Menu
  1. Etusivu
  2. Fillari-lehti
    1. Aikataulut
    2. Toimitus
    3. Vanhat numerot
      1. Fillari-lehti 6/2019
      2. Fillari-lehti 5/2019
      3. Fillari-lehti 4/2019
      4. Fillari-lehti 3/2019
      5. Fillari-lehti 2/2019
      6. Fillari-lehti 1 2019
      7. Fillari-lehti 7/2018
      8. Fillari-lehti 6/2018
      9. Fillari-lehti 5/2018
      10. Fillari-lehti 4/2018
      11. Fillari-lehti 3/2018
      12. Fillari-lehti 2/2018
      13. Fillari-lehti 1 2018
      14. Fillari-lehti 7/2017
      15. Fillari-lehti 6/2017
      16. Fillari-lehti 5/2017
      17. Fillari-lehti 4/2017
      18. Fillari-lehti 3/2017
      19. Fillari-lehti 2/2017
      20. Fillari-lehti 1/2017
      21. Fillari-lehti 7/2016
      22. Fillari-lehti 6/2016
      23. Fillari-lehti 5/2016
      24. Fillari-lehti 4/2016
      25. Fillari-lehti 3/2016
      26. Fillari-lehti 2/2016
      27. Fillari-lehti 1/2016
      28. Fillari-lehti 7/2015
      29. Fillari-lehti 6/2015
      30. Fillari-lehti 5/2015
      31. Fillari-lehti 4/2015
      32. Fillari-lehti 3/2015
      33. Fillari-lehti 2/2015
      34. Fillari-lehti 1/2015
      35. Fillari-lehti 7/2014
      36. Fillari-lehti 6/2014
      37. Fillari-lehti 5/2014
      38. Fillari-lehti 4/2014
      39. Fillari-lehti 3/2014
      40. Fillari-lehti 2/2014
      41. Fillari-lehti 1/2014
      42. Fillari-lehti 7/2013
      43. Fillari-lehti 6/2013
      44. Fillari-lehti 5/2013
      45. Fillari-lehti 4/2013
      46. Fillari-lehti 3/2013
      47. Fillari-lehti 2/2013
      48. Fillari-lehti 1/2013
      49. Fillari-lehti 7/2012
      50. Fillari-lehti 6/2012
      51. Fillari-lehti 5/2012
      52. Fillari-lehti 4/2012
      53. Fillari-lehti 3/2012
      54. Fillari-lehti 2/2012
      55. Fillari-lehti 1/2012
      56. Fillari-lehti 7/2011
      57. Fillari-lehti 6/2011
      58. Fillari-lehti 5/2011
      59. Fillari-lehti 4/2011
      60. Fillari-lehti 3/2011
      61. Fillari-lehti 2/2011
      62. Fillari-lehti 1/2011
      63. Fillari-lehti 7/2010
      64. Fillari-lehti 6/2010
      65. Fillari-lehti 5/2010
      66. Fillari-lehti 4/2010
      67. Fillari-lehti 3/2010
      68. Fillari-lehti 2/2010
      69. Fillari-lehti 1/2010
      70. Fillari-lehti 7/2009
      71. Fillari-lehti 6/2009
      72. Fillari-lehti 5/2009
      73. Fillari-lehti 4/2009
      74. Fillari-lehti 3/2009
      75. Fillari-lehti 2/2009
      76. Fillari-lehti 1/2009
      77. Fillari-lehti 7/2008
      78. Fillari-lehti 6/2008
      79. Fillari-lehti 5/2008
      80. Fillari-lehti 4/2008
      81. Fillari-lehti 3/2008
      82. Fillari-lehti 2/2008
      83. Fillari-lehti 1/2008
      84. Fillari-lehti 7/2007
      85. Fillari-lehti 6/2007
      86. Fillari-lehti 5/2007
      87. Fillari-lehti 4/2007
      88. Fillari-lehti 3/2007
      89. Fillari-lehti 2/2007
      90. Fillari-lehti 1/2007
    4. Digilehti
    5. Jutut
    6. Mediakortti
    7. In English
    8. Palaute
    9. Tilaus
  3. Palaute ja osoitteen muutos
  4. Tilaa
  5. Yhteystiedot
  6. Luettelo
  7. Linkit
  8. Foorumi
  9. Tapahtumat
  10. Tori
User Menu Search
Close

Bianchi-cup MTB 30.9.2018 Nummela
1 47 Mikael Turunen Miehet Y 45.20
2 100 Samuli Visuri Miehet Y 45.20
3 11 Mikko Sakala Miehet Y 45.20
4 81 Igor Turko Miehet Y 49.31
5 69 Joona Kllemmola Miehet Y 49.39
Lue lisää
Joukkueajon SM 23.9.2018
Miehet 32,8 km
1. GIF Tommi Martikainen, Vladyslav Makogon, Matti Manninen, Timo Pikkarainen, Jesse Uusiperhe 39.28,7
2. TWD-Länken Juho Hänninen, Otto Kolehmainen, Ukko Peltonen, Sauli Pietiläinen, Julius Taskinen 39.58,0
3. C-Vision Anssi Enqvist, Sasu Halme, Hiski Kanerva, Kalle Laanterä, Jaakko Sillankorva 40.23,8
Lue lisää
SM Marathon, Pirkka MTB 16.9.2018

SM Miehet 90 km

1 Vastaranta Jukka P-Union 3.21.00
2 Ojala Henri TVC 3.23.33
3 Kangaskokko Juha OTC 3.26.40
4 Visuri Samuli CCH 3.31.32
5 Kuitto Antti HyPy 3.32.30
6 Repo Valtteri CV 3.35.10
Lue lisää
Luukki MTB 15.9.2018

Yleinen, 50 km

1 378 Mikael Turunen 2.11.18,6
2 107 Dani Härginen 2.11.19,6
3 420 Eero Puisto 2.13.28,3
4 113 Ari Sarja 2.17.11,2
5 383 Jussi Hytönen 2.20.42,3
Lue lisää
Mäntsälän tempo, 15.9.2018
Miehet 21,2 km
1 Sauli Pietikäinen TWD-Länken 26.15,20
2 Ukko Peltonen TWD-Länken 26.44,00
3 Aki Turunen CCH 27.09,80
4 Vlad Makogon GIF-Chebici 27.27,30
5 Antti Vekkeli IBD 27.32,30
6 Niki Birling IBD 27.38,30
Lue lisää
Bianchi-cup Keimola 11.9.2018
1 Jarmo Valtonen HTL Elite 55.38  
2 Marko Saukko CCH M40 55.42  
3 Arto Järvinen CCH M50 55.49  
4 Antoni Kumpunen PPP-97 Elite 1.00.16  
5 Noora Kanerva KorsKa Naiset 1.00.17  
6 Mikael Fagerholm KeU Harraste 56.58 -1
Lue lisää
7 veljeksen maastopyöräily 9.9.2018
Miehet 32 km
1 Wertti Autio Hyvinkää 1.48.12
2 Eetu Toroska Huittisten Pyöräilijät 1.51.34
3 Kasperi Kansikas Kouvolan Pyöräilijät 1.52.55
4 Simo Kurko Ulkotreenit.fi/Polkuhommia 1.52.56
5 Sami Manninen HyPy 1.54.12
6 Mikko Alajoki HyPy 1.57.53
Lue lisää
Ruskon tempo 8.9.2018
Miehet 20 km
1 Johan Nordlund Racebike-Focus 23.54,56
2 Mika Simola TuUL 25.01,92
3 Aki Turunen CCH 25.02,80
4 Jan Elmgren CCH 25.08,95
5 Jarkko Niemi GIF-Chebici 26.09,73
6 Sampsa Kalinen TVC 28.17,28
Lue lisää
Larsmo XCO 2.9.2018
M-10 3 km
1 Emil Lindgren Larsmo IF 11.26,9
2 Justus Vertanen GIF 11.50,4
3 Jaakko Peltonen ProMTB 12.02,3
4 Isac Granberg GIF 13.01,1
5 Alfons Lindgren Larsmo IF 14.31,3
6 Jeremia Granberg GIF 14.36,9
Lue lisää
Syysetapit maantie 2.9.2018
M-Elite
1 35 Matti Manninen GIF Chebici 2.12.23
2 38 Lauri Seppä TuUl 2.12.23
3 36 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 2.12.23
4 31 Hiski Kanerva Finnfalz-Rush Racing 2.12.23
5 16 Kimmo Vehkakoski JurVo 2.13.41
6 21 Antti Mäkelä JäPy 2.13.41
Lue lisää
Rukan Tunturiajot 1.9.2018

