Menu
  1. Etusivu
  2. Fillari-lehti
    1. Aikataulut
    2. Toimitus
    3. Vanhat numerot
      1. Fillari-lehti 7 2021
      2. Fillari-lehti 6 2021
      3. Fillari-lehti 5 2021
      4. Fillari-lehti 4 2021
      5. Fillari-lehti 3 2021
      6. Fillari-lehti 2 2021
      7. Fillari-lehti 1 2021
      8. Fillari-lehti 7 2020
      9. Fillari-lehti 6 2020
      10. Fillari-lehti 5 2020
      11. Fillari-lehti 3-4 2020
      12. Fillari-lehti 2 2020
      13. Fillari-lehti 1 2020
      14. Fillari-lehti 7 2019
      15. Fillari-lehti 6 2019
      16. Fillari-lehti 5 2019
      17. Fillari-lehti 4 2019
      18. Fillari-lehti 3 2019
      19. Fillari-lehti 2 2019
      20. Fillari-lehti 1 2019
      21. Fillari-lehti 7 2018
      22. Fillari-lehti 6 2018
      23. Fillari-lehti 5 2018
      24. Fillari-lehti 4 2018
      25. Fillari-lehti 3 2018
      26. Fillari-lehti 2/2018
      27. Fillari-lehti 1 2018
      28. Fillari-lehti 7/2017
      29. Fillari-lehti 6/2017
      30. Fillari-lehti 5/2017
      31. Fillari-lehti 4/2017
      32. Fillari-lehti 3/2017
      33. Fillari-lehti 2/2017
      34. Fillari-lehti 1 2017
      35. Fillari-lehti 7/2016
      36. Fillari-lehti 6/2016
      37. Fillari-lehti 5/2016
      38. Fillari-lehti 4/2016
      39. Fillari-lehti 3/2016
      40. Fillari-lehti 2/2016
      41. Fillari-lehti 1 2016
      42. Fillari-lehti 7/2015
      43. Fillari-lehti 6/2015
      44. Fillari-lehti 5/2015
      45. Fillari-lehti 4/2015
      46. Fillari-lehti 3/2015
      47. Fillari-lehti 2/2015
      48. Fillari-lehti 1 2015
      49. Fillari-lehti 7/2014
      50. Fillari-lehti 6/2014
      51. Fillari-lehti 5/2014
      52. Fillari-lehti 4/2014
      53. Fillari-lehti 3/2014
      54. Fillari-lehti 2/2014
      55. Fillari-lehti 1 2014
      56. Fillari-lehti 7/2013
      57. Fillari-lehti 6/2013
      58. Fillari-lehti 5/2013
      59. Fillari-lehti 4/2013
      60. Fillari-lehti 3/2013
      61. Fillari-lehti 2/2013
      62. Fillari-lehti 1 2013
      63. Fillari-lehti 7/2012
      64. Fillari-lehti 6/2012
      65. Fillari-lehti 5/2012
      66. Fillari-lehti 4/2012
      67. Fillari-lehti 3/2012
      68. Fillari-lehti 2/2012
      69. Fillari-lehti 1 2012
      70. Fillari-lehti 7/2011
      71. Fillari-lehti 6/2011
      72. Fillari-lehti 5/2011
      73. Fillari-lehti 4/2011
      74. Fillari-lehti 3/2011
      75. Fillari-lehti 2/2011
      76. Fillari-lehti 1 2011
      77. Fillari-lehti 7/2010
      78. Fillari-lehti 6/2010
      79. Fillari-lehti 5/2010
      80. Fillari-lehti 4/2010
      81. Fillari-lehti 3/2010
      82. Fillari-lehti 2/2010
      83. Fillari-lehti 1 2010
      84. Fillari-lehti 7/2009
      85. Fillari-lehti 6/2009
      86. Fillari-lehti 5/2009
      87. Fillari-lehti 4/2009
      88. Fillari-lehti 3/2009
      89. Fillari-lehti 2/2009
      90. Fillari-lehti 1 2009
      91. Fillari-lehti 7/2008
      92. Fillari-lehti 6/2008
      93. Fillari-lehti 5/2008
      94. Fillari-lehti 4/2008
      95. Fillari-lehti 3/2008
      96. Fillari-lehti 2/2008
      97. Fillari-lehti 1 2008
      98. Fillari-lehti 7/2007
      99. Fillari-lehti 6/2007
      100. Fillari-lehti 5/2007
      101. Fillari-lehti 4/2007
      102. Fillari-lehti 3/2007
      103. Fillari-lehti 2/2007
      104. Fillari-lehti 1 2007
    4. Digilehti
    5. Jutut
    6. Mediakortti
    7. In English
    8. Palaute
    9. Tilaus
  3. Palaute ja osoitteen muutos
  4. Tilaa
  5. Yhteystiedot
  6. Luettelo
  7. Linkit
  8. Foorumi
  9. Tapahtumat
  10. Tori
User Menu Search
Close

