Menu
  1. Etusivu
  2. Fillari-lehti
    1. Aikataulut
    2. Toimitus
    3. Vanhat numerot
      1. Fillari-lehti 6 2021
      2. Fillari-lehti 5 2021
      3. Fillari-lehti 4 2021
      4. Fillari-lehti 3 2021
      5. Fillari-lehti 2 2021
      6. Fillari-lehti 1 2021
      7. Fillari-lehti 7 2020
      8. Fillari-lehti 6 2020
      9. Fillari-lehti 5 2020
      10. Fillari-lehti 3-4 2020
      11. Fillari-lehti 2 2020
      12. Fillari-lehti 1 2020
      13. Fillari-lehti 7 2019
      14. Fillari-lehti 6 2019
      15. Fillari-lehti 5 2019
      16. Fillari-lehti 4 2019
      17. Fillari-lehti 3 2019
      18. Fillari-lehti 2 2019
      19. Fillari-lehti 1 2019
      20. Fillari-lehti 7 2018
      21. Fillari-lehti 6 2018
      22. Fillari-lehti 5 2018
      23. Fillari-lehti 4 2018
      24. Fillari-lehti 3 2018
      25. Fillari-lehti 2/2018
      26. Fillari-lehti 1 2018
      27. Fillari-lehti 7/2017
      28. Fillari-lehti 6/2017
      29. Fillari-lehti 5/2017
      30. Fillari-lehti 4/2017
      31. Fillari-lehti 3/2017
      32. Fillari-lehti 2/2017
      33. Fillari-lehti 1 2017
      34. Fillari-lehti 7/2016
      35. Fillari-lehti 6/2016
      36. Fillari-lehti 5/2016
      37. Fillari-lehti 4/2016
      38. Fillari-lehti 3/2016
      39. Fillari-lehti 2/2016
      40. Fillari-lehti 1 2016
      41. Fillari-lehti 7/2015
      42. Fillari-lehti 6/2015
      43. Fillari-lehti 5/2015
      44. Fillari-lehti 4/2015
      45. Fillari-lehti 3/2015
      46. Fillari-lehti 2/2015
      47. Fillari-lehti 1 2015
      48. Fillari-lehti 7/2014
      49. Fillari-lehti 6/2014
      50. Fillari-lehti 5/2014
      51. Fillari-lehti 4/2014
      52. Fillari-lehti 3/2014
      53. Fillari-lehti 2/2014
      54. Fillari-lehti 1 2014
      55. Fillari-lehti 7/2013
      56. Fillari-lehti 6/2013
      57. Fillari-lehti 5/2013
      58. Fillari-lehti 4/2013
      59. Fillari-lehti 3/2013
      60. Fillari-lehti 2/2013
      61. Fillari-lehti 1 2013
      62. Fillari-lehti 7/2012
      63. Fillari-lehti 6/2012
      64. Fillari-lehti 5/2012
      65. Fillari-lehti 4/2012
      66. Fillari-lehti 3/2012
      67. Fillari-lehti 2/2012
      68. Fillari-lehti 1 2012
      69. Fillari-lehti 7/2011
      70. Fillari-lehti 6/2011
      71. Fillari-lehti 5/2011
      72. Fillari-lehti 4/2011
      73. Fillari-lehti 3/2011
      74. Fillari-lehti 2/2011
      75. Fillari-lehti 1 2011
      76. Fillari-lehti 7/2010
      77. Fillari-lehti 6/2010
      78. Fillari-lehti 5/2010
      79. Fillari-lehti 4/2010
      80. Fillari-lehti 3/2010
      81. Fillari-lehti 2/2010
      82. Fillari-lehti 1 2010
      83. Fillari-lehti 7/2009
      84. Fillari-lehti 6/2009
      85. Fillari-lehti 5/2009
      86. Fillari-lehti 4/2009
      87. Fillari-lehti 3/2009
      88. Fillari-lehti 2/2009
      89. Fillari-lehti 1 2009
      90. Fillari-lehti 7/2008
      91. Fillari-lehti 6/2008
      92. Fillari-lehti 5/2008
      93. Fillari-lehti 4/2008
      94. Fillari-lehti 3/2008
      95. Fillari-lehti 2/2008
      96. Fillari-lehti 1 2008
      97. Fillari-lehti 7/2007
      98. Fillari-lehti 6/2007
      99. Fillari-lehti 5/2007
      100. Fillari-lehti 4/2007
      101. Fillari-lehti 3/2007
      102. Fillari-lehti 2/2007
      103. Fillari-lehti 1 2007
    4. Digilehti
    5. Jutut
    6. Mediakortti
    7. In English
    8. Palaute
    9. Tilaus
  3. Palaute ja osoitteen muutos
  4. Tilaa
  5. Yhteystiedot
  6. Luettelo
  7. Linkit
  8. Foorumi
  9. Tapahtumat
  10. Tori
User Menu Search
Close