Miehet, 60 km

1 333 Juha-Matti Laakko   Hope MTB 3.14.58,40 -
2 336 Juho Kurtti FB   3.42.07,70 +27.09,30
3 332 Tomi Koppelo FB OTC 3.56.02,40 +41.04,00
4 335 Pekka Patronen FB   5.10.29,80 +1.55.31,40
5 334 Juuso Leikas     5.12.49,90 +1.57.51,50
Lue lisää
Syysetapit 1.9.2018 prologi+kortteli
M-Elite
1 36 Larsen Trond Team Larunpyörä Cervélo 3.13,2 49.15 52.28,2
2 38 Seppä Lauri TuUl 3.08,3 49.23 52.31,3
3 35 Manninen Matti GIF Chebici 3.11,2 49.21 52.32,2
4 17 Uusiperhe Jesse GIF Chebici 3.13,2 49.27 52.39,7
5 33 Pekkarinen Arttu Team Larunpyörä Cervélo 3.14,9 49.27 52.41,4
6 37 Vainionpää Arto JurVo 3.16,1 49.27 52.42,6
Lue lisää
XCM 1.9.2018 Pyssymäki
Miehet 60 km
1 Henri Ojala Team EVOC / TVC 2.31.34,4
2 Samuli Visuri CCH 2.31.41,9
3 Kusti Kittilä OTC /TeamGiantSuomi 2.43.06,4
4 Mika Tuominen HHCMBTeamOrbea 2.50.05,9
5 Pasi Seppänen Oulu 2.51.01,3
6 Henri Jelonen PetoTeam 2.51.28,3
Lue lisää
Suomi Cup DH #6 / Kalpalinna 1.9.2018+pisteet
M16
Sija No Nimi Seura Tiimi Aika-ajo Kisalasku  
1 14 Tuukka Westerholm Sladi   0.31,10 0.29,66  
2 12 Anton Metsärinta RR Pyorahuolto.com 0.31,06 0.30,38  
3 18 Eetu Frilander RiiK-V   0.33,83 0.31,49  
4 20 Alex Markkanen MTBCF   0.32,76 0.31,52  
5 19 Emil Eklund Sladi Mukke Racing 0.37,26 0.34,52  
6 16 Eemil Meckelborg SMTB Iikan Pyörävarikko/Trek/SavoMTB 0.45,71 0.36,85  
Lue lisää
Syysetapit 1.9.2018, prologi
M-Elite
1 38 Seppä Lauri TuUl 3.08,3
2 35 Manninen Matti GIF Chebici 3.11,2
3 36 Larsen Trond Team Larunpyörä Cervélo 3.13,2
4 17 Uusiperhe Jesse GIF Chebici 3.13,2
5 33 Pekkarinen Arttu Team Larunpyörä Cervélo 3.14,9
6 40 Enqvist Anssi Finnfalz-Rush Racing 3.15,7
Lue lisää
Helsinki Velotour kilpalähdöt 26.8.2018

M-Elite, 153 km

1 1 Eero Mäenpää IBD Cycling 3.42.01  
2 21 Joni Kanerva Finnfalz-Rush Racing 3.42.45 + 0.43
3 9 Mikael Turunen IBD Cycling 3.42.45 + 0.43
4 65 Jussi Koskelainen Team Larunpyörä Cervélo 3.42.45 + 0.43
5 12 Juhana Hietala Cycle Club Helsinki 3.42.45 + 0.43
6 40 Antti Mäkelä Järvenpään Pyöräilijät 3.42.45 + 0.43
Lue lisää
9. Kaivopuiston Kortteliajot 25.8.2018
Naiset 20 kierrosta 30 km Pisteet
1 104 Viivi Puskala Cycle Club Helsinki 30
2 119 Pia Pensaari Team Velo Cycling 23
3 107 Hanna Joronen IBD Cycling 19
4 122 Ida Sten Team Toni & Toni 17
5 155 Minna-Maria Kangas Team Toni & Toni 15
6 109 Tatja Purhonen IBD Cycling 12
Lue lisää
Siuntion ajot, 19.8.2018
Elite 155,4 km
1 Sauli Pietikäinen TWL 3.56.05
2 Antti-Jussi Juntunen CV 3.58.23
3 Aleksi Hänninen TWL 3.58.30
4 Trond Larsen IK-32 4.02.08
5 Mikael Turunen IBD 4.02.08
6 Tuomas Ratilainen JäPy 4.02.09
Lue lisää
BMX Racing Cup #4 Tampere ja pistetilanne
Miehet 13-14
Sija Nimi Seura
1 Joel Autio BTu
2 Max Mäenpää TaBC
3 Lari Saari BMXH
4 Andreas Krause BMXH
5 Niko Matilainen TaBC
Lue lisää
Suomi Cup DH #5, Antikkala 18.8.2018
M16
Sija No Nimi Seura Tiimi Aika-ajo Kilpailulasku  
1 206 Anton Metsärinta RR Pyorahuolto.com 1.17,17 1.14,25  
2 255 Eetu Frilander RiiK-V   1.14,44 1.15,51  
3 230 Eemil Meckelborg SMTB Iikan Pyörävarikko / Trek / SavoMTB 1.19,21 1.18,72  
4 216 Roope Pekkarinen SMTB Iikan Pyörävarikko Team 1.24,85 1.23,49  
5 202 Aapo Latva-Hoiska SMTB Iikan Pyörävarikko 1.34,06 1.27,23  
6 234 Samuel Mukkala Sladi   1.35,54 1.52,02  
Lue lisää
28. Laihian tempo 18.8.2018
M 20 km
1 Rasmus Eriksson GIF-Chebisi 25.58,1
2 Vlad Makogon GIF-Chebisi 26.31,8
3 Jimi Aalto JurVo 29.25,4
4 Markus Simelius GIF MTB Team 29.43,8
5 Aatu Samppala KaKa 32.11,0
Lue lisää
Vernerin päivän nuorisokilpailut, 16.8.2018
M10
1. Küzma Kornijenko CCH 23,13   4
2. Samuli Yli-Pelkonen CCH 23,42   2
3. Tapio Sutinen CCH 24,11   1
M12
1. Aatu Yli-Pelkonen CCH 20,60   2
2. Joona Oilinki KorsKa 21,43   1
Lue lisää
Vierumäki XCO Etapit 12.8.2018
M-12 XCT+XCC
1 Aaro Nieminen KorsKa/Team Trimtex 0.24.29,7  
2 William Sundkvist Larsmo IF 0.27.17,3  
3 Leo Fabig Porin Tarmo 0.28.48,5  
4 Valtteri Terhelä KorsKa/Team Trimtex 0.28.58,6  
5 Viljami Jalonen KorsKa/Team Trimtex 0.29.24,6  
6 Sebastian Kuusisto Porin Tarmo 0.29.32,4  
Lue lisää
Pyörä-Suvala Kriterium ja yhteistulos, 12.8.2018
M-Elite 42 km
1 115 Juha Kangaskokko OTC 1.00.21  
2 117 Vlad Makogon GIF-Chebici 1.00.21 +0
3 126 Matti Manninen GIF-Chebici 1.00.34 +12
4 124 Aimo Pyykkönen Racebike-Focus 1.00.34 +12
5 118 Ville Luoto KäTa 1.00.34 +12
6 121 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 1.00.34 +12
Lue lisää
Porvoon kuntoajot, 12.8.2018

