Menu
  1. Etusivu
  2. Fillari-lehti
    1. Aikataulut
    2. Toimitus
    3. Vanhat numerot
      1. Fillari-lehti 7 2021
      2. Fillari-lehti 6 2021
      3. Fillari-lehti 5 2021
      4. Fillari-lehti 4 2021
      5. Fillari-lehti 3 2021
      6. Fillari-lehti 2 2021
      7. Fillari-lehti 1 2021
      8. Fillari-lehti 7 2020
      9. Fillari-lehti 6 2020
      10. Fillari-lehti 5 2020
      11. Fillari-lehti 3-4 2020
      12. Fillari-lehti 2 2020
      13. Fillari-lehti 1 2020
      14. Fillari-lehti 7 2019
      15. Fillari-lehti 6 2019
      16. Fillari-lehti 5 2019
      17. Fillari-lehti 4 2019
      18. Fillari-lehti 3 2019
      19. Fillari-lehti 2 2019
      20. Fillari-lehti 1 2019
      21. Fillari-lehti 7 2018
      22. Fillari-lehti 6 2018
      23. Fillari-lehti 5 2018
      24. Fillari-lehti 4 2018
      25. Fillari-lehti 3 2018
      26. Fillari-lehti 2/2018
      27. Fillari-lehti 1 2018
      28. Fillari-lehti 7/2017
      29. Fillari-lehti 6/2017
      30. Fillari-lehti 5/2017
      31. Fillari-lehti 4/2017
      32. Fillari-lehti 3/2017
      33. Fillari-lehti 2/2017
      34. Fillari-lehti 1 2017
      35. Fillari-lehti 7/2016
      36. Fillari-lehti 6/2016
      37. Fillari-lehti 5/2016
      38. Fillari-lehti 4/2016
      39. Fillari-lehti 3/2016
      40. Fillari-lehti 2/2016
      41. Fillari-lehti 1 2016
      42. Fillari-lehti 7/2015
      43. Fillari-lehti 6/2015
      44. Fillari-lehti 5/2015
      45. Fillari-lehti 4/2015
      46. Fillari-lehti 3/2015
      47. Fillari-lehti 2/2015
      48. Fillari-lehti 1 2015
      49. Fillari-lehti 7/2014
      50. Fillari-lehti 6/2014
      51. Fillari-lehti 5/2014
      52. Fillari-lehti 4/2014
      53. Fillari-lehti 3/2014
      54. Fillari-lehti 2/2014
      55. Fillari-lehti 1 2014
      56. Fillari-lehti 7/2013
      57. Fillari-lehti 6/2013
      58. Fillari-lehti 5/2013
      59. Fillari-lehti 4/2013
      60. Fillari-lehti 3/2013
      61. Fillari-lehti 2/2013
      62. Fillari-lehti 1 2013
      63. Fillari-lehti 7/2012
      64. Fillari-lehti 6/2012
      65. Fillari-lehti 5/2012
      66. Fillari-lehti 4/2012
      67. Fillari-lehti 3/2012
      68. Fillari-lehti 2/2012
      69. Fillari-lehti 1 2012
      70. Fillari-lehti 7/2011
      71. Fillari-lehti 6/2011
      72. Fillari-lehti 5/2011
      73. Fillari-lehti 4/2011
      74. Fillari-lehti 3/2011
      75. Fillari-lehti 2/2011
      76. Fillari-lehti 1 2011
      77. Fillari-lehti 7/2010
      78. Fillari-lehti 6/2010
      79. Fillari-lehti 5/2010
      80. Fillari-lehti 4/2010
      81. Fillari-lehti 3/2010
      82. Fillari-lehti 2/2010
      83. Fillari-lehti 1 2010
      84. Fillari-lehti 7/2009
      85. Fillari-lehti 6/2009
      86. Fillari-lehti 5/2009
      87. Fillari-lehti 4/2009
      88. Fillari-lehti 3/2009
      89. Fillari-lehti 2/2009
      90. Fillari-lehti 1 2009
      91. Fillari-lehti 7/2008
      92. Fillari-lehti 6/2008
      93. Fillari-lehti 5/2008
      94. Fillari-lehti 4/2008
      95. Fillari-lehti 3/2008
      96. Fillari-lehti 2/2008
      97. Fillari-lehti 1 2008
      98. Fillari-lehti 7/2007
      99. Fillari-lehti 6/2007
      100. Fillari-lehti 5/2007
      101. Fillari-lehti 4/2007
      102. Fillari-lehti 3/2007
      103. Fillari-lehti 2/2007
      104. Fillari-lehti 1 2007
    4. Digilehti
    5. Jutut
    6. Mediakortti
    7. Palaute
    8. Tilaus
  3. Palaute ja osoitteen muutos
  4. Tilaa
  5. Yhteystiedot
  6. Linkit
  7. Foorumi
  8. Tapahtumat
User Menu Search
Close

