Menu
  1. Etusivu
  2. Fillari-lehti
    1. Aikataulut
    2. Toimitus
    3. Vanhat numerot
      1. Fillari-lehti 6 2021
      2. Fillari-lehti 5 2021
      3. Fillari-lehti 4 2021
      4. Fillari-lehti 3 2021
      5. Fillari-lehti 2 2021
      6. Fillari-lehti 1 2021
      7. Fillari-lehti 7 2020
      8. Fillari-lehti 6 2020
      9. Fillari-lehti 5 2020
      10. Fillari-lehti 3-4 2020
      11. Fillari-lehti 2 2020
      12. Fillari-lehti 1 2020
      13. Fillari-lehti 7 2019
      14. Fillari-lehti 6 2019
      15. Fillari-lehti 5 2019
      16. Fillari-lehti 4 2019
      17. Fillari-lehti 3 2019
      18. Fillari-lehti 2 2019
      19. Fillari-lehti 1 2019
      20. Fillari-lehti 7 2018
      21. Fillari-lehti 6 2018
      22. Fillari-lehti 5 2018
      23. Fillari-lehti 4 2018
      24. Fillari-lehti 3 2018
      25. Fillari-lehti 2/2018
      26. Fillari-lehti 1 2018
      27. Fillari-lehti 7/2017
      28. Fillari-lehti 6/2017
      29. Fillari-lehti 5/2017
      30. Fillari-lehti 4/2017
      31. Fillari-lehti 3/2017
      32. Fillari-lehti 2/2017
      33. Fillari-lehti 1 2017
      34. Fillari-lehti 7/2016
      35. Fillari-lehti 6/2016
      36. Fillari-lehti 5/2016
      37. Fillari-lehti 4/2016
      38. Fillari-lehti 3/2016
      39. Fillari-lehti 2/2016
      40. Fillari-lehti 1 2016
      41. Fillari-lehti 7/2015
      42. Fillari-lehti 6/2015
      43. Fillari-lehti 5/2015
      44. Fillari-lehti 4/2015
      45. Fillari-lehti 3/2015
      46. Fillari-lehti 2/2015
      47. Fillari-lehti 1 2015
      48. Fillari-lehti 7/2014
      49. Fillari-lehti 6/2014
      50. Fillari-lehti 5/2014
      51. Fillari-lehti 4/2014
      52. Fillari-lehti 3/2014
      53. Fillari-lehti 2/2014
      54. Fillari-lehti 1 2014
      55. Fillari-lehti 7/2013
      56. Fillari-lehti 6/2013
      57. Fillari-lehti 5/2013
      58. Fillari-lehti 4/2013
      59. Fillari-lehti 3/2013
      60. Fillari-lehti 2/2013
      61. Fillari-lehti 1 2013
      62. Fillari-lehti 7/2012
      63. Fillari-lehti 6/2012
      64. Fillari-lehti 5/2012
      65. Fillari-lehti 4/2012
      66. Fillari-lehti 3/2012
      67. Fillari-lehti 2/2012
      68. Fillari-lehti 1 2012
      69. Fillari-lehti 7/2011
      70. Fillari-lehti 6/2011
      71. Fillari-lehti 5/2011
      72. Fillari-lehti 4/2011
      73. Fillari-lehti 3/2011
      74. Fillari-lehti 2/2011
      75. Fillari-lehti 1 2011
      76. Fillari-lehti 7/2010
      77. Fillari-lehti 6/2010
      78. Fillari-lehti 5/2010
      79. Fillari-lehti 4/2010
      80. Fillari-lehti 3/2010
      81. Fillari-lehti 2/2010
      82. Fillari-lehti 1 2010
      83. Fillari-lehti 7/2009
      84. Fillari-lehti 6/2009
      85. Fillari-lehti 5/2009
      86. Fillari-lehti 4/2009
      87. Fillari-lehti 3/2009
      88. Fillari-lehti 2/2009
      89. Fillari-lehti 1 2009
      90. Fillari-lehti 7/2008
      91. Fillari-lehti 6/2008
      92. Fillari-lehti 5/2008
      93. Fillari-lehti 4/2008
      94. Fillari-lehti 3/2008
      95. Fillari-lehti 2/2008
      96. Fillari-lehti 1 2008
      97. Fillari-lehti 7/2007
      98. Fillari-lehti 6/2007
      99. Fillari-lehti 5/2007
      100. Fillari-lehti 4/2007
      101. Fillari-lehti 3/2007
      102. Fillari-lehti 2/2007
      103. Fillari-lehti 1 2007
    4. Digilehti
    5. Jutut
    6. Mediakortti
    7. In English
    8. Palaute
    9. Tilaus
  3. Palaute ja osoitteen muutos
  4. Tilaa
  5. Yhteystiedot
  6. Luettelo
  7. Linkit
  8. Foorumi
  9. Tapahtumat
  10. Tori
User Menu Search
Close

