Menu
  1. Etusivu
  2. Fillari-lehti
    1. Aikataulut
    2. Toimitus
    3. Vanhat numerot
      1. Fillari-lehti 4 2021
      2. Fillari-lehti 3 2021
      3. Fillari-lehti 2 2021
      4. Fillari-lehti 1 2021
      5. Fillari-lehti 7 2020
      6. Fillari-lehti 6 2020
      7. Fillari-lehti 5 2020
      8. Fillari-lehti 3-4 2020
      9. Fillari-lehti 2 2020
      10. Fillari-lehti 1 2020
      11. Fillari-lehti 7 2019
      12. Fillari-lehti 6 2019
      13. Fillari-lehti 5 2019
      14. Fillari-lehti 4 2019
      15. Fillari-lehti 3 2019
      16. Fillari-lehti 2 2019
      17. Fillari-lehti 1 2019
      18. Fillari-lehti 7 2018
      19. Fillari-lehti 6 2018
      20. Fillari-lehti 5 2018
      21. Fillari-lehti 4 2018
      22. Fillari-lehti 3 2018
      23. Fillari-lehti 2/2018
      24. Fillari-lehti 1 2018
      25. Fillari-lehti 7/2017
      26. Fillari-lehti 6/2017
      27. Fillari-lehti 5/2017
      28. Fillari-lehti 4/2017
      29. Fillari-lehti 3/2017
      30. Fillari-lehti 2/2017
      31. Fillari-lehti 1 2017
      32. Fillari-lehti 7/2016
      33. Fillari-lehti 6/2016
      34. Fillari-lehti 5/2016
      35. Fillari-lehti 4/2016
      36. Fillari-lehti 3/2016
      37. Fillari-lehti 2/2016
      38. Fillari-lehti 1 2016
      39. Fillari-lehti 7/2015
      40. Fillari-lehti 6/2015
      41. Fillari-lehti 5/2015
      42. Fillari-lehti 4/2015
      43. Fillari-lehti 3/2015
      44. Fillari-lehti 2/2015
      45. Fillari-lehti 1 2015
      46. Fillari-lehti 7/2014
      47. Fillari-lehti 6/2014
      48. Fillari-lehti 5/2014
      49. Fillari-lehti 4/2014
      50. Fillari-lehti 3/2014
      51. Fillari-lehti 2/2014
      52. Fillari-lehti 1 2014
      53. Fillari-lehti 7/2013
      54. Fillari-lehti 6/2013
      55. Fillari-lehti 5/2013
      56. Fillari-lehti 4/2013
      57. Fillari-lehti 3/2013
      58. Fillari-lehti 2/2013
      59. Fillari-lehti 1 2013
      60. Fillari-lehti 7/2012
      61. Fillari-lehti 6/2012
      62. Fillari-lehti 5/2012
      63. Fillari-lehti 4/2012
      64. Fillari-lehti 3/2012
      65. Fillari-lehti 2/2012
      66. Fillari-lehti 1 2012
      67. Fillari-lehti 7/2011
      68. Fillari-lehti 6/2011
      69. Fillari-lehti 5/2011
      70. Fillari-lehti 4/2011
      71. Fillari-lehti 3/2011
      72. Fillari-lehti 2/2011
      73. Fillari-lehti 1 2011
      74. Fillari-lehti 7/2010
      75. Fillari-lehti 6/2010
      76. Fillari-lehti 5/2010
      77. Fillari-lehti 4/2010
      78. Fillari-lehti 3/2010
      79. Fillari-lehti 2/2010
      80. Fillari-lehti 1 2010
      81. Fillari-lehti 7/2009
      82. Fillari-lehti 6/2009
      83. Fillari-lehti 5/2009
      84. Fillari-lehti 4/2009
      85. Fillari-lehti 3/2009
      86. Fillari-lehti 2/2009
      87. Fillari-lehti 1 2009
      88. Fillari-lehti 7/2008
      89. Fillari-lehti 6/2008
      90. Fillari-lehti 5/2008
      91. Fillari-lehti 4/2008
      92. Fillari-lehti 3/2008
      93. Fillari-lehti 2/2008
      94. Fillari-lehti 1 2008
      95. Fillari-lehti 7/2007
      96. Fillari-lehti 6/2007
      97. Fillari-lehti 5/2007
      98. Fillari-lehti 4/2007
      99. Fillari-lehti 3/2007
      100. Fillari-lehti 2/2007
      101. Fillari-lehti 1 2007
    4. Digilehti
    5. Jutut
    6. Mediakortti
    7. In English
    8. Palaute
    9. Tilaus
  3. Palaute ja osoitteen muutos
  4. Tilaa
  5. Yhteystiedot
  6. Luettelo
  7. Linkit
  8. eFillari
  9. Foorumi
  10. Tapahtumat
  11. Tori
User Menu Search
Close

