Menu
  1. Etusivu
  2. Fillari-lehti
    1. Aikataulut
    2. Toimitus
    3. Vanhat numerot
      1. Fillari-lehti 5/2020
      2. Fillari-lehti 3-4/2020
      3. Fillari-lehti 2/2020
      4. Fillari-lehti 1 2020
      5. Fillari-lehti 7/2019
      6. Fillari-lehti 6/2019
      7. Fillari-lehti 5/2019
      8. Fillari-lehti 4/2019
      9. Fillari-lehti 3/2019
      10. Fillari-lehti 2/2019
      11. Fillari-lehti 1 2019
      12. Fillari-lehti 7/2018
      13. Fillari-lehti 6/2018
      14. Fillari-lehti 5/2018
      15. Fillari-lehti 4/2018
      16. Fillari-lehti 3/2018
      17. Fillari-lehti 2/2018
      18. Fillari-lehti 1 2018
      19. Fillari-lehti 7/2017
      20. Fillari-lehti 6/2017
      21. Fillari-lehti 5/2017
      22. Fillari-lehti 4/2017
      23. Fillari-lehti 3/2017
      24. Fillari-lehti 2/2017
      25. Fillari-lehti 1/2017
      26. Fillari-lehti 7/2016
      27. Fillari-lehti 6/2016
      28. Fillari-lehti 5/2016
      29. Fillari-lehti 4/2016
      30. Fillari-lehti 3/2016
      31. Fillari-lehti 2/2016
      32. Fillari-lehti 1/2016
      33. Fillari-lehti 7/2015
      34. Fillari-lehti 6/2015
      35. Fillari-lehti 5/2015
      36. Fillari-lehti 4/2015
      37. Fillari-lehti 3/2015
      38. Fillari-lehti 2/2015
      39. Fillari-lehti 1/2015
      40. Fillari-lehti 7/2014
      41. Fillari-lehti 6/2014
      42. Fillari-lehti 5/2014
      43. Fillari-lehti 4/2014
      44. Fillari-lehti 3/2014
      45. Fillari-lehti 2/2014
      46. Fillari-lehti 1/2014
      47. Fillari-lehti 7/2013
      48. Fillari-lehti 6/2013
      49. Fillari-lehti 5/2013
      50. Fillari-lehti 4/2013
      51. Fillari-lehti 3/2013
      52. Fillari-lehti 2/2013
      53. Fillari-lehti 1/2013
      54. Fillari-lehti 7/2012
      55. Fillari-lehti 6/2012
      56. Fillari-lehti 5/2012
      57. Fillari-lehti 4/2012
      58. Fillari-lehti 3/2012
      59. Fillari-lehti 2/2012
      60. Fillari-lehti 1/2012
      61. Fillari-lehti 7/2011
      62. Fillari-lehti 6/2011
      63. Fillari-lehti 5/2011
      64. Fillari-lehti 4/2011
      65. Fillari-lehti 3/2011
      66. Fillari-lehti 2/2011
      67. Fillari-lehti 1/2011
      68. Fillari-lehti 7/2010
      69. Fillari-lehti 6/2010
      70. Fillari-lehti 5/2010
      71. Fillari-lehti 4/2010
      72. Fillari-lehti 3/2010
      73. Fillari-lehti 2/2010
      74. Fillari-lehti 1/2010
      75. Fillari-lehti 7/2009
      76. Fillari-lehti 6/2009
      77. Fillari-lehti 5/2009
      78. Fillari-lehti 4/2009
      79. Fillari-lehti 3/2009
      80. Fillari-lehti 2/2009
      81. Fillari-lehti 1/2009
      82. Fillari-lehti 7/2008
      83. Fillari-lehti 6/2008
      84. Fillari-lehti 5/2008
      85. Fillari-lehti 4/2008
      86. Fillari-lehti 3/2008
      87. Fillari-lehti 2/2008
      88. Fillari-lehti 1/2008
      89. Fillari-lehti 7/2007
      90. Fillari-lehti 6/2007
      91. Fillari-lehti 5/2007
      92. Fillari-lehti 4/2007
      93. Fillari-lehti 3/2007
      94. Fillari-lehti 2/2007
      95. Fillari-lehti 1/2007
    4. Digilehti
    5. Jutut
    6. Mediakortti
    7. In English
    8. Palaute
    9. Tilaus
  3. Palaute ja osoitteen muutos
  4. Tilaa
  5. Yhteystiedot
  6. Luettelo
  7. Linkit
  8. Foorumi
  9. Tapahtumat
  10. Tori
User Menu Search
Close

The module should not be valid at this moment.
Bianchi-cup MTB 30.9.2018 Nummela
1 47 Mikael Turunen Miehet Y 45.20
2 100 Samuli Visuri Miehet Y 45.20
3 11 Mikko Sakala Miehet Y 45.20
4 81 Igor Turko Miehet Y 49.31
5 69 Joona Kllemmola Miehet Y 49.39
Lue lisää
Joukkueajon SM 23.9.2018
Miehet 32,8 km
1. GIF Tommi Martikainen, Vladyslav Makogon, Matti Manninen, Timo Pikkarainen, Jesse Uusiperhe 39.28,7
2. TWD-Länken Juho Hänninen, Otto Kolehmainen, Ukko Peltonen, Sauli Pietiläinen, Julius Taskinen 39.58,0
3. C-Vision Anssi Enqvist, Sasu Halme, Hiski Kanerva, Kalle Laanterä, Jaakko Sillankorva 40.23,8
Lue lisää
SM Marathon, Pirkka MTB 16.9.2018

SM Miehet 90 km

1 Vastaranta Jukka P-Union 3.21.00
2 Ojala Henri TVC 3.23.33
3 Kangaskokko Juha OTC 3.26.40
4 Visuri Samuli CCH 3.31.32
5 Kuitto Antti HyPy 3.32.30
6 Repo Valtteri CV 3.35.10
Lue lisää
Luukki MTB 15.9.2018

Yleinen, 50 km

1 378 Mikael Turunen 2.11.18,6
2 107 Dani Härginen 2.11.19,6
3 420 Eero Puisto 2.13.28,3
4 113 Ari Sarja 2.17.11,2
5 383 Jussi Hytönen 2.20.42,3
Lue lisää
Mäntsälän tempo, 15.9.2018
Miehet 21,2 km
1 Sauli Pietikäinen TWD-Länken 26.15,20
2 Ukko Peltonen TWD-Länken 26.44,00
3 Aki Turunen CCH 27.09,80
4 Vlad Makogon GIF-Chebici 27.27,30
5 Antti Vekkeli IBD 27.32,30
6 Niki Birling IBD 27.38,30
Lue lisää
Bianchi-cup Keimola 11.9.2018
1 Jarmo Valtonen HTL Elite 55.38  
2 Marko Saukko CCH M40 55.42  
3 Arto Järvinen CCH M50 55.49  
4 Antoni Kumpunen PPP-97 Elite 1.00.16  
5 Noora Kanerva KorsKa Naiset 1.00.17  
6 Mikael Fagerholm KeU Harraste 56.58 -1
Lue lisää
7 veljeksen maastopyöräily 9.9.2018
Miehet 32 km
1 Wertti Autio Hyvinkää 1.48.12
2 Eetu Toroska Huittisten Pyöräilijät 1.51.34
3 Kasperi Kansikas Kouvolan Pyöräilijät 1.52.55
4 Simo Kurko Ulkotreenit.fi/Polkuhommia 1.52.56
5 Sami Manninen HyPy 1.54.12
6 Mikko Alajoki HyPy 1.57.53
Lue lisää
Ruskon tempo 8.9.2018
Miehet 20 km
1 Johan Nordlund Racebike-Focus 23.54,56
2 Mika Simola TuUL 25.01,92
3 Aki Turunen CCH 25.02,80
4 Jan Elmgren CCH 25.08,95
5 Jarkko Niemi GIF-Chebici 26.09,73
6 Sampsa Kalinen TVC 28.17,28
Lue lisää
Larsmo XCO 2.9.2018
M-10 3 km
1 Emil Lindgren Larsmo IF 11.26,9
2 Justus Vertanen GIF 11.50,4
3 Jaakko Peltonen ProMTB 12.02,3
4 Isac Granberg GIF 13.01,1
5 Alfons Lindgren Larsmo IF 14.31,3
6 Jeremia Granberg GIF 14.36,9
Lue lisää
Syysetapit maantie 2.9.2018
M-Elite
1 35 Matti Manninen GIF Chebici 2.12.23
2 38 Lauri Seppä TuUl 2.12.23
3 36 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 2.12.23
4 31 Hiski Kanerva Finnfalz-Rush Racing 2.12.23
5 16 Kimmo Vehkakoski JurVo 2.13.41
6 21 Antti Mäkelä JäPy 2.13.41
Lue lisää
Rukan Tunturiajot 1.9.2018

Miehet, 60 km

1 333 Juha-Matti Laakko   Hope MTB 3.14.58,40 -
2 336 Juho Kurtti FB   3.42.07,70 +27.09,30
3 332 Tomi Koppelo FB OTC 3.56.02,40 +41.04,00
4 335 Pekka Patronen FB   5.10.29,80 +1.55.31,40
5 334 Juuso Leikas     5.12.49,90 +1.57.51,50
Lue lisää
Syysetapit 1.9.2018 prologi+kortteli
M-Elite
1 36 Larsen Trond Team Larunpyörä Cervélo 3.13,2 49.15 52.28,2
2 38 Seppä Lauri TuUl 3.08,3 49.23 52.31,3
3 35 Manninen Matti GIF Chebici 3.11,2 49.21 52.32,2
4 17 Uusiperhe Jesse GIF Chebici 3.13,2 49.27 52.39,7
5 33 Pekkarinen Arttu Team Larunpyörä Cervélo 3.14,9 49.27 52.41,4
6 37 Vainionpää Arto JurVo 3.16,1 49.27 52.42,6
Lue lisää
XCM 1.9.2018 Pyssymäki
Miehet 60 km
1 Henri Ojala Team EVOC / TVC 2.31.34,4
2 Samuli Visuri CCH 2.31.41,9
3 Kusti Kittilä OTC /TeamGiantSuomi 2.43.06,4
4 Mika Tuominen HHCMBTeamOrbea 2.50.05,9
5 Pasi Seppänen Oulu 2.51.01,3
6 Henri Jelonen PetoTeam 2.51.28,3
Lue lisää
Suomi Cup DH #6 / Kalpalinna 1.9.2018+pisteet
M16
Sija No Nimi Seura Tiimi Aika-ajo Kisalasku  
1 14 Tuukka Westerholm Sladi   0.31,10 0.29,66  
2 12 Anton Metsärinta RR Pyorahuolto.com 0.31,06 0.30,38  
3 18 Eetu Frilander RiiK-V   0.33,83 0.31,49  
4 20 Alex Markkanen MTBCF   0.32,76 0.31,52  
5 19 Emil Eklund Sladi Mukke Racing 0.37,26 0.34,52  
6 16 Eemil Meckelborg SMTB Iikan Pyörävarikko/Trek/SavoMTB 0.45,71 0.36,85  
Lue lisää
Syysetapit 1.9.2018, prologi
M-Elite
1 38 Seppä Lauri TuUl 3.08,3
2 35 Manninen Matti GIF Chebici 3.11,2
3 36 Larsen Trond Team Larunpyörä Cervélo 3.13,2
4 17 Uusiperhe Jesse GIF Chebici 3.13,2
5 33 Pekkarinen Arttu Team Larunpyörä Cervélo 3.14,9
6 40 Enqvist Anssi Finnfalz-Rush Racing 3.15,7
Lue lisää
Helsinki Velotour kilpalähdöt 26.8.2018