Fillarin toimitus
/ Kategoriat: Maantie

92. Porvoon Ajot - Škoda Cycling Cup #1, 13.6.2021

92. Porvoon Ajot - Škoda Cycling Cup #1, 13.6.2021

Kategoria 2 88 km
1 Oskari Pulkkinen Reaktor Stanga Racing Kategoria 2 2.11.58
2 Ville Viita CCH IceHearts Racing Team Kategoria 2 2.11.58
3 Anton Skutnabb Cycle Club Helsinki Kategoria 2 2.11.58
4 Nicolas Grönlund CCH IceHearts Racing Team Kategoria 2 2.11.58
5 Marko Nieminen Järvenpään Pyöräilijät Kategoria 2 2.11.58
6 Aki Tolonen Oulu Triathlon & Cycling Kategoria 2 2.11.58
7 Jani Heikkinen IBD Cycling Kategoria 2 2.11.58
8 Ossi Vuola Järvenpään Pyöräilijät Kategoria 2 2.11.58
9 Eero Tiuttu Idrottsklubben -32 Kategoria 2 2.11.58
10 Panu Vainio CCH IceHearts Racing Team Kategoria 2 2.11.58
11 Juuso Salminen Turun Urheiluliitto Kategoria 2 2.13.46
12 Lauri Pitkänen CCH IceHearts Racing Team Kategoria 2 2.13.46
13 Miika Rantatorikka IBD Cycling Kategoria 2 2.13.46
14 Leo Juvonen Joensuun Pyöräilijät Kategoria 2 2.13.46
15 Ville-Pekka Kilpeläinen myTempo Kategoria 2 2.13.46
16 Pablo Martinez IBD Cycling Kategoria 2 2.13.46
17 Ari-Pekka Valtanen Oulu Triathlon & Cycling Kategoria 2 2.13.46
18 Jaakko Mölsä Kouvolan Pyöräilijät Kategoria 2 2.13.46
19 Andreas Flinck Akilles Green Team Kategoria 2 2.13.46
20 Panu Hyöppinen Velo Saimaa Kategoria 2 2.13.46
21 Antti Räty Oulu Triathlon & Cycling Kategoria 2 2.13.46
22 Lee Seungmin IBD Cycling Kategoria 2 2.13.46
23 Emil Ijäs Akilles Green Team Kategoria 2 2.13.46
24 Aki Silander Reaktor Stanga Racing Kategoria 2 2.13.46
25 Mika Övermark Järvenpään Pyöräilijät Kategoria 2 2.13.46
26 Oskari Kantonen Akilles Green Team Kategoria 2 2.13.46
27 Olli Korhonen Sala-Gym Lehtikangas Kategoria 2 2.13.46
28 Henrik Wetterstrand Idrottsklubben -32 Kategoria 2 2.13.46
29 Anssi Huttunen triVAteam Kategoria 2 2.13.46
30 Jussi Telkkinen Järvenpään Pyöräilijät Kategoria 2 2.13.46
31 Joonas Hautala CCH IceHearts Racing Team Kategoria 2 2.13.46
32 Jesse Kananen Reaktor Stanga Racing Kategoria 2 2.13.46
33 Ike Melnits Cycle Club Helsinki Kategoria 2 2.13.46
34 Jari Yli-Pelkonen Cycle Club Helsinki Kategoria 2 2.13.46
35 Petri Kytö Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat Kategoria 2 2.13.46
36 Aleksi Oikkonen Lappeenrannan Pyöräilijät Kategoria 2 2.13.46
37 Lassi Johannson Uudenmaan pyöräilijät Kategoria 2 2.13.46
38 Matti Heiskanen Reaktor Stanga Racing Kategoria 2 2.13.46
39 Tatu Ahvenainen Akilles Green Team Kategoria 2 2.13.46
40 Joonas Rosendahl Järvenpään Pyöräilijät Kategoria 2 2.13.46