Fillarin toimitus
/ Kategoriat: Maastopyöräily

Tuusula XCE, Tuusula 29.5.2021

Tuusula XCE, Tuusula 29.5.2021

N10 Lopulliset sijoitukset

1 Katja Kornijenko CCH  
M10 Lopulliset sijoitukset
1 Leevi Martikainen HyPy  
2 Jeremia Granberg GIF  
3 Veeti Lehtonen TVC  
4 Kert Külv Tartu ülikooli akadeemiline spordiklubi 
5 Juho Tuovinen KorsKa  
6 Tatu Henriksson RaKe  
M10, N10  Aika-ajo
1 Jeremia Granberg GIF 01.36,6
2 Leevi Martikainen HyPy 01.40,4
3 Veeti Lehtonen TVC 01.47,9
4 Katja Kornijenko CCH 01.56,8
5 Kert Külv Tartu ülikooli akadeemiline spordiklubi 02.02,4
6 Juho Tuovinen KorsKa 02.02,7
7 Tatu Henriksson RaKe 02.16,2
M10, N10 Alkuerä 1
1 Jeremia Granberg GIF 02.59,7
2 Katja Kornijenko CCH 03.33,1
3 Tatu Henriksson RaKe 03.55,3
M10, N10 Alkuerä 2
1 Leevi Martikainen HyPy 03.08,8
2 Veeti Lehtonen TVC 03.24,2
3 Kert Külv Tartu ülikooli akadeemiline spordiklubi 03.33,5
4 Juho Tuovinen KorsKa 03.37,5
M10, N10 Finaali
1 Leevi Martikainen HyPy 03.04,8
2 Jeremia Granberg GIF 03.07,2
3 Veeti Lehtonen TVC 03.17,4
4 Katja Kornijenko CCH 03.34,2
N12 Lopulliset sijoitukset
1 Sanni Suomu GIF  
2 Sonja Hassinen RaKe  
N16 Lopulliset sijoitukset
1 Anni Teronen ProMTB  
2 Ella Manninen HyPy  
3 Ellen Jordas Akilles Green Team  
4 Ella Koivula KorsKa / Team Craft  
N12, N14, N16  Aika-ajo
1 Anni Teronen ProMTB 01.34,2
2 Ellen Jordas Akilles Green Team 01.40,8
3 Ella Manninen HyPy 01.42,6
4 Ella Koivula KorsKa / Team Craft 01.43,7
5 Sanni Suomu GIF 01.53,5
6 Sonja Hassinen RaKe 01.55,2
  Anna Kerko Korska DNS
N12, N14, N16 Alkuerä 1
1 Anni Teronen ProMTB 03.05,4
2 Ella Koivula KorsKa / Team Craft 03.14,3
3 Sonja Hassinen RaKe 03.37,5
N12, N14, N16 Alkuerä 2
1 Ellen Jordas Akilles Green Team 03.00,0
2 Ella Manninen HyPy 03.10,6
3 Sanni Suomu GIF 03.20,1
N12, N14, N16 Finaali
1 Anni Teronen ProMTB 02.46,1
2 Ella Manninen HyPy 02.53,7
3 Ellen Jordas Akilles Green Team 02.54,0
4 Ella Koivula KorsKa / Team Craft 03.06,7
M12 Lopulliset sijoitukset
1 Eino Mutanen CCH  
2 Kuzma Kornijenko CCH  
3 Visa Lampila ProMTB  
4 Toivo Koivu ProMTB  
5 Jere Leivo KorsKa / Team Craft  
6 Juho Peltonen ProMTB  
7 Väinö Koivu ProMTB  
8 Petja Vehviläinen KorsKa  
M12  Aika-ajo
1 Eino Mutanen CCH 01.32,1
2 Toivo Koivu ProMTB 01.37,4
3 Kuzma Kornijenko CCH 01.39,4
4 Visa Lampila ProMTB 01.42,5
5 Jere Leivo KorsKa / Team Craft 01.47,3
6 Juho Peltonen ProMTB 01.50,5
7 Väinö Koivu ProMTB 01.51,7
8 Petja Vehviläinen KorsKa 01.54,7
M12 Alkuerä 1
1 Eino Mutanen CCH 02.59,3
2 Visa Lampila ProMTB 03.02,3
3 Jere Leivo KorsKa / Team Craft 03.08,4
4 Petja Vehviläinen KorsKa 03.20,2
M12 Alkuerä 2
1 Kuzma Kornijenko CCH 02.54,7
2 Toivo Koivu ProMTB 02.54,9
3 Juho Peltonen ProMTB 03.13,0
4 Väinö Koivu ProMTB 03.13,3
M12 Finaali
1 Eino Mutanen CCH 02.52,5