M-Elite, 153 km

1 1 Eero Mäenpää IBD Cycling 3.42.01  
2 21 Joni Kanerva Finnfalz-Rush Racing 3.42.45 + 0.43
3 9 Mikael Turunen IBD Cycling 3.42.45 + 0.43
4 65 Jussi Koskelainen Team Larunpyörä Cervélo 3.42.45 + 0.43
5 12 Juhana Hietala Cycle Club Helsinki 3.42.45 + 0.43
6 40 Antti Mäkelä Järvenpään Pyöräilijät 3.42.45 + 0.43
Lue lisää
9. Kaivopuiston Kortteliajot 25.8.2018
Naiset 20 kierrosta 30 km Pisteet
1 104 Viivi Puskala Cycle Club Helsinki 30
2 119 Pia Pensaari Team Velo Cycling 23
3 107 Hanna Joronen IBD Cycling 19
4 122 Ida Sten Team Toni & Toni 17
5 155 Minna-Maria Kangas Team Toni & Toni 15
6 109 Tatja Purhonen IBD Cycling 12
Lue lisää
Siuntion ajot, 19.8.2018
Elite 155,4 km
1 Sauli Pietikäinen TWL 3.56.05
2 Antti-Jussi Juntunen CV 3.58.23
3 Aleksi Hänninen TWL 3.58.30
4 Trond Larsen IK-32 4.02.08
5 Mikael Turunen IBD 4.02.08
6 Tuomas Ratilainen JäPy 4.02.09
Lue lisää
BMX Racing Cup #4 Tampere ja pistetilanne
Miehet 13-14
Sija Nimi Seura
1 Joel Autio BTu
2 Max Mäenpää TaBC
3 Lari Saari BMXH
4 Andreas Krause BMXH
5 Niko Matilainen TaBC
Lue lisää
Suomi Cup DH #5, Antikkala 18.8.2018
M16
Sija No Nimi Seura Tiimi Aika-ajo Kilpailulasku  
1 206 Anton Metsärinta RR Pyorahuolto.com 1.17,17 1.14,25  
2 255 Eetu Frilander RiiK-V   1.14,44 1.15,51  
3 230 Eemil Meckelborg SMTB Iikan Pyörävarikko / Trek / SavoMTB 1.19,21 1.18,72  
4 216 Roope Pekkarinen SMTB Iikan Pyörävarikko Team 1.24,85 1.23,49  
5 202 Aapo Latva-Hoiska SMTB Iikan Pyörävarikko 1.34,06 1.27,23  
6 234 Samuel Mukkala Sladi   1.35,54 1.52,02  
Lue lisää
28. Laihian tempo 18.8.2018
M 20 km
1 Rasmus Eriksson GIF-Chebisi 25.58,1
2 Vlad Makogon GIF-Chebisi 26.31,8
3 Jimi Aalto JurVo 29.25,4
4 Markus Simelius GIF MTB Team 29.43,8
5 Aatu Samppala KaKa 32.11,0
Lue lisää
Vernerin päivän nuorisokilpailut, 16.8.2018
M10
1. Küzma Kornijenko CCH 23,13   4
2. Samuli Yli-Pelkonen CCH 23,42   2
3. Tapio Sutinen CCH 24,11   1
M12
1. Aatu Yli-Pelkonen CCH 20,60   2
2. Joona Oilinki KorsKa 21,43   1
Lue lisää
Vierumäki XCO Etapit 12.8.2018
M-12 XCT+XCC
1 Aaro Nieminen KorsKa/Team Trimtex 0.24.29,7  
2 William Sundkvist Larsmo IF 0.27.17,3  
3 Leo Fabig Porin Tarmo 0.28.48,5  
4 Valtteri Terhelä KorsKa/Team Trimtex 0.28.58,6  
5 Viljami Jalonen KorsKa/Team Trimtex 0.29.24,6  
6 Sebastian Kuusisto Porin Tarmo 0.29.32,4  
Lue lisää
Pyörä-Suvala Kriterium ja yhteistulos, 12.8.2018
M-Elite 42 km
1 115 Juha Kangaskokko OTC 1.00.21  
2 117 Vlad Makogon GIF-Chebici 1.00.21 +0
3 126 Matti Manninen GIF-Chebici 1.00.34 +12
4 124 Aimo Pyykkönen Racebike-Focus 1.00.34 +12
5 118 Ville Luoto KäTa 1.00.34 +12
6 121 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 1.00.34 +12
Lue lisää
Porvoon kuntoajot, 12.8.2018

Miehet 110 km

1 Pursiainen Ville   2.42.58,0
2 Häkkinen Anssi IBD 2.48.10,0
3 Skyttä Esa Akilles 2.48.12,0
4 Öhman Samuli Akilles 2.48.22,0
5 Vainio Veeti Akilles 2.48.23,0
6 Taipale Markus   2.56.46,0
Lue lisää
Imatra MTB 11.8.2018

Miehet yleinen 60 km

1 Samuli Visuri CCH 2.45.04
2 Antti Kuitto Team EVOC 2.45.59
3 Petri Syrjäläinen LaPy 2.48.31
4 Lauri Tossavainen Imatran Urheilijat 2.53.26
5 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 2.54.12
6 Pekka Nieminen Imatran Urheilijat 2.54.39
Lue lisää
Bioracer maantie, 11.8.2018
M-Elite 110 km
1 122 Timo Pikkarainen GIF-Chebici 2.36.32  
2 119 Ville Kantola Team Larunpyörä Cervélo 2.36.32 +0
3 120 Niki Birling IBD Cycling 2.36.32 +0
4 123 Lauri Seppä Turun Urheiluliitto 2.36.32 +0
5 126 Matti Manninen GIF-Chebici 2.37.03 +31
6 115 Juha Kangaskokko OTC 2.37.03 +31
Lue lisää
Fillari-lehti Tempo, 11.8.2018
M-Elite 11 km

1 121 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 14.15,48  -  46,2 km/h

2 120 Niki Birling IBD Cycling 14.42,39 +26,91 44,8 km/h

3 125 Joni Kanerva Memil CCN pro cycling/CycloVision 14.43,89 +28,41 44,8 km/h

4 116 Eero Mäenpää IBD Cycling 14.45,79 +30,31 44,7 km/h

5 119 Ville Kantola Team Larunpyörä Cervélo 14.47,07 +31,59 44,6 km/h

6 124 Aimo Pyykkönen Racebike-Focus 14.48,89 +33,41 44,5 km/h
Lue lisää
Tienoon Tupla Tempo 11.8.2018
M-40 10 km + 10 km
1 59 Timo Ruostetsaari KäTa 26.50,2 13.16,1 13.34,1
2 58 Samuel Kivisalo IK-32 28.48,8 14.20,9 14.27,9
3 63 Jukka Huovinen KäTa 28.58,7 14.25,8 14.32,9
4 60 Antti Lehikoinen VP 29.26,9 14.32,9 14.54,0
5 61 Jussi Lampinen TVC 29.31,9 14.38,5 14.53,4
6 62 Petri Lindholm TVC 30.30,4 15.18,0 15.12,4
Lue lisää
Laurin päivän ratakilpailu, 9.8.2018
Pudotusajo Miehet
1 Juhana Hietala CCH 6.05 70
2 Nicolas Grönlund CCH   60
3 Juho Ala-Peijari CCH   50
4 Pauli Putkonen CCH   40
5 Markus Auvinen HTL   30
6 Miika Johansson CCH   20
Lue lisää
ISM maantie Jurva 5.8.2018
M-12 20 km
1 49 Aatu Yli-Pelkonen CCH 34.02
2 48 Aaro Nieminen KorsKa 34.02
3 43 Johannes Alarotu GIF 34.02
4 44 Niko Juntunen HyPy 34.39
5 32 Arttu Holopainen KaKa 34.41
6 33 Kalle Kylmäniemi ProMTB 34.42
Lue lisää
ISM aika-ajot Jurva 4.8.2018
M-12 5 km
1 Yli-Pelkonen Aatu CCH 08.04,3
2 Alarotu Johannes GIF 08.14,2
3 Nieminen Aaro KorsKa 08.32,4
4 Yrjänäinen Eelis TuUl 08.36,7
5 Vaskimo Aaro CCH 08.57,6
6 Toivonen Nuutti KorsKa 09.00,7
Lue lisää
Linnean päivän ratakilpailut ja ennätyskoe 2.8.2018
Linja-ajo N/M10-N/M12 5 kierrosta
1. Elisabet Kapanen UnCT 6.25    
2. Joona Oilinki KorsKa      
3. Kuzma Kornijenko CCH      
4. Sofia Alhonen IK-32      
5. Cecilia Jensen SV      
Lue lisää
Rata ISM 29.7.2018
500 m aika-ajo M10
1 101 Jaani Kareisto OTC 52,646
2 103 Eero Väyrynen OPP 53,181
3 69 Samuli Yli-Pelkonen CCH 53,645
4 111 Aapeli Karislahti TP-P 54,181
5 74 Tapio Sutinen CCH 54,229
6 140 Rene Alaluusua TuUL 54,557
Lue lisää
Ratapyöräilyn Suomen Mestaruuskilpailut 28.7.2018

4 km takaa-ajo Miehet

1 Timo Erjomaa TVC 4.51,960 4.54,576  
2 Tommi Martikainen GIF 4.53,896 5.07,368  
3 Ossi Hakulinen HelTri 4.55,049 4.56,732  
4 Vladys Makogon GIF 5.01,373 4.59,865  
5 Hiski Kanerva C-Vis 5.06,151    
6 Arttu Pekkarinen IK-32 5.06,858    
Lue lisää
Alvajärven Ympäriajo 28.7.2018
ELITE 120 km
1. Mikko Kejo Finnfalz 3.01.17
2. Kenneth Backlund NCK-Vmsport.fi 3.03.40
3. Antti Räty OTC 3.03.41
4. Oula Jokiranta Cyclos 3.04.12
5. Ville Pesonen Cyclos 3.10.33
6. Sebastian Kurtén Kainberg GC 3.10.33
Lue lisää
Ratapyöräilyn Suomen Mestaruuskilpailut 27.7.2018
1 km aika-ajot Miehet
1 145 Mika Simola TuUL 1.07,066
2 12 Juhani Tammisto CCH 1.08,764
3 2 Wille-Oskari Riihelä CCH 1.08,855
4 80 Ossi Hakulinen HelTri 1.08,878
5 78 Vladyslav Makogon GIF 1.10,302
6 16 Lauri Arte CCH 1.11,043
Lue lisää
BMX Racing Cup #3 Laukaa, 22.07.2018
Miehet 12
1 Oliver-Sten Saar BTu
2 Benjamin Koivisto BTu
3 Olavi Kiviniemi TaBC
4 Alex Teikari BTu
5 Lauri Heininen BTu
6 Teo Sahi TaBC
Lue lisää
XCO SM 2018 22.7.2018
Miehet Elite 28,8 km
1 2 Jukka Vastaranta Croc Sports/Pyörä Union 1.33.44  
2 3 Sakari Lehtinen HyPy 1.33.49 +5
3 10 Henri Ojala TVC 1.38.14 +4.30
4 11 Joonas Pessi FF-RR 1.39.33 +5.49
5 13 Andre Haga GIF 1.40.00 +6.16
6 6 Samuli Visuri CCH 1.41.10 +7.26
Lue lisää
Vuelta Vantaa 22.7.2018

