Menu
  1. Etusivu
  2. Fillari-lehti
    1. Aikataulut
    2. Toimitus
    3. Vanhat numerot
      1. Fillari-lehti 6 2021
      2. Fillari-lehti 5 2021
      3. Fillari-lehti 4 2021
      4. Fillari-lehti 3 2021
      5. Fillari-lehti 2 2021
      6. Fillari-lehti 1 2021
      7. Fillari-lehti 7 2020
      8. Fillari-lehti 6 2020
      9. Fillari-lehti 5 2020
      10. Fillari-lehti 3-4 2020
      11. Fillari-lehti 2 2020
      12. Fillari-lehti 1 2020
      13. Fillari-lehti 7 2019
      14. Fillari-lehti 6 2019
      15. Fillari-lehti 5 2019
      16. Fillari-lehti 4 2019
      17. Fillari-lehti 3 2019
      18. Fillari-lehti 2 2019
      19. Fillari-lehti 1 2019
      20. Fillari-lehti 7 2018
      21. Fillari-lehti 6 2018
      22. Fillari-lehti 5 2018
      23. Fillari-lehti 4 2018
      24. Fillari-lehti 3 2018
      25. Fillari-lehti 2/2018
      26. Fillari-lehti 1 2018
      27. Fillari-lehti 7/2017
      28. Fillari-lehti 6/2017
      29. Fillari-lehti 5/2017
      30. Fillari-lehti 4/2017
      31. Fillari-lehti 3/2017
      32. Fillari-lehti 2/2017
      33. Fillari-lehti 1 2017
      34. Fillari-lehti 7/2016
      35. Fillari-lehti 6/2016
      36. Fillari-lehti 5/2016
      37. Fillari-lehti 4/2016
      38. Fillari-lehti 3/2016
      39. Fillari-lehti 2/2016
      40. Fillari-lehti 1 2016
      41. Fillari-lehti 7/2015
      42. Fillari-lehti 6/2015
      43. Fillari-lehti 5/2015
      44. Fillari-lehti 4/2015
      45. Fillari-lehti 3/2015
      46. Fillari-lehti 2/2015
      47. Fillari-lehti 1 2015
      48. Fillari-lehti 7/2014
      49. Fillari-lehti 6/2014
      50. Fillari-lehti 5/2014
      51. Fillari-lehti 4/2014
      52. Fillari-lehti 3/2014
      53. Fillari-lehti 2/2014
      54. Fillari-lehti 1 2014
      55. Fillari-lehti 7/2013
      56. Fillari-lehti 6/2013
      57. Fillari-lehti 5/2013
      58. Fillari-lehti 4/2013
      59. Fillari-lehti 3/2013
      60. Fillari-lehti 2/2013
      61. Fillari-lehti 1 2013
      62. Fillari-lehti 7/2012
      63. Fillari-lehti 6/2012
      64. Fillari-lehti 5/2012
      65. Fillari-lehti 4/2012
      66. Fillari-lehti 3/2012
      67. Fillari-lehti 2/2012
      68. Fillari-lehti 1 2012
      69. Fillari-lehti 7/2011
      70. Fillari-lehti 6/2011
      71. Fillari-lehti 5/2011
      72. Fillari-lehti 4/2011
      73. Fillari-lehti 3/2011
      74. Fillari-lehti 2/2011
      75. Fillari-lehti 1 2011
      76. Fillari-lehti 7/2010
      77. Fillari-lehti 6/2010
      78. Fillari-lehti 5/2010
      79. Fillari-lehti 4/2010
      80. Fillari-lehti 3/2010
      81. Fillari-lehti 2/2010
      82. Fillari-lehti 1 2010
      83. Fillari-lehti 7/2009
      84. Fillari-lehti 6/2009
      85. Fillari-lehti 5/2009
      86. Fillari-lehti 4/2009
      87. Fillari-lehti 3/2009
      88. Fillari-lehti 2/2009
      89. Fillari-lehti 1 2009
      90. Fillari-lehti 7/2008
      91. Fillari-lehti 6/2008
      92. Fillari-lehti 5/2008
      93. Fillari-lehti 4/2008
      94. Fillari-lehti 3/2008
      95. Fillari-lehti 2/2008
      96. Fillari-lehti 1 2008
      97. Fillari-lehti 7/2007
      98. Fillari-lehti 6/2007
      99. Fillari-lehti 5/2007
      100. Fillari-lehti 4/2007
      101. Fillari-lehti 3/2007
      102. Fillari-lehti 2/2007
      103. Fillari-lehti 1 2007
    4. Digilehti
    5. Jutut
    6. Mediakortti
    7. In English
    8. Palaute
    9. Tilaus
  3. Palaute ja osoitteen muutos
  4. Tilaa
  5. Yhteystiedot
  6. Luettelo
  7. Linkit
  8. Foorumi
  9. Tapahtumat
  10. Tori
User Menu Search
Close