Fillarin toimitus
/ Kategoriat: Maantie

Velotour kilpalähdöt 25.8.2019

Velotour kilpalähdöt 25.8.2019

M-Elite, 153 km
1 Jussi Makkonen IBD Cycling 3.44.33
2 Veeti Vainio Porvoon Akilles 3.44.33
3 Miika Johansson CCH Icehearts Racing Team 3.44.35
4 Anders Bäckman IBD Cycling 3.45.02
5 Kejo Mikko Cyclovision 3.45.03
6 Matti Manninen GIF-Chebici 3.45.09
7 Samuli Öhman Porvoon Akilles 3.45.09
8 Antti Mäkelä Järvenpään Pyöräilijät 3.45.09
9 Stefan Kristiansson Team Larunpyörä Cervélo 3.45.09
10 Stefan Lootus Velopete 3.45.09
11 Mikael Myllymäki CCH Icehearts Racing Team 3.45.09
12 Denis Katcheck Velosport 3.45.09
13 Juuso Jaatinen Lappeenrannan pyöräilijät 3.45.09
14 Juuso Klaavu Porvoon Akilles 3.45.09
15 Ville Kantola Team Larunpyörä Cervélo 3.45.09
16 Anssi Enqvist Cyclovision 3.45.09
17 Jesper Lindahl Porvoon Akilles 3.45.09
18 Eero Gröndahl CCH Icehearts Racing Team 3.45.09
19 Robin Aimi Turun Urheiluliitto 3.45.09
20 Markus Auvinen Team Larunpyörä Cervélo 3.45.09
21 Veikko Turunen TVC 3.45.09
22 Timo Pikkarainen GIF-Chebici 3.45.09
23 Leevi Kervinen Porvoon Akilles 3.45.09
24 Hindrik Uusen Velopete 3.45.09
25 Ville Luoto KäTA 3.45.09
26 Jukka-Pekka Vilmi   3.45.09
27 Timo Pesola KäTA 3.45.09
28 Jarkko Niemi Continental Focus 3.45.09
29 Eero Kiskonen Kalevi jalgrattakool 3.45.09
30 Arttu Pekkarinen Team Larunpyörä Cervélo 3.45.09
31 Janne Varala Jurvan Voima 3.45.09
32 Arto Vainionpää Jurvan Voima 3.45.09
33 Anssi Kesonen Continental Focus 3.45.09
34 Tuomas Tirkkonen IBD Cycling 3.45.09
35 Jani Hujanen Continental Focus 3.45.16
36 Roope Vainio Porvoon Akilles 3.45.16
37 Arttu Toivanen CCH Icehearts Racing Team 3.45.19
38 Erkko Salonen CCH 3.45.19
39 Mikko Aalto Jurvan Voima 3.45.22
40 Janne Lehtinen CCH Icehearts Racing Team 3.45.22
41 Eero Mäenpää IBD Cycling 3.45.24
42 Niki Birling IBD Cycling 3.45.24
43 Juska Savolainen CCH Icehearts Racing Team 3.46.11
44 Mika Vilen CCH 3.47.39
45 Jussi Telkkinen Järvenpään Pyöräilijät 3.49.55
46 Joni Loukkola CCH Icehearts Racing Team 3.50.04
47 Antti Korpi Team Larunpyörä Cervélo 3.50.04
48 Jaakko Antikainen CCH Icehearts Racing Team 3.52.36
49 Antti Räty OTC 3.52.36
50 Saku Silfver Cyclovision 3.52.36
51 Vlad Makogon GIF-Chebici 4.03.17
52 Anssi Häkkinen IBD Cycling 4.03.17
53 Seppo Kettunen Team Larunpyörä Cervélo 4.15.13
Jaakko Sillankorva Team GIF-Chebici DNF
Heikki Niskakangas Team Larunpyörä Cervélo DNF
Jussi Koskelainen Team Larunpyörä Cervélo DNF
Jussi Joensuu Team Larunpyörä Cervélo DNF
Joni Kanerva Porvoon Akilles DNF
Rasmus Laitala Porvoon Akilles DNF
Janne Vallgren Rantapyörä DNF
Mika Vuollet CCH Icehearts Racing Team DNF
Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo DNS
Jeremiah Tesolin Stanga Racing DNS
Samuli Tuominen Team Orbea - HHCMB DNS
Akseli Lindgren Turun Urheiluliitto DNS
Kategoria 2, 110 km
1 Max Ådahl IK-32 2.46.12
2 Teemu Salovaara RSR 2.46.13
3 Jonas Krogell Turun Urheiluliitto 2.46.13
4 Antti Tevanlinna CCH Icehearts Racing Team 2.46.16
5 Tomas-Casimir Niemi Tampereen Yritys 2.46.16
6 Pablo Martinez IBD Cycling 2.46.16
7 Jori Jokinen CCH Icehearts Racing Team 2.46.16
8 Panu Vainio CCH 2.46.16
9 Simo Kauppila IBD Cycling 2.46.16
10 Joonas Rosendahl Järvenpään Pyöräilijät 2.46.16
11 Toivo Kaskinen Tampereen Pyörä-Union 2.46.16