2 Kuzma Kornijenko CCH 02.59,7
3 Visa Lampila ProMTB 03.09,1
4 Toivo Koivu ProMTB DNS
M14 Lopulliset sijoitukset
1 Jonatan Sanden Team Orbea – HHCMB  
2 Eero Hongisto LaPy  
3 Isac Granberg GIF  
4 Veli Lampila ProMTB  
5 Oiva Kaapu VikMTB / Team Factory Tinoxin Oy
6 Niko Juntunen HyPy  
7 Arttu Skogster KorsKa  
8 Johannes Leisti HyPy  
9 Jaakko Peltonen ProMTB  
M14  Aika-ajo
1 Jonatan Sanden Team Orbea – HHCMB 01.27,7
2 Eero Hongisto LaPy 01.30,7
3 Isac Granberg GIF 01.31,4
4 Niko Juntunen HyPy 01.32,5
5 Johannes Leisti HyPy 01.33,6
6 Oiva Kaapu VikMTB / Team Factory Tinoxin Oy 01.33,7
7 Arttu Skogster KorsKa 01.35,8
8 Veli Lampila ProMTB 01.37,7
9 Jaakko Peltonen ProMTB 01.41,3
M14 Alkuerä 1
1 Jonatan Sanden Team Orbea – HHCMB 02.44,8
2 Oiva Kaapu VikMTB / Team Factory Tinoxin Oy 02.52,9
3 Jaakko Peltonen ProMTB 03.08,5
M14 Alkuerä 2
1 Veli Lampila ProMTB 02.45,5
2 Eero Hongisto LaPy 02.48,5
3 Johannes Leisti HyPy 02.52,3
M14 Alkuerä 3
1 Isac Granberg GIF 02.43,8
2 Niko Juntunen HyPy 02.45,1
3 Arttu Skogster KorsKa 02.45,6
M14 Semifinaali 1
1 Jonatan Sanden Team Orbea – HHCMB 02.42,8
2 Veli Lampila ProMTB 02.48,7
3 Oiva Kaapu VikMTB / Team Factory Tinoxin Oy 02.50,0
M14 Semifinaali 2
1 Eero Hongisto LaPy 02.46,5
2 Isac Granberg GIF 02.47,5
3 Niko Juntunen HyPy 02.51,9
M14 Finaali
1 Jonatan Sanden Team Orbea – HHCMB 02.37,6
2 Eero Hongisto LaPy 02.42,0
3 Isac Granberg GIF 02.42,9
4 Veli Lampila ProMTB 02.45,3
M16 Lopulliset sijoitukset
1 Elias Hämäläinen RaKe / Rajamäen Kehitys Multisport Racing Team
2 Isak Loljeqvist Larsmo IF  
3 Aaro Nieminen KorsKa / Team Craft  
4 Valtteri Terhelä KorsKa / Team Craft  
5 Viljami Jalonen KorsKa / Team Craft  
6 Eino Miikki Tainionkosken tähti/PTR/Fincycling
7 Petja Teppo Rideep  
8 Eemeli Liukkonen RaKe / Rajamäen Kehitys Multisport Racing Team
9 Kalle Kylmäniemi ProMTB  
10 Eetu Skogster KorsKa / Team Craft  
11 Jarkko Leivo KorsKa / Team Craft  
12 William Sundkvist Larsmo IF  
M16 Aika-ajo
1 Elias Hämäläinen RaKe / Rajamäen Kehitys Multisport Racing Team 01.20,6
2 Aaro Nieminen KorsKa / Team Craft 01.21,0
3 Petja Teppo Rideep 01.23,4
4 Valtteri Terhelä KorsKa / Team Craft 01.25,6
5 Isak Loljeqvist Larsmo IF 01.26,4
6 Viljami Jalonen KorsKa / Team Craft 01.27,7
7 Eetu Skogster KorsKa / Team Craft 01.27,8
8 Eino Miikki Tainionkosken tähti/PTR/Fincycling 01.29,3
9 Jarkko Leivo KorsKa / Team Craft 01.30,0
10 William Sundkvist Larsmo IF 01.30,6
11 Eemeli Liukkonen RaKe / Rajamäen Kehitys Multisport Racing Team 01.31,2
12 Kalle Kylmäniemi ProMTB 01.49,9
M16 Alkuerä 1
1 Elias Hämäläinen RaKe / Rajamäen Kehitys Multisport Racing Team 02.38,1
2 Eino Miikki Tainionkosken tähti/PTR/Fincycling 02.39,9
3 Kalle Kylmäniemi ProMTB 02.41,6
4 Eetu Skogster KorsKa / Team Craft 02.42,0
M16 Alkuerä 2