Miehet 110 km

1 Pursiainen Ville   2.42.58,0
2 Häkkinen Anssi IBD 2.48.10,0
3 Skyttä Esa Akilles 2.48.12,0
4 Öhman Samuli Akilles 2.48.22,0
5 Vainio Veeti Akilles 2.48.23,0
6 Taipale Markus   2.56.46,0
Lue lisää
Imatra MTB 11.8.2018

Miehet yleinen 60 km

1 Samuli Visuri CCH 2.45.04
2 Antti Kuitto Team EVOC 2.45.59
3 Petri Syrjäläinen LaPy 2.48.31
4 Lauri Tossavainen Imatran Urheilijat 2.53.26
5 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 2.54.12
6 Pekka Nieminen Imatran Urheilijat 2.54.39
Lue lisää
Bioracer maantie, 11.8.2018
M-Elite 110 km
1 122 Timo Pikkarainen GIF-Chebici 2.36.32  
2 119 Ville Kantola Team Larunpyörä Cervélo 2.36.32 +0
3 120 Niki Birling IBD Cycling 2.36.32 +0
4 123 Lauri Seppä Turun Urheiluliitto 2.36.32 +0
5 126 Matti Manninen GIF-Chebici 2.37.03 +31
6 115 Juha Kangaskokko OTC 2.37.03 +31
Lue lisää
Fillari-lehti Tempo, 11.8.2018
M-Elite 11 km

1 121 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 14.15,48  -  46,2 km/h

2 120 Niki Birling IBD Cycling 14.42,39 +26,91 44,8 km/h

3 125 Joni Kanerva Memil CCN pro cycling/CycloVision 14.43,89 +28,41 44,8 km/h

4 116 Eero Mäenpää IBD Cycling 14.45,79 +30,31 44,7 km/h

5 119 Ville Kantola Team Larunpyörä Cervélo 14.47,07 +31,59 44,6 km/h

6 124 Aimo Pyykkönen Racebike-Focus 14.48,89 +33,41 44,5 km/h
Lue lisää
Tienoon Tupla Tempo 11.8.2018
M-40 10 km + 10 km
1 59 Timo Ruostetsaari KäTa 26.50,2 13.16,1 13.34,1
2 58 Samuel Kivisalo IK-32 28.48,8 14.20,9 14.27,9
3 63 Jukka Huovinen KäTa 28.58,7 14.25,8 14.32,9
4 60 Antti Lehikoinen VP 29.26,9 14.32,9 14.54,0
5 61 Jussi Lampinen TVC 29.31,9 14.38,5 14.53,4
6 62 Petri Lindholm TVC 30.30,4 15.18,0 15.12,4
Lue lisää
Laurin päivän ratakilpailu, 9.8.2018
Pudotusajo Miehet
1 Juhana Hietala CCH 6.05 70
2 Nicolas Grönlund CCH   60
3 Juho Ala-Peijari CCH   50
4 Pauli Putkonen CCH   40
5 Markus Auvinen HTL   30
6 Miika Johansson CCH   20
Lue lisää
ISM maantie Jurva 5.8.2018
M-12 20 km
1 49 Aatu Yli-Pelkonen CCH 34.02
2 48 Aaro Nieminen KorsKa 34.02
3 43 Johannes Alarotu GIF 34.02
4 44 Niko Juntunen HyPy 34.39
5 32 Arttu Holopainen KaKa 34.41
6 33 Kalle Kylmäniemi ProMTB 34.42
Lue lisää
ISM aika-ajot Jurva 4.8.2018
M-12 5 km
1 Yli-Pelkonen Aatu CCH 08.04,3
2 Alarotu Johannes GIF 08.14,2
3 Nieminen Aaro KorsKa 08.32,4
4 Yrjänäinen Eelis TuUl 08.36,7
5 Vaskimo Aaro CCH 08.57,6
6 Toivonen Nuutti KorsKa 09.00,7
Lue lisää
Linnean päivän ratakilpailut ja ennätyskoe 2.8.2018
Linja-ajo N/M10-N/M12 5 kierrosta
1. Elisabet Kapanen UnCT 6.25    
2. Joona Oilinki KorsKa      
3. Kuzma Kornijenko CCH      
4. Sofia Alhonen IK-32      
5. Cecilia Jensen SV      
Lue lisää
Rata ISM 29.7.2018
500 m aika-ajo M10
1 101 Jaani Kareisto OTC 52,646
2 103 Eero Väyrynen OPP 53,181
3 69 Samuli Yli-Pelkonen CCH 53,645
4 111 Aapeli Karislahti TP-P 54,181
5 74 Tapio Sutinen CCH 54,229
6 140 Rene Alaluusua TuUL 54,557
Lue lisää
Ratapyöräilyn Suomen Mestaruuskilpailut 28.7.2018

4 km takaa-ajo Miehet

1 Timo Erjomaa TVC 4.51,960 4.54,576  
2 Tommi Martikainen GIF 4.53,896 5.07,368  
3 Ossi Hakulinen HelTri 4.55,049 4.56,732  
4 Vladys Makogon GIF 5.01,373 4.59,865  
5 Hiski Kanerva C-Vis 5.06,151    
6 Arttu Pekkarinen IK-32 5.06,858    
Lue lisää
Alvajärven Ympäriajo 28.7.2018
ELITE 120 km
1. Mikko Kejo Finnfalz 3.01.17
2. Kenneth Backlund NCK-Vmsport.fi 3.03.40
3. Antti Räty OTC 3.03.41
4. Oula Jokiranta Cyclos 3.04.12
5. Ville Pesonen Cyclos 3.10.33
6. Sebastian Kurtén Kainberg GC 3.10.33
Lue lisää
Ratapyöräilyn Suomen Mestaruuskilpailut 27.7.2018
1 km aika-ajot Miehet
1 145 Mika Simola TuUL 1.07,066
2 12 Juhani Tammisto CCH 1.08,764
3 2 Wille-Oskari Riihelä CCH 1.08,855
4 80 Ossi Hakulinen HelTri 1.08,878
5 78 Vladyslav Makogon GIF 1.10,302
6 16 Lauri Arte CCH 1.11,043
Lue lisää
BMX Racing Cup #3 Laukaa, 22.07.2018
Miehet 12
1 Oliver-Sten Saar BTu
2 Benjamin Koivisto BTu
3 Olavi Kiviniemi TaBC
4 Alex Teikari BTu
5 Lauri Heininen BTu
6 Teo Sahi TaBC
Lue lisää
XCO SM 2018 22.7.2018
Miehet Elite 28,8 km
1 2 Jukka Vastaranta Croc Sports/Pyörä Union 1.33.44  
2 3 Sakari Lehtinen HyPy 1.33.49 +5
3 10 Henri Ojala TVC 1.38.14 +4.30
4 11 Joonas Pessi FF-RR 1.39.33 +5.49
5 13 Andre Haga GIF 1.40.00 +6.16
6 6 Samuli Visuri CCH 1.41.10 +7.26
Lue lisää
Vuelta Vantaa 22.7.2018