Fillarin toimitus
/ Kategoriat: Maastopyöräily

MTB Marathon Laajavuori, Jyväskylä 19.6.2021

MTB Marathon Laajavuori, Jyväskylä 19.6.2021

M-10 16 km
1 Lehtonen Veeti TVC 0.55.03
2 Martikainen Leevi HyPy 0.56.48
3 Lappalainen Aatu OTC 1.08.58
4 Heikkinen Eeli JäPy 1.14.29
5 Tuoriniemi Ilari Velo Saimaa 1.16.57
6 Henriksson Tatu Rajamäen kehitys 1.25.16
7 Ijäs Niilo RedRock Cycling Club 2.33.06
  Simola Eemeli Rajamäen Kehitys DNF
N-10 16 km
1 Borremans Mette Rajamäen kehitys/Multisport racing team 1.03.07
2 Iivonen Anni TCC 1.16.26
3 Byskog Tuva Terjärv 2.04.47
M-12 16 km 
1 Mutanen Eino CCH 0.45.15
2 Malinen Konsta Joensuun pyöräilijät 0.48.32
3 Kullberg Martin Imatran Urheilijat/PtR 0.49.30
4 Laapas Sulo VlkMTB 0.50.30
5 Nieminen Kasperi Imatran Urheilijat/Imatran Urheilijat 0.50.31
6 Peltonen Juho ProMTB 0.54.43
7 Niiranen Matias JYPS 0.59.05
8 Iivonen Oiva TCC 1.00.36
9 Vehviläinen Petja Korson Kaiku/Team Craft 1.02.21
10 Simola Luukas Rajamäen Kehitys 1.12.56
11 Kanerva Sisu LaPy 1.13.18
12 Syrjänen Otto Syrjänen Racing 1.17.39
  Lampila Visa ProMTB DNS
N-12 16 km 
1 Hassinen Sonja Rajamäen Kehitys 1.08.35
2 Nevalainen Nea Koiviston Isku 1.14.41
3 Byskog Mymla TUS 2.03.31
M-14 16  km 
1 Eskelinen Elias Rajamäen Kehitys 0.45.15
2 Lampila Veli ProMTB 0.46.45
3 Kangasluoma Väinö RIDEEP 0.48.59
4 Kaapu Oiva VlkMTB/Team Factory Tinoxin Oy 0.49.01
5 Peltonen Jaakko ProMTB 0.52.37
6 Kahelin Jasu Jyväskylä 0.58.10
7 Lindroos Onni Rajamäen Kehitys 1.04.44
N-14 16 km 
1 Borremans Lotte Rajamäen kehitys/Multisport racing team 0.54.44
2 Mustikkamaa Salla ProMTB 1.01.22
M-16 25 km 
1 Borremans Kasper Rajamäen kehitys/Multisport racing team 1.02.47
2 Liljeqvist Isak Larsmo IF/Larsmo IF 1.06.56
3 Laakkonen Otso Joensuun Pyöräilijät 1.08.26
  Teppo Petja RIDEEP DNS
N-16 25 km
1 Teronen Anni ProMTB 1.21.29
M 25 km 
1 Mustikkamaa Timo ProMTB 1.10.53
2 Savonen Juho Helsinki 1.10.55
3 Laapas Vesa VlkMTB 1.11.23
4 Heikkinen Mikko Järvenpää 1.12.45
5 Tuominen Arttu Jyväskylä 1.16.53
6 Lilja Ilari Muurame 1.17.49
7 Jokinen Tomi JYPS 1.19.07
8 Pennanen Olli Team Ketjut Solmussa 1.19.50
9 Tenkanen Tuomas Jyväskylä 1.20.32
10 Hyytinen Sami Muurame 1.27.22
11 Hiltunen Antti Kuopio 1.29.15
12 Lamminparras Sami Petäjävesi 1.30.06
13 Groenhof Gerrit Jyväskylä 1.30.22
14 Karhinen Timo Märkäkintaat ISC 1.30.57
15 Oikari Johan Saarijärvi 1.31.24
16 Lehtinen Roope Muurame 1.31.28
17 Lassila Jarkko JYPS 1.33.16
18 Vehviläinen Iiro Vantaa 1.33.53
19 Junnila Aksel JYPS 1.41.01
20 Korhonen Erkki TCC 1.41.35
21 Härkönen Juhani Jyväskylä 1.47.25
22 Rusanen Jarno Palokka/Go On Racing Team 1.48.11
23 Grönroos Kai Kapa Bikes 1.50.47