1 Aaro Nieminen KorsKa / Team Craft 02.36,9
2 Viljami Jalonen KorsKa / Team Craft 02.37,7
3 Eemeli Liukkonen RaKe / Rajamäen Kehitys Multisport Racing Team 02.38,2
4 Jarkko Leivo KorsKa / Team Craft 02.44,0
M16 Alkuerä 3
1 Isak Loljeqvist Larsmo IF 02.33,9
2 Valtteri Terhelä KorsKa / Team Craft 02.34,6
3 Petja Teppo Rideep 02.35,3
4 William Sundkvist Larsmo IF 02.45,7
M16 Semifinaali 1
1 Elias Hämäläinen RaKe / Rajamäen Kehitys Multisport Racing Team 02.39,4
2 Aaro Nieminen KorsKa / Team Craft 02.47,2
3 Eino Miikki Tainionkosken tähti/PTR/Fincycling 02.48,6
M16 Semifinaali 2
1 Isak Loljeqvist Larsmo IF 02.36,6
2 Valtteri Terhelä KorsKa / Team Craft 02.37,5
3 Viljami Jalonen KorsKa / Team Craft 02.38,2
M16 Finaali
1 Elias Hämäläinen RaKe / Rajamäen Kehitys Multisport Racing Team 02.29,6
2 Isak Loljeqvist Larsmo IF 02.30,3
3 Aaro Nieminen KorsKa / Team Craft 02.31,7
4 Valtteri Terhelä KorsKa / Team Craft 02.26,7
M18 Lopulliset sijoitukset
1 Veeti Jalonen KorsKa / Trek Lundberg Racing Team
2 Onni Kaapu VikMTB / Team Factory Tinoxin Oy
3 Sebastian Tarkiainen KorsKa / Team Craft  
M Lopulliset sijoitukset
1 Joakim Nordström IBD Cycling  
2 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat  
3 Mikko Koivula KorsKa  
4 Jaakko Suomu GIF  
5 Roope Vuorikoski HHCMB  
M, M18  Aika-ajo
1 Veeti Jalonen KorsKa / Trek Lundberg Racing Team 01.22,3
2 Joakim Nordström IBD Cycling 01.23,3
3 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 01.25,0
4 Onni Kaapu VikMTB / Team Factory Tinoxin Oy 01.26,5
5 Sebastian Tarkiainen KorsKa / Team Craft 01.31,2
6 Mikko Koivula KorsKa 01.31,7
7 Jaakko Suomu GIF 01.32,8
8 Roope Vuorikoski HHCMB 01.37,2
  Aksel Rantanen Akilles/Trek-Lundberg Racing Team DNS
M, M18 Alkuerä 1
1 Veeti Jalonen KorsKa / Trek Lundberg Racing Team 02.34,4
2 Onni Kaapu VikMTB / Team Factory Tinoxin Oy 02.38,5
3 Sebastian Tarkiainen KorsKa / Team Craft 02.45,5
4 Roope Vuorikoski HHCMB 03.00,5
M, M18 Alkuerä 2
1 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 02.34,8
2 Joakim Nordström IBD Cycling 02.36,4
3 Mikko Koivula KorsKa 02.38,7
4 Jaakko Suomu GIF 02.41,7
M, M18 Finaali
1 Joakim Nordström IBD Cycling 02.26,4
2 Veeti Jalonen KorsKa / Trek Lundberg Racing Team 02.30,1
3 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 02.30,2
4 Onni Kaapu VikMTB / Team Factory Tinoxin Oy 02.30,6
N Lopulliset sijoitukset
1 Anniina Ahtosalo KorsKa  
2 Kajsa Salmela Trek Women Finland / KorsKa
3 Jasmin Kansikas ProMTB  
N Aika-ajo
1 Kajsa Salmela Trek Women Finland / KorsKa 01.30,8
2 Anniina Ahtosalo KorsKa 01.32,2
3 Jasmin Kansikas ProMTB 01.33,8
  Noora Kanerva KorsKa / Team Trek Women Finland DNS
N Finaali
1 Anniina Ahtosalo KorsKa 02.38,3
2 Kajsa Salmela Trek Women Finland / KorsKa 02.43,2
3 Jasmin Kansikas ProMTB 02.51,5
Print
276

