Pääkaupunkiseudun Corratec-cup 11/16 10.8.99 Anttilassa, linja-ajo.

Järjestäjä If Sibbo Vargarna

 

N-10  7 km

1. Sabina Westermark SibbV 16.02

2. Diana Westermark SibbV 16.03

 

N-12  7 km

1. Åsa Rehnstrand Akilles 15.32

 

M-12  7 km

1. Rista Aaltio IK-32 15.32

2. Touko Sipiläinen Korska s.a

3. Petri Lilja IK-32 s.a

4. Kim Levander IK-32 s.a

5. Edward Rehnstrand Akilles s.a

6. Mikael Hukkinen IK-32 s.a

 

N-14  14 km

1. Alisa Weckström Akilles 24.09

2. Emmi Heikkinen IK-32 24.50

3. Anniina Kosonen IK-32 s.a

4. Janina Wickholm SibbV 29.44

 

M-14  14 km

1. Pauli Uitto KoPy 22.02

2. Max Levander IK-32 s.a

3. Aleksi Hoffman IK-32 s.a

4. Jari Pulliainen IK-32 s.a

5. Tommi Lindqvist SibbV s.a

6. Kalle Karjalainen Zeus s.a

7. Antti Nissilä IK-32 s.a

 

M-16  21 km

1. Niko Meriläinen IK-32 34.18

2. Jesse Paananen IK-32 s.a

3. Antti Kosonen IK-32 s.a

4. Jonas Bergroth IK-32 s.a

 

Jokamiesluokka 21 km

1. Jouni Pohjolainen Zeus 34.40

 

M-18  35 km

1. Jussi Veikkanen RKV 46.11

2. Veli-Pekka Juntunen KorsKa

3. Joonas Okkonen IK-32

4. Tuomas Turunen HCC

5. Marko Wallin HyPo

6. Jouni Saarikko IK-32

7. Janne Mansner Akilles

8. Jarkko Pulliainen IK-32 kaikilla sama aika kuin voittajalla

 

Naiset  35 km

1. Sirpa Kouko IK-32 46.11

2. Päivi Karhu Akilles s.a

 

Elite  35 km

1. Pasi Ahlroos IK-32 45.45

2. Juha Posio OPP 46.11

3. Timo Mustonen JoPy 

4. Jarno Jalomäki Zeus

5. Patrik Hänninen Akilles 

6. Jere Karjalainen KorsKa sama aika kuin kakkosella

 

Kilpasarja  35 km

1. Robin Santavirta HCC 46.11

2. Pekka Viikari IK-32 s.a

3. Jussi Kuha Akilles s.a

 

M-30  35 km

1. Juha Aintila IK-32 46.11

2. Mikko Salmela IK-32 

3. Jari Asunmaa CHH

4. Rainer Holappa CCH sama aika kuin voittajalla

 

M-40  35 km

1. Olli Heikurinen IK-32 45.45

2. Markku Piitulainen Zeus 46.11

3. Tapio Oksanen IK-32 56.00

 

M-50  35 km

1. Rolf Englund IK-32 46.11

2. Lauri Puranen IK-32 56.00

3. Toivo Outinen s.a

 

Jokamiesluokka 35 km

1. Ykä Huhtala 46.11

 

Avoin luokka 35 km

1. Pasi Ahlroos IK-32 45.45

2. Olli Heikurinen IK-32 s.a

3. Juha Aintila IK-32 46.11

4. Juha Posio OPP

5. Robin Santavirta HCC

6. Timo Mustonen JoPy

7. Jussi Veikkanen RKV

8. Veli-Pekka Juntunen KorsKa

9. Jarno Jalomäki Zeus

10. Mikko Salmela IK-32

11. Jari Asunmaa HCC

12. Joonas Okkonen IK-32

13. Tuomas Turunen HCC

14. Marko Wallin HyPo

15. Patrik Hänninen Akilles

16. Jouni Saarikko IK-32

17. Markku Piitulainen Zeus

18. Pekka Viikari IK-32

19. Janne Mansner Akilles

20. Rolf Englund IK-32

21. Ykä Huhtala

22. Sirpa Kouko IK-32

23. Jere Karjalainen KorsKa

24. Rainer Holappa HCC

25. Jussi Kuha Akilles

26. Jarkko Pulliainen IK-32

27. Päivi Karhu Akilles sama aika kuin kolmosella

28. Tapio Oksanen IK-32 56.00

29. Lauri Puranen IK-32 s.a

30. Toivo Outinen IK-32 s.a