41 Joonas Lepistö Järvenpään Pyöräilijät Kategoria 2 2.13.46
42 Jesper Grönlund CCH IceHearts Racing Team Kategoria 2 2.13.46
43 Mikko Setälä Porin Tarmo Kategoria 2 2.13.46
44 Pekka Kaunisto Porin Tarmo Kategoria 2 2.13.46
45 Jani Eskelinen Team Velo Cycling Kategoria 2 2.13.54
46 Antero Salvanto Cycle Club Helsinki Kategoria 2 2.13.55
47 Jaakko Palosaari Oulu Triathlon & Cycling Kategoria 2 2.13.55
48 Jari Sihvonen Järvenpään Pyöräilijät Kategoria 2 2.13.55
49 Mikko Puroaho CCH IceHearts Racing Team Kategoria 2 2.13.55
50 Juhamatti Leppänen Jyväskylän Pyöräilyseura Kategoria 2 2.13.55
51 Jouni Ollikainen Jyväskylän Pyöräilyseura Kategoria 2 2.13.55
52 Antti Liesjärvi Järvenpään Pyöräilijät Kategoria 2 2.13.55
53 Joni Loukkola CCH IceHearts Racing Team Kategoria 2 2.13.55
54 Jari Hyttinen Akilles Green Team Kategoria 2 2.13.59
55 Miika Santala IBD Cycling Kategoria 2 2.14.04
56 Mikko Jolkkonen CCH IceHearts Racing Team Kategoria 2 2.14.13
57 Jani Pesonen CCH IceHearts Racing Team Kategoria 2 2.14.13
58 Samuel Kivisalo CCH IceHearts Racing Team Kategoria 2 2.14.13
59 Antti Tevanlinna CCH IceHearts Racing Team Kategoria 2 2.14.31
  Mikael Uuksulainen Akilles Green Team Kategoria 2 DNF
  Pietari Hannula Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat Kategoria 2 DNF
  Akseli Lindgren Turun Urheiluliitto Kategoria 2 DNF
  Jarno Mustonen Tampereen Pyörä-Union Kategoria 2 DNF
  Christer Hede Idrottsklubben -32 Kategoria 2 DNF
  Toivo Kaskinen Tampereen Pyörä-Union Kategoria 2 DNF
  Jarmo Pienmunne Rantapyörä Kategoria 2 DNF
  Markus Lähteenmäki IBD Cycling Kategoria 2 DNF
  Antti Hirviniemi Hyvinkään Pyöräilijät Kategoria 2 DNF
  Konsta Inkinen Lappeenrannan pyöräilijät/Willimies Race Team Kategoria 2 DNF
  Simone Lega Team Velo Cycling Kategoria 2 DNF
  Jyrki Lepistö Porin Tarmo Kategoria 2 DNF
  Janne Toivola Reaktor Stanga Racing Kategoria 2 DNF
  Riku Rintanen Idrottsklubben -32 Kategoria 2 DNF
  Mikko Hyrkkänen Reaktor Stanga Racing Kategoria 2 DNF
  Harri Vuorimaa Järvenpään Pyöräilijät Kategoria 2 DNF
  Vesa-Matti Jussila Järvenpään Pyöräilijät Kategoria 2 DNF
  Beni Kauhanen Järvenpään Pyöräilijät Kategoria 2 DNF
  Jarno Nieminen Lahden Pyöräilijät Kategoria 2 DNF
  Jussi Rautiainen Järvenpään Pyöräilijät Kategoria 2 DNF
  Pauli Mäenpää Cycle Club Helsinki Kategoria 2 DNS
  Aatu Ylipelkonen Cycle Club Helsinki Kategoria 2 DNS
  Eeli Lantto Oulu Triathlon & Cycling Kategoria 2 DNS
  Juha Peltola ZZE Suomi Kategoria 2 DNS
  Juha Hämäläinen Team Velo Cycling Kategoria 2 DNS
  Oliver Pellinen IBD Cycling Kategoria 2 DNS

