 3.27.38,7
20 Peurala Jussi Kaupin Kanuunat 3.46.29,2
21 Suhonen Tommi Team Sawottamiehet 4.47.32,9
- Tikkala Arto Team Evoc DNF
- Tuominen Mika Team Orbea / HHCMB DNF
- Aavela Elias LrPy DNF
- Ahtosalo Matias KorsKa DNF
- Korhonen Janne IK-32 DNS
- Varis Vesa Pihtipudas DNS
- Kasurinen Tatu TuUl DNS
- Anttila Hannu GIF DNS
- Hirvonen Tuomo Joensuun Pyöräilijät DNS
- Häkkinen Santeri Team Bitucomp Oy DNS
N-40 60 km
1 Jokinen Hanna VlkMTB 5.16.49,6
N-yleinen 60 km
1 Korhonen Jenni LaPy / Giant 3.32.23,0
- Kanerva Noora Korson Kaiku / Trek Women Finland DNF
- Salmela Kajsa Trek Women Finland / Korska DNS
Lasten kuntoajo 8 km
1 Korpela Touko VlkMTB 34.01,8
2 Rissanen Siiri VlkMTB 39.13,9
3 Nevalainen Oona   1.01.48,1
- Salmi Jari Ile Racing Team DNS
M-10 8 km
1 Martikainen Leevi HyPy 27.29,2
2 Lehtonen Veeti TVC 29.27,8
3 Simola Eemeli RaKe 31.25,9
4 Heikkinen Eeli JäPy 34.42,6
5 Nieminen Santtu Imatran Urheilijat 35.34,8
6 Rasku Vili-Veikko VlkMTB 49.14,0
- Salo Peetu  VlkMTB DNF
M-8 8 km
1 Henkriksson Tatu RaKe 35.43,4
2 Nevalainen Aapo Korson Kaiku 38.46,5
3 Heikkinen Vilho JäPy 42.07,7
4 Eskelinen Aatos RaKe 50.12,3
5 Henriksson Dani RaKe 1.08.00,2
N-10 8 km
1 Kornijenko Katja CCH 30.03,6
2 Borremans Mette RaKe 31.14,7
3 Hassinen Noora RaKe 53.12,2
N-8 8 km
1 Laakkonen Lilia Joensuun Pyöräilijät 38.42,5
Print
112

No content

A problem occurred while loading content.

Edellinen Seuraava

  • All
  • Maantie
  • Maastopyöräily
  • Ratapyöräily
  • BMX
  • Enduro
  • Cyclocross
  • Trial
More

    No content

    A problem occurred while loading content.

    Edellinen Seuraava

    Facebook

    Fillarifoorumin uudet aiheet

    Torin uudet ilmoitukset

    jalki.fi - uudet reitit

    Back To Top