CORRATEC-CUP 16/16
3.10.1999 Hakunila

M-10, 5 km

1.

Jami Tamminen

MBC-Espoo

 

26.40

 

2.

Joni Karonen

IK-32

 

28.00

 

3.

Oskari Skytt

KorsKa

 

30.05

 

4.

Ilari Kahila

CCH

 

30.25

 

5.

Teemu Wallenius

IK-32

 

30.35

 
 

M-12, 5 km

1.

Touko Sipiläinen

KorsKa

 

22.36

 

2.

Mikael Tammisalo

VP

 

23.15

 

3.

Risto Aaltio

IK-32

 

23.16

 

4.

Kim Levander

IK-32

 

23.30

 

5.

Petri Lilja

IK-32

 

25.13

 

6.

Mikael Hukkinen

IK-32

 

36.45

 

7.

Ilpo Nio

IK-32

 

36.50

 
 

Antti Kutinlahti

IK-32

 

kesk.

 
 

N-14, 5 km

1.

Emmi Heikkinen

IK-32

 

31.45

 

2.

Annina Kosonen

IK-32

 

31.50

 
 

M-14, 5 km

1.

Pauli Uitto

KoPy

 

19.00

 

2.

Aleksi Hoffman

IK-32

 

19.05

 

3.

Atte Korhonen

   

19.22

 

4.

Jari Pulliainen

IK-32

 

20.05

 

5.

Juha Mykkänen

KorsKa

 

20.20

 

6.

Jarkko Lappalainen

RK-V

 

21.05

 

7.

Max Levander

IK-32

 

21.15

 

8.

Kimmo Kaikula

KorsKa

 

21.40

 

9.

Mikael Skytt

KorsKa

 

21.45

 

10.

Timo Kokkonen

KorsKa

 

22.30

 

11.

Juha Heikkinen

VP

 

22.45

 

12.

Juhani Pikkarainen

Koska

 

23.30

 
 

M-16, 10 km

1.

Pekka Jääskeläinen

IK-32

 

33.50

 

2.

Mikko Loikkanen

MTBCF

 

39.20

 
 

Avoin luokka, 15 km

1.

Jussi Veikkanen

RK-V

M-18

48.42

 

2.

Tomi Eloranta

CCH

Elite

52.13

 

3.

Markku Laakso

MiPy

Elite

53.20

 

4.

Mikko Nisula

MäntsU

M-18

55.25

 

5.

Janne Lehti

CCH

M-40

56.05

 

6.

Jere Karjalainen

KorsKa

Elite

56.07

 

7.

Tuomas Turunen

CCH

M-18

57.39

 

8.

Kimmo Paulo

MTBCF

Kilpa

58.47

 

9.

Jarmo Sanden

CCH

M-30

59.35

 

10.

Anselmi Uusivirta

KorsKa

M-18

59.49

 

11.

Jesse Paananen

IK-32

M-18

1.00.48

 

12.

Petri Palander

CCH

M-30

1.01.56

 

13.

Ville Aspe

CCH

M-30

1.05.12

 

14.

Hemmo Kahila

CCH

M-40

1.10.52

 

15.

Lauri Puranen

IK-32

M-50

1.12.35

 

16.

Toivo Outinen

IK-32

M-50

-1 kierr.

 
 

Robert Segercrantz

IK-32

M-40

kesk.

 
 

Marko Wallin

HyPo

M-18

kesk.

 
 

JOKAMIESLUOKKA, 10 km

1.

Jouni Pohjolainen

Zeus

 

38.25

 

2.

Petri Piira

EBA

 

40.20

 

3.

Antti Vartiainen

Cahva

 

49.58

 

4.

Sami Evilä

Cahva

 

52.58

(15 km)

5.

Leena Paakki