Naiset 109 km

1 680 Eeva Lehtinen Fillarifoorumi 02.50.52
2 682 Laura Patrikainen Finska Kompaniet 02.50.59
3 674 Merja Kiviranta-Mölsä TriDiet Conquer 03.08.47
4 676 Sanna Saksala Triathlon Suomi 03.17.35
5 681 Marjut Hirvonen Espoo 03.20.20
6 675 Julia Venesmaa Triathlon Suomi sa
Lue lisää
Saimaa Road Race Lappeenranta 22.7.2018
1 Matti Manninen GIF Chebici 3.13.42,1
2 Joni Kanerva Kruunukatto Cycling Team 3.13.42,5
3 Hiski Kanerva Kruunukatto Cycling Team 3.13.44,0
4 Aimo Pyykkönen Racebike-Focus 3.13.44,8
5 Otto Mielikäinen Porvoon Akilles 3.13.46,7
6 Kimmo Kananen IBD Cycling 3.13.46,9
Lue lisää
XCE SM 2018
Miehet Elite lopputulokset
1 229 Lehtinen Sakari HyPy  
2 237 Haga Andre Gamlakarleby IF  
3 238 Halme Samuel Korson Kaiku ry  
4 225 Öhman Samuli Porvoon  Akilles  
5 232 Simelius Markus Gamlakarleby IF  
6 235 Miettinen Olli TCC/ROSE  
Lue lisää
Willimieskortteli 21.7.2018
Miehet 20 kierrosta
1 92 Jaakko Hänninen TWD-Länken 53.52
2 98 Ukko Peltonen TWD-Länken 54.02
3 4 Aimo Pyykkönen Racebike-Focus 54.02
4 88 Lauri Seppä Turun Urheiluliitto 54.03
5 36 Otto Mielikäinen Porvoon Akilles 54.05
6 97 Julius Taskinen TWD-Länken 54.07
Lue lisää
Bianchi-Cup, AM Velodrom 17.7.2018
N-12 500 m
1 Alhonen Sofia IK-32 53,64  
M-12 500 m
1 Vaskimo Aaro CCH 43,05  
2 Toivonen Nuutti KorsKa 43,95  
3 Oilinki Joona KorsKa 47,76  
4 Huhtala Veikko HyPy 52,79  
Lue lisää
Cycli XCM 15.7.2018
Miehet yleinen 60 km
1 Henri Ojala Team EVOC/TVC 2.28.16
2 Juha Kangaskokko OTC 2.28.30
3 Arto Tikkala Croc Sports/Rideep 2.36.03
4 Markus Simelius GIF 2.36.26
5 Juha Vähämetsä Kiimingin Riento 2.38.07
6 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 2.38.52
Lue lisää
Rata SM 15.7.2018
Pisteajo 30 km Miehet
1. 40 Markus Auvinen HTL 109    
2. 47 Hiski Kanerva C-Vision 72    
3. 39 Robert Brandt HTL 29    
4. 30 Jarkko Niemi GIF 27    
Lue lisää
Cycli XCO 14.7.2018
1 Vastaranta Jukka Croc Sports/Pyörä Union 1.08.00
2 Heikkilä Niko OPP/CrocSports 1.13.58
3 Kuitto Antti Team EVOC/Hypy 1.14.29
4 Niskakangas Heikki Team Larunpyörä Cervélo/IK-32 1.15.20
5 Simelius Markus GIF 1.15.41
6 Vähämetsä Juha Kiimingin Riento 1.16.04
Lue lisää
Ratapyöräilyn SM 14.7.2018
Linja-ajo 15 km miehet
1 47 Hiski Kanerva C- Vision 21.21
2 30 Jarkko Niemi GIF  
3 38 Robert Brandt HTL  
4 40 Markus Auvinen HTL  
5 21 Miika Johansson CCH  
6 39 Jarmo Valtonen HTL  
Lue lisää
Luosto maantie 8.7.2018
M elite 96 km
1 Martikainen Tommi GIF-Chebici 2.25.45
2 Pirilä Sampo OTC 2.26.39
3 Jokiranta Oula Cyclos 2.29.36
4 Pesonen Ville Cyclos 2.32.57
5 Mäki-iso Mikko OP-P 2.33.36
Lue lisää
Luoston tempo 7.7.2018
M elite 30 km
1 Martikainen Tommi GIF-Chebici 38.00,4
2 Makogon Vladyslav GIF-Chebici 39.53,3
3 Jokiranta Oula Cyclos 43.43,7
4 Pesonen Ville Cyclos 44.42,3
5 Salmi Joonas OP-P 46.53,4
Lue lisää
BMX Racing SM-kisa 7.7.2018
Miehet 13-14
1 Axel Kantanen BMXH
2 Joel Autio BTu
3 Max Mäenpää TaBC
4 Lari Saari BMXH
5 Andreas Krause BMXH
6 Niko Matilainen TaBC
Lue lisää
SM-kriterium 6.7.2018
M-Elite ja U19, 60 min + 5 kierrosta
1 13 Juha Kangaskokko OTC M-Elite 1.09.15  
2 48 Joni Kanerva CycloVision/Memil CCN pro cycling M-Elite 1.09.15 +0
3 17 Joonas Henttala Porvoon Akilles/Team Novonordisk M-Elite 1.09.15 +0
4 2 Juho Hänninen TWD-Länken M-Elite 1.09.15 +0
5 6 Sauli Pietikäinen TWD-Länken M-Elite 1.09.15 +0
6 33 Ville Kantola Idrottsklubben-32 M-Elite 1.09.15 +0
Lue lisää
Leon päivän ratapyöräilykilpailut 28.6.2018
1. Lauri Arte CCH 12,00
2. Markus Auvinen HTL 12,23
3. Jesper Grönlund CCH 13,75
4. Pekka Husgafvel CCH 15,38
5. Arto Husgafvel CCH 15,53
6. Jaakko Koskentola CCH 15,76
Lue lisää
SM-maantie Noormarkku 1.7.2018
1 28 Anders Bäckman IBD Cycling M-Elite 4.26.28  
2 110 Sauli Pietikäinen TWD-Länken U23 4.26.28 + 0.00
3 82 Lauri Seppä Turun Urheiluliitto M-Elite 4.26.28 + 0.00
4 23 Hiski Kanerva CycloVision / Memil CCN Pro Cycling M-Elite 4.26.34 + 0.05
5 1 Matti Manninen Gamlakarleby IF M-Elite 4.26.37 + 0.09
6 74 Joonas Henttala Porvoon Akilles / Team Novonordisk M-Elite 4.26.37 + 0.09
Lue lisää
SM-maantie Noormarkku 30.6.2018
1 1 Lotta Lepistö Idrottsklubben-32 2.39.49  
2 34 Eeva Sarlin Velociposse 2.39.50 +1
3 32 Pia Pensaari Team Velo Cycling 2.39.50 +1
4 15 Laura Vainionpää Gamlakarleby IF 2.39.50 +1
5 13 Viivi Puskala Cycle Club Helsinki 2.39.52 +3
6 6 Ida Sten Idrottsklubben-32 2.39.52 +3
Lue lisää
SM-tempo Noormarkku 29.6.2018
N-Elite 28 km
1. 69 Lotta Lepistö IK-32 37.26,60 - 44,8 km/h
2. 65 Antonia Gröndahl IK-32 38.54,33 +1.27,73 43,1 km/h
3. 68 Sari Saarelainen Pyöräilyseura Let`s Go Ry 39.48,51 +2.21,91 42,2 km/h
4. 66 Minna-Maria Kangas IK-32 40.31,09 +3.04,49 41,4 km/h
5. 67 Laura Vainionpää Gamlakarleby IF 40.45,19 +3.18,59 41,2 km/h
6. 55 Outi Jussila Team Velo Cycling 40.49,64 +3.23,04 41,1 km/h
Lue lisää
Ahvenisto GP 22.6.2018
M-Elite
1 Sasu Halme Finnfalz-Rush Racing 1.45.52,32
2 Sauli Pietikäinen TWD-Länken +35,84
3 Antti-Jussi Juntunen Finnfalz-Rush Racing +1.09,72
4 Aleksi Hänninen TWD-Länken +2.16,84
5 Ukko Peltonen TWD-Länken +2.24,65
6 Juhana Hietala Team CCH Supports Icehearts +2.31,21
Lue lisää
Helsinki GP 17.6.2018
500 m aika-ajo naiset
1. 7 Pensaari Pia Team Velo Cycling 39,78
2. 8 Savolainen Sini Cycle Club Helsinki 40,72
3. 13 Salovaara Heini AHH Cycling Team / HyPy 40,84
4. 3 Gröndahl Antonia Team Toni&Toni/IK-32 40,97
Lue lisää
MTB Marathon Laajavuori, Jyväskylä 16.6.2018
M 72 km
1 Kangaskokko, Juha OTC 2.55.30,102
2 Visuri, Samuli CCH 2.58.44,373
3 Kuitto, Antti HyPy / Team EVOC 2.59.53,513
4 Uitto, Eemil LaPy / Croc Sports 3.00.55,422
5 Pessi, Joonas FF-RR 3.04.10,887
6 Pihamaa, Sauli LaPy / Specialized 3.07.16,386
Lue lisää
BMX Racing Suomi Cup #2 Espoo 16.6.2018