24 Rintala Pauli JYPS 1.53.06
25 Uksila Jaakko JYPS 1.53.06
26 Henriksson Eetu Rajamäen kehitys 1.54.02
27 Hassinen Juhani Rajamäen Kehitys 1.56.11
28 Rappu Jari Jyväskylä 1.57.04
29 Paananen Riku Mikkeli 1.59.57
30 Vainio Harri Tuusula 1.59.57
31 Hyvönen Ari JYPS 2.02.01
32 Palomäki Juha-Matti Sastamala 2.09.44
33 Lahtinen Antti-Jussi Sastamala 2.21.57
  Borremans Erwin Hyvinkää triathlon DNS
  Kinnunen Janne Jyväskylä DNS
N 25 km
1 Munsterhjelm Camilla Oulu 1.26.45
2 Lehtonen Kaisa JYPS 1.29.28
3 Mäkelä Henriikka JYPS 1.32.51
4 Ala-Pöntiö Johanna Kalajoki 1.33.37
5 Rauhanen Laura Kuopio 1.41.26
6 Turunen Katri Kuopio 1.41.26
7 Kahelin Anne Suunta Jyväskylä/TAPSUt 1.43.22
8 Koskinen Sara Kuopio 1.47.44
9 Mustonen Terhi Kuopio 1.54.07
10 Keto-Tokoi Marjut Jyväskylä 1.57.08
11 Halmetoja Saara Rajamäen Kehitys 2.06.35
  Hautajoki Eevi JYPS/Ride Cycle Store-trek DNS
Sähkö 25 km 
1 Mannila Aku ME-Racing 0.59.52
2 Ojala Mikko Rideep 0.59.52
3 Kankaanpää Jukka Vaajakoski 0.59.53
4 Nauha Janne JYPS 1.03.07
5 Könönen Raimo Jyväskylä 1.11.19
6 Taipale Erkki JYPS 1.12.07
7 Pihlgren-Ijäs Lotta RedRock Cycling Club 1.15.34
  Kantonen Vesa Porvoo DNF
Fatbike 25 km
1 Kovanen Jarno Laukaa 1.23.20
2 Roukala Pasi Kannus 1.26.31
3 Kupiainen Juha-Matti Kitee 1.38.07
4 Kuivakangas Janne JYPS 1.42.25
5 Kangas Marko SoSI 1.42.49
6 Kauppinen Markku Sonkajärven Pahka 1.48.39
7 Huovari Veli-Pekka Säynätsalo 1.54.14
  Hannuksela Selina JYPS DNS
M 50 km 
1 Järvinen Mikko CC Ilves 2.05.03
2 Tikkala Arto Team EVOC 2.05.38
3 Kuitunen Johannes JoensPy 2.09.35
4 Flinck Andreas Porvoon Akilles 2.09.59
5 Heikkinen Jani IBD Cycling 2.13.59
6 Kurtelius Antti Kaupin Kanuunat 2.13.59
7 Heritty Niko VlkMTB 2.15.36
8 Rantaiso Tuomas OTC 2.16.48
9 Määttä Simo Kainuun Pyöräilijät 2.17.56
10 Liljeqvist Dan Larsmo IF/Larsmo IF 2.20.04
11 Vehkakoski Keijo CC Ilves 2.21.58
12 Huotari Juho KuoPys 2.22.51
13 Peltola Hannu Kaupin Kanuunat 2.23.13
14 Pukema Hannu-Pekka Valkeala 2.25.08
15 Olander Henrik Tampere 2.25.08
16 Karjalainen Teemu Muurame 2.26.12
17 Miettinen Matti Velo Saimaa/Joutsan Pommi 2.26.30
18 Markkanen Teemu PKK 2.29.25
19 Peurala Jussi Kaupin Kanuunat 2.30.04
20 Paavola Kai Jyväskylä 2.30.59
21 Lepola Marko CC Ilves 2.31.36
22 Juutinen Sami Fööni 2.31.58
23 Vehviläinen Henri KuoPys 2.33.44
24 Lahti Anssi JYPS 2.34.32
25 Näkkilä Nico Promtb 2.38.04
26 Sameli Mart Jyväskylä 2.38.54
27 Hyytiä Jarkko Muurame 2.41.11
28 Nuoramo Aaro Imatran Urheilijat 2.41.22
29 Tannermäki Antti JYPS 2.41.31
30 Kanerva Pekka CC Ilves 2.41.41
31 Kytölä Jouni LaPy 2.41.50
32 Savonen Mikael Gif mtb 2.42.28
33 Naukkarinen Niko Varkaus 2.42.32
