Menu
  1. Etusivu
  2. Fillari-lehti
    1. Aikataulut
    2. Toimitus
    3. Vanhat numerot
      1. Fillari-lehti 7/2020
      2. Fillari-lehti 6/2020
      3. Fillari-lehti 5/2020
      4. Fillari-lehti 3-4/2020
      5. Fillari-lehti 2/2020
      6. Fillari-lehti 1 2020
      7. Fillari-lehti 7/2019
      8. Fillari-lehti 6/2019
      9. Fillari-lehti 5/2019
      10. Fillari-lehti 4/2019
      11. Fillari-lehti 3/2019
      12. Fillari-lehti 2/2019
      13. Fillari-lehti 1 2019
      14. Fillari-lehti 7/2018
      15. Fillari-lehti 6/2018
      16. Fillari-lehti 5/2018
      17. Fillari-lehti 4/2018
      18. Fillari-lehti 3/2018
      19. Fillari-lehti 2/2018
      20. Fillari-lehti 1 2018
      21. Fillari-lehti 7/2017
      22. Fillari-lehti 6/2017
      23. Fillari-lehti 5/2017
      24. Fillari-lehti 4/2017
      25. Fillari-lehti 3/2017
      26. Fillari-lehti 2/2017
      27. Fillari-lehti 1/2017
      28. Fillari-lehti 7/2016
      29. Fillari-lehti 6/2016
      30. Fillari-lehti 5/2016
      31. Fillari-lehti 4/2016
      32. Fillari-lehti 3/2016
      33. Fillari-lehti 2/2016
      34. Fillari-lehti 1/2016
      35. Fillari-lehti 7/2015
      36. Fillari-lehti 6/2015
      37. Fillari-lehti 5/2015
      38. Fillari-lehti 4/2015
      39. Fillari-lehti 3/2015
      40. Fillari-lehti 2/2015
      41. Fillari-lehti 1/2015
      42. Fillari-lehti 7/2014
      43. Fillari-lehti 6/2014
      44. Fillari-lehti 5/2014
      45. Fillari-lehti 4/2014
      46. Fillari-lehti 3/2014
      47. Fillari-lehti 2/2014
      48. Fillari-lehti 1/2014
      49. Fillari-lehti 7/2013
      50. Fillari-lehti 6/2013
      51. Fillari-lehti 5/2013
      52. Fillari-lehti 4/2013
      53. Fillari-lehti 3/2013
      54. Fillari-lehti 2/2013
      55. Fillari-lehti 1/2013
      56. Fillari-lehti 7/2012
      57. Fillari-lehti 6/2012
      58. Fillari-lehti 5/2012
      59. Fillari-lehti 4/2012
      60. Fillari-lehti 3/2012
      61. Fillari-lehti 2/2012
      62. Fillari-lehti 1/2012
      63. Fillari-lehti 7/2011
      64. Fillari-lehti 6/2011
      65. Fillari-lehti 5/2011
      66. Fillari-lehti 4/2011
      67. Fillari-lehti 3/2011
      68. Fillari-lehti 2/2011
      69. Fillari-lehti 1/2011
      70. Fillari-lehti 7/2010
      71. Fillari-lehti 6/2010
      72. Fillari-lehti 5/2010
      73. Fillari-lehti 4/2010
      74. Fillari-lehti 3/2010
      75. Fillari-lehti 2/2010
      76. Fillari-lehti 1/2010
      77. Fillari-lehti 7/2009
      78. Fillari-lehti 6/2009
      79. Fillari-lehti 5/2009
      80. Fillari-lehti 4/2009
      81. Fillari-lehti 3/2009
      82. Fillari-lehti 2/2009
      83. Fillari-lehti 1/2009
      84. Fillari-lehti 7/2008
      85. Fillari-lehti 6/2008
      86. Fillari-lehti 5/2008
      87. Fillari-lehti 4/2008
      88. Fillari-lehti 3/2008
      89. Fillari-lehti 2/2008
      90. Fillari-lehti 1/2008
      91. Fillari-lehti 7/2007
      92. Fillari-lehti 6/2007
      93. Fillari-lehti 5/2007
      94. Fillari-lehti 4/2007
      95. Fillari-lehti 3/2007
      96. Fillari-lehti 2/2007
      97. Fillari-lehti 1/2007
    4. Digilehti
    5. Jutut
    6. Mediakortti
    7. In English
    8. Palaute
    9. Tilaus
  3. Palaute ja osoitteen muutos
  4. Tilaa
  5. Yhteystiedot
  6. Luettelo
  7. Linkit
  8. eFillari
  9. Foorumi
  10. Tapahtumat
  11. Tori
User Menu Search
Close

Tapahtumakalenteri

Vuosi 2021 - alustava


Kalenteri täydentyy sitä mukaa kun meille ilmoitetaan tapahtumia. Lähetä tiedot tapahtumastasi tai kilpailusta osoitteeseen toimitus@fillari-lehti.fi tai palautelomakkeella
Tammikuu
         