Naiset 109 km

1 680 Eeva Lehtinen Fillarifoorumi 02.50.52
2 682 Laura Patrikainen Finska Kompaniet 02.50.59
3 674 Merja Kiviranta-Mölsä TriDiet Conquer 03.08.47
4 676 Sanna Saksala Triathlon Suomi 03.17.35
5 681 Marjut Hirvonen Espoo 03.20.20
6 675 Julia Venesmaa Triathlon Suomi sa
Lue lisää
Saimaa Road Race Lappeenranta 22.7.2018
1 Matti Manninen GIF Chebici 3.13.42,1
2 Joni Kanerva Kruunukatto Cycling Team 3.13.42,5
3 Hiski Kanerva Kruunukatto Cycling Team 3.13.44,0
4 Aimo Pyykkönen Racebike-Focus 3.13.44,8
5 Otto Mielikäinen Porvoon Akilles 3.13.46,7
6 Kimmo Kananen IBD Cycling 3.13.46,9
Lue lisää
XCE SM 2018
Miehet Elite lopputulokset
1 229 Lehtinen Sakari HyPy  
2 237 Haga Andre Gamlakarleby IF  
3 238 Halme Samuel Korson Kaiku ry  
4 225 Öhman Samuli Porvoon  Akilles  
5 232 Simelius Markus Gamlakarleby IF  
6 235 Miettinen Olli TCC/ROSE  
Lue lisää
Willimieskortteli 21.7.2018
Miehet 20 kierrosta
1 92 Jaakko Hänninen TWD-Länken 53.52
2 98 Ukko Peltonen TWD-Länken 54.02
3 4 Aimo Pyykkönen Racebike-Focus 54.02
4 88 Lauri Seppä Turun Urheiluliitto 54.03
5 36 Otto Mielikäinen Porvoon Akilles 54.05
6 97 Julius Taskinen TWD-Länken 54.07
Lue lisää
Bianchi-Cup, AM Velodrom 17.7.2018
N-12 500 m
1 Alhonen Sofia IK-32 53,64  
M-12 500 m
1 Vaskimo Aaro CCH 43,05  
2 Toivonen Nuutti KorsKa 43,95  
3 Oilinki Joona KorsKa 47,76  
4 Huhtala Veikko HyPy 52,79  
Lue lisää
Cycli XCM 15.7.2018
Miehet yleinen 60 km
1 Henri Ojala Team EVOC/TVC 2.28.16
2 Juha Kangaskokko OTC 2.28.30
3 Arto Tikkala Croc Sports/Rideep 2.36.03
4 Markus Simelius GIF 2.36.26
5 Juha Vähämetsä Kiimingin Riento 2.38.07
6 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 2.38.52
Lue lisää
Rata SM 15.7.2018
Pisteajo 30 km Miehet
1. 40 Markus Auvinen HTL 109    
2. 47 Hiski Kanerva C-Vision 72    
3. 39 Robert Brandt HTL 29    
4. 30 Jarkko Niemi GIF 27    
Lue lisää
Cycli XCO 14.7.2018
1 Vastaranta Jukka Croc Sports/Pyörä Union 1.08.00
2 Heikkilä Niko OPP/CrocSports 1.13.58
3 Kuitto Antti Team EVOC/Hypy 1.14.29
4 Niskakangas Heikki Team Larunpyörä Cervélo/IK-32 1.15.20
5 Simelius Markus GIF 1.15.41
6 Vähämetsä Juha Kiimingin Riento 1.16.04
Lue lisää
Ratapyöräilyn SM 14.7.2018
Linja-ajo 15 km miehet
1 47 Hiski Kanerva C- Vision 21.21
2 30 Jarkko Niemi GIF  
3 38 Robert Brandt HTL  
4 40 Markus Auvinen HTL  
5 21 Miika Johansson CCH  
6 39 Jarmo Valtonen HTL  
Lue lisää
Luosto maantie 8.7.2018
M elite 96 km
1 Martikainen Tommi GIF-Chebici 2.25.45
2 Pirilä Sampo OTC 2.26.39
3 Jokiranta Oula Cyclos 2.29.36
4 Pesonen Ville Cyclos 2.32.57
5 Mäki-iso Mikko OP-P 2.33.36
Lue lisää
Luoston tempo 7.7.2018
M elite 30 km
1 Martikainen Tommi GIF-Chebici 38.00,4
2 Makogon Vladyslav GIF-Chebici 39.53,3
3 Jokiranta Oula Cyclos 43.43,7
4 Pesonen Ville Cyclos 44.42,3
5 Salmi Joonas OP-P 46.53,4
Lue lisää
BMX Racing SM-kisa 7.7.2018
Miehet 13-14
1 Axel Kantanen BMXH
2 Joel Autio BTu
3 Max Mäenpää TaBC
4 Lari Saari BMXH
5 Andreas Krause BMXH
6 Niko Matilainen TaBC
Lue lisää
SM-kriterium 6.7.2018
M-Elite ja U19, 60 min + 5 kierrosta
1 13 Juha Kangaskokko OTC M-Elite 1.09.15  
2 48 Joni Kanerva CycloVision/Memil CCN pro cycling M-Elite 1.09.15 +0
3 17 Joonas Henttala Porvoon Akilles/Team Novonordisk M-Elite 1.09.15 +0
4 2 Juho Hänninen TWD-Länken M-Elite 1.09.15 +0
5 6 Sauli Pietikäinen TWD-Länken M-Elite 1.09.15 +0
6 33 Ville Kantola Idrottsklubben-32 M-Elite 1.09.15 +0
Lue lisää
Leon päivän ratapyöräilykilpailut 28.6.2018
1. Lauri Arte CCH 12,00
2. Markus Auvinen HTL 12,23
3. Jesper Grönlund CCH 13,75
4. Pekka Husgafvel CCH 15,38
5. Arto Husgafvel CCH 15,53
6. Jaakko Koskentola CCH 15,76
Lue lisää
SM-maantie Noormarkku 1.7.2018
1 28 Anders Bäckman IBD Cycling M-Elite 4.26.28  
2 110 Sauli Pietikäinen TWD-Länken U23 4.26.28 + 0.00
3 82 Lauri Seppä Turun Urheiluliitto M-Elite 4.26.28 + 0.00
4 23 Hiski Kanerva CycloVision / Memil CCN Pro Cycling M-Elite 4.26.34 + 0.05
5 1 Matti Manninen Gamlakarleby IF M-Elite 4.26.37 + 0.09
6 74 Joonas Henttala Porvoon Akilles / Team Novonordisk M-Elite 4.26.37 + 0.09
Lue lisää
SM-maantie Noormarkku 30.6.2018
1 1 Lotta Lepistö Idrottsklubben-32 2.39.49  
2 34 Eeva Sarlin Velociposse 2.39.50 +1
3 32 Pia Pensaari Team Velo Cycling 2.39.50 +1
4 15 Laura Vainionpää Gamlakarleby IF 2.39.50 +1
5 13 Viivi Puskala Cycle Club Helsinki 2.39.52 +3
6 6 Ida Sten Idrottsklubben-32 2.39.52 +3
Lue lisää
SM-tempo Noormarkku 29.6.2018
N-Elite 28 km
1. 69 Lotta Lepistö IK-32 37.26,60 - 44,8 km/h
2. 65 Antonia Gröndahl IK-32 38.54,33 +1.27,73 43,1 km/h
3. 68 Sari Saarelainen Pyöräilyseura Let`s Go Ry 39.48,51 +2.21,91 42,2 km/h
4. 66 Minna-Maria Kangas IK-32 40.31,09 +3.04,49 41,4 km/h
5. 67 Laura Vainionpää Gamlakarleby IF 40.45,19 +3.18,59 41,2 km/h
6. 55 Outi Jussila Team Velo Cycling 40.49,64 +3.23,04 41,1 km/h
Lue lisää
Ahvenisto GP 22.6.2018
M-Elite
1 Sasu Halme Finnfalz-Rush Racing 1.45.52,32
2 Sauli Pietikäinen TWD-Länken +35,84
3 Antti-Jussi Juntunen Finnfalz-Rush Racing +1.09,72
4 Aleksi Hänninen TWD-Länken +2.16,84
5 Ukko Peltonen TWD-Länken +2.24,65
6 Juhana Hietala Team CCH Supports Icehearts +2.31,21
Lue lisää
Helsinki GP 17.6.2018
500 m aika-ajo naiset
1. 7 Pensaari Pia Team Velo Cycling 39,78
2. 8 Savolainen Sini Cycle Club Helsinki 40,72
3. 13 Salovaara Heini AHH Cycling Team / HyPy 40,84
4. 3 Gröndahl Antonia Team Toni&Toni/IK-32 40,97
Lue lisää
MTB Marathon Laajavuori, Jyväskylä 16.6.2018
M 72 km
1 Kangaskokko, Juha OTC 2.55.30,102
2 Visuri, Samuli CCH 2.58.44,373
3 Kuitto, Antti HyPy / Team EVOC 2.59.53,513
4 Uitto, Eemil LaPy / Croc Sports 3.00.55,422
5 Pessi, Joonas FF-RR 3.04.10,887
6 Pihamaa, Sauli LaPy / Specialized 3.07.16,386
Lue lisää
BMX Racing Suomi Cup #2 Espoo 16.6.2018

Miehet

1 Edvin Leppänen BTu
2 Antti Laakkonen BMXH
3 Leo Autio BTu
4 Axel Kantanen BMXH
5 Anton Holmberg BMXH
6 Tuomas Panula BMXH
Lue lisää
Suomi Cup DH #2 16.6.2018
1 2 Visa Linnala KAF   44.46 43.54
2 72 Jonne Mäkelä DHT   46.16 46.07
3   Hendrik Kirsipuu     47.41 47.38
4   Andris Martinson     49.17 48.17
5   Tuomo Kivekäs     49.19 48.41
Lue lisää
Forssan Suvi-ilta 16.6.2018

M40 95 km

1 Mika Kariluoto JäPy 2.13.56
2 Anssi Rinne IK-32 2.13.56
3 Tomi Huhtamäki TVC 2.13.56
4 Sami Tenhunen Olutpolkijat 2.13.56
5 Samuel Kivisalo IK-32 2.13.56
6 Lasse Rinne IK-32 2.21.59
Lue lisää
Omnium SM 2018,Helsinki 16.6.2018
Omnium SM 2018,Helsinki 16.6.2018
 
Miehet
1. Hietala Juhana Cycle Club Helsinki. 173 pts. (38+40+40+55)
2. Brandt Robert Helsingin Työväen Luistelijat. 158 pts (40+36+38+44)
3. Uusiperhe Jesse Gamlakarleby Idrottsförening. 119 pts (36+38+34+24)
4. Niemi Jarkko Gamlakarleby Idrottsförening. 114 pts. (34+34+36+20)
 
Naiset
1. Sarlin Eva Velociposse
2. Pensaari Pia Team Velo Cycling
3. Gröndahl Antonia Team Toni&Toni/IK-32
4. Sten Ida Team Toni&Toni/IK-32
5. Savolainen Sini Cycle Club Helsinki
6. Onger Heidi Team Toni&Toni/IK-32
7. Salovaara Heini AHH Cycling Team / HyPy...
Lue lisää
Velosport Helsinki GP, 15.6.2018
1 Pensaari Pia TVC 12,80 (karsinta)
2 Gröndahl Antonia IK-32 13,94
3 Savolainen Sini CCH 13,25
4 Onger Heidi IK-32 13,46
5 Sten Ida IK-32 14,04
Lue lisää
KSBR-neljän etapin ajot 10.6.2018
1. 7 Kevin Kardo Kõiv CFC Spordiklubi EST 1.22.51
2. 1 Akseli Lindgren TVC FIN 1.23.31
3. 14 Waldemar Aintila IK-32 FIN 1.30.16
4. 3 Axel Källberg Kraft Cykel Junior Team FIN 1.30.20
5. 4 Hugo Randmaa CFC Spordiklubi EST 1.30.20
6. 5 Jesper Lindberg IF Sibbo Vargarna FIN 1.30.20
Lue lisää
Porvoon Ajot, 10.6.2018
1 222 Pung Peeter Cycling Tartu   3.43.02
2 224 Tipper Jacob Memil Pro Cycling   + 0.08
3 230 Andersson Emil Giro Cycle Team   + 0.14
4 284 Nordlund Johan Motion Finland   + 0.20
5 311 Juntunen Antti-Jussi Cyclo Vision U23 + 0.44
6 220 Nisu Oskar Cycling Tartu   + 0.44
Lue lisää
OW ajot, 9.6.2018 Porvoo
1 224 Jacob Tipper Memil Pro Cycling GBR 59.47
2 329 Nikita Strelkov  Team Velosport RUS 59.47
3 230 Emil Andersson  Giro Cycle Team SWE 59.47
4 271 Jesse Uusiperhe Gamlakarleby Idrottsförening FIN 59.47
5 220 Oskar Nisu Cycling Tartu EST 59.47
6 238 Victor Rundh CK Hymer SWE 59.47
Lue lisää
Korkeakangas-XCO 9.6.2018
M-Elite 26,6 km
1 Vastaranta Jukka Croc Sports / P-Union 1.19.55
2 Visuri Samuli CCH 1.24.03
3 Kuitto Antti Team EVOC / HyPy 1.24.35
4 Miettinen Olli TCC/ROSE 1.25.38
5 Härginen Dani 2cTeam 1.27.02
6 Kupiainen Mikko Team EVOC / HyPy 1.28.06
Lue lisää
Pepen tempo, Vantaa 9.6.2018
M16 9,7 km
1 Akseli Lindgren TVC 14.06
2 Kevin Kardo Kõiv CFC Spordiklubi 14.13
3 Artur Kupp CFC Spordiklubi 14.17
4 Jesper Lindberg IF Sibbo-Vargarna 14.23
5 Waldemar Aintila IK-32 14.23
6 Ron-Thorren Floren CFC Spordiklubi 14.29
Lue lisää
Mätäkivi Kriterium 8.6.2018
M-16 8x3=24 km
1 2 Artur Kupp CFC Spordiklubi 0.37.24
2 3 Axel Källberg Kraft Cykel Junior Team 0.37.27
3 7 Kevin Kardo Kõiv CFC Spordiklubi 0.37.27
4 15 Oskari Kolehmainen Cycle Club Helsinki 0.37.27
5 5 Jesper Lindberg IF Sibbo-Vargarna 0.37.27
6 4 Hugo Randmaa CFC Spordiklubi 0.37.27
Lue lisää
Fellmanin ajot 8.6.2018
1 55 JÕEÄÄR Marten Cycling Tartu (CTA) 1.10.32
2 12 TIPPER Jacob Memil-CCN Pro Cycling (MPC) s.a.
3 63 *STRELKOV Nikita Team Velosport (VEL) s.a.
4 41 ANDERSSON Emil Giro Cycle Team (CCT) s.a.
5 108 PYYKKÖNEN Aimo Racebike-Focus (RBF) s.a.
6 113 JUNTUNEN Antti-Jussi Finnfalz-Rush Racing (FRR) s.a.
Lue lisää
CC Picaro XCM-400 3.6.2018
M 63,0 km
1 339 Samuli Visuri CCH 2.45.25,1
2 365 Joonas Pessi Tampere 2.47.24,7
3 351 Tuomas Pirkkalainen JYPS 2.56.26,7
4 360 Sauli Pihamaa LaPy/Specialized 2.58.42,3
5 341 Antti Tuukkanen GIF 3.05.42,9
6 345 Iiro Sairanen IU 3.06.36,8
Lue lisää
Lapinkylä-Tempo 3.6.2018
M elite 26,6 km
1 Martikainen Tommi GIF-Chebic 33.58,30
2 Birling Niki IBD-Cyclin 34.14,60
3 Palonen Antti IBD-Cyclin 34.43,20
4 Larsen Trond IK-Larun P 34.50,80
5 Aura Sami TuUL 34.52,40
6 Makogon Vlad GIF-Chebic 35.09,70
Lue lisää
Suomi Cup DH #1 / Meri-Teijo 27.5.2018
Miehet ELITE
1 97 Petteri Leivo HHCMB   0.48,18 0.45,08
2 2 Visa Linnala KAF   0.46,36 0.46,47
3 25 Riku Länsiö     0.48,88 0.47,33
4 89 Andris Martinson   Estonia 0.51,61 0.51,32
5 72 Jonne Mäkelä DHT   0.52,12 0.52,29
6   Aku Linnero     0.52,40 0.52,78
Lue lisää
Tavastia 3D maantie Hikiä 27.5.2018 ja yhteiskilpailu
M-Elite 136 km
1 108 Juhana Hietala CCH 3.22.01
2 127 Mikael Turunen IBD 3.22.01
3 161 Mika Vilen CCH
3.22.01
4 111 Juska Savolainen CCH 3.22.01
5 129 Ville Kantola IK-32 3.22.01
6 155 Anssi Kesonen Racebike-Focus 3.22.01
Lue lisää
Tavastia 3D maantie Hikiä 26.5.2018
104 km M-Elite
1 124 Eero Mäenpää IBD Cycling 2.32.23 10
2 122 Niki Birling IBD Cycling 2.32.23 6
3 109 Janne Lehtinen Cycle Club Helsinki 2.33.11 4
4 136 Antti Mäkelä Järvenpään Pyöräilijät 2.33.21  
5 134 Arttu Pekkarinen IK-32 2.33.21  
6 121 Anders Bäckman IBD Cycling 2.33.21  
Lue lisää
Korso 96 MTB 26.5.2018
1 1 Henri Ojala Team Evoc / TVC 3.47.33  
2 2 Aki Färm Team EVOC 3.55.58 +8.25
3 8 Dani Härginen 2cTeam/Finsad 4.07.16 +19.43
4 21 Timo Lehtinen Seuraton 4.18.42 +31.09
5 36 Kare Eskola Korson Kaiku 4.19.36 +32.03
6 25 Ville Perälä 2cteam 4.35.48 +48.15
Lue lisää
Tavastia tempo ja joukkueajo 26.5.2018
1 156 Johan Nordlund Racebike-Focus M-Elite 0.19.46

158 Ville Pursiainen Racebike-Focus M-Elite 0.19.46

155 Anssi Kesonen Racebike-Focus M-Elite 0.19.46

154 Jani Hujanen Racebike-Focus M-Elite 0.19.46
 
2 122 Niki Birling IBD Cycling M-Elite 0.19.48

124 Eero Mäenpää IBD Cycling M-Elite 0.19.48

127 Mikael Turunen IBD Cycling M-Elite 0.19.48
Lue lisää
Nuorison ratakilpailut 24.5.2018
Miehet 200 m lentävä
1. Tero Pusa CCH 12,11      
2. Iiro Clouberg TVC 13,68      
3. Matti Mantila CCH 13,95      
Miehet 500 m aika-ajo
1. Reijo Kähäri HTL 37,47      
2. Tommi Groundstroem IK-32 40,85      
3. Iiro Clouberg TVC 41,16      
Lue lisää
Tavastia Kortteli 25.5.2018
M-Elite 39,5 km/h
1 127 Mikael Turunen IBD Cycling M-Elite 0.57.21
2 101 Otto Mielikäinen Porvoon Akilles M18 0.57.21
3 156 Johan Nordlund Racebike-Focus M-Elite 0.57.21
4 155 Anssi Kesonen Racebike-Focus M-Elite 0.57.21
5 134 Arttu Pekkarinen IK-32 M-Elite 0.57.21
6 124 Eero Mäenpää IBD Cycling M-Elite 0.57.21
Lue lisää
38. Rosendahl GP 20.5.2018
Miehet Elite, 20 kierrosta, 70 km
1 Matti Manninen GIF-Chebici 1.47.02  
2 Trond Larsen IK-32/Team Larunpyörä Cervélo    
3 Aimo Pyykkönen Racebike-Focus    
4 Joni Kanerva MPC    
5 Sauli Pietikäinen TWD-Länken    
6 Julius Taskinen TWD-Länken    
Lue lisää
14. Hervannan Kaivin kortteliajo 19.5.2018
Miehet Elite 1 tunti + 5 kierrosta
1 Kanerva Joni MPC 1.06.55
2 Peltonen Ukko TWD-Länken  
3 Kulakov Maksim Velosport Viipuri  
4 Hietala Juhana CCH  
5 Toppari  Jaakko JurVo/Rose  
6 Seppä Lauri TuUL  
Lue lisää
EVOC MTB 12.5.2018
M 60 km
1 74 Jukka Vastaranta Croc Sports/P-Union 2.30.44  
2 1 Antti Kuitto Team EVOC 2.32.16  
3 20 Samuli Visuri CCH 2.33.56  
4 52 Aki Färm Team EVOC 2.34.15  
5 57 Valtteri Repo Team Bike Hotel Concept 2.36.47  
6 54 Matti Tahkola RCC / Croc Sports 2.37.21  
Lue lisää
BMX Racing Suomi Cup #1 12.5.2018+pisteet
Miehet 5-6
1 Vili Laukkanen TaBC
2 Veikka Sivola BMXH
3 Aku Laukkanen TaBC
4 Krister Törnroos BMXH
5 Neo Kopakkala TaBC
6 Veikko Lemivaara TaBC
Lue lisää
Bioracer EVOC GP 12.5.2018
N-Elite, N-18 78 km
1 381 Lehtinen  Eva RSR   2.06.47
2 382 Patrikainen Laura RSR   2.06.47
3 383 Priha Aliisa RSR   2.06.55
4 380 Jokio Kati JäPy   2.14.11
5 386 Uusivirta Minna TuUL   2.14.11
6 385 Pelkonen-Mutanen Mari TCC   2.14.12
Lue lisää
Mustion tempo, 12.5.2018
M-Elite, 50 km
1 61 Johan Nordlund MoFi-Race Bike Focus 1.04.48
2 57 Antti Palonen IBD 1.06.43
3 62 Timo Erjomaa TVC 1.07.24
4 60 Joel Jokinen LaPy 1.08.07
Lue lisää
Kuusankoski MTB 10.5.2018

Myl, 52 km

1 Lauri Tossavainen IU 2.15.28
2 Pekka Nieminen   2.18.28
3 Sauli Pihamaa LaPy 2.18.47
4 Markus Koskela JäPy 2.19.14
5 Antti Kosonen IU 2.23.34
6 Verneri Nieminen LaPy 2.28.06
Lue lisää
Satakunnan ajot 10.5.2018

M-Elite 158 km

1 42 Sauli Pietikäinen TWD-Länken rf 3.53.12
2 7 Vlad Makogon Gamlakarleby Idrottsförening 3.54.06
3 3 Juhana Hietala Cycle Club Helsinki 3.54.06
4 19 Heikki Niskakangas Idrottsklubben -32 3.54.11
5 39 Mika Simola Turun Urheiluliitto 3.55.58
6 18 Trond Larsen Idrottsklubben -32 3.54.43
Lue lisää
Kevätpolkaisu, 6.5.2018

Miehet 96 km

1 444 Joni Kanerva MBC 2.17.23
2 361 Mikael Turunen IBD Cycling 2.17.23
3 306 Aimo Pyykönen Team Racebike Focus 2.17.23
4 531 Ilmari Repo Jyväskylän pyöräilyseura 2.17.27
5 364 Niki Birling IBD Cycling 2.17.37
6 336 Johan Nordlund Team Racebike Focus 2.18.21
Lue lisää
NEA, maantie 2 ja yhteistulos, Kerava 6.5.2018

Maantie 2, 88 km

1 22 Pensaari Pia TVC 2.17.42
2 62 Koskela Elina CCH/RW 2.17.42
3 31 Joroinen Hanna IBD 2.17.42
4 32 Affolter Ulla IBD 2.17.46
5 61 Luokkala Noora CCH/RW 2.25.16
6 15 Lehtinen Eva Stanga 2.27.55
Lue lisää
Velo GP#3, Turku 5.5.2018
Tempo, 3 km, 6 kiriä
1 Akseli Lindgren TVC M16 3 pistettä
2 Kalle Toivanen TuUL M14 2 pistettä
3 Axel Källberg Kraft M16 1 piste
4 Nestori Leinonen TuUL M14 0
5 Johannes Alarotu GIF M12 0
6 Kaarina Nurminen TVC N16 0
Lue lisää
NEA maantie 5.5.2018
1 22 Pensaari Pia TVC 2.25.24
2 31 Joroinen Hanna IBD 2.25.24
3 15 Lehtinen Eva Stanga 2.25.26
4 15 Lehtinen Eeva Stanga 2.25.26
5 61 Luokkala Noora CCH/RW 2.25.28
6 12 Priha Alisa Stanga 2.25.28
Lue lisää
Seutulan kierros 5.5.2018

M-elite 164 km

1 312 Birling Niki IBD Cycling 4.11.16
2 304 Hietala Juhana Cycle Club Helsinki 4.13.04
3 326 Larsen Trond Idrottsklubben -32 4.13.04
4 317 Makkonen Jussi IBD Cycling 4.13.04
5 313 Bäckman Anders IBD Cycling 4.13.04
6 330 Ratilainen Tuomas Järvenpään Pyöräilijät 4.13.07
Lue lisää
NEA joukkuetempo 20 km 5.5.2018
1 TVC

24 Elina Selin 19.55,81

22 Pia Pensaari 19.55,81

21 Emma Lahti 19.55,81
Lue lisää
Hyvinkää XCO, 5.5.2018
M elite 25,9 km
1 Jukka Vastaranta Croc Sports/P-Union 1.12.30
2 Sakari Lehtinen HyPy 1.12.31
3 Antti Kuitto Hypy/Team EVOC  1.14.54
4 Eemil Uitto LaPy/Croc Sports 1.14.58
5 Mikhail Utkin CCH 1.16.00
6 Heikki Niskakangas IK-32/Team Larunpyörä Cervélo 1.16.01
Lue lisää
Hyvinkää Eliminator, 4.5.2018
M 10
1 Arttu Skogster Korska  
2 Johannes  Leisti  Hypy  
3 Noa Tonteri Tervakosken maastopyöräkerho
4 Kuzma Kornijenko CCH  
5 Visa Lampila ProMTB  
Lue lisää
Naisten etappiajo prologi 4.5.2018

2,6 km

1. 50 Pensaari Pia TVC 3.33,95
2. 63 Puskala Viivi CCH/RW 3.46,00
3. 32 Affortter Ulla IBD 3.54,80
4. 61 Luokkala Noora CCH/RW 3.58,41
5. 62 Koskela Elina CCH/RW 3.58,62
6. 29 Kansikas Sofia CCH/RW 3.58,77
Lue lisää
Simo Klimscheffskij´n muistokilpailu 29.4.2018, Turku
M-Elite, M-U23 60 km
1 V95 Strelkov Nikita M-18 Velosport 1.48.11
2 V96 Vtiurin Anton M-18 Velosport 1.48.18
3 V6 Pietikäinen Sauli   TWL 1.48.21
4 V47 Birling Niki   IBD 1.48.25
5 V42 Manninen Matti   GIF 1.48.25
6 V33 Juntunen Antti-Jussi   FF-RR 1.48.25
7 V8 Vainionpää Oskari   TWL 1.48.25
8 V56 Turunen Mikael   IBD 1.48.25
Lue lisää
TS-Kortteliajot 28.4.2018, Turku
Miehet Yleinen
1 42 Matti Manninen GIF 1.10.29,8
2 73 Joni Kanerva MPC 1.10.29,8
3 33 Antti-Jussi Juntunen FF-RR 1.10.29,8
4 95 Nikita Strelkov Velosport 1.10.29,8
5 87 Lauri Seppä TuUL 1.10.29,8
6 81 Aimo Pyykkönen RBF 1.10.29,8
7 90 Henri Ojala TVC 1.10.29,8
8 40 Vlad Makogon GIF 1.10.29,8
Lue lisää
Bianchi CUP Eläintarhan MTB 24.4.2018
Yleinen lähtö 7 kierrosta
1. 321 Anders Blomster   Elite 50.23  
2. 68 Andre Haga GIF Elite 50.25  
3. 110 Samuli Visuri CCH M40 50.43  
4. 352 Eemil Uitto Croc Sport Elite 51.22  
5. 56 Kare Eskola KorsKa M40 52.19  
6. 109 Erkko Salonen CCH M40 53.12  
Lue lisää
Lattomeri 15.4.2018
M-Elite/M-18 95 km
1 30 Matti Manninen Gamlakarleby Idrottsförening 2.13.58
2 46 Trond Larsen Idrottsklubben -32 2.13.58
3 37 Mikael Turunen IBD Cycling 2.13.58
4 59 Aimo Pyykkönen Motion Finland 2.13.58
5 23 Joni Kanerva Cyclo Vision 2.13.58
6 4 Juhana Hietala Cycle Club Helsinki 2.13.58
7 47 Ville Kantola Idrottsklubben -32 2.13.58
8 12 Mika Vuollet Cycle Club Helsinki 2.13.58
Lue lisää
Myllikän Tripla 4.3.2018
M10 500 m aika-ajo
1. Kuzma Kornijenko CCH 59,42 4
2. Tapio Sutinen CCH 58,96 7
3. Hemmo Hannula CCH 1.01,50 2
4. Samuli Yli-Pelkonen CCH 1.01,61 1
N12 500 m aika-ajo
1. Meri-Vuokko Hannula CCH 1.02,75 1
Lue lisää
Gymstone Wattbike SM 16.12.2017
Miehet, 4 km AvgW: 1. Jussi Joensuu LaPy 4.30,29 537, 2. Vladyslav Makogon GIF- Chebici 4.31,11 537, 3. Trond Larsen IK-32/ Team Larunpyörä Cervélo 4.32,22 528, 4. Ari Sarja Espoo 4.42,55, 5. Henry Viholainen FoSa 4.46,36, 6. Seppo Kettunen Team Larunpyörä Cervélo 4.52,12, 7. Tomi Kallio IK-32 4.57,87, 8. Juuso Jaatinen Lappeenrannan Pyöräilijät 5.01,17, 9. Antti Korpi IK-32/ Team Larunpyörä Cervélo 5.01,41, 10. Heikki Niskakangas Team Larunpyörä Cervélo 5.03,37, 11. Sasu Halme Focus Halme Racing DNS, 12. Jouni Pellinen Porlammin Pamaus DNS
Lue lisää
Pukin takaa-ajo 2017 17.12.2017
M10 500 m aika-ajo
1. 111 Tapio Sutinen CCH 57,10
2. 107 Küzma Kornijenko CCH 57,96
3. 116 Samuli Yli-Pelkonen CCH 1.00,34
4. 13 Luca Kuusiluoma CCH 1.03,32
N12 500 m aika-ajo

58 Ella Koivula KorsKa 59,09
Lue lisää
SUP SM Cyclocross 22.10.2017
1 Sasu Halme CV 1.01.06
2 Jaakko Hänninen TWL 1.02.43
3 Juha Kangaskokko OTC 1.03.51
4 Samuli Visuri CCH 1.04.29
5 Antti Kuitto HyPy 1.04.41
6 Pekka Niemi PoTa 1.04.55
7 Olli Miettinen TCC 1.05.06
8 Sauli Pietikäinen TWL 1.05.27
Lue lisää
Pirkka MTB 1.10.2017
1 Valtteri Repo Team Bike Hotel Concept 2.19.28
2 Jarkko Niemi GIF/Chebici 2.28.30
3 Sauli Pihamaa Team Lapierre/LaPy 2.32.01
4 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 2.37.05
5 Antti-Ville Koivisto KuoPS 2.37.54
6 Veikko Laitila Rideep Seinäjoki 2.39.59
7 Marco-Tapio Niemi Tampereen Yritys 2.40.18
8 Ismo Saarinen ProMTB/Medilaser MTB Team 2.41.36
Lue lisää
Kivikon HELCX cyclocross 30.9.2017
1 32 Sasu Halme Focus Halme Racing Yleinen / Elite / Open 50.52,7
2 34 Simo Sohkanen Rajamäki Yleinen / Elite / Open 53.53,2
3 12 Antti Kuitto Team EVOC Yleinen / Elite / Open 53.54,3
4 27 Niki Birling IBD Cycling Yleinen / Elite / Open 54.32,7
5 30 Samuli Visuri  Yleinen / Elite / Open 54.35,4
6 26 Mikko Kupiainen Team EVOC Yleinen / Elite / Open 55.22,2
7 16 Dani Härginen CCH/Finsad Yleinen / Elite / Open 55.49,8
8 17 Erkko Salonen CCH Yleinen / Elite / Open 57.15,6
Lue lisää
Kivikko XCE finaalit 30.9.2017

Yleinen A

1 Olli Miettinen TCC/ROSE Miehet
2 Timo Mustikkamaa ProMTB/Medilaser MTB Team M-40
3 Juha Ristamäki ProMTB M-30
4 Tero Kananen IK_32 Harraste
Yleinen B
1 Mikko Koivula KorsKa M-30
2 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku M-30
3 Sofia Kansikas Tampereen Pyörä-pojat Naiset
4 Jasmin Kansikas Pole/BHC Naiset
Lue lisää
Luukin MTB 16.9.2017
Luukin MTB 60 km
1. 92 Jari Heinikainen Lahden Polkupyörähuolto 2.10.37 
2. 400 Ari Sarja  2.15.36 
3. 90 Sami Hiltunen La-Py  2.16.09 
4. 8 Henri Ojala Evoc/TVC 2.18.42 
5. 364 Mikhail Utkin Mountain Peaks.Ru 2.18.46 
6. 60 Heikki Niskakangas IK-32 2.20:58 
7. 78 Jaakko Sillankorva KorsKa 2.21.14 M18
8. 80 Linus Jern FinnfalZ 2.21.44 M18
Lue lisää
BMX Racing Cup #4 Laukaa ja pisteet, 16.9.2017
Miehet 13, Naiset 14
1 Edvin Leppänen BTu
2 Joel Autio BTu
3 Max Mäenpää TaBC
4 Axel Kantanen BMXH
5 Niko Matilainen TaBC
6 Tuukka Lupsakko Picaro
7 Pyry Panula RR
Lue lisää
Rollo MTB 16.9.2017
M 46 km
1 Juha Kangaskokko OTC 2.02.52
2 Niko Heikkilä OP-P / Croc Sports 2.07.03
3 Tuomas Rantaiso PaksuKumi Team 2.11.55
4 Pasi Seppänen  2.12.00
5 Petteri Seppänen  2.14.04
6 Heikki Tormilainen OP-P 2.15.48
7 Joni Haataja OP-P 2.27.57
8 Martti Kaijansaari OTC 2.28.14
Lue lisää
Sappee DH 10.9.2017
Avoin
1 811 Ville Salo  0.59,50 1.01,90 0.59,50
2 802 Tomi Lampinen  1.02,08 1.13,64 1.02,08
3 804 Andris-Toomas Martinson U-DH 1.02,12 1.02,61 1.02,12
4 806 Taavi Ojandu U-DH 1.05,25 DNF 1.05,25
5 805 Allar Kivisaar U-DH 1.05,34 1.09,70 1.05,34
6 801 Tomi Miettinen  1.06,68 1.07,93 1.06,68
7 812 Eetu Heikkilä  1.10,18 DNF 1.10,18
8 807 Marko Kaldamäe U-DH 1.11,86 DNF 1.11,86
Lue lisää
Syysetapit maantie 10.9.2017+yhteistulos
M-elite ja M-18, 161,76 km (3 X 53,92 km)
1 151 Jesse Uusiperhe GIF-Chebici 4.08.01
2 163 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 4.09.18
3 139 Vladyslav Makogon OTC 4.09.18
4 156 Anssi Kesonen Racebike-Focus 4.09.18
5 146 Antti Mäkelä JäPy 4.09.18
6 132 Arto Vainionpää JurVo 4.09.18
7 150 Timo Pikkarainen GIF-Chebici 4.09.18
8 153 Ville Kantola Team Larunpyörä Cervélo 4.09.18
Lue lisää
Syysetapit kortteli 9.9.2017
M-Elite ja M-18 40 kierrosta
1 163 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 1.05.18,1
2 152 Jarkko Niemi GIF-Chebici 1.05.19,9
3 151 Jesse Uusiperhe GIF-Chebici 1.05.19,9
4 154 Arttu Malviniemi GIF-Chebici 1.05.19,9
5 157 Niki Birling IBD 1.05.19,9
6 156 Anssi Kesonen Racebike-Focus 1.05.19,9
7 139 Vladyslav Makogon OTC 1.05.19,9
8 162 Aimo Pyykkönen Akilles 1.05.19,9
Lue lisää
Nivala Pyörärinki 9.9.2017
XCM-SM miehet yleinen 75 km
1 2 Kusti Kittilä OTC - Croc Sports 3.14.32,5
2 8 Juha Kangaskokko OTC 3.14.40,5
3 15 Simo Sohkanen HyPy/TeamEVOC 3.21.00,8
4 19 Antti Kuitto HyPy/TeamEVOC 3.21.01,0
5 14 Eemil Uitto LaPy / Croc Sports 3.24.49,9
6 27 Arto Tikkala ProMTB/CrocSports 3.27.38,4
7 5 Markus Simelius WVC 3.31.19,5
8 24 Mikko Kupiainen HyPy/TeamEVOC 3.34.01,0
Lue lisää
Syysetapit tempo 10 km, 9.9.2017
M-Elite
1 163 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 13.22,8
2 158 Tommi Martikainen GIF-Chebici 13.23,4
3 152 Jarkko Niemi GIF-Chebici 13.43,8
4 125 Ukko Peltonen Medilaser ProMtb 13.51,7
5 162 Aimo Pyykkönen Akilles 13.52,9
6 145 Rasmus Eriksson GIF-Chebici 13.53,7
7 139 Vladyslav Makogon OTC 13.55,1
8 136 Johan Nordlund Racebike-Focus 13.56,0
Lue lisää
7 veljeksen XCM 3.9.2017
Miehet 65 km
1 Henri Ojala Team EVOC / TVC 3.17.20
2 Antti Kuitto Team EVOC / HyPy 3.36.52
3 Mikko Kupiainen Team Evoc 3.38.38
4 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 3.52.15
5 Tommi Hassinen GIF mtb team 4.17.26
6 Heikki Korhonen Sala-Gym Lehtikangas 4.24.32
7 Olli Korhonen Sala-Gym Lehtikangas 4.35.51
8 Tapio Kymäläinen Kona Enduro Team/ Helsinki 4.49.17
Lue lisää
Tähtisadeajot 3.9.2017
Miehet 60 km
1 Järvinen Mikko  2.06.56,000
2 Turunen Mikael IBD Cycling 2.08.10,876
3 Niemi Jarkko GIF Chebici 2.09.39,952
4 Jelonen Henri Petoteam 2.11.52,131
5 Oja Hannu Kalajoki 2.15.42,832
6 Koivisto Antti-Ville KuoPys 2.15.54,458
7 Hakkarainen Teemu CC Picaro 2.19.55,902
8 Sihvola Juho Tampere 2.19.59,237
Lue lisää
Hyvinkää XCO 2.9.2017
M-12 12 km
1 Elias Hämäläinen HyPy / Croc Sports 38.15
2 Nuutti Toivonen KorsKa 41.47
3 Viljami Jalonen KorsKa 43.24
4 Aaro Nieminen KorsKa 46.37
5 Genrih Kireev KorsKa 48.37
6 Atte Snäll HyPy 49.51
7 Kalle Kylmäniemi ProMTB / Medilaser MTB Team 50.44
8 Iiro Halminen HyPy 1.06.29
Lue lisää
Pensaari ja Mäenpää voittoon Velotourilla Škoda maantiecupin osakilpailussa
N-Elite 100 km:
1) Pensaari, Pia TVC 2.49.47, 2) Puskala, Viivi Cycle Club Helsinki sa, 3) Lehtinen, Eva Reaktor Stanga Racing, 4) Syrjä, Maija AHH Cycling Team, 5) Kangaskokko, Suvi AHH Cycling Team, 6) Affolter, Ulla IBD Cycling, 7) Purhonen, Tatja Cycle Club Helsinki, 8) Joronen, Hanna IBD Cycling
Lue lisää
Vierumäki XCO Etapit 26.-27.8.2017
M-Elite 17,5 km
1 Henri Ojala Team EVOC / TVC 1.13.54,0
2 Simo Sohkanen Team EVOC / HyPy 1.18.20,0
3 Antti Kuitto Team EVOC / Hypy 1.18.42,0
4 Dani Härginen CCH 1.19.21,0
5 Arto Tikkala ProMTB / Croc Sports 1.21.19,0
6 Hannu Anttila WVC / WasaBikeService 1.21.20,0
Lue lisää
BMX Racing Suomi Cup #3 Tampere 26.8.2017
Miehet 13, Naiset 14
1 Edvin Leppänen BTu
2 Axel Kantanen BMXH
3 Joel Autio BTu
4 Max Mäenpää TaBC
5 Pyry Panula RR
6 Niko Matilainen TaBC
7 Alexander Shvedchikov BMXH
Lue lisää
Mäntsälä Tempo 20.8.2017
M-55 21,2 km
1164 Jan Elmgren CCH 28.32,74
2 163 Riddar Harry Kraft 29.57,20
3 160 Harri Hautala OTC 30.33,15
4 165 Pekka Puurunen LaPy 31.43,95
5 162 Jan Rolin LUP-82 32.12,97
6 161 Kurt Saarni TVC 34.41,55
Lue lisää
Mäntsälän ajo 19.8.2017
M 94 km
1 Niki Birling IBD 2.19.30
2 Anssi Kesonen Racebike-Focus 2.21.20
3 Esa Skyttä Akilles 2.21.43
4 Antti Mäkelä JäPy 2.21.43
5 Jukka Karjalainen RCT 2.21.43
6 Ville Pursiainen Racebike-Focus 2.21.43
7 Anssi Häkkinen IBD 2.21.43
8 Seppo Lantela Rideep/Alavus 2.23.25
Lue lisää
Laihian tempo 19.8.2017

Miehet 20 km

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Tommi Martikainen Gamlakarleby Idrottsförening 25.23
2 VladyslavMagokon Oulu Triathlon &Cycling 26.21
3 Kim Berg WasaVelocity 27.35
4 Timo Pikkarainen Gamlakarleby Idrottsförening 27.38
5 Jimi Aalto (kategoria 3) Jurvan Voima 28.31
6 Markus Simelius WasaVelocity 28.40
7 Joona Oravamäki Jurvan Voima 29.07
8 Janne Varala Jurvan Voima 29.21
Lue lisää
Vernerin päivän nuorisokilpailut 17.8.2017
N10 200 m 500 m yhteisaika KK-pisteet 2 km
1. Elisabet Kapanen TP-P 20,30 50,01 1.10,31 20 3.32,43
2. Sofa Alhonen IK-32 23,71 57,58 1.21,29 17 
3. Cecilia Jensen SV 25,45 1.04,00 1.29,45 15 
M10
1. Küzma Kornijenko CCH 24,04 56,73 1.20,77 20 
2. Tapio Sutinen CCH 25,53 58,29 1.23,82 17 
3. Samuli Yli-Pelkonen CCH 25,14 1.00,27 1.25,41 15 
Lue lisää
Bianchi-cup Keimola 15.8.2017
1 Eemil Uitto Croc Sport Elite 45.58 
2 Erkko Salonen CCH M40 47.10 
3 Marko Saukko CCH M40 50.15 
4 Mikko Alajoki HyPy M40 47.32 -1
5 Resa Kortetjärvi KorsKa M30 48.55 -1
6 Teemu Rantsi HePo K3 50.27 -1
7 Timo Marttinen IBD Harraste 50.37 -1
8 Tuomas Turunen CCH K3 50.37 -1
Lue lisää
27. Finlandia MTB, Messilä 13.8.2017
PITKÄ 70 km
1 3 Aimo Pyykkönen Porvoon Akilles 3.32.29,8
2 4 Eemil Uitto LaPy/CrocSports 3.32.38,4
3 55 Jari Heinikainen Team Lahden polkupyörähuolto 3.33.05,5
4 5 Sauli Pihamaa Team Lapierre / Lapy 3.45.53,7
5 6 Sami Tyynelä LaPy 3.46.19,1
6 58 Vili Arvonen ProMtb / Medilaser mtb Team 3.49.37,3
7 50 Timo Lehtinen   3.50.56,0
8 68 Kare Eskola Korson Kaiku 3.52.41,9
Lue lisää
ISM-kilpailut Pudasjärvi 13.8.2017
M-12 20 km
1 210 Nicolas Grönlund Cycle Club Helsinki 39.41
2 200 Aatu Yli-Pelkonen Cycle Club Helsinki 40.51
3 215 Mico Tuominen Team Velo Cycling 40.51
4 213 Nuutti Toivonen Korson Kaiku 40.51
5 205 Jeehu Kareisto OTC 41.03
6 212 Anton Ingves Närpes Kraft
44.37
7 211 Eeli Lantto OTC 44.46
8 206 Ivar Källberg Närpes Kraft
46.32
Lue lisää
Imatran MTB, Imatra 12.8.2017
M-Elite 60 km
1 Henri Ojala Team EVOC / TVC 2.38.04
2 Samuli Visuri CCH 2.46.58
3 Antti Kuitto Team EVOC / Hypy 2.47.40
4 Simo Sohkanen Team EVOC 2.50.42
5 Petri Syrjäläinen LaPy 2.55.27
6 Mikko Kupiainen Team EVOC 2.59.06
7 Mikael Turunen IBD Cycling 2.59.48
8 Pekka Nieminen Imatran Urheilijat 3.01.18
Lue lisää
ISM tempo, Pudasjärvi 12.8.2017
M-12 7,5 km
1 200 Aatu Yli-Pelkonen Cycle Club Hels 15.02,1
2 210 Nicolas Grönlund Cycle Club Hels 15.05,0
3 205 Jeehu Kareisto OTC 15.14,6
4 214 Mico Tuominen Team Velo Cycli 15.35,9
5 213 Nuutti Toivonen Korson Kaiku 16.01,9
6 207 Kalle Pesälä OTC 16.14,3
7 211 Eeli Lantto OTC 16.56,4
8 201 Tuukka Posio OP-P Ounaksen P 17.10,0
Lue lisää
Lassen päivän ratakilpailut 10.8.2017
Yhteispisteet
1. Juhana Hietala CCH  41
2. John Lawson CCH  16
3. Robert Brandt HTL  23
4. Markus Auvinen HTL  15
5. Juho Ala-Peijari CCH  9
6. Nuutti Antikainen KorsKa  4
Lue lisää
Puruveden Ympäripyöräily 6.8.2017

M-Kilpa, 108 km

1 Anssi Kesonen Racebike Focus 2.47.11
2 Jani Hujanen Racebike Focus 2.57.00
3 Iiro Sairanen Imatra MTB 2.57.02
4 Henri Vehviläinen Kuopion pyöräilyseura 2.57.12
5 Samppa Pulkkinen Imatran Urheilijat 3.02.26
6 Simo Pajari Imatran MTB 3.02.28
Lue lisää
Lieto maantie 6.8.2017
Miehet Elite 8 kierrosta 126,4 km
1 42 Sauli Pietikäinen TWL 3.03.19
2 32 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 3.04.20
3 1 Juhana Hietala Cycle Club Helsinki 3.04.20
4 6 Sasu Halme Finnfalz-Rush Racing 3.04.20
5 28 Ville Kantola Team Larunpyörä Cervélo 3.04.20
6 9 Jarkko Niemi GIF-Chebici 3.04.20
7 40 Jesse Kaislavuo TWL 3.04.20
8 21 Antti Mäkelä Järvenpään Pyöräilijät r.y. 3.04.20
Lue lisää
Lieto nuorisokortteli 5.8.2017
M-14 15,3 km
1 216 Lindberg Jesper IF Sibbo-Vargarna 27.40,0
2 82 Toivanen Kalle Turun Urheiluliitto 27.40,5
3 218 Källberg Axel Närpes Kraft Cykelförening rf 27.41,4
4 217 Ijäs Emil Korson Kaiku 27.41,8
5 215 Mikkola Lasse Cycle Club Helsinki ry 27.42,8
6 81 Tummala Tuomas KaKa 27.43,1
Lue lisää
Tienoon Tempo 5.8.2017
MIEHET
1 273 Saarinen Juho LaPy 12.24,5
2 17 Palonen Antti IBD 12.34,7
3 128 Erjomaa Timo TVC 12.43,6
4 268 Peltonen Ukko Medilaser ProMT 12.47,7
5 26 Makogon Vladyslav OTC 12.48,7
6 28 Kantola Ville Team Larunpyörä 12.53,5
7 269 Aura Sami TuUL 12.54,8
8 10 Seppä Lauri GIF-Chebici 13.08,9
Lue lisää
DH Suomi cup #4 Porvoo 5.8.2017
1 15 Ville Ormo DHT 30,92 31,46
2 2 Visa Linnala KAF 32,27 31,84
3 10 Eero Saarela RR 33,16 32,44
4 70 Anssi Koskinen RR 34,23 32,58
5 72 Jonne Mäkelä DHT 33,84 33,83
6 11Antti Ukkonen SMTB 34,44 34,46
7 63 Aapo Soukkio TaBC 36,34 35,11
8 62 Olli Majalahti DHT 46,27 37,32
Lue lisää
Linnean päivän ratakilpailut 3.8.2017
M12200 L500 L  
1.Aaro VaskimoAkilles15,9045,521.01,4220
2.Hugo NylundCCH16,6944,951.01,6417
N14200 L500 L  
1.Sandra Jenssensv14,4840,3754,8520
M14
1.Jesper Lindberg 13,2737,5150,7820
2.Lasse MikkolaCCH14,4038,7453,1417
3.Onni VaskimoAkilles14,7841,3756,1515
Lue lisää
Rata ISM ja SM pisteajo 30.7.2017
M12
1 82 Nicolas Grönlund CCH 42,151
2 194 Mico Tuominen TVC 44,883
3 182 Aaro Vaskimo Akilles 45,004
4 220 Jeehu Kareisto OTC 45,296
5 150 Nuutti Toivonen KorsKa 46,257
6 152 Anton Ingves Kraft 47,960
7 228 Hugo Nylund CCH 47,983
8 169 Aaro Väyrynen OPP 49,150
Lue lisää
Ratapyöräilyn SM-kisoissa Pia Pensaarella loistokas päivä
Ratapyöräilyn SM-mitaleista kilpaillaan tänä viikonloppuna Helsingin Olympiavelodromilla. Lauantaina 29.heinäkuuta ohjelmassa olivat eräajojen finaalit, jotka jäivät eilen ajamatta sateen vuoksi. Pia Pensaarelle päivä oli loistava. Hänelle tuli mestaruus eräajoissa, takaa-ajossa ja linja-ajossa, mutta joukkueajoissa saaliina oli hopeaa. Syystäkin Pensaari oli tyytyväinen päivän saldoon.

”Oli kyllä tänään hauska ajella. Hyvät kisat. Hienointa oli olla esimerkkinä oman seuran junioreille. Onneksi tänään ei satanut. Päivä oli pitkä, koska eiliset finaalit siirtyivät tälle aamulle, mutta hyvin jaksoin loppuun asti. Huomenna isketään uusiin kisoihin”, Pensaari naurahti

Lisäksi finaalien merkeissä kilpailtiin myös seuraavasti; kilometrin aika-ajot (M16, M18, M30, M40, miehet), kahden kilometrin takaa-ajot (N/M16, N18), kolmen...
 
Lue lisää
Alvajärven Ympäriajo 29.7.2017
ELITE 120 km
1. Arttu Malviniemi GIF-Chebici 3.07.26
2. Ilmari Repo JYPS 3.07.26
3. Vlad Makogon OTC 3.07.59
4. Juha Kangaskokko OTC 3.11.13
5. Timo Pesola KäTa 3.15.44
6. Simo Terävä IBD 3.16.54
7. Juha-Matti Leppänen JYPS 3.28.17
Lue lisää
XCO SM-kilpailu Valkeakoski 23.7.2017
M-12 6 km
1 Hämäläinen Elias HyPy 23.21
2 Toivonen Nuutti KorsKa 25.11
3 Tuominen Mico TVC 25.57
4 Jalonen Viljami KorsKa 27.05
5 Kareisto Jeehu OTC 28.11
6 Ahvenainen Tatu LaPy 28.19
7 Sundkvist William Larsmo IF 32.15
8 Fabig Leo PoTa 32.24
Lue lisää
Vuelta Vantaa 23.7.2017
Miehet 102 km
1 71 Jakub Malinowski TuUL 2.38.28
2 70 Kalle Österblom TuUL sa
3 55 Arttu Pekkarinen Helsinki sa
4 83 Joel af Hällström Helsinki City Triathlon sa
5 56 Jani Heikkinen IBD-Cycling sa
6 85 Teemu Törmälä Vantaa sa
7 44 Juuso Klaavu Rantapyörä/Kotka sa
8 79 Danny McNab RSP sa
Lue lisää
Willimiesajot 23.7.2017
Saimaa Road Race Miehet Elite 135 kilometriä
1 19 Tommi Martikainen GIF-Chebici 3.11.41
2 13 Aleksi Hänninen TWD-Länken 3.11.59
3 8 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 3.12.19
4 40 Aimo Pyykkönen Porvoon Akilles 3.12.19
5 31 Tuomas Ratilainen Järvenpään Pyöräilijät r.y. (JäPy) 3.12.19
6 15 Roope Nurmi TWD-Länken 3.12.19
7 35 Mikael Turunen IBD Cycling 3.12.24
8 25 Jarkko Niemi GIF-Chebici 3.12.24
Lue lisää
Sappee DH SM 23.7.2017
1 2 Visa Linnala KAF  0.54,57 0.53,70
2 15 Ville Ormo DHT  0.56,15 0.54,04
3 10 Eero Saarela RR Trek Lundberg Racing 0.57,75 0.56,83
4 70 Anssi Koskinen RR  0.58,51 0.57,31
5 72 Jonne Mäkelä DHT  1.00,48 0.58,40
6 11 Antti Ukkonen SMTB Iikan pyörävarikko 0.58,95 0.59,15
7 96 Dennis Stenbäck TaBC CamelBak 1.01,80 1.00,41
8 24 Tuomo Kivekäs DHT  1.03,43 1.02,91
Lue lisää
Ratapyöräilyn SM-kisojen ensimmäinen osa ajettu, Pia Pensaari triplamestariksi
Helsingissä kilpailtiin tänään kesän ensimmäisistä ratapyöräilyn SM-mitaleista, kun ohjelmassa oli parisprintti, keirin ja omnium.

Parisprintissä naisten mestariksi ajoi tuttu pari, Team Velo Cyclingin Pia Pensaari ja Pia Lehikoinen. Hopealle ajoivat Hyvinkään Pyöräilijöiden Heini Salovaara ja Karoliina Eklund ja pronssille TVC:n juniorijoukkue Sonja Taskinen ja Salla Lindgren. Miesten puolella voittoon ajoivat myös tutut nimet, kun Suomen mestareiksi kruunattiin Cycle Club Helsingin John Lawson, Juhani Tammisto ja Pauli Putkonen. Toiseksi sijoittui Helsingin Työväen Luistelijoiden joukkue Robert Brandt, Vesa Visti ja Reijo Kähäri ja kolmanneksi CCH:n toinen joukkue Esa Antikainen, Michael Aarnio ja Tero... 

Teksti: Terhi Martikainen
SPU:n tiedote 22.7.2017
 
Lue lisää
Willimies Ajo 22.7.2017

34,4 km

1 17 Samuel Pökälä TWD-Länken Elite 51.39
2 13 Aleksi Hänninen TWD-Länken Elite 51.55
3 8 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo Elite 52.07
4 26 Denis Skachek Velosport Elite 52.08
5 25 Jarkko Niemi GIF-Chebici Elite sa
6 7 Ville Kantola Team Larunpyörä Cervélo Elite sa
7 1 Jani Hujanen Racebike-Focus Elite 52.12
8 3 Anssi Kesonen Racebike-Focus Elite sa
Lue lisää
XCE-SM 2017 Valkeakoski 22.7.2017

M-Elite lopulliset sijoitukset

1 Halme Samuel KorsKa 
2 Tuppurainen Ville JyPS 
3 Haga André GIF 
4 Uitto Eemil LaPy 
5 Miettinen Olli TCC 
6 Sairanen Iiro IU 
7 Tikkala Arto ProMTB 
8 Hara Jere ProMTB 
Lue lisää
Ratapyöräilyn SM 22.7.2017
Ratapyöräilyn SM 22.7.2017 Helsingin Velodromilla

Naiset 2x200 m
1. Pia Pensaari-Pia Lehikoinen TVC 32,59
2. Heini Salovaara-Karoliina Eklund HyPy 33,47
3. Sonja Taskinen-Salla Lindgren TVC 34,15

Miehet 3x200 m
1. John Lawson-Juhani Tammisto-Pauli Putkonen CCH 40,91...
 
Lue lisää
Helsinki GP 15.7.2017
Women omnium
1. Evgenia Augustinas Russia 144
2. Alexandra Concharova Rrussia 134
3. Aleksandra Chekina Russia 133
4. Verena Eberhardt Austria 129
5. Monika Raustauskaite Lithuania 95
6. Oksana Chepikova Velosport 92
Lue lisää
Velosport Helsinki GP 16.7.2017
Men Elite Individual pursuit 4 km
1. Simola  Mika TuUL 4.58,53
2. Kanerva Hiski Memil Pro Cycling 5.06,56
3. Hietala Juhana CCH 5.10,60
4. Skachek Denis Team Velosport 5.18,48
5. Lukjanovs Andruis Latvia 5.20,19
6. Kulakovs Aleksandrs Latvia 5.35,86
Lue lisää
Velosport Helsinki GP 14.-16.7.2017
Men keirin
1. 98 Oliva Lewis Team Wales 
2. 19 Askurava David Georgia 
3. 15 John Lawson CCH 
4. 69 Eteban Itmar Heraitz GNG Track Team Esp 
5. 120 Simola Mika FIN 
6. 128 Keiss Emils Latvia 
Lue lisää
Cycli XCM Seinäjoki 16.7.2017
MARATON M Yleinen
1 Ojala Henri Team EVOC/TVC 2.23.20,35
2 Visuri Samuli CCH 2.23.30,80
3 Kangaskokko Juha OTC 2.25.04,13
4 Syrjäläinen Petri LaPy 2.32.29,16
5 Sairanen Iiro Imatran Urheilijat 2.33.09,42
6 Tikkala Arto ProMTB / Croc Sports 2.33.42,73
7 Simelius Markus WVC 2.35.05,75
8 Kujala Aleksi Larsmo IF 2.37.20,36
Lue lisää
Kauhajoki maantie 16.7.2017
Katekoria 1 110 km
1 122 Matti Manninen Koiviston Isku/FiXit.no  2.40.39
2 118 Jaakko Toppari Jurvan Voima  2.40.40
3 158 Arttu Malviniemi GIF Cebici  2.40.40
4 154 Olli Koski IBD Cycling  2.40.40
5 120 Kenneth Backlund NCK-Vmsport  2.40.43
6 119 Kimmo Vehkakoski Jurvan Voima  2.40.48
7 101 Joni Loukkola CCH  2.40.49
8 121 Kari Holma Koiviston Isku  2.42.04
Lue lisää
Cycli XCO 15.7.2017
M Elite XCO 6x4,6 km
1 Kittilä Kusti Croc Sports 1.15.27
2 Visuri Samuli CCH 1.15.30
3 Kangaskokko Juha OTC 1.16.31
4 Uitto Eemil LaPy/Crocsports 1.17.43
5 Kuitto Antti Team EVOC/HyPy 1.19.30
6 Haga André GIF MTB Team 1.20.12
7 Tikkala Arto ProMTB/Croc Sports 1.20.15
8 Anttila Hannu WVC/WasaBikeService 1.20.32
Lue lisää
Kauhajoki tempo 15.7.2017
M65 20 km
1 53 Aaltonen Tapani CCH29.20,5
2 56 Tanttu Matti CCH29.29,8
3 50 Sallinen Kalevi CCH30.44,8
4 51 Karlsson Kaj Närpes Kraft31.04,1
5 54 Lipponen Eino Pyörä-68 Turku31.51,9
6 55 Vaara Kari JYPS32.11,2
Lue lisää
Luoston Road 9.7.2017
M18 96 km
1 266 Heikkilä Niko OP-P 2.34.18
2 256 Joks Henrik Arnzen Sirbma Il 2.34.19
3 253 Sosna Egor Severomorsk 2.36.19
4 258 Salmi Juhani OP-P 2.36.26
5 254 Salmi Joonas OP-P 2.45.13
6 257 Poplevin Artem Severomorsk 3.40.23
7 255 Chistiukhin Anton Severomorsk 3.40.59
Lue lisää
Luoston Tempo 8.7.2017
M elite 30 km
1 263 Makogon Vladislav OTC 40.21,1
2 264 Pesonen Ville Cyclos 44.15,2
3 259 Kulmala Antti OP-P 44.57,9
4 261 Pettersen Ole_Georg Sirbma Il 45.39,0
5 262 Anttila Joonatan OP-P 48.48,6
6 260 Vasin Iurii Balashikha 50.28,4
Lue lisää
Kortteliajon SM, Tampere 7.7.2017

Miehet elite

124 Jaakko HänninenTWL1.15.16
227 Roope NurmiTWL1.16.20
346Joni KanervaCV1.16.20
420 Juhana HietalaCCH1.16.21
529 Samuel PökäläTWL1.16.21
644 Trond LarsenIK-32 1.16.21
735 Anders BäckmanIBD1.16.22
830Aimo PyykkönenAkilles1.16.22
Lue lisää
Elisan päivän ratakisa 6.7.2017
Yleinen
1. Nuutti Antikainen KorsKa 16,88 
2. Reijo Kähäri HTL 17,94 
3. Jesper Grönlund CCH 18,84 
4. Pekka Husgafvel CCH 21,59 
5. Arto Husgafvel CCH 22,84 
Lue lisää
Bianci Cup 4.7.2017 MTB Kivikko
Yleinen 6-kierrosta

1. Samuli Visuri CCH 40.30 M40

2. Joona Perälä KorsKa 43.07 M18

3. Veli-Pekka Juntunen KorsKa 44.30 Elite

4. Erkko Salonen CCH 44.38 M40

5. Panu Vainio CCH 44.40 M40

6. Marko Uitto La-Py/MC Kramppi 47.12 M50

7. Mikko Koivula  KorsKa 47.31 M30

8. Tuomas Turunen CCH 40.46 -1 Harraste
Lue lisää
24. Satakunnan Ajot maantie ja yhteiskilpailu 2.7.2017
M-Elite/M-18 148 km
1 6 Kanerva Joni CV Finnfalz-Rush Racing  3.38.49
2 11 Niemi Jarkko GIF GIF-Chebici  3.38.49
3 31 Hujanen Jani Motion Racebike Focus  3.38.49
4 35 Backlund Kenneth NCK NCK-Vmsport.fi  3.38.49
5 16 Kantola Ville IK-32 Team Larunpyörä Cervélo 3.38.49
6 27 Janssen Yannick Memil Memil Pro Cycling  3.38.56
7 20 Toppari Jaakko JurVo   3.38.56
8 23 Mäkelä Antti JäPy   3.38.56
Lue lisää
Satakunnan ajot, kortteliajo 1.7.2017
Miehet 44 km (40 kierrosta)
1 27 Janssen Yannick Memil Memil Pro Cycling 1.04.34,2
2 13 Niemi Marco-Tapio TY GIF-Chebici 1.04.34,2
3 6 Kanerva Joni CV Finnfalz-Rush Racing 1.05.15,9
4 20 Toppari Jaakko JurVo  1.05.15,9
5 11 Niemi Jarkko GIF GIF-Chebici 1.05.15,9
6 5 Juntunen Antti-Jussi CV Finnfalz Rush Racing 1.05.15,9
7 7 Seppä Lauri GIF GIF-Chebici 1.05.15,9
8 2 Vilen Mika CCH  1.05.15,9
Lue lisää
Satakunnan ajot, prologi 1.7.2017
M-ELITE
1 50 Seppä Lauri GIF 3.49,9
2 35 Hietala Juhana CCH 3.50,6
3 52 Eriksson Rasmus GIF 3.51,0
4 37 Kantola Ville IK-32 3.52,3
5 46 Kanerva Joni CV 3.53,6
6 57 Niemi Jarkko GIF 3.54,1
7 60 Martikainen Tommi GIF 3.54,8
8 56 Toppari Jaakko JurVo 3.56,2
Lue lisää
Bianchi Cup 27.6.2017
Yleinen 48 km
1 Nurmi Roope TWD 1.12.29 Elite
2 Hietala Juhana CCH s.a. Elite
3 Mäenpää Eero IBD s.a. Elite
4 Kantola Ville Larun Pyörä Cervelo s.a. Elite
5 Mäkelä Antti Jä-Py s.a. Elite
6 Salonen Erkko CCH s.a. M40
7 Bäcman Anders IBD s.a. Elite
8 Uitto Emil La-Py Cross Sport s.a. Elite
Lue lisää
SM maantie 18.6.2017

M-Elite 183 km

1 97 Matti Manninen Team FixIT.no 4.57.07
2 71 Trond Larsen IK-32 4.57.11
3 53 Matti Helminen CCH 4.57.17
4 38 Joonas Henttala Novo Nordisk 4.57.32
5 27 Juha Kangaskokko OTC 4.57.32
6 41 Lauri Seppä GIF 4.57.39
7 48 Rasmus Eriksson GIF 4.57.39
8 52 Johan Nordlund Motion 4.57.45
Lue lisää
DH Suomi Cup #2 11.6.2017

Miehet ELITE

Sija No Nimi Seura Aika-ajo Kilpailulasku 
1 97 Petteri Leivo HHCMB 0.42,90 0.42,65 
2 2 Visa Linnala KAF 0.43,47 0.43,85 
3 29 Mika Sukanen HyPy 0.44,94 0.43,97 
4 15Ville Ormo DHT 0.44,06 0.44,06 
5 10 Eero Saarela RR 0.45,69 0.45,08 
6 96 Dennis Stenbäck TaBC 0.46,26 0.46,48 
7 70 Anssi Koskinen RR 0.46,50 0.46,97 
8 11 Antti Ukkonen Savo MTB 0.48,03 0.47,38 
Lue lisää
Forssan Suvi-ilta ajot 17.6.2017

Masters 1 Male 95 km

1 Mika Kariluoto JäPy 2.18.07
2 Anssi Rinne IK-32 2.18.07
3 Janne Elkala Lahden Pyöräilijät 2.18.07
4 Pasi Karjalainen JäPy 2.18.07
5 Petri Räsänen Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat PKK 2.18.07
6 Tomi Huhtamäki TVC 2.18.07
7 Markus Leppänen Cch 2.18.07
8 Samuli Rasila IK-32 2.18.07
Lue lisää
Maantie SM ja parapyöräily, Pudasjärvi 17.6.2017
N-Elite 93 km
1 99 Lepistö Lotta Cervelo Bigla 2.47.39
2 15 Kangas Minna-Maria IK-32 2.47.47
3 18 Saarelainen Sari LeGo 2.48.03
4 17 Gröndahl Antonia IK-32 2.52.00
5 4 Kangaskokko Suvi OTC 2.52.01
6 6 Jäpölä Anna-Maria PoTa 2.52.02
7 22 Joronen Hanna IBD Cycling 2.52.04
8 23 Affolter Ulla IBD Cycling 2.52.05
Lue lisää
SM aika-ajot Pikku-Syöte 16.6.2017
M-ELITE 48 km
1 143 Sasu Halme CycloVision 59.57,9
2 53 Matti Helminen CCH 1.00.16,7
3 55 Samuel Pökälä TWL 1.00.53,0
4 52 Johan Nordlund Motion Finland 1.02.16,0
5 45 Jesse Kaislavuo TWL 1.02.19,7
6 47 Juho Saarinen Lahden Pyöräilijät 1.02.24,9
7 48 Rasmus Eriksson GIF 1.03.02,6
8 38 Joonas Henttala Novo Nordisk 1.03.17,7
Lue lisää
Monikan päivän ratakilpailut 15.6.2017
1. Nuutti Antikainen KorsKa   
2. John Lawson CCH   
3. Vesa Visti HTL   
4. Robert Brandt HTL   
5. Reijo Kähäri UP   
6. Markus Auvinen HTL   
7. Küzma Kornijenko CCH   
Lue lisää
89. Borgåloppet - Porvoon ajot 11.6.2017
M-Elite ja M18 173 km
1 12 Pot Sebastiaan West-Frisia  4.04.16
2 105 Larsen Trond Team Larunpyörä Cervélo 4.04.25
3 15 Penton Nils Stockholm CK  4.04.25
4 30 Helminen Matti  CCH  4.04.25
5 59 Birling Niki IBD Cycling  4.04.25
6 48 Seppä Lauri GIF  4.05.38
7 60 Mäenpää Eero IBD Cycling  4.05.42
8 99 Manninen Matti Team Fixit.no/ Koiviston Isku 4.06.28
Lue lisää
Keimolan ajo 10.6.2017
M12 2 kierrosta 9,4 km
1 38 Jeehu Kareisto OTC 20.41
2 67 Gabriel Helmet Aduson CFC 20.41
3 3 Nicolas Grönlund CCH 20.41
4 35 Viljami Jalonen KorsKa 20.41
5 80 Kermo Tamm KJK 20.41
6 39 Eeli Lantto OTC 20.41
7 28 Emil Pihlgren Kraft 20.56
8 27 Ivar Källberg Kraft 20.56
Lue lisää
BMX Racing Cup #2 Turku 10.6.2017
Miehet 11, Naiset  12
1 Benjamin Koivisto BTu
2 Diana Sittnikow BMXH
3 Lari-Antton Rintala RideeP
4 Lauri Heininen BTu
5 Oliver-Sten Saar BTu
6 Noora Järvinen TaBC
7 Teo Sahi TaBC
8 Daniel Archer BMXH
Lue lisää
MTB Marathon Laajavuori 10.6.2017
M 72 km
1 Samuli Visuri CCH 2.58.40,784
2 Kusti Kittilä Croc Sports 3.00.35,747
3 Antti Kuitto Team EVOC/Hypy 3.04.23,738
4 Samuel Halme Focus Halme Racing 3.10.28,731
5 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 3.13.16,726
6 Kalle Kaupnen Iisalmi/OTC 3.13.26,729
7 Perttu Pärssinen Tampere 3.17.15,716
8 Lauri Tossavainen Imatran Urheilijat 3.17.32,727
Lue lisää
Fellmanin ajot 10.6.2017
1 1 Jesse KAISLAVUO TWD-LÄNKEN (TWL) 1.10.06
2 14 Pierre MONCORGE STOCKHOLM CK (SCK) s.a.
3 8 Samuel PÖKÄLÄ TWD-LÄNKEN (TWL) s.a.
4 78 Sasu HALME FINFALZ-RUSH RACING (FRR) s.a.
5 9 Oskari VAINIONPÄÄ TWD-LÄNKEN (TWL) s.a.
6 42 SVEN BROEKAART WEST-FRISIA (WEF) s.a.
7 23 Jarkko NIEMI GIF-CHEBICI (GIC) s.a.
8 45 Jelmer NUIJTEN  WEST-FRISIA (WEF) s.a.
Lue lisää
Keimolan Tempo 10.6.2017
N16
1. 58 Carol Kuuskman CFC 15.08
2. 60 Aidi Gerge Tuisk CFC 15.26
3. 40 Vilma Salmela KorsKa 15.45
4. 31 Anniina Ahtosalo KorsKa 15.45
5. 75 Elise-Irene Lensment KJK 16.27
6. 77 Kädi Raadla KJK 16.57
7. 14 Salla Lindgren TVC 17.02
8. 7 Olivia Takala CCH 17.54
Lue lisää
Porvoo OW-muistoajo 9.6.2017
1 20 Pierre Moncorge Stockholm CK 1.26.45
2 75 Jesse Kaislavuo TWD-Länken 1.26.45
3 77 Roope Nurmi TWD-Länken 1.26.45
4 6 Karl Arnold Venedelin Otepään Urheilulukio 1.26.45
5 62 Antti Jussi Juntunen Skoda Fincycling M18 1.26.45
6 8 Kristo Prangel Otepään Urheilulukio 1.26.45
7 70 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervelo  1.26.45
8 27 Jelmer Nuijten West-Frisia 1.26.45
Lue lisää
Mätäkivi Kriterium 9.6.2017
M-12 4x3=12 km
1 67 Gabriel Helmet Aduson CFC 22.30,1
2 11 Aatu Yli-Pelkonen CCH 22.32,9
3 38 Jeehu Kareisto OTC 22.33,3
4 3 Nicolas Grönlund CCH 22.34,9
5 48 Aaro Vaskimo Akilles 24.00,9
6 35 Viljami Jalonen KorsKa 24.46,1
7 39 Eeli Lantto OTC 25.45,8
8 72 Eetu Skogster KorsKa 26.00,6
Lue lisää
Korso 96 MTB, 4.6.2017

Miehet 96 km

1. Henri OjalaTeam EVOC / TVC 3.48.56
2. Mikhail Utkin   3.54.14
3. Färm Aki Team EVOC 4.00.22
4.Härginen DaniCCH/Finsad4.03.53
5. Sakala Mikko  4.08.35
6. Turunen Mikael IBD Cycling 4.10.05
7. Lehtinen Timo  4.16.53
8. Anttila Hannu WVC / WasaBikeService 4.18.37
Lue lisää
Lapinkylä-Tempo 4.6.2017
M EL 26,6 km
1 Martikainen Tommi GIF 34.12,53
2 Saarinen Juho LaPy 34.24,72
3 Kantola Ville IK-32 34.33,96
4 Elmgren Jan CCH 35.47,93
5 Larsen Trond IK-32 35.49,65
6 Birling Niki IBD 36.08,90
7 Aura Sami TuUL 36.15,04
8 Harju Kim HelTri 36.36,45
Lue lisää
Hyvinkää XCE 2.6.2017

M-16/Yleinen
A-Finaali

  1 Elite Samuel Halme Focus Halme Racing 
  2 Elite Jerry Oksman Team Evoc 
  3 M40 Timo Mustikkamaa ProMTB/ Medilaser MTB Team 
  4 M18 Otto Mielikäinen Akilles 
B-Finaali
  5 M18 Eetu Ropponen Akilles 
  6 M30 Kalle Laanterä Finnfalz-Rush Racing 
  7 M16 Juho Palonen HyPy 
  8 Harraste Jani Kääriäinen EI oo 
Lue lisää
Peurunka XCM-400 CC Picaro 28.5.2017
M 66,0 km
1 101 Samuli Visuri CCH 2.50.13,5
2 126 Antti Kuitto HyPy/TeamE VOC 2.50.15,6
3 131 Ville Tuppurainen JYPS 2.57.07,3
4 125 Juha Kangaskokko OTC 2.57.13,7
5 133 Iiro Sairanen IU 3.00.25,9
6 139 Kalle Kauppinen OTC 3.00.31,7
7 113 Markus Simelius WVC 3.01.23,6
8 134 Aleksi Kujala LIF 3.08.50,5
Lue lisää
Tawastia-etappiajo, maantie 28.5.2017+yhteistulos

M-Elite 160 km

1 120 Mikael Turunen IBD 4.12.45
2 153 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 4.12.45
3 146 Ville Kantola Team Larunpyörä Cervélo 4.12.45
4 123 Antti Mäkelä JäPy 4.12.45
5 112 Rasmus Eriksson GIF-Chebici 4.12.45
6 129 Arto Vainionpää Jurvan Voima 4.12.45
7 142 Johan Nordlund Racebike-Focus 4.12.45
8 116 Anders Bäcman IBD 4.12.45
Lue lisää
Tawast-etappiajo maantie 27.5.2017

M-Elite 3*52 km=156 km

1 153 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 3.59.43
2 120 Mikael Turunen IBD 3.59.43
3 146 Ville Kantola Team Larunpyörä Cervélo 3.59.43
4 123 Antti Mäkelä JäPy 3.59.43
5 114 Jarkko Niemi GIF-Chebici 3.59.43
6 140 Jani Hujanen Racebike-Focus 3.59.43
7 125 Tuomas Ratilainen JäPy 3.59.43
8 103 Janne Lehtinen Cycle Club Helsinki 3.59.43
Lue lisää
Tawast-etappiajo, kortteli 26.5.2017
N-Elite
1 1 Pia Pensaari TVC 48.22,23
2 21 Anna-Maria Jäpölä PoTa 48.22,67
3 13 Ulla Affolter IBD Cycling 48.22,92
4 2 Anni Ellmen TVC 48.25,66
5 6 Maija Syrjä AHH Cycling Team 49.05,83
6 12 Kati Jokio IBD 50.34,49
7 7 Johanna Kolehmainen Cycle Club Helsinki/Racing Women Team 52.34,64
8 26 Heidi Tenhunen Uudenmaan Pyöräilijät 53.29,51
Lue lisää
Tawast-etappiajo, prologi ja joukkueajo 25.5.2017
1 145 Mika Simola Racebike-Focus 3.08,4 18.28,6 21.37,0
2 142 Johan Nordlund Racebike-Focus 3.11,3 18.28,6 21.39,9
3 117 Olli Koski IBD 3.12,8 18.27,9 21.40,7
4 120 Mikael Turunen IBD 3.15,0 18.27,9 21.42,9
5 118 Eero Mäenpää IBD 3.18,3 18.27,9 21.46,2
6 116 Anders Bäcman IBD 3.20,2 18.27,9 21.48,1
7 153 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 3.02,9 18.47,2 21.50,1
8 141 Anssi Kesonen Racebike-Focus 3.24,0 18.28,6 21.52,6
Lue lisää
Helatorstain ratakilpailut 25.5.2017
Viesti 3x400m viestisäännöin N/M10-N/M16
1 Korson Kaiku  2.03,45 Viesti CUP 
  Veeti Jalonen   14 20  
  Viljami Jalonen  12   
  Nuutti Toivonen  12   
2 Cycle Club Helsinki  2.04,31 17  
  Nicolas Grönlund  12   
  Küzma Kornijenko  10   
  Olivia Takala  16   
Lue lisää
Tawast-etappiajo, prologi Hikiä 25.5.2017
1 153 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 03.02,9
2 145 Mika Simola Racebike-Focus 03.08,4
3 142 Johan Nordlund Racebike-Focus 03.11,3
4 117 Olli Koski IBD 03.12,8
5 120 Mikael Turunen IBD 03.15,0
6 112 Rasmus Eriksson GIF-Chebici 03.15,5
7 146 Ville Kantola Team Larunpyörä Cervélo 03.16,0
8 122 Seppo Kettunen IK-32 03.16,1
Lue lisää
Kuusankoski MTB maratooni 25.5.2017
1 Samuel Pökälä TWL 02.00.39
2 Aki Färm  02.01.36
3 Mikhail Utkin Russia 02.03.09
4 Antti Kuitto Hypy 02.03.43
5 Lauri Tossavainen IU 02.10.55
6 Iiro Sairanen IU 02.16.12
7 Markus Koskela Racebike 02.17.33
8 Antti Tuukkanen GIF 02.19.42
9 Henrik Nykänen KoPy 02.22.10
Lue lisää
37. Rosendahl GP 21.5.2017
Miehet Elite ja M-18, 70 km 40,5 km/h
1 38 Samuel Pökälä TWL 1.44.01
2 33 Aleksi Hänninen TWL 1.45.08
3 50 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo 1.45.12
4 10 Mikael Turunen IBD 1.45.13
5 51 Juhana Hietala CCH 
6 31 Aimo Pyykkönen Akilles 
7 49 Ville Kantola Team Larunpyörä Cervélo 
8 9 Janne Hämäläinen GIF-Chebici 1.45.11
Lue lisää
BMX Cup 2017 pisteet
Miehet 8, Naiset 9
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Sebastian Kjellman BMXH 10    10
2 Oliver Vuosku BTu 8    8
3 Veikko Laakso BTu 6    6
4 Eeli Mäkinen TaBC 5    5
5 Axel Nurmenkari BMXH 4    4
6 Jami Sydänneva BMXH 3    3
7 Vilho Santala BMXH 2    2
8 Lauris Krastins BMXH 1    1
Lue lisää
BMX Racing Cup #1 Helsinki 20.5.2017
Miehet 8, Naiset 9
1 Sebastian Kjellman BMXH
2 Oliver Vuosku BTu
3 Veikko Laakso BTu
4 Eeli Mäkinen TaBC
5 Axel Nurmenkari BMXH
6 Jami Sydänneva BMXH
7 Vilho Santala BMXH
8 Lauris Krastins BMXH
Lue lisää
13. Hervannan Kaivin kortteliajo 20.5.2017
M 14, 16 km, 20 kierrosta
1 132 Lindberg Jesper SV 28.36
2 135 Källberg Axel Kraft 28.36
3 138 Toivanen Kalle TuUL 28.36
4 133 Nousiainen Erno KaKa 28.36
5 130 Niemi Tomas-Casimir TY 28.36
6 131 Ijäs Emil KorsKa 28.55
7 136 Vaskimo Onni Akilles 28.55
8 137 Mikkola Lasse CHH 28.58
Lue lisää
Erkin päivän ratakilpailut 18.5.2017
2 km aika-ajo, yleinenyht.
1. Nuutti Antikainen KorsKa 2.42,84 40
2. John Lawson CCH 2.44,17 30
3. Waldemar Aintila IK-32 2.55,52 20
4. Viivi Puskala CCH 3.09,99 15
5. Jüri Savitski Viro 3.10,50 10
6. Denis Dzhebrailow CCH 3.12,07 7
7. Pekka Husgafvel CCH 3.26,13 4
8. Arto Husgafvel CCH 3.43,99 2
Lue lisää
2. Ilpon Tempo 14.5.2017
M-Yleinen 20 km
1 50 Tommi  Martikainen GIF-Chebici 26.07,7
2 49 Antti Palonen IBD Cycling 26.08,4
3 48 Jarkko Niemi GIF-Chebici 26.29,5
4 45 Jesse Uusiperhe GIF-Chebici 26.43,0
5 41 Lauri Seppä GIF-Chebici 27.02,2
6 42 Kari  Holma Koiviston Isku 27.42,2
7 43 Marco-Tapio Niemi GIF-Chebici 27.42,7
8 46 Antti Vekkeli Tampereen Pyörä-Union 28.35,7
Lue lisää
Evoc MTB Rajamäki 13.5.2016
EVOC MTB, Team EVOC Finland

Rajamäki 13.5.2016

M 60 km
1 384 Jukka Vastaranta Hatunen Racing 2.31.03 
2 386 Henri Ojala Team EVOC 2.32.11 
3 332 Samuli Visuri CCH 2.32.13 
4 351 Mikhail Utkin mountainpeaks.ru 2.33.25 
5 387 Aki Färm Team EVOC 2.36.53 
6 311 Antti Kuitto Team EVOC 2.37.37 
7 362 Matti Tahkola OTC 2.40.23 
8 326 Dani Härginen CCH/Finsad 2.41.32 
Lue lisää
Mustion tempo, LUP 13.5.2017
M-Elite, 50 km
1 100 Saarinen Juho LaPy 1.06.29
2 46 Erjomaa Timo TVC 1.08.13
3 45 Aura Sami TuUL 1.10.39
4 44 Metsälä Timo, Kilpa Stanga 1.11.25
5 43 Kukkola Jyri, Kilpa LeGo 1.19.34
6 42 Einistö Teppo, Kilpa CA 1.21.03
Lue lisää
Bioracer Evoc GP Rajamäki 13.5.2017

M-Elite, M-18 164 km

1 67 Larsen Trond Team Larunpyörä Cervélo 4.04.50
2 35 Turunen Mikael IBD Cycling 4.04.50
3 21 Hietala Juhana Cycle Club Helsinki 4.04.50
4 49 Pyykkönen Aimo Porvoon Akilles 4.04.50
5 64 Kantola Ville Team Larunpyörä Cervélo 4.04.50
6 41 Ratilainen Tuomas JäPy 4.04.50
7 58 Nordlund Johan Racebike-Focus 4.04.50
8 29 Hämäläinen Janne GIF-Chebici 4.04.50
Lue lisää
Keravan KevätPolkaisu 7.5.2017

Miehet 96 km

1 336 Juntunen Antti-Jussi Finnfalz-Rush Racing 2.22.09
2 316 Turunen Mikael IBD 2.22.09
3 320 Koski Olli IBD 2.22.09
4 188 Nordlund Johan Racebike-Focus 2.22.20
5 314 Bäckman Anders IBD 2.22.41
6 318 Birling Niki IBD 2.22.56
7 302 Künnap Janis IK-32 2.22.57
8 310 Häkkinen Anssi IBD 2.22.57
Lue lisää

Sivu 1 / 5:staEnsimmäinen   Edellinen   [1]  2  3  4  5  Seuraava   Viimeinen   
Back To Top
escort bodrum
escort antalya
umraniye escort
srtipe.com izmir escort
x videos gay banheiro black on blonde porn come sverginare una donna madre e figlio video porno videos porno de jenifer lopez
implant
beylikduzu escort sirinevler escort beylikduzu escort
replica watches