Miehet

1 Edvin Leppänen BTu
2 Antti Laakkonen BMXH
3 Leo Autio BTu
4 Axel Kantanen BMXH
5 Anton Holmberg BMXH
6 Tuomas Panula BMXH
Lue lisää
Suomi Cup DH #2 16.6.2018
1 2 Visa Linnala KAF   44.46 43.54
2 72 Jonne Mäkelä DHT   46.16 46.07
3   Hendrik Kirsipuu     47.41 47.38
4   Andris Martinson     49.17 48.17
5   Tuomo Kivekäs     49.19 48.41
Lue lisää
Forssan Suvi-ilta 16.6.2018

M40 95 km

1 Mika Kariluoto JäPy 2.13.56
2 Anssi Rinne IK-32 2.13.56
3 Tomi Huhtamäki TVC 2.13.56
4 Sami Tenhunen Olutpolkijat 2.13.56
5 Samuel Kivisalo IK-32 2.13.56
6 Lasse Rinne IK-32 2.21.59
Lue lisää
Omnium SM 2018,Helsinki 16.6.2018
Omnium SM 2018,Helsinki 16.6.2018
 
Miehet
1. Hietala Juhana Cycle Club Helsinki. 173 pts. (38+40+40+55)
2. Brandt Robert Helsingin Työväen Luistelijat. 158 pts (40+36+38+44)
3. Uusiperhe Jesse Gamlakarleby Idrottsförening. 119 pts (36+38+34+24)
4. Niemi Jarkko Gamlakarleby Idrottsförening. 114 pts. (34+34+36+20)
 