Naiset ja N18 66 km
1 Anniina Ahtosalo Henttala Development Team/Porin Tarmo N18 1.50.33
2 Hanna Joronen IBD Cycling Naiset 1.50.33
3 Aino Hämäläinen Henttala Development Team/Porin Tarmo Naiset 1.50.33
4 Minna-Maria Kangas Team Toni & Toni / IK-32 Naiset 1.50.33
5 Wilma Aintila Team Toni & Toni / IK-32 N18 1.50.33
6 Meri Helmi Continental-Focus Naiset 1.50.33
7 Anniina Hakkarainen IBD Cycling Naiset 1.50.33
8 Suvi Pitkänen WMNS Cycling Team BiBi Naiset 1.50.35
9 Jonna Monto Continental-Focus Naiset 1.50.35
10 Hanna Häkkinen Reaktor Stanga Racing Naiset 1.50.35
11 Erika Ingves Team Toni & Toni / IK-32 N18 1.50.35
12 Mari Pelkonen-Mutanen IBD Cycling Naiset 1.53.34
13 Heidi Antikainen Cycle Club Helsinki N18 1.54.01
14 Heidi Paavola Reaktor Stanga Racing Naiset 1.54.01
15 Pauliina Lampinen IBD Cycling Naiset 1.54.01
16 Noora Luokkala Cycle Club Helsinki Naiset 1.54.01
17 Tarja Väisänen WMNS Cycling Team BiBi Naiset 1.54.01
18 Minna Laulumaa IBD Cycling Naiset 1.54.01
19 Aino Soro-Paavonen WMNS Cycling Team BiBi Naiset 1.54.08
20 Ursula Linden Henttala Development Team/Porin Tarmo Naiset 2.00.48
21 Riikka Tolvanen WMNS Cycling team BiBi Naiset 2.00.50
22 Ilona Kajander IBD Cycling Naiset 2.02.34
23 Minna Uusivirta Turun Urheiluliitto Naiset 2.02.35
24 Laura Ylitalo WMNS Cycling Team Naiset 2.02.37
25 Vilhelmiina Alaoja Jyväskylän Pyöräilyseura Naiset 2.02.37
26 Tytti Åberg Cycle Club Helsinki Naiset 2.02.37
27 Ellen Jordas Akilles Green Team N18 2.28.51
  Ida Sten Henttala Development Team/Porin Tarmo Naiset DNF
  Andrea Nebreda WMNS Cycling Team BiBi Naiset DNF
  Tiina Krusberg IBD Cycling Naiset DNF
  Heidi Onger Team Toni & Toni / IK-32 Naiset DNS
  Elisabet Kapanen Henttala Development Team/Porin Tarmo N18 DNS
M-Elite ja M18 161 km
1 Ukko Peltonen Akilles Green Team M-Elite 3.45.39
2 Aimo Pyykkönen Continental-Focus M-Elite 3.45.53
3 Johan Nordlund GIF-Chebici M-Elite 3.45.53
4 Tuomas Ratilainen Järvenpään Pyöräilijät M-Elite 3.45.53
5 Anders Bäckman IBD Cycling M-Elite 3.46.51
6 Matti Manninen GIF-Chebici M-Elite 3.46.58
7 Jaakko Sillankorva Akilles Green Team M-Elite 3.46.58
8 Markus Auvinen Team Larunpyörä Cervélo M-Elite 3.47.00
9 Antti-Jussi Juntunen Akilles Green Team M-Elite 3.47.39
10 Markus Knaapi Team Larunpyörä Cervélo M-Elite 3.47.39
11 Joonas Henttala IBD Cycling M-Elite 3.47.39
12 Riku Övermark Jurvan Voima M-Elite 3.47.39