Helmikuu
         
Maaliskuu
         
Huhtikuu
18.4. Lattomeriajo maantie yhteislähtö Pori Koiviston Isku
18.4. Kiljavannummen MTB mtb XCM cup#1/KK Rajamäki RaKe
24.-25.4. Trial Cup trial cup#1 Parainen TVC
24.4. TS-kortteli maantie kortteli Turku Turun Urheiluliitto
25.4. Alhonniittu XCO mtb XCO cup#1/KK Nurmijärvi RaKe
Toukokuu
8.5. EVOC MTB mtb XCM cup#2/KK Hyvinkää HyPy
8.5. EVOC GP maantie yhteislähtö Nurmijärvi HyPy
13.5. Lieto XCO mtb XCO cup#2/KK Lieto TVC
13.5. Ilpon Tempo maantie aika-ajo Ulvila Koiviston Isku
14.5.-16.5. NEA - Naisten etappiajo maantie etappiajo Vantaa CCH
15.5. Harju MTB Keski-Suomen Pyöräilycup mtb XCO Jyväskylä JYPS
15.5 Hyrylän-ajo maantie yhteislähtö Vantaa CCH
15.5. Kuusankoski MTB mtb XCM Kuusankoski  KuUs
15.5. Länsi-Uudenmaan tempo maantie aika-ajo Mustio LUP-82
15.-16.5. Vintek DH cup #1 Mustavuori mtb DH cup#1 Tampere Tampere Bike Club
16.5. Keravan Kevätpolkaisu maantie kuntoajo Kerava, Sipoo CCH
22.5 Aulanko MTB mtb XCM Hämeenlinna, Aulanko  CC Tawast
22.5. Hervannan Kaivin -kortteli kortteliajo Tampere Tampereen Yritys
22.5. Re-cyclo & trash free trails tapahtuma Fiskars/Pohja  
22.-23.5. Enduro SM1 mtb enduron cup Sappee EBA ry
23.5. Rosendahl GP maantie yhteislähtö Tampere Tampereen Yritys
28.-30.5. Tawast 3-days maantie etappiajo Riihimäki/Hausjärvi HyPy
29.5. BMX Racing bmx cup#1 Helsinki BMXH
29.5. Tuusula XCE mtb XCO cup#3/KK Tuusula KorsKa
29.5. Trial Cup trial cup#2 Tampere P-P
29.5. Rata CUP - Teet Jürikivi memorial race ratapyöräily Helsinki CCH
30.5. BMX Racing bmx cup#2 Helsinki BMXH
30.5. Tuusula XCM mtb XCM cup#3/KK Tuusula  KorsKa
Kesäkuu
5.6. Felmannin kortteliajo kortteli Lahti TWD-Länken
6.6. Korkeakangas-MTB mtb XCM cup#4/KK Valkeakoski VlkMTB
6.6. Satakunnanajot maantie yhteislähtö Pori Koiviston Isku
12.6. Fiskars Village Epic MTB mtb tapahtuma Fiskars/Pohja  
12.6. Teppanala MTB XCO mtb xco kuntoajo Imatra TaiTä
12.6. Liminka 24H mtb kuntoajo Liminka NUTS Oy
12.6. Ole Wackströmin muistoajo maantie kortteli Porvoo Akilles
13.6. Green Race mtb XCM Lieto TVC
13.6. Porvoon ajot maantie yhteislähtö Porvoo Akilles
13.6. Larsmo XCO mtb XCO cup#4/KK Luoto Larsmo IF
18.6.-20.6. Maantiepyöräilyn SM-kilpailut maantie yhteislähtö Vantaa Korson Kaiku
19.6. MTB Marathon mtb XCM cup#5/KK Laajavuori JYPS
19.6. Rata CUP - Helsinki GP ratapyöräily Helsinki CCH
19.-20.6. Enduro SM2 mtb enduron cup Iso-Syöte EBA ry
25.6. Continental-Ahvenisto GP maantie yhteislähtö Hämeenlinna MoFi
Heinäkuu
3.7. Trial SM trial Kirkkonummi MP-Taito
3.7. BMX Racing SM bmx Tampere TaBC
3.7. Kauhajoki tempo maantie aika-ajo Kauhajoki Kauhajoen Karhu
4.7. Kauhajoki maantie maantie yhteislähtö Kauhajoki Kauhajoen Karhu
4.7. BMX Racing bmx cup#3 Tampere TaBC
9.-10.7. Saimaa Cycle Tour maantie kuntoajo Imatra
10.7. XCM SM/Inari EPIC mtb XCM cup#6/KK Inari  Inarin Yritys
17.7. XCE/XCO SM mtb XCO cup#5/KK Kokkola GIF
17.7. Rata SM ratapyöräily Helsinki CCH
17.7. Ylläs MTB mtb kuntoajo Ylläs NUTS Oy
17.-18.7. Vintek DH cup #2 Meri-Teijo mtb DH cup#3 Teijo HHCMB
17.7.-18.7. Willimiesajot maantie etappiajo Lappeenranta Lappeenrannan Pyöräilijät