34 Savolainen Ville Laukaa 2.45.31
35 Ala-Fossi Timo Hämeenlinna 2.45.51
36 Hyrkäs Markku JYPS 2.47.54
37 Halonen Ville Korson Kaiku 2.48.46
38 Mäkelä Hannu JYPS 2.49.19
39 Karjalainen Marko Kaupin Kanuunat 2.54.19
40 Somero Jussi Kaupin Kanuunat 2.54.57
41 Ruokostenpohja Henri Cc Ilves 2.59.08
42 Nojonen Matti Fysioporras Ky 2.59.30
43 Rinne Hannu TVC 3.05.22
44 Saharinen Mika Lahti 3.06.19
45 Sippola Esa RIDEEP 3.10.46
46 Kilpinen Joonas Tampere 3.13.33
47 Puranen Janne Jyväskylä 3.14.07
48 Taipale Jaakko Jyväskylä 3.16.40
49 Kosunen Petri JYPS 3.16.45
50 Keto-Tokoi Juha Vaajakoski 3.17.53
51 Parviainen Matti Kuopio 3.24.21
52 Mäntypuro Henri Seinäjoki/Hissunkissun MTB 3.41.04
53 Räsänen Jukka Raasepori 4.02.12
  Simola Mikko Rajamäen Kehitys DNF
  Lirkki Jani JYPS DNF
  Jantunen Petja Isokyrö DNS
  Petäjä Matti Rideep DNS
N 50 km
1 Pollari Terhi Jyväskylä 2.36.27
2 Lahti Eve JYPS 2.38.19
3 Orell-Sipponen Mira CC Ilves 2.41.31
4 Soini Marika Team Donna Agile 2.52.30
5 Järvinen Elina CCIlves 3.08.58
6 Rantanen Marja JYPS 3.06.24
7 Solonen Sari IBD Cycling 3.16.04
8 Eskelinen Annika Rajamäen Kehitys 3.09.53
9 Kanerva Mari CC Ilves 3.20.35
10 Karhula Kati Helsinki 3.22.37
Sähkö 50 km
1 Hiltunen Arto Espoo 2.47.54
Fatbike 50 km
1 Kangasluoma Matti RIDEEP 2.25.45
2 Pekkinen Jere Team Tehotuuma 2.33.40
3 Kangasluoma Ville VK Racing 2.38.26
4 Pilv Jaagup Jyväskylä 2.51.36
  Teppo Jussi RIDEEP DNS
M-18 75 km
1 Kaapu Onni VlkMTB/Team Factory Tinoxin Oy 3.38.33
2 Riikonen Otto HyPy 3.39.32
3 Outinen Joona ProMTB 3.49.47
M 75 km
1 Ojala Henri TVC/Team EVOC 2.57.31
2 Tuppurainen Ville JYPS 3.01.23
3 Sairanen Iiro Imatran Urheilijat 3.07.35
4 Visuri Samuli Helsinki/CCH 3.09.22
5 Juuti Tuomas Jyväskylä/Go On Racing Team 3.09.29
6 Oikarinen Jukka OTC 3.11.11
7 Häkkinen Santeri Team Bitucomp 3.12.51
8 Vähämetsä Juha Ylläsjärvi 3.16.50
9 Nordström Joakim IBD Cycling 3.19.23
10 Tuominen Mika Team Orbea - HHCMB 3.19.37
11 Seppänen Petteri Oulu 3.19.43
12 Yrttimaa Tuomas Cycli 3.19.59
13 Kantonen Oskari Porvoo/Akilles Green Team 3.20.53
14 Seppänen Pasi Oulu 3.22.25
15 Kaivosoja Jyri Kaupin Kanuunat 3.22.50
16 Vastaranta Mikko Joensuu 3.22.55
17 Nieminen Pekka Imatran Urheilijat/Imatran Urheilijat 3.23.13
18 Pokela Henry GIF 3.32.21
19 Illikainen Kimmo Keisarinkurvin kuntoilijat 3.32.38
20 Lepola Mikko CC Ilves 3.37.07
21 Timmerbacka Juhani OTC 3.52.36
22 Käyhkö Sauli Velo Saimaa 3.59.15
23 Nieminen Jussi Jyväskylä 4.00.39
24 Salminen Kimmo Jyväskylä/Go On Racing Team 4.06.57
25 Sirvio Okko Boccale.cc 4.18.49
26 Väärämäki Tapio Espoo 4.37.12
27 Moilanen Eero Telemark Team Ørn 4.40.44