Fillarin toimitus
/ Kategoriat: Maantie

Ole Wackströmin muistoajo, Porvoo 12.6.2021

Ole Wackströmin muistoajo, Porvoo 12.6.2021

Elite 68 km
1 Oskari Kolehmainen TWD-Länken 1.28.48
2 Anders Bäckman IBD Cycling 1.28.48
3 Janne Varala Jurvan Voima 1.28.48
4 Juhana Hietala CCH IceHearts Racing Team 1.28.48
5 Veli-Petteri Liedes Jurvan Voima 1.28.48
6 Jussi Makkonen IBD Cycling 1.28.48
7 Veeti Vainio Akilles Green Team 1.28.48
8 Sauli Pietikäinen TWD-Länken 1.29.03
9 Jaakko Sillankorva Akilles Green Team 1.29.03
10 Otto Kolehmainen TWD-Länken 1.32.37
11 Eeli Salow Turun Urheiluliitto 1.32.38
12 Sami Aura Turun Urheiluliitto 1.32.46
13 Jimi Aalto TWD-Länken 1.32.46
14 Juuso Klaavu Akilles Green Team 1.32.46
15 Vladyslav Makogon GIF-Chebici 1.32.46
16 Lauri Peräkorpi Jurvan Voima 1.32.46
17 Mika Vuollet CCH IceHearts Racing Team 1.32.46
18 Samuli Öhman Akilles Green Team 1.32.46
19 Riku Övermark Jurvan Voima 1.32.46
20 Eemil Uitto TWD-Länken 1.32.46
21 Janne Vallgren Akilles Green Team 1.32.46
22 Olli Lappalainen Akilles Green Team 1.32.49
23 Ben Cavanaugh IBD Cycling 1.32.49
24 Tuomo Hirvonen Joensuun Pyöräilijät 1.32.49
25 Patrik Arola Akilles Green Team 1.32.49
26 Juho Ala-Peijari CCH IceHearts Racing Team 1.32.49
27 Roope Vainio Akilles Green Team 1.32.49
28 Arto Vainionpää Jurvan Voima 1.32.49
29 Lari Lindholm IBD Cycling 1.32.49
30 Matti Hietajärvi Oulu Triathlon & Cycling 1.32.59
  Tuomas Ratilainen Järvenpään Pyöräilijät DNF
  Antti-Jussi Juntunen Akilles Green Team DNS
  Ukko Peltonen Akilles Green Team DNS
  Jesper Lindahl Akilles Green Team DNS
  Lauri Seppä Turun Urheiluliitto DNS
M18 68 km
1 Axel Källberg TWD-Länken 1.28.51
2 Jesper Lindberg TWD-Länken 1.32.47
3 Tomas-Casimir Niemi Tampereen Yritys 1.32.47
4 Severi Savukoski GIF-Chebici 1.32.47
5 Kalle Toivanen Turun Urheiluliitto 1.32.47
6 Aksel Rantanen Akilles Green Team 1.32.47
7 Emil Ijäs Akilles Green Team 1.32.47
8 Tuomas Tummala Koiviston Isku 1.32.47
  Aaro Lampela TWD-Länken DNF
  Aatu Ylipelkonen Cycle Club Helsinki DNS
Kategoria 2 26 km
1 Lauri Pitkänen CCH IceHearts Racing Team 0.35.31
2 Juuso Salminen Turun Urheiluliitto 0.35.31
3 Jani Heikkinen IBD Cycling 0.35.31
4 Ville Viita CCH IceHearts Racing Team 0.35.31
5 Pietari Hannula Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 0.35.31
6 Samuel Kivisalo CCH IceHearts Racing Team 0.35.31
7 Andreas Flinck Akilles Green Team 0.35.31
8 Jarno Mustonen Tampereen Pyörä-Union 0.35.31
9 Ville-Pekka Kilpeläinen myTempo 0.35.31
10 Jari Yli-Pelkonen Cycle Club Helsinki 0.35.31
11 Akseli Lindgren Turun Urheiluliitto 0.35.31
12 Jarkko Kokko CCH IceHearts Racing Team 0.35.31
13 Jari Hyttinen Akilles Green Team 0.35.34
14 Leo Juvonen Joensuun Pyöräilijät 0.35.34
15 Christer Hede Idrottsklubben -32 0.35.34
16 Jani Eskelinen Team Velo Cycling 0.35.36
17 Jani Pesonen CCH IceHearts Racing Team 0.35.36
18 Toivo Kaskinen Tampereen Pyörä-Union 0.42.44
Kategoria 3 26 km