Fillarin toimitus
/ Kategoriat: Maastopyöräily

Cycli XCM Seinäjoki 14.7.2019

Cycli XCM, Seinäjoki 14.07.2019

Minimaraton N 10 km

1 Lumia Laakkonen Joensuun pyöräilijät 00.44.20,22
2 Salla Mustikkamaa ProMTB 00.48.29,71
3 Karoliina Kylmäniemi ProMTB 00.55.29,06
Puolimaraton N Yleinen 30 km
1 Johanna Talman Team Donna Agile 01.35.21,34
2 Laura Ollila Aslakin Liike 01.39.43,55
3 Oili Flinck GIF 01.51.05,74
4 Liubov Syrjänen Laihia 02.53.22,58
- Anu Niemistö Rideep / Augment Sports DNF
Minimaraton M 10 km
1 Otso Laakkonen Joensuun pyöräilijät 00.31.13,21
2 Petja Teppo Rideep 00.32.26,68
3 Väinö Kangasluoma Rideep 00.38.23,70
4 Aatu  Kallio-kokko Kauhajoen Karhu 00.39.16,05
5 Olli Vilmeri Rideep 00.40.26,38
6 Veikka Niku OTC 00.42.50,59
7 Juuso Vänskä Rideep 00.47.58,77
8 Aleksi Tyrni Kaupin Kanuunat 00.56.34,18
9 Niko Repola - 00.57.57,35
10 Aku Mononen Rideep 01.50.59,57
Puolimaraton M 16 30 km
1 Aksel Rantanen VlkMTB 01.16.27,65
2 Otto Riikonen HyPy 01.19.05,16
3 Joonas Purtola Lohja Trails/Rocky Mountain 01.20.37,42
4 Akseli Maja Jyps / Trek Lundberg Racing Team 01.21.02,41
5 Joona Outinen ProMTB 01.38.45,30
6 Edvin Sundqvist  Vasa 01.43.11,45
7 Kalle Kylmäniemi ProMTB 01.54.03,95
Maraton M 50 60 km
1 Kyösti Ski Soini Team Pyörä-Suvala/Krossikommuuni Ry 02.31.35,75
2 Jukka Rintala Rideep 02.35.34,33
3 Antero Salvanto CCH 02.43.47,53
4 Janne Raatikainen Jyväskylä 02.52.01,13
5 Hannu Koimäki IK-32 02.58.36,72
6 Sami Jaakkola Pyöräliike Varustamo/Lrpy 02.58.58,39
7 Timo Reinikka Waasa Watt Warriors 03.19.41,55
8 Mikael Nylund Vasa trail riders 03.28.04,46
9 Harri Sorvari OTC 03.30.55,14
10 Pasi Tiikkaja Tyrnävä 03.33.04,54
- Petteri Ellilä myTempo DNF
Maraton M Yleinen 60 km
1 Henri Ojala Team EVOC / TVC 02.19.39,81
2 Aki Färm Team EVOC 02.21.58,14
3 Samuli Visuri CCH  02.22.53,51
4 Matti  Tahkola Augment Sports / RCC 02.23.30,87
5 Juha Vähämetsä KiiRi 02.28.24,17
6 Antti-Ville  Koivisto Kuopion Pyöräilyseura 02.28.45,63
7 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 02.29.10,73
8 Mikko Vainio Rideep 02.29.43,84
9 Juha Tuomisto Jurvan Voima 02.36.23,11
10 Veikko Laitila Rideep 02.36.27,44
11 Hannu Anttila GIF 02.36.31,53
12 Pasi Seppänen Oulu 02.37.57,83
13 Petteri Seppänen Oulu 02.42.58,05