13 Anssi Kesonen Continental-Focus M-Elite 3.47.39
14 Ville Luoto Kälviän Tarmo M-Elite 3.47.39
15 Mikko Kejo Continental-Focus M-Elite 3.47.39
16 Veeti Vainio Akilles Green Team M-Elite 3.47.39
17 Trond Larsen Team Larunpyörä Cervélo M-Elite 3.47.39
18 Tatu Koistinen TriathlonSuomi - Team Cervélo M-Elite 3.47.43
19 Oskari Kolehmainen TWD-Länken M-Elite 3.47.50
20 Juhana Hietala CCH IceHearts Racing Team M-Elite 3.47.50
21 Axel Källberg TWD-Länken M18 3.47.50
22 Ville Pesonen Oulu Triathlon & Cycling M-Elite 3.47.50
23 Severi Savukoski GIF-Chebici M18 3.47.50
24 Mika Vuollet CCH IceHearts Racing Team (CCH IH) M-Elite 3.47.50
25 Tero Tanninen Team Larunpyörä Cervélo M-Elite 3.47.50
26 Jimi Aalto TWD-Länken M-Elite 3.47.50
27 Otto Kolehmainen TWD-Länken M-Elite 3.47.50
28 Jesper Lindberg TWD-Länken M18 3.47.50
29 Veli-Petteri Liedes Jurvan Voima M-Elite 3.47.50
30 Juuso Klaavu Akilles Green Team M-Elite 3.47.50
31 Rasmus Eriksson Larsmo Idrottsförening M-Elite 3.47.50
32 Eemil Uitto TWD-Länken M-Elite 3.47.50
33 Elias Aavela Lappeenrannan Pyöräilijät M-Elite 3.47.50
34 Tomas-Casimir Niemi Tampereen Yritys M18 3.47.50
35 Simo Turunen Continental-Focus M-Elite 3.47.50
36 Kimmo Kananen IBD Cycling M-Elite 3.47.50
37 Olli Lappalainen Akilles Green Team M-Elite 3.47.50
38 Stefani Urmas Continental-Focus M-Elite 3.47.50
39 Tero Setola SKB Racing M-Elite 3.47.50
40 Joona Tuikka TriathlonSuomi M-Elite 3.47.50
41 Veikko Turunen Team Velo Cycling M-Elite 3.47.50
42 Heikki Niskakangas Team Larunpyörä Cervélo M-Elite 3.47.50
43 Ville Kantola Team Larunpyörä Cervélo M-Elite 3.47.50
44 Aksel Rantanen Akilles Green Team M18 3.47.50
45 Vladyslav Makogon GIF-Chebici M-Elite 3.47.50
46 Kalle Toivanen Turun Urheiluliitto M18 3.47.50
47 Pasi Vuori IBD Cycling M-Elite 3.47.50
48 Petteri Kuittinen IBD Cycling M-Elite 3.47.50
49 Jonathan Ewalds Akilles Green Team M-Elite 3.47.50
50 Jarno Piik TriathlonSuomi - Team Cervélo M-Elite 3.47.50
51 Eero Gröndahl CCH IceHearts Racing Team M-Elite 3.47.50
52 Mikael Turunen IBD Cycling M-Elite 3.47.50
53 Lari Lindholm IBD Cycling M-Elite 3.47.50
54 Jukka Karjalainen Continental-Focus M-Elite 3.47.50
55 Niki Birling IBD Cycling M-Elite 3.47.50
56 Miika Johansson CCH IceHearts Racing Team M-Elite 3.47.50
57 Timo Pikkarainen GIF-Chebici M-Elite 3.47.50
58 Janne Lehtinen CCH IceHearts Racing Team M-Elite 3.49.08
59 Jussi Makkonen IBD Cycling M-Elite 3.49.08