Naiset
1. Sarlin Eva Velociposse
2. Pensaari Pia Team Velo Cycling
3. Gröndahl Antonia Team Toni&Toni/IK-32
4. Sten Ida Team Toni&Toni/IK-32
5. Savolainen Sini Cycle Club Helsinki
6. Onger Heidi Team Toni&Toni/IK-32
7. Salovaara Heini AHH Cycling Team / HyPy...
Lue lisää
Velosport Helsinki GP, 15.6.2018
1 Pensaari Pia TVC 12,80 (karsinta)
2 Gröndahl Antonia IK-32 13,94
3 Savolainen Sini CCH 13,25
4 Onger Heidi IK-32 13,46
5 Sten Ida IK-32 14,04
Lue lisää
KSBR-neljän etapin ajot 10.6.2018
1. 7 Kevin Kardo Kõiv CFC Spordiklubi EST 1.22.51
2. 1 Akseli Lindgren TVC FIN 1.23.31
3. 14 Waldemar Aintila IK-32 FIN 1.30.16
4. 3 Axel Källberg Kraft Cykel Junior Team FIN 1.30.20
5. 4 Hugo Randmaa CFC Spordiklubi EST 1.30.20
6. 5 Jesper Lindberg IF Sibbo Vargarna FIN 1.30.20
Lue lisää
Porvoon Ajot, 10.6.2018
1 222 Pung Peeter Cycling Tartu   3.43.02
2 224 Tipper Jacob Memil Pro Cycling   + 0.08
3 230 Andersson Emil Giro Cycle Team   + 0.14
4 284 Nordlund Johan Motion Finland   + 0.20
5 311 Juntunen Antti-Jussi Cyclo Vision U23 + 0.44
6 220 Nisu Oskar Cycling Tartu   + 0.44
Lue lisää
OW ajot, 9.6.2018 Porvoo
1 224 Jacob Tipper Memil Pro Cycling GBR 59.47
2 329 Nikita Strelkov  Team Velosport RUS 59.47
3 230 Emil Andersson  Giro Cycle Team SWE 59.47
4 271 Jesse Uusiperhe Gamlakarleby Idrottsförening FIN 59.47
5 220 Oskar Nisu Cycling Tartu EST 59.47
6 238 Victor Rundh CK Hymer SWE 59.47
Lue lisää
Korkeakangas-XCO 9.6.2018
M-Elite 26,6 km
1 Vastaranta Jukka Croc Sports / P-Union 1.19.55
2 Visuri Samuli CCH 1.24.03
3 Kuitto Antti Team EVOC / HyPy 1.24.35
4 Miettinen Olli TCC/ROSE 1.25.38
5 Härginen Dani 2cTeam 1.27.02
6 Kupiainen Mikko Team EVOC / HyPy 1.28.06
Lue lisää
Pepen tempo, Vantaa 9.6.2018
M16 9,7 km
1 Akseli Lindgren TVC 14.06
2 Kevin Kardo Kõiv CFC Spordiklubi 14.13
3 Artur Kupp CFC Spordiklubi 14.17
4 Jesper Lindberg IF Sibbo-Vargarna 14.23
5 Waldemar Aintila IK-32 14.23
6 Ron-Thorren Floren CFC Spordiklubi 14.29
Lue lisää
Mätäkivi Kriterium 8.6.2018
M-16 8x3=24 km
1 2 Artur Kupp CFC Spordiklubi 0.37.24
2 3 Axel Källberg Kraft Cykel Junior Team 0.37.27
3 7 Kevin Kardo Kõiv CFC Spordiklubi 0.37.27
4 15 Oskari Kolehmainen Cycle Club Helsinki 0.37.27
5 5 Jesper Lindberg IF Sibbo-Vargarna 0.37.27
6 4 Hugo Randmaa CFC Spordiklubi 0.37.27
Lue lisää
Fellmanin ajot 8.6.2018
1 55 JÕEÄÄR Marten Cycling Tartu (CTA) 1.10.32
2 12 TIPPER Jacob Memil-CCN Pro Cycling (MPC) s.a.
3 63 *STRELKOV Nikita Team Velosport (VEL) s.a.
4 41 ANDERSSON Emil Giro Cycle Team (CCT) s.a.
5 108 PYYKKÖNEN Aimo Racebike-Focus (RBF) s.a.
6 113 JUNTUNEN Antti-Jussi Finnfalz-Rush Racing (FRR) s.a.
Lue lisää
CC Picaro XCM-400 3.6.2018
M 63,0 km
1 339 Samuli Visuri CCH 2.45.25,1
2 365 Joonas Pessi Tampere 2.47.24,7
3 351 Tuomas Pirkkalainen JYPS 2.56.26,7
4 360 Sauli Pihamaa LaPy/Specialized 2.58.42,3
5 341 Antti Tuukkanen GIF 3.05.42,9
6 345 Iiro Sairanen IU 3.06.36,8
Lue lisää
Lapinkylä-Tempo 3.6.2018
M elite 26,6 km
1 Martikainen Tommi GIF-Chebic 33.58,30
2 Birling Niki IBD-Cyclin 34.14,60
3 Palonen Antti IBD-Cyclin 34.43,20
4 Larsen Trond IK-Larun P 34.50,80
5 Aura Sami TuUL 34.52,40
6 Makogon Vlad GIF-Chebic 35.09,70
Lue lisää
Suomi Cup DH #1 / Meri-Teijo 27.5.2018
Miehet ELITE
1 97 Petteri Leivo HHCMB   0.48,18 0.45,08
2 2 Visa Linnala KAF   0.46,36 0.46,47
3 25 Riku Länsiö     0.48,88 0.47,33
4 89 Andris Martinson   Estonia 0.51,61 0.51,32
5 72 Jonne Mäkelä DHT   0.52,12 0.52,29
6   Aku Linnero     0.52,40 0.52,78
Lue lisää
Tavastia 3D maantie Hikiä 27.5.2018 ja yhteiskilpailu
M-Elite 136 km
1 108 Juhana Hietala CCH 3.22.01
2 127 Mikael Turunen IBD 3.22.01
3 161 Mika Vilen CCH
3.22.01
4 111 Juska Savolainen CCH 3.22.01
5 129 Ville Kantola IK-32 3.22.01
6 155 Anssi Kesonen Racebike-Focus 3.22.01
Lue lisää
Tavastia 3D maantie Hikiä 26.5.2018
104 km M-Elite
1 124 Eero Mäenpää IBD Cycling 2.32.23 10
2 122 Niki Birling IBD Cycling 2.32.23 6
3 109 Janne Lehtinen Cycle Club Helsinki 2.33.11 4
4 136 Antti Mäkelä Järvenpään Pyöräilijät 2.33.21  
5 134 Arttu Pekkarinen IK-32 2.33.21  
6 121 Anders Bäckman IBD Cycling 2.33.21  
Lue lisää
Korso 96 MTB 26.5.2018
1 1 Henri Ojala Team Evoc / TVC 3.47.33  
2 2 Aki Färm Team EVOC 3.55.58 +8.25
3 8 Dani Härginen 2cTeam/Finsad 4.07.16 +19.43
4 21 Timo Lehtinen Seuraton 4.18.42 +31.09
5 36 Kare Eskola Korson Kaiku 4.19.36 +32.03
6 25 Ville Perälä 2cteam 4.35.48 +48.15
Lue lisää
Tavastia tempo ja joukkueajo 26.5.2018
1 156 Johan Nordlund Racebike-Focus M-Elite 0.19.46

158 Ville Pursiainen Racebike-Focus M-Elite 0.19.46

155 Anssi Kesonen Racebike-Focus M-Elite 0.19.46

154 Jani Hujanen Racebike-Focus M-Elite 0.19.46
 
2 122 Niki Birling IBD Cycling M-Elite 0.19.48

124 Eero Mäenpää IBD Cycling M-Elite 0.19.48

127 Mikael Turunen IBD Cycling M-Elite 0.19.48
Lue lisää
Nuorison ratakilpailut 24.5.2018
Miehet 200 m lentävä
1. Tero Pusa CCH 12,11      
2. Iiro Clouberg TVC 13,68      
3. Matti Mantila CCH 13,95      
Miehet 500 m aika-ajo
1. Reijo Kähäri HTL 37,47      
2. Tommi Groundstroem IK-32 40,85      
3. Iiro Clouberg TVC 41,16      
Lue lisää
Tavastia Kortteli 25.5.2018
M-Elite 39,5 km/h
1 127 Mikael Turunen IBD Cycling M-Elite 0.57.21
2 101 Otto Mielikäinen Porvoon Akilles M18 0.57.21
3 156 Johan Nordlund Racebike-Focus M-Elite 0.57.21
4 155 Anssi Kesonen Racebike-Focus M-Elite 0.57.21
5 134 Arttu Pekkarinen IK-32 M-Elite 0.57.21
6 124 Eero Mäenpää IBD Cycling M-Elite 0.57.21
Lue lisää
38. Rosendahl GP 20.5.2018
Miehet Elite, 20 kierrosta, 70 km
1 Matti Manninen GIF-Chebici 1.47.02  
2 Trond Larsen IK-32/Team Larunpyörä Cervélo    
3 Aimo Pyykkönen Racebike-Focus    
4 Joni Kanerva MPC    
5 Sauli Pietikäinen TWD-Länken    
6 Julius Taskinen TWD-Länken    
Lue lisää
14. Hervannan Kaivin kortteliajo 19.5.2018
Miehet Elite 1 tunti + 5 kierrosta
1 Kanerva Joni MPC 1.06.55
2 Peltonen Ukko TWD-Länken  
3 Kulakov Maksim Velosport Viipuri  
4 Hietala Juhana CCH  
5 Toppari  Jaakko JurVo/Rose  
6 Seppä Lauri TuUL  
Lue lisää
EVOC MTB 12.5.2018
M 60 km
1 74 Jukka Vastaranta Croc Sports/P-Union 2.30.44  
2 1 Antti Kuitto Team EVOC 2.32.16  
3 20 Samuli Visuri CCH 2.33.56  
4 52 Aki Färm Team EVOC 2.34.15  
5 57 Valtteri Repo Team Bike Hotel Concept 2.36.47  
6 54 Matti Tahkola RCC / Croc Sports 2.37.21  
Lue lisää
BMX Racing Suomi Cup #1 12.5.2018+pisteet
Miehet 5-6
1 Vili Laukkanen TaBC
2 Veikka Sivola BMXH
3 Aku Laukkanen TaBC
4 Krister Törnroos BMXH
5 Neo Kopakkala TaBC
6 Veikko Lemivaara TaBC
Lue lisää
Bioracer EVOC GP 12.5.2018
N-Elite, N-18 78 km
1 381 Lehtinen  Eva RSR   2.06.47
2 382 Patrikainen Laura RSR   2.06.47
3 383 Priha Aliisa RSR   2.06.55
4 380 Jokio Kati JäPy   2.14.11
5 386 Uusivirta Minna TuUL   2.14.11
6 385 Pelkonen-Mutanen Mari TCC   2.14.12
Lue lisää
Mustion tempo, 12.5.2018
M-Elite, 50 km
1 61 Johan Nordlund MoFi-Race Bike Focus 1.04.48
2 57 Antti Palonen IBD 1.06.43
3 62 Timo Erjomaa TVC 1.07.24
4 60 Joel Jokinen LaPy 1.08.07
Lue lisää
Kuusankoski MTB 10.5.2018