12 Jorma Alin Tampereen Pyörä-Union 2.46.16
13 Juho Ala-Peijari CCH Icehearts Racing Team 2.46.30
14 Mikko Hakkarainen CCH Icehearts Racing Team 2.46.30
15 Markku Alho IK-32 2.46.45
16 Jukka Loikas CCH Icehearts Racing Team 2.47.15
17 Markku Linnoskivi IK-32 2.47.15
18 Anssi Rinne IK-32 2.47.15
19 Timo Savelainen CCH Icehearts Racing Team 2.47.15
20 Tuomas Plattonen CCH Icehearts Racing Team 2.47.26
21 Antero Salvanto CCH 2.47.30
22 Karri Holopainen CCH Icehearts Racing Team 2.48.01
23 Jani Pesonen CCH Icehearts Racing Team 2.48.26
24 Miika Rantatorikka IBD Cycling 2.48.34
25 Jaakko Siltaloppi CCH Icehearts Racing Team 2.48.51
26 Oskari Pulkkinen Reaktor Stanga Racing 2.48.51
27 Juha Tuuri Rideep 2.48.51
28 Tuomas Tukeva RIDEEP 2.48.51
29 Patrik Arola Porvoon Akilles 2.48.54
30 Seungmin Lee IBD Cycling 2.48.54
31 Matias Saarinen Reaktor Stanga Racing 2.52.44
32 Sami Vallgren Rantapyörä 2.53.09
33 Antti Härkänen CCH Icehearts Racing Team 2.55.35
34 Vesa Tuutti ACT 2.55.35
35 Oliver Pellinen IBD Cycling 2.57.41
36 Ken Dooley IBD Cycling 2.57.48
37 Juha Kettunen IK-32 3.05.46
38 Jan Nyholm Reaktor Stanga Racing 3.05.46
Markus Taipale IK-32 DNF
Mikko Kauppi IBD Cycling DNF
Juuso Salminen Turun Urheiluliitto DNF
Juha Paunusaari   DNF
Jari Hyttinen Porvoon Akilles DNF
Jan Peltopuro CCH DNF
Lauri Mäkinen TVC DNF
Henry Rinteelä Vaasa Watt Warriors DNF
Riku Jokinen CCH Icehearts Racing Team DNS
Jesper Grönlund CCH Icehearts Racing Team DNS
Kalle Toivanen Turun Urheiluliitto DNS
Kategoria 3, 77 km
1 Miika Santala IBD Cycling 1.58.41
2 Ville Viita HePo 2.06.28
3 Aatu Ylipelkonen CCH 2.06.39
4 Elias Aavela Lappeenrannan pyöräilijät 2.06.39
5 Jarno Mustonen P-Union 2.06.40
6 Lassi Johansson Uudenmaan Pyöräilijät 2.06.40
7 Mikko Jolkkonen CCH 2.06.40
8 Tuukka Kainulainen CCH 2.06.40
9 Riku Rintanen IK-32 2.06.40
10 Aku Koivistoinen CCH 2.06.44
11 Antti Walker CCH 2.06.49
12 Tuomas Äärynen IK-32 2.13.22
13 Pekka Latinen Kaupin Kanuunat 2.16.50
14 Jani Hursti Kaupin Kanuunat 2.16.51
15 Risto Pieviläinen IBD Cycling 2.18.52
16 Juha Niemi CCH 2.51.40
Jari Yli-Pelkonen CCH DNF
Kuzma Kornijenko CCH DNS
Samuli Ylipelkonen CCH DNS
N-Elite, 77 km
1 Pia Pensaari TVC 2.09.35
2 Hanna Joronen IBD Cycling 2.09.35
3 Ida Sten Team Toni & Toni 2.09.35
4 Eva Nyholm Reaktor Stanga Racing 2.09.35
5 Tiia Tulokas Reaktor Stanga Racing 2.09.35
6 Minna-Maria Kangas Team Toni & Toni 2.09.35
7 Mirva Kakko IBD Cycling 2.09.35
8 Jonna Monto Continental Focus 2.09.35
9 Anniina Hakkarainen IBD Cycling 2.09.37
10 Wilma Aintila Team Toni & Toni 2.10.58
11 Minna Uusivirta Turun Urheiluliitto 2.10.58
12 Satu Saarinen LaPy 2.10.58
13 Eerika Eerikäinen Reaktor Stanga Racing 2.10.58
14 Hilma Peltonen LaPy 2.10.58
15 Malla Muhonen Reaktor Stanga Racing 2.14.49
16 Tiina Krusberg IBD Cycling 2.15.41
17 Sari Tuuri Rideep 2.20.52
18 Minna Laulumaa IBD Cycling 2.22.55
Maria Lindberg Team Toni & Toni DNF
Print
1889

No content

A problem occurred while loading content.

Edellinen Seuraava

  • All
  • Maantie
  • Maastopyöräily
  • Ratapyöräily
  • BMX
  • Enduro
  • Cyclocross
  • Trial
More

    No content

    A problem occurred while loading content.

    Edellinen Seuraava

    Facebook

    Fillarifoorumin uudet aiheet

    jalki.fi - uudet reitit

    Back To Top