  Jesper Lindahl Akilles Green Team M-Elite DNF
  Samuli Öhman Akilles Green Team M-Elite DNF
  Patrik Arola Akilles Green Team M-Elite DNF
  Janne Vallgren Akilles Green Team M-Elite DNF
  Tuomo Hirvonen Joensuun Pyöräilijät M-Elite DNF
  Mika Vilen Cycle Club Helsinki M-Elite DNF
  Kim Harju CCH Ice Hearts M-Elite DNF
  Aku Koivistoinen CCH IceHearts Racing Team M18 DNF
  Juho Ala-Peijari CCH IceHearts Racing Team M-Elite DNF
  Teemu Tomberg CCH IceHearts Racing Team M-Elite DNF
  Jani Hujanen Continental-Focus M-Elite DNF
  Tommi Martikainen GIF-Chebici M-Elite DNF
  Arttu Malviniemi GIF-Chebici M-Elite DNF
  Andre Kurten GIF-Chebici M-Elite DNF
  Anssi Häkkinen IBD Cycling M-Elite DNF
  Antti Vekkeli IBD Cycling M-Elite DNF
  Simo Kauppila IBD Cycling M-Elite DNF
  Ben Cavanaugh IBD Cycling M-Elite DNF
  Janne Varala Jurvan Voima M-Elite DNF
  Arto Vainionpää Jurvan Voima M-Elite DNF
  Lauri Peräkorpi Jurvan Voima M-Elite DNF
  Ari Hietikko Jurvan Voima M-Elite DNF
  Tuomas Tummala Koiviston Isku M18 DNF
  Antti Valve Lahden Pyöräilijät M-Elite DNF
  Juuso Jaatinen Lappeenrannan Pyöräilijät M-Elite DNF
  Sami Turkulainen Lappeenrannan Pyöräilijät M-Elite DNF
  Markus Björklund Larsmo Idrottsförening M-Elite DNF
  Kenneth Backlund Larsmo Idrottsförening M-Elite DNF
  Erno Nousiainen Oulu Triathlon & Cycling M18 DNF
  Iiro Mäntyniemi Oulu Triathlon & Cycling M-Elite DNF
  Tarmo Lehtinen ProMtb M-Elite DNF
  Seppo Kettunen Team Larunpyörä Cervélo M-Elite DNF
  Arttu Pekkarinen Team Larunpyörä Cervélo M-Elite DNF
  Oskari Aalto Team Larunpyörä Cervélo M-Elite DNF
  Jussi Joensuu Team Larunpyörä Cervélo M-Elite DNF
  Eeli Salow Turun Urheiluliitto M-Elite DNF
  Sami Aura Turun Urheiluliitto M-Elite DNF
  Sauli Pietikäinen TWD-Länken M-Elite DNF
  Roope Vainio Akilles Green Team M-Elite DNS
  Stefan Kristiansson Team Larunpyörä Cervélo M-Elite DNS
  Lauri Seppä Turun Urheiluliitto M-Elite DNS
  Aaro Lampela TWD-Länken M18 DNS
  Ilkka Mikkonen Velo Saimaa M-Elite DNS
Print
521

No content

A problem occurred while loading content.

Edellinen Seuraava

  • All
  • Maantie
  • Maastopyöräily
  • Ratapyöräily
  • BMX
  • Enduro
  • Cyclocross
  • Trial
More

    No content

    A problem occurred while loading content.

    Edellinen Seuraava

    Facebook

    Fillarifoorumin uudet aiheet

    Torin uudet ilmoitukset

    jalki.fi - uudet reitit

    Back To Top