Myl, 52 km

1 Lauri Tossavainen IU 2.15.28
2 Pekka Nieminen   2.18.28
3 Sauli Pihamaa LaPy 2.18.47
4 Markus Koskela JäPy 2.19.14
5 Antti Kosonen IU 2.23.34
6 Verneri Nieminen LaPy 2.28.06
Lue lisää
Satakunnan ajot 10.5.2018

M-Elite 158 km

1 42 Sauli Pietikäinen TWD-Länken rf 3.53.12
2 7 Vlad Makogon Gamlakarleby Idrottsförening 3.54.06
3 3 Juhana Hietala Cycle Club Helsinki 3.54.06
4 19 Heikki Niskakangas Idrottsklubben -32 3.54.11
5 39 Mika Simola Turun Urheiluliitto 3.55.58
6 18 Trond Larsen Idrottsklubben -32 3.54.43
Lue lisää
Kevätpolkaisu, 6.5.2018

Miehet 96 km

1 444 Joni Kanerva MBC 2.17.23
2 361 Mikael Turunen IBD Cycling 2.17.23
3 306 Aimo Pyykönen Team Racebike Focus 2.17.23
4 531 Ilmari Repo Jyväskylän pyöräilyseura 2.17.27
5 364 Niki Birling IBD Cycling 2.17.37
6 336 Johan Nordlund Team Racebike Focus 2.18.21
Lue lisää
NEA, maantie 2 ja yhteistulos, Kerava 6.5.2018

Maantie 2, 88 km

1 22 Pensaari Pia TVC 2.17.42
2 62 Koskela Elina CCH/RW 2.17.42
3 31 Joroinen Hanna IBD 2.17.42
4 32 Affolter Ulla IBD 2.17.46
5 61 Luokkala Noora CCH/RW 2.25.16
6 15 Lehtinen Eva Stanga 2.27.55
Lue lisää
Velo GP#3, Turku 5.5.2018
Tempo, 3 km, 6 kiriä
1 Akseli Lindgren TVC M16 3 pistettä
2 Kalle Toivanen TuUL M14 2 pistettä
3 Axel Källberg Kraft M16 1 piste
4 Nestori Leinonen TuUL M14 0
5 Johannes Alarotu GIF M12 0
6 Kaarina Nurminen TVC N16 0
Lue lisää
NEA maantie 5.5.2018
1 22 Pensaari Pia TVC 2.25.24
2 31 Joroinen Hanna IBD 2.25.24
3 15 Lehtinen Eva Stanga 2.25.26
4 15 Lehtinen Eeva Stanga 2.25.26
5 61 Luokkala Noora CCH/RW 2.25.28
6 12 Priha Alisa Stanga 2.25.28
Lue lisää
Seutulan kierros 5.5.2018

M-elite 164 km

1 312 Birling Niki IBD Cycling 4.11.16
2 304 Hietala Juhana Cycle Club Helsinki 4.13.04
3 326 Larsen Trond Idrottsklubben -32 4.13.04
4 317 Makkonen Jussi IBD Cycling 4.13.04
5 313 Bäckman Anders IBD Cycling 4.13.04
6 330 Ratilainen Tuomas Järvenpään Pyöräilijät 4.13.07
Lue lisää
NEA joukkuetempo 20 km 5.5.2018
1 TVC

24 Elina Selin 19.55,81

22 Pia Pensaari 19.55,81

21 Emma Lahti 19.55,81
Lue lisää
Hyvinkää XCO, 5.5.2018
M elite 25,9 km
1 Jukka Vastaranta Croc Sports/P-Union 1.12.30
2 Sakari Lehtinen HyPy 1.12.31
3 Antti Kuitto Hypy/Team EVOC  1.14.54
4 Eemil Uitto LaPy/Croc Sports 1.14.58
5 Mikhail Utkin CCH 1.16.00
6 Heikki Niskakangas IK-32/Team Larunpyörä Cervélo 1.16.01
Lue lisää
Hyvinkää Eliminator, 4.5.2018
M 10
1 Arttu Skogster Korska  
2 Johannes  Leisti  Hypy  
3 Noa Tonteri Tervakosken maastopyöräkerho
4 Kuzma Kornijenko CCH  
5 Visa Lampila ProMTB  
Lue lisää
Naisten etappiajo prologi 4.5.2018

2,6 km

1. 50 Pensaari Pia TVC 3.33,95
2. 63 Puskala Viivi CCH/RW 3.46,00
3. 32 Affortter Ulla IBD 3.54,80
4. 61 Luokkala Noora CCH/RW 3.58,41
5. 62 Koskela Elina CCH/RW 3.58,62
6. 29 Kansikas Sofia CCH/RW 3.58,77
Lue lisää
Simo Klimscheffskij´n muistokilpailu 29.4.2018, Turku
M-Elite, M-U23 60 km
1 V95 Strelkov Nikita M-18 Velosport 1.48.11
2 V96 Vtiurin Anton M-18 Velosport 1.48.18
3 V6 Pietikäinen Sauli   TWL 1.48.21
4 V47 Birling Niki   IBD 1.48.25
5 V42 Manninen Matti   GIF 1.48.25
6 V33 Juntunen Antti-Jussi   FF-RR 1.48.25
7 V8 Vainionpää Oskari   TWL 1.48.25
8 V56 Turunen Mikael   IBD 1.48.25
Lue lisää
TS-Kortteliajot 28.4.2018, Turku
Miehet Yleinen
1 42 Matti Manninen GIF 1.10.29,8
2 73 Joni Kanerva MPC 1.10.29,8
3 33 Antti-Jussi Juntunen FF-RR 1.10.29,8
4 95 Nikita Strelkov Velosport 1.10.29,8
5 87 Lauri Seppä TuUL 1.10.29,8
6 81 Aimo Pyykkönen RBF 1.10.29,8
7 90 Henri Ojala TVC 1.10.29,8
8 40 Vlad Makogon GIF 1.10.29,8
Lue lisää
Bianchi CUP Eläintarhan MTB 24.4.2018
Yleinen lähtö 7 kierrosta
1. 321 Anders Blomster   Elite 50.23  
2. 68 Andre Haga GIF Elite 50.25  
3. 110 Samuli Visuri CCH M40 50.43  
4. 352 Eemil Uitto Croc Sport Elite 51.22  
5. 56 Kare Eskola KorsKa M40 52.19  
6. 109 Erkko Salonen CCH M40 53.12  
Lue lisää
Lattomeri 15.4.2018
M-Elite/M-18 95 km
1 30 Matti Manninen Gamlakarleby Idrottsförening 2.13.58
2 46 Trond Larsen Idrottsklubben -32 2.13.58
3 37 Mikael Turunen IBD Cycling 2.13.58
4 59 Aimo Pyykkönen Motion Finland 2.13.58
5 23 Joni Kanerva Cyclo Vision 2.13.58
6 4 Juhana Hietala Cycle Club Helsinki 2.13.58
7 47 Ville Kantola Idrottsklubben -32 2.13.58
8 12 Mika Vuollet Cycle Club Helsinki 2.13.58
Lue lisää
Myllikän Tripla 4.3.2018
M10 500 m aika-ajo
1. Kuzma Kornijenko CCH 59,42 4
2. Tapio Sutinen CCH 58,96 7
3. Hemmo Hannula CCH 1.01,50 2
4. Samuli Yli-Pelkonen CCH 1.01,61 1
N12 500 m aika-ajo
1. Meri-Vuokko Hannula CCH 1.02,75 1
Lue lisää
Gymstone Wattbike SM 16.12.2017
Miehet, 4 km AvgW: 1. Jussi Joensuu LaPy 4.30,29 537, 2. Vladyslav Makogon GIF- Chebici 4.31,11 537, 3. Trond Larsen IK-32/ Team Larunpyörä Cervélo 4.32,22 528, 4. Ari Sarja Espoo 4.42,55, 5. Henry Viholainen FoSa 4.46,36, 6. Seppo Kettunen Team Larunpyörä Cervélo 4.52,12, 7. Tomi Kallio IK-32 4.57,87, 8. Juuso Jaatinen Lappeenrannan Pyöräilijät 5.01,17, 9. Antti Korpi IK-32/ Team Larunpyörä Cervélo 5.01,41, 10. Heikki Niskakangas Team Larunpyörä Cervélo 5.03,37, 11. Sasu Halme Focus Halme Racing DNS, 12. Jouni Pellinen Porlammin Pamaus DNS
Lue lisää
Pukin takaa-ajo 2017 17.12.2017
M10 500 m aika-ajo
1. 111 Tapio Sutinen CCH 57,10
2. 107 Küzma Kornijenko CCH 57,96
3. 116 Samuli Yli-Pelkonen CCH 1.00,34
4. 13 Luca Kuusiluoma CCH 1.03,32
N12 500 m aika-ajo