18.7. Rata SM ratapyöräily Helsinki CCH
18.7. XCO SM mtb XCO cup#6/KK Kokkola GIF
18.7. Seutulan kerros maantie yhteislähtö Vantaa CCH
22.-24.7. Enduro SM3 mtb enduron cup Levi EBA ry
23.-24.7. Tour Lakeland maantie kuntoajo Lahti Lahti Events Oy
24.7. Rata SM ratapyöräily Helsinki CCH
24.7. Seinäjoki XCO mtb XCO cup#7/KK Seinäjoki  RIDEEP
24.-25.7. Tour Lakeland/UCI GFWS maantie yhteislähtö Lahti Lahti Events
25.7. Rata SM ja ISM ratapyöräily Helsinki CCH
25.7. Seinäjoki XCM mtb XCM cup#7/KK Seinäjoki  RIDEEP
30.-31.7. Vintek DH cup #3 SM Ruka mtb DH cup#4 Ruka www.ruka.fi/
30.7.-1.8. Nightless Night Gravel gravel kuntoajo Levi  
31.7. ISM-aika-ajot maantie aika-ajo Syöte Terva-ajot ry.
Elokuu
1.8. BMX Racing bmx cup#4 Helsinki BMXH
1.8.
Eteläkärjen ajot
maantie kuntoajo
  LUP-82/TUT-EIK
1.8. ISM-yhteislähdöt maantie yhteislähtö Syöte Terva-ajot ry.
7.8. SM-kortteliajo kortteli Oulu Terva-ajot ry.
7.8. Up fest mtb tapahtuma Fiskars  
7.8. Imatra MTB mtb XCM cup#8/KK Imatra Imatran Urheilijat
7.8.-8.8. Tervaetapit maantie etappiajo Oulu-Muhos Terva-ajot ry.
8.8. SM-joukkueajo maantie joukkueajo Oulu Terva-ajot ry.
13.-14.8. Vintek DH cup #4 Saimaa Bikepark mtb DH cup#5 Imatra Imatran Urheilijat
14.8. Trial Cup trial cup#3 Jyväskylä JyPs
14.8. Korkeakangas-XCO mtb XCO cup#8/KK Valkeakoski VlkMTB
14.8. Rata SM Omnium ratapyöräily Helsinki CCH
14.8. Luonterin Pyöräily gravel kuntoajo Mikkeli - Anttola  
14.8. Tienoon Tempo maantie aika-ajo Lieto TVC
15.8. Korkeakangas-XCO mtb XCO cup#9/KK Valkeakoski VlkMTB
15.8. Rata Cup - Evening race ratapyöräily Helsinki CCH
21.8. Syysetapit maantie aika-ajo Kankaanpää Porin Tarmo
22.8. Syysetapit maantie yhteislähtö Kankaanpää Porin Tarmo
22.8. Rata SM Omnium ratapyöräily Helsinki CCH
28.8. Helsinki Velotour maantie yhteislähtö Helsinki CCH  Helsinki Velotour
27.-29.8. Saariselkä MTB Stages mtb XCM Saariselkä Inarin Yritys
28.8. Ruka MTB mtb kuntoajo Ruka NUTS Oy
28.-29.8. Trial Cup trial cup#4 Kirkkonummi MP-Taito
28.-29.8. Enduro SM4 mtb enduron cup Messilä EBA ry
29.8. Helsinki VeloTour maantie kuntoajo Helsinki VeloTour ry
29.8. 31. Finlandia MTB mtb XCM Hollola TWL, TWD
31.8. Halssila MTB Keski-Suomen Pyöräilycup mtb XCO Jyväskylä JYPS
Syyskuu
3.-4.9. Vintek DH cup #5 Kalpalinna mtb DH#6 Turenki Janakkalan Jana
4.-5.9. Vintek DH cup #6 Kalpalinna mtb DH#7 Turenki Janakkalan Jana
4.9. Hyvinkää XCO mtb XCO#10/KK Hyvinkää Hyvinkään Pyöräilijät
4.9. TS-kortteli maantie kortteli Turku TuUl
5.9. Simon Klimscheffskij’n muistoajo maantie yhteislähtö Turku TuUl
5.9. Lattomeri ajo (varapäivä) maantie yhteislähtö Pori Koiviston Isku
5.9. 23. Luukki MTB mtb XCM cup#9 Espoo CCH
11.9. Fiskars Bike Expo messut Fiskars  
11.9. Kempele MTB XCO mtb XCO cup#11/KK Kempele OTC
11.9. Kalajoki MTB mtb kuntoajo Kalajoki NUTS Oy
11.-12.9. Bikes, burgers & beers festival gravel ja mtb Fiskars/Pohja  
12.9. Kempele MTB XCM mtb XCM cup#10/KK Kempele OTC
xx.9. Pirkka MTB mtb XCM cup#11/KK Tampere Tampereen Yritys
Lokakuu
         
Marraskuu
         
Joulukuu
4.-5.12.
Fatbike SM
mtb
Oulu
OTC
Back To Top