14 Mika Tuominen Team Orbea-HHCMB 02.43.12,28
15 Henrik Nykänen Kouvolan pyöräilijät 02.46.34,25
16 Tommi Hassinen GIF 02.46.52,54
17 Petri Prusti Rideep 02.47.13,11
18 Esa  Saarijärvi Kuopion Pyöräilyseura 02.48.05,61
19 Janne Kainulainen KuoPys 02.50.08,36
20 Jani Anttila Kurikka 02.51.06,42
21 Joonas Kokko  Nurmo 02.51.22,15
22 Tuomo Yli-Hannuksela HissunKissun MTB 02.51.52,50
23 Heikki Kulmala Rideep 02.52.06,81
24 Timo Vesalo KuoPys 02.52.16,95
25 Tuukka Puuronen IK32 02.52.33,30
26 Sampsa Kalinen Ajokoiranpennut / TVC 02.57.36,68
27 Janne Ohvo IBD Cycling 02.58.48,59
28 Petri Paakinaho Oulainen 02.59.47,79
29 Aleksi Kullberg Rideep 03.02.09,85
30 Toni Köykkä Seinäjoki 03.02.44,64
31 Santeri Peltola Vuorenalustan voima 03.03.49,53
32 Tino Hirvikoski Uniset 03.04.22,30
33 Juuso Laitinen Aslakin liike 03.06.20,98
34 Tuomas Salpavaara Oulainen 03.11.40,65
35 Tuukka Kuosmanen Rideep / Pedal Beast 03.13.24,92
36 Sami Pasanen Tuurin Pyörä/Whyte team finland 03.14.03,10
37 Juho Rajamäki KyläänpääTrails 03.27.13,52
38 Erno Suominen Team Slow 03.27.24,94
39 Ari Niemi Rideep 03.31.47,57
40 Mika Luoma Seinäjoki 03.44.49,99
41 Teemu Tiisjärvi Team MTBeer 03.49.20,17
42 Juha Tyrni Kaupin Kanuunat 03.52.44,12
- Tord Åkerman Larsmo IF DNF
- Petter Mattsson Larsmo IF DNF
- Reima Idström Team Saariselkä DNF
- Sami Hyöty Rideep DNF
- Tarmo Lehtinen ProMtb DNF
- Vesa Varis Alvajärven ryhti DNF
- Juho Kämäräinen Muhos DNF
- Samuli Nieminen GIF DNF
- Markus Ojala Rideep DNF
Maraton M 40 60 km
1 Kalle Kauppinen Iisalmen Visa/augment sports 02.32.45,36
2 Juha Talman OTC 02.38.38,48
3 Juha Ristamäki ProMTB 02.40.50,54
4 Jani Poussu ProMtb 02.41.04,25
5 Sami Purtola Lohja Trails  02.43.31,02
6 Tomi Huhtamäki TVC 02.44.12,16
7 Aki Pulkkinen Firstbeat 02.47.31,86
8 Marko Haapakoski JYPS 02.47.36,93
9 Erik Steene  Tromsø Cykleklubb 02.51.54,12
10 Jukka Salonen ProMTB 02.52.03,99
11 Marko Viik Euroaccount OY 02.53.56,72
12 Janne Hallikainen IBD Cycling 02.54.49,17
13 Aki Suutarinen WaasaWattWarriors 02.56.15,31
14 Samuli Rasila IK-32 02.58.19,23
15 Jukka Häkämies Bikeboys 03.04.25,98
16 Mika Paajaste So Si 03.07.35,16
17 Jussi Teppo Rideep 03.08.19,46
18 Janne  Varala  Jurvan Voima 03.08.49,07