No content

A problem occurred while loading content.

Edellinen Seuraava

  • All
  • Maantie
  • Maastopyöräily
  • Ratapyöräily
  • BMX
  • Enduro
  • Cyclocross
  • Trial
More

    No content

    A problem occurred while loading content.

    Edellinen Seuraava

    Facebook

    Fillarifoorumin uudet aiheet

    Osasto: Sähköavusteiset pyörät Viestin lähetti: jukkap_ Lähetetty: 20.10.2021 - 17.22

    Osasto: Jarrut, vaihteet, vanteet... Viestin lähetti: Itikkapoukama Lähetetty: 20.10.2021 - 08.39

    Osasto: Kyselyt ja gallupit Viestin lähetti: kyselytuni Lähetetty: 19.10.2021 - 20.23

    Osasto: Sähköavusteiset pyörät Viestin lähetti: nakamura10 Lähetetty: 19.10.2021 - 18.25

    Osasto: Jarrut, vaihteet, vanteet... Viestin lähetti: Markus73 Lähetetty: 18.10.2021 - 19.22

    Osasto: Sähköavusteiset pyörät Viestin lähetti: Kille-Kalle Lähetetty: 18.10.2021 - 18.28

    Torin uudet ilmoitukset

    jalki.fi - uudet reitit

    Back To Top