58 Ella Koivula KorsKa 59,09
Lue lisää
SUP SM Cyclocross 22.10.2017
1 Sasu Halme CV 1.01.06
2 Jaakko Hänninen TWL 1.02.43
3 Juha Kangaskokko OTC 1.03.51
4 Samuli Visuri CCH 1.04.29
5 Antti Kuitto HyPy 1.04.41
6 Pekka Niemi PoTa 1.04.55
7 Olli Miettinen TCC 1.05.06
8 Sauli Pietikäinen TWL 1.05.27
Lue lisää
Pirkka MTB 1.10.2017
1 Valtteri Repo Team Bike Hotel Concept 2.19.28
2 Jarkko Niemi GIF/Chebici 2.28.30
3 Sauli Pihamaa Team Lapierre/LaPy 2.32.01
4 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 2.37.05
5 Antti-Ville Koivisto KuoPS 2.37.54
6 Veikko Laitila Rideep Seinäjoki 2.39.59
7 Marco-Tapio Niemi Tampereen Yritys 2.40.18
8 Ismo Saarinen ProMTB/Medilaser MTB Team 2.41.36
Lue lisää
Kivikon HELCX cyclocross 30.9.2017
1 32 Sasu Halme Focus Halme Racing Yleinen / Elite / Open 50.52,7
2 34 Simo Sohkanen Rajamäki Yleinen / Elite / Open 53.53,2
3 12 Antti Kuitto Team EVOC Yleinen / Elite / Open 53.54,3
4 27 Niki Birling IBD Cycling Yleinen / Elite / Open 54.32,7
5 30 Samuli Visuri  Yleinen / Elite / Open 54.35,4
6 26 Mikko Kupiainen Team EVOC Yleinen / Elite / Open 55.22,2
7 16 Dani Härginen CCH/Finsad Yleinen / Elite / Open 55.49,8
8 17 Erkko Salonen CCH Yleinen / Elite / Open 57.15,6
Lue lisää
Kivikko XCE finaalit 30.9.2017

Yleinen A

1 Olli Miettinen TCC/ROSE Miehet
2 Timo Mustikkamaa ProMTB/Medilaser MTB Team M-40
3 Juha Ristamäki ProMTB M-30
4 Tero Kananen IK_32 Harraste
Yleinen B
1 Mikko Koivula KorsKa M-30
2 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku M-30
3 Sofia Kansikas Tampereen Pyörä-pojat Naiset
4 Jasmin Kansikas Pole/BHC Naiset
Lue lisää
Luukin MTB 16.9.2017
Luukin MTB 60 km
1. 92 Jari Heinikainen Lahden Polkupyörähuolto 2.10.37 
2. 400 Ari Sarja  2.15.36 
3. 90 Sami Hiltunen La-Py  2.16.09 
4. 8 Henri Ojala Evoc/TVC 2.18.42 
5. 364 Mikhail Utkin Mountain Peaks.Ru 2.18.46 
6. 60 Heikki Niskakangas IK-32 2.20:58 
7. 78 Jaakko Sillankorva KorsKa 2.21.14 M18
8. 80 Linus Jern FinnfalZ 2.21.44 M18
Lue lisää
BMX Racing Cup #4 Laukaa ja pisteet, 16.9.2017
Miehet 13, Naiset 14
1 Edvin Leppänen BTu
2 Joel Autio BTu
3 Max Mäenpää TaBC
4 Axel Kantanen BMXH
5 Niko Matilainen TaBC
6 Tuukka Lupsakko Picaro
7 Pyry Panula RR
Lue lisää
Rollo MTB 16.9.2017
M 46 km
1 Juha Kangaskokko OTC 2.02.52
2 Niko Heikkilä OP-P / Croc Sports 2.07.03
3 Tuomas Rantaiso PaksuKumi Team 2.11.55
4 Pasi Seppänen  2.12.00
5 Petteri Seppänen  2.14.04
6 Heikki Tormilainen OP-P 2.15.48
7 Joni Haataja OP-P 2.27.57
8 Martti Kaijansaari OTC 2.28.14
Lue lisää
Sappee DH 10.9.2017
Avoin
1 811 Ville Salo  0.59,50 1.01,90 0.59,50
2 802 Tomi Lampinen  1.02,08 1.13,64 1.02,08
3 804 Andris-Toomas Martinson U-DH 1.02,12 1.02,61 1.02,12
4 806 Taavi Ojandu U-DH 1.05,25 DNF 1.05,25
5 805 Allar Kivisaar U-DH 1.05,34 1.09,70 1.05,34
6 801 Tomi Miettinen  1.06,68 1.07,93 1.06,68
7 812 Eetu Heikkilä  1.10,18 DNF 1.10,18
8 807 Marko Kaldamäe U-DH 1.11,86 DNF 1.11,86
Lue lisää
Syysetapit maantie 10.9.2017+yhteistulos
M-elite ja M-18, 161,76 km (3 X 53,92 km)
1 151 Jesse Uusiperhe GIF-Chebici 4.08.01
2 163 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 4.09.18
3 139 Vladyslav Makogon OTC 4.09.18
4 156 Anssi Kesonen Racebike-Focus 4.09.18
5 146 Antti Mäkelä JäPy 4.09.18
6 132 Arto Vainionpää JurVo 4.09.18
7 150 Timo Pikkarainen GIF-Chebici 4.09.18
8 153 Ville Kantola Team Larunpyörä Cervélo 4.09.18
Lue lisää