  Kainulainen Janne Iisalmi DNF
  Lappalainen Ville-Pekka myTempo DNF
  Lahtinen Pirkka Jyväskylä/Go On Racing Team DNF
  Seppänen Jonne JYPS/XC Party DNF
  Härginen Dani Helsinki DNF
  Idström Reima Inarin Yritys/Team Saariselkä DNF
  Heikkinen Juuso OTC DNS
  Ellilä Jukka-Pekka Paksukumi Team DNS
N 75 km
1 Alusniemi Sini JYPS/Augment Bikes 3.17.45
2 Visuri Anne Helsinki 3.39.49
3 Havana Henna-Mari OTC 3.43.24
4 Mikkonen Maria OTC 3.44.14
5 Idström Tiina Inarin Yritys/Team Saariselkä 4.08.53
6 Vähämetsä Ruut Ylläsjärvi 4.11.19
  Kouva Leena OTC/Team Pyörä-Suvala DNF
M-40 75 km
1 Kauppinen Kalle Augment Sports 3.16.18
2 Saukko Marko CCH 3.19.26
3 Talman Juha OTC 3.19.50
4 Lappalainen Tatu Provictoria 3.19.51
5 Pirkkalainen Tuomas JYPS 3.24.17
6 Liikanen Jaakko OTC 3.30.08
7 Liplap Veljo Iisalmi 3.32.53
8 Lehtinen Juhani KauKa 3.35.28
9 Vanha-Jaakkola Kimmo CC Ilves 3.39.48
10 Pulkkinen Aki GIF 3.42.44
11 Tallinen Antti KoPy 3.43.09
12 Muurinen Antti Helsinki 3.43.24
13 Hallikainen Janne IBD Cycling 3.45.54
14 Kallioniemi Janne LaPy 3.46.41
15 Valkonen Teemu Alppikanuunat 3.53.49
16 Vartiainen Jukka JäPy 3.56.06
17 Haapakoski Marko JYPS 3.58.19
18 Leskelä Ilkka iLe Racing 3.58.44
19 Ounpuu Vahur StarExpert 3.59.29
20 Soininen Aleksi LaPy/LaSol 4.00.11
21 Laakso Jarkko LaPy/LaSol 4.00.11
22 Byskog Kenneth TUS 4.30.40
  Helander Markku Rauman Seudun Pyöräilijät DNF
  Häkkinen Jussi Team Bitucomp DNF
  Riikonen Mikko KuoPys DNS
N-40 75 km
1 Orvola Sari Rokua MTB Team 4.15.00
M-50 75 km
1 Miilumäki Pekka Rideep 3.23.15
2 Kahelin Jouni Vaajakosken Terä 3.24.55
3 Parkkinen Markus Larsmo IF/Larsmo IF 3.29.56
4 Salmi Jari iLe Racing 3.32.49
5 Vainio Panu CCH 3.35.28
6 Raatikainen Janne Palokka 3.37.47
7 Viik Marko Arme/Tcc 3.38.29
8 Huovinen Jouni KuoPys 3.39.50
9 Kallio Marko CC Ilves 3.50.34
10 Korhonen Marko JYPS 3.53.52
11 Toivonen Juha Stamina TC 4.00.51
12 Sorvari Harri Kainuun Pyöräilijät 4.05.57
13 Kantola Jari JYPS 4.17.56
14 Mäkelä Jyrki Kokkola 4.46.18
  Ellilä Petteri Oulu DNF
M-60 75 km
1 Purojärvi Matti JYPS 3.51.31
2 Kaikkonen Hannu Rokua MTB Team 4.24.26
3 Sariola Olavi Oulu 4.44.28
  Granbacka Boris TUS Cycling division DNF
  Kaikkonen Esko Velo Saimaa DNF
N-60 75 km
  Sariola Jaana Team Donna Agile DNF
Print
311

No content

A problem occurred while loading content.

Edellinen Seuraava

  • All
  • Maantie
  • Maastopyöräily
  • Ratapyöräily
  • BMX
  • Enduro
  • Cyclocross
  • Trial
More

    No content

    A problem occurred while loading content.

    Edellinen Seuraava

    Facebook

    Fillarifoorumin uudet aiheet

    Torin uudet ilmoitukset

    jalki.fi - uudet reitit

    Back To Top