Corratec - Cup osakilpailu 14/16 31.8.1999 Keinukallio

Järjestäjä: Pyöräilyseura Zeus ry.

Sarja: M-10 n. 3 km ( 1 kierros)

1. Joni Karonen

IK-32

15.38

   

2. Jami Tamminen

MBCE

16.24

   

3. Jussi Tamminen

MBCE

17.39

   

4. Ilari Kahila

CCH

18.45

   
         

Sarja: M-12 n. 3 km ( 1 kierros)

1. Touko Sipiläinen

KorsKa

13.46

   

2. Mikael Tammisalo

VP

13.59

   

3. Kim Levander

IK-32

14.08

   

4. Risto Aaltio

IK-32

14.10

   

5. Antti Kutinlahti

IK-32

14.25

   

6. Petri Lilja

IK-32

14.28

   

7. Mikael Hukkinen

IK-32

15.39

   
         

Sarja: N-14/M-14 n. 6 km ( 2 kierrosta)

1. Aleksi Hoffman

IK-32

21.58

   

2. Pauli Uitto

KoPy

23.13

   

3. Atte Korhonen

Espoo

24.03

   

4. Aku Hjelm

KorsKa

24.04

   

5. Kalle Karjalainen

Zeus

24.31

   

6. Max Levander

IK-32

24.54

   

7. Timo Kokkonen

KorsKa

25.27

   

8. Juha Mykkänen

KorsKa

27.44

   

9. Olavi Teurokoski

 

31.06

   

10. Heikki Koivisto

 

34.11

   
         

Sarja: N-14 n. 6 km ( 2 kierrosta)

1. Annina Kosonen

IK-32

29.17

   

2. Emmi Heikkinen

IK-32

45.04

   
         

Sarja: M-16 n. 9 km ( 3 kierrosta)

1. Pekka Jääskeläinen

IK-32

27.17

   

2. Antti Kosonen

IK-32

30.20

   

3. Niko Meriläinen

IK-32

31.12

   

4. Mikko Loikkanen

MTBC

32.15

   

5. Jesse Paananen

IK-32

32.58

   
         

Sarja: Jokamies n. 9 km ( 3 kierrosta)

1. Pekka Lehto

Cahva

34.09

   

2. Jouni Pohjalainen

Zeus

34.22

   

3. Heikki Räisänen

Cahva

35.04

   

4. Matti Hetemäki

Espoo

35.31

   

5. Sami Evilä

Cahva

35.51

   

6. Antti Vartiainen

Cahva

36.56

   

7. Petri Piira

EBA

37.07

   

8. Mika Mäkelä

Kerava

37.21

   

9. Jukka-Pekka Luhanko

EBA

40.37

   
         

Sarja: M-18 n. 12 km ( 4 kierrosta)

1. Jussi Veikkanen

RiiK-V

36.01

   

2. Mikko Nisula

MäntsU

39.02

   

3. Marko Wallin

HyPo

41.55

   

4. Tuomas Turunen

CCH

42.56

   

5. Jarkko Pulliainen

IK-32

44.30

   
         

Sarja: M-30 n. 12 km ( 4 kierrosta)

1. Jukka Torvinen

Zeus

45.37

   

2. Jarmo Sanden

CCH

45.59

   
         

Sarja: M-40 n. 12 km ( 4 kierrosta)

Hemmo Kahila

CCH

keskeytys

   
         

Sarja: ELITE n. 12 km ( 4 kierrosta)

1. Jarno Jalomäki

Zeus

36.52

   

2. Kimmo Voutilainen

Zeus

40.03

   

3. Jere Karjalainen

KorsKa

43.16

   
         

Sarja: KILPA n. 12 km ( 4 kierrosta)

1. Mika Nieminen

Hyvinkää

40.44

   

2. Petri Forsman

Lohja

42.12

   

3. Kimmo Paulo

MTBCF

45.18

   

4. Tommi Välimäki

CCH

-1 kierros

   
         

Sarja: NAISET n. 12 km ( 4 kierrosta)

1. Katja Repo

MTBCF

-1 kierros

   
         

M-18/kilpa/valio/M-30/M-40 ja naiset

 

pisteet

 

1.

M-18

Jussi Veikkanen

RiiK-V

36.01

16

2.

Valio

Jarno Jalomäki

Zeus

36.52

15

3.

M-18

Mikko Nisula

MäntsU

39.02

14

4.

Valio

Kimmo Voutilainen

Zeus

40.03

13

5.

Kilpa

Mika Nieminen

HyPo

40.44

12

6.

M-18

Marko Wallin

HyPo

41.55

11

7.

Kilpa

Petri Forsman

Lohja

42.12

10

8.

M-18

Tuomas Turunen

CCH

42.56

9

9.

Valio

Jere Karjalainen

KorsKa

43.16

8

10.

M-18

Jarkko Pulliainen

IK-32

44.30

7

11.

Kilpa

Kimmo Paulo

MTBCF

45.18

6

12.

M-30

Jukka Torvinen

Zeus

45.37

5

13.

M-30

Jarmo Sanden

CCH

45.59

4

14.

Kilpa

Tommi Välimäki

CCH

-1 kierros

3

15.

Naiset

Katja Repo

MTBCF

-1 kierros

2

16.

M-40

Hemmo Kahila

CCH

keskeytys