19 Marko Maja Jyps 03.25.43,79
20 Markku Hautamäki Pässilä Bicycles 03.53.31,81
Puolimaraton M fatbike 30 km
1 Antti Kouva Oulu 01.22.15,76
2 Matti Kangasluoma Rideep 01.23.43,12
3 Kai Kekki Porin Tarmo/ Tehokuivaus 01.27.55,06
4 Ville Kangasluoma Rideep 01.33.44,37
5 Jyrki Mäkelä Kokkola 01.48.22,09
6 Teemu Sillanpää - 02.12.52,77
Puolimaraton M Yleinen 30 km
1 Tuomo Hirvonen Joensuun Pyöräilijät 01.15.52,10
2 Jussi Rinta-kokko ilmajoki 01.18.30,27
3 Tapio Roiha Rideep 01.18.44,43
4 Tero Välimaa TVC 01.19.22,41
5 Simo Terävä IBD-Cycling 01.20.03,44
6 Mikko Kallio Rideep 01.22.26,37
7 Jussi Yli-Renko - 01.26.29,53
8 Ville Vekka Hämeenlinna 01.27.08,34
9 Jussi Lahti Hypy 01.28.35,63
10 Mikael Savonen GIF 01.28.55,21
11 Jere Ylönen LaPy 01.30.18,86
12 Ville Kinnari Jurva 01.33.05,10
13 Tuomas Korva Kauhajoki 01.33.17,22
14 Petri Piipponen Soinin Sisu 01.34.26,25
15 Hannu Peltola Kaupin Kanuunat 01.34.40,23
16 Jarkko Rintala - 01.34.52,86
17 Marko Ahopelto Larsmo IF 01.35.09,99
18 Kimmo Aalto Härmä MTB 01.35.42,08
19 Petteri Vänskä Rideep 01.38.34,72
20 Jari Järvisalo ProMTB 01.38.59,52
21 Markku Mahlamäki Slimboys 01.41.18,59
22 Jouko Perkiömäki Kankaanpää 01.41.20,85
23 Anssi Salonen Rideep 01.42.28,44
24 Lauri Linden Seinäjoki 01.42.57,32
25 Lars Sundqvist  Trail riders Vasa 01.43.29,11
26 Juuso Ahopelto Ilmajoki 01.44.12,67
27 Joonas Joensuu Himangan Roima 01.44.48,63
28 Atte Rintamäki MTB Seinäjoki 01.45.09,55
29 Jani Takamaa Rideep 01.52.33,02
30 Jukka Kankaanpää Vaajakoski 01.55.04,20
- Aki Vainionpää Rideep DNF
Maraton N Yleinen 60 km
1 Tiina Idström Team Saariselkä 02.58.34,47
2 Maria Mikkonen JYPS 03.07.58,83
3 Phuong Tran Rideep 03.09.42,85
- Leena Kouva TDA / Team Pyörä-Suvala DNF
Maraton M 60 60 km
1 Seppo Kekola Rideep 03.58.21,09
Maraton N 40 60 km
1 Anna Nylund Tromsø Cykleklubb 04.28.55,27
Print
1483

No content

A problem occurred while loading content.

Edellinen Seuraava

  • All
  • Maantie
  • Maastopyöräily
  • Ratapyöräily
  • BMX
  • Enduro
  • Cyclocross
  • Trial
More

    No content

    A problem occurred while loading content.

    Edellinen Seuraava

    Facebook

    Fillarifoorumin uudet aiheet

    Torin uudet ilmoitukset

    jalki.fi - uudet reitit

    Back To Top