1 Heikki Örn Idrottsklubben -32 0.38.36
2 Jarmo Pienmunne Rantapyörä 0.38.38
3 Tuukka Kainulainen Cycle Club Helsinki 0.38.38
4 Markus Lähteenmäki IBD Cycling 0.38.46
5 Jussi Rautiainen Järvenpään Pyöräilijät 0.38.48
6 Jonatan Panula Idrottsklubben -32 0.38.48
7 Tenho Eteläinen Akilles Green Team 0.39.05
M16 26 km
1 Petja Teppo RIDEEP 0.38.36
2 Eeli Lantto Oulu Triathlon & Cycling 0.38.36
3 Kasper Borremans Rajamäen kehitys/Multisport racing team 0.38.36
4 Jonathan Hyttinen Akilles Green Team 0.38.36
5 Iiro Halminen Hyvinkään Pyöräilijät 0.38.36
6 Aaro Nieminen Korson Kaiku/ team Craft 0.38.36
7 Konsta Inkinen Lappeenrannan Pyöräilijät/Willimies Race Team 0.38.36
8 Eetu Skogster Korson kaiku 0.38.36
9 Tatu Ahvenainen Akilles Green Team 0.38.42
10 Veikko Huhtala Hyvinkään Pyöräilijät 0.45.36
11 Mikael Uuksulainen Akilles Green Team 0.45.36
  Elias Hämäläinen RaKe/Rajamäen Kehitys Multisport Racing Team DNS
N18 26 km
1 Wilma Aintila Team Toni & Toni/IK-32 0.38.36
  Erika Ingves Team Toni & Toni/IK-32 DNS
Naiset 26 km
1 Aino Hämäläinen Henttala Development Team/Porin Tarmo 0.38.36
2 Minna-Maria Kangas Team Toni & Toni/IK-32 0.38.36
3 Ursula Linden Henttala Development Team/Porin Tarmo 0.38.36
4 Lea Juutinen Akilles Green Team - 1 LAP
  Heidi Onger Team Toni & Toni/IK-32 DNS
M14 21 km
1 Joona Oilinki Cycle Club Helsinki 0.36.00
2 Emil Krogell Turun Urheiluliitto 0.36.04
3 Helge Määttä Idrottsklubben -32 0.36.04
4 Arttu Holopainen Koiviston Isku 0.36.04
5 Elias Eskelinen Rajamäen Kehitys 0.36.04
  Arttu Skogster Korson kaiku DNS
N14 21 km
1 Iiris Heikkinen KäTa 0.36.07
2 Sofia Alhonen Idrottsklubben -32 0.38.34
3 Lotte Borremans Rajamäen kehitys/Multisport racing team 0.38.37
  Elisabet Kapanen Henttala Development Team/Porin Tarmo DNS
N16 21 km
1 Heidi Antikainen Cycle Club Helsinki 0.36.02
2 Erika Ingves Idrottsklubben -32 0.36.02
3 Viivi Turpeinen Korson Kaiku 0.36.05
4 Ellen Jordas Akilles Green Team 0.38.33
  Ella Koivula Korson Kaiku/Team Craft DNF
M12 16 km
1 Eino Mutanen Cycle Club Helsinki 0.28.12
2 Kuzma Kornijenko Cycle Club Helsinki 0.28.54
3 Eeli Hyttinen Akilles Green Team 0.30.10
4 Samuli Ylipelkonen Cycle Club Helsinki 0.30.11
N12 16 km
1 Sandra Ingves Idrottsklubben -32 0.31.03
2 Nea Nevalainen Koiviston Isku 0.33.08
M10 11 km
1 Kert Külv Tartu ülikooli akateemiline spordiklubi 0.19.30
2 Niilo Nevalainen Koiviston Isku 0.33.41
N10 11 km
1 Mette Borremans Rajamäen kehitys/Multisport racing team 0.19.28
2 Katja Kornijenko Cycle Club Helsinki 0.20.12
3 Neea Varsamäki Kauhajoen Karhu 0.25.30
Print
495

No content

A problem occurred while loading content.

Edellinen Seuraava

  • All
  • Maantie
  • Maastopyöräily
  • Ratapyöräily
  • BMX
  • Enduro
  • Cyclocross
  • Trial
More

    No content

    A problem occurred while loading content.

    Edellinen Seuraava

    Facebook

    Fillarifoorumin uudet aiheet

    Torin uudet ilmoitukset

    jalki.fi - uudet